• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень (про розрахунки з фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності)

Державне казначейство України  | Лист від 25.08.2010 № 17-04/2102-15954 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.08.2010
  • Номер: 17-04/2102-15954
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 25.08.2010
  • Номер: 17-04/2102-15954
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
25.08.2010 N 17-04/2102-15954
Міністерствам, іншим
центральним органам
виконавчої влади
Головним управлінням
Державного казначейства
України в Автономній
Республіці Крим, областях,
мм. Києві та Севастополі
Міністерству фінансів
Автономної Республіки Крим,
обласним, Київському
та Севастопольському міським
фінансовим управлінням
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державного казначейства N 17-04/3353-24549 від 30.12.2010 )
Щодо надання роз'яснень
Державне казначейство України на численні запити територіальних органів Державного казначейства України та головних розпорядників коштів бюджетів щодо надання роз'яснень з питання розрахунків з фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє наступне.
Статтею 50 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон) встановлено, що матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, застрахованим особам призначаються та надаються за основним місцем роботи за рахунок сплачених застрахованими особами страхових внесків (крім видів матеріального забезпечення, передбачених пунктами 1, 2 статті 34 цього Закону, яке надається за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України).
Пунктами 1 та 2 статті 34 Закону визначені такі види матеріального забезпечення, як допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах.
Страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам (стаття 23 Закону) .
Бюджетним кодексом України передбачено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та провадять видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами (частина 5 ст. 51).
Відповідно до пункту 20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 N 228, під час визначення обсягів видатків та/або надання кредитів з бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ (кількість класів, учнів у школах, ліжок у лікарнях, дітей у дошкільних закладах тощо), обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.
Обов'язковим є виконання вимоги щодо першочергового забезпечення бюджетними коштами видатків на оплату праці з нарахуваннями, а також на господарське утримання установ. Під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен забезпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. До кошторисів можуть включатися тільки видатки, передбачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи.
Відповідно до Порядку відкриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України, затвердженого наказом Державного казначейства України від 02.12.2002 N 221 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.12.2002 за N 976/7264, розпорядники бюджетних коштів відкривають за кожним кодом програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (далі - КПКВКДБ) або кодом тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів (далі - КТКВКМБ) окремі рахунки для відображення в обліку операцій на виконання бюджетних програм. Отже, нарахування та утримання внесків до Фонду здійснюється за відповідним КПКВКДБ (КТКВКМБ). Кошти, перераховані органом Фонду на підставі довідки-розрахунку розпорядника, мають зараховуватись на вказаний розпорядником реєстраційний (спеціальний реєстраційний) рахунок, відкритий в органі Державного казначейства України за відповідним КПКВКДБ (КТКВКМБ).
Розрахунки за коштами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (у разі коли суми кредиторської заборгованості перед працівниками та суми дебіторської заборгованості Фонду однакові) відображають у Довідці про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі N 7д, N 7м "Звіт про заборгованість за бюджетними коштами".
Враховуючи вищезазначене, видатки бюджетних установ, пов'язані з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", здійснюються за КЕКВ 1111 та 1120 в межах обсягів утриманих та нарахованих внесків до Фонду.
Зазначені операції мають здійснюватись за відповідними КПКВКДБ (КТКВКМБ).
Перший заступник голови О.С.Даневич