• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо розгляду звернення (стосовно необхідності оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під розміщення палатки для реалізації овочів та фруктів)

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 25.01.2007 № 6-11-135/М-6
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.01.2007
  • Номер: 6-11-135/М-6
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.01.2007
  • Номер: 6-11-135/М-6
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ З КОНТРОЛЮ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ
І ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ
Л И С Т
25.01.2007 N 6-11-135/М-6
Щодо розгляду звернення
Шановна <...> !
У Держземінспекції розглянуто Ваше звернення щодо надання роз'яснення стосовно необхідності оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку під розміщення палатки для реалізації овочів та фруктів і правомірності винесення постанови про накладення на Вас адміністративного стягнення від <...> N <...> начальником <...> районного відділу земельних ресурсів <...>. За результатами розгляду повідомляємо наступне.
Між Вами та <...> міською радою <...> області <...> року укладено договір оренди земельної ділянки за адресою: <...>, загальною площею 0,0076 га (0,0009 га - під розміщення зовнішнього входу до магазину та 0,0067 га - для обслуговування прибудинкової території).
Перевіркою дотримання вимог земельного законодавства від 22 листопада 2005 року, проведеною державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель області <...>, встановлено, що Ви самовільно займаєте земельну ділянку площею 0,0009 га (договір оренди не зареєстрований у встановленому законодавством порядку).
Відповідно до статті 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
Отже, на підставі вищевикладеного повідомляємо, що постанова про накладення на Вас адміністративного стягнення за самовільне зайняття земельної ділянки від <...> N <...> начальником <...> районного відділу земельних ресурсів винесена правомірно.
Щодо розміщення на земельній ділянці палаток для реалізації овочів та фруктів інформуємо, що згідно з пунктом 2 Типових правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 13 жовтня 2000 року N 227 та зареєстрованих у Мін'юсті 27 жовтня 2000 року за N 755/4976, мала архітектурна форма для здійснення підприємницької діяльності - невелика споруда, яка виконується із полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без улаштування фундаментів. Місцем для розміщення малої архітектурної форми визнається земельна ділянка несільськогосподарського призначення, право на яку набувається суб'єктами підприємницької діяльності відповідно до земельного законодавства.
Також слід зазначити, що мала архітектурна форма встановлюється на земельній ділянці на підставі дозволу (документа, що дає право суб'єкту підприємницької діяльності на розміщення малої архітектурної форми, який видається органом містобудування та архітектури), але за наявності правовстановлюючих документів на земельну ділянку (державний акт чи договір оренди земельної ділянки).
Перший заступник
начальника інспекції

О.О.Бредіхін