• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД спирту, спиртовмісних продуктів

Державна митна служба України  | Лист від 26.10.2007 № 29/1-11/6371-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.10.2007
  • Номер: 29/1-11/6371-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.10.2007
  • Номер: 29/1-11/6371-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Центральне митне управління лабораторних
досліджень та експертної роботи
Л И С Т
26.10.2007 N 29/1-11/6371-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД спирту, спиртовмісних продуктів
З метою однозначної класифікації товарів згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності повідомляємо наступне.
Щодо класифікації спирту:
Спирт етиловий неденатурований, з концентрацією спирту не менш як 80 об.%, класифікується згідно з УКТЗЕД у товарній позиції 2207.
До цієї товарної позиції також включається спирт етиловий, спиртовий дистилят та інші спиртні напої, денатуровані, будь-якої концентрації.
У Поясненнях до товарної позиції 2207 зазначено, що етиловий спирт та інші спиртні напої, денатуровані, є спиртами, змішаними з іншими речовинами, що роблять їх непридатними для питва, але не перешкоджають їхньому використанню для промислових цілей. Використовувані денатуровані засоби змінюються в різних країнах відповідно до національного законодавства.
Порядок застосування та Перелік денатуруючих добавок до спирту етилового денатурованого (спирту технічного) та барвників, що додаються у суміші з добавками (далі - Перелік) визначено постановою Кабінету Міністрів України від 29.08.02 N 1266 "Про затвердження Порядку визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом".
У відповідності з Приміткою 1 Додатку 1 до Порядку спирт вважається денатурованим за умови обов'язкової наявності не менш як двох денатуруючих добавок та одного барвника, наведених у Переліку, причому масова частка денатуруючих добавок та барвника повинна бути не меншою ніж масова частка, наведена у таблиці Переліку.
Приміткою 2 оговорено, що денатуруючі добавки, не зазначені у переліку, використовуються згідно з умовами контрактів поставки спирту на експорт, але за умови наявності дозволу Міністерства охорони здоров'я на використання даної денатуруючої добавки із зазначенням її масової частки.
У разі невиконання сукупності наведених вимог (наприклад, у разі наявності двох денатуруючих добавок та барвника, вміст хоча б однієї з яких у спирті менше за масову частку наведену у Переліку), спирт повинен класифікуватись, як спирт етиловий неденатурований, у товарних позиціях 2207 або 2208 у відповідності з концентрацією спирту.
Додатково повідомляємо, що в ТУ У 18.511-99 "Спирт етиловий денатурований. Технічні умови" наведені затверджені Міністерством охорони здоров'я денатуруючі добавки, що можуть використовуватись згідно з умовами контракту поставки спирту на експорт, без наявності дозволу Міністерства охорони здоров'я, за умови додержання вимоги, викладеної вище, по вмісту масової частки.
Щодо класифікації спиртовміщуючих настоянок та бальзамів:
Законом України від 04.04.96 N 123/96-ВР "Про лікарські засоби" (далі - Закон) визначено, що лікарські засоби це речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнічного походження, які застосовуються для запобігання вагітності, профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану функцій організму.
До лікарських засобів належать: діючі речовини (субстанції); готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти); гомеопатичні засоби; засоби, які використовуються для виявлення збудників хвороб, а також боротьби із збудниками хвороб або паразитами; лікарські косметичні засоби та лікарські домішки до харчових продуктів.
Діючі речовини (субстанції) - це біологічно активні речовини, які можуть змінювати стан і функції організму або мають профілактичну, діагностичну чи лікувальну дію та використовуються для виробництва готових лікарських засобів.
Наголошуємо, що класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно Основних Правил інтерпретації класифікації товарів. Згідно з Правилом 1) Основних Правил інтерпретації класифікації товарів класифікація товарів проводиться виходячи з найменувань товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп.
Назва товарних позицій 3003 та 3004 йменується як "лікарські засоби (ліки) ..., що складаються із змішаних продуктів для терапевтичного або профілактичного застосування...".
Таким чином, визначення та трактування терміну "лікарські засоби" в Законі та УКТЗЕД різні. Це пов'язано з тим, що Закон регулює правовідносини, пов'язані із створенням, реєстрацією, виробництвом, контролем якості та реалізацією лікарських засобів та в поняття "лікарські засоби" включає всі речовини, які можуть в тій чи іншій мірі вплинути на організм людини і з цієї причини повинні піддаватись контрольним заходам.
Згідно з Приміткою 1а) до товарної групи 30 УКТЗЕД ця група не включає харчові продукти або напої дієтичні, діабетичні, харчові добавки, тонізуючі напої та мінеральні води (розділ IV).
Згідно з Додатковими загальними положеннями до товарної групи 30 УКТЗЕД, визначення продукту як лікарського засобу в національному законодавстві або в будь-якій фармакопеї, не є вирішальним чинником для його класифікації в цій групі. Враховуючи дане положення, наявність реєстраційного посвідчення на лікарський засіб не є визначальним для його класифікації у групі 30 згідно з УКТЗЕД.
Відповідно до Пояснень до товарної позиції 3003 до цієї товарної позиції включаються змішані лікарські засоби, такі як препарати, перераховані в офіційних фармакопеях, патентовані препарати і т.п., включаючи препарати, що випускаються у вигляді рідин для полоскання горла та рота, крапель для очей, мазей, лініментів, ін'єкцій, протизапальні та інші препарати, які не включаються до товарної позиції 3002, 3005 або 3006. Проте це не слід розуміти таким чином, що препарати, зареєстровані в офіційних фармакопеях, патентовані препарати та ін. завжди включаються до товарної позиції 3003.
Згідно з пунктом 14) Пояснень до товарної позиції 2208 УКТЗЕД в цю товарну позицію серед іншого включаються спиртні напої, іноді називані "харчові добавки", призначені для підтримки загального стану здоров'я та доброго самопочуття, які, наприклад, можуть бути приготовлені на екстрактах рослин, плодових концентратах, лецитинах і т.д.
У Додаткових поясненнях до товарної позиції 2208 зазначено, що у цій товарній позиції класифікуються неденатуровані спиртні напої, навіть якщо вони мають концентрацію алкоголю 80 об.% або вище, причому продукт може бути чи не бути готовим для споживання як напій.
Крім того, стаття 12 Закону передбачає додання до кожного лікарського засобу, що реалізується, інструкції про застосування, загальної характеристики, відомостей про фармакологічні властивості, показання для застосування, протипоказання та інше.
При визначенні сфери призначення товару слід звертати увагу на АТС-код (Anatomical Theurapeutic Chemical classification index) згідно реєстраційного посвідчення товару. Наприклад, за даною класифікаційною системою, код А13А відповідає загально тонізуючим засобам.
Враховуючи вищевикладене, згідно з вимогами УКТЗЕД, товари, що виготовлені з водно-спиртових екстрактів рослин, незалежно від наявності в них лікарських речовин (вітамінів, алкалоїдів тощо), призначені для підтримки загального стану здоров'я та доброго самопочуття, а не для лікування та профілактики певного захворювання, повинні класифікуватись у товарній підпозиції 2208 90.
Додатково повідомляємо, що вищезазначений підхід до класифікації тонізуючих бальзамів, екстрактів, еліксирів, настоянок приготовлених з водно-спиртових екстрактів рослин, які мають лікувальні властивості та покращують самопочуття, використовують митні адміністрації держав-членів ЄС. Дана інформація знаходиться на офіційному сайті ЄС, де розміщено Обов'язкову тарифну інформацію митних адміністрацій держав - членів ЄС (http://ec.europa.eu).
Начальник Управління І.П.Рамусь
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua