ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 2/09-5456-ЕП від 22.11.2001
Начальникам регіональних митниць
Начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Держмитслужби N 11/2-9-315-ЕП від 11.01.2002 )
Щодо митного контролю за переміщенням товарів та особистих речей громадян
На виконання статті 1 Закону України від 13.09.2001 N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України" повідомляємо, що Держмитслужбою України проаналізовано норми, які застосовуються для визначення особистих речей у країнах Європейського Співтовариства.
Країни ЄС при здійсненні митного контролю за переміщенням товарів та особистих речей керуються у своїй діяльності Міжнародною конвенцією про спрощення та гармонізацію митних процедур, Кіото. Спеціальний додаток J установлює принципи та пропонує правила здійснення контролю та оподаткування товарів, особистих речей, що переміщуються через митний кордон.
У зв'язку з викладеним, до затвердження Кабінетом Міністрів України переліку предметів, які не можуть бути віднесені до особистих речей, пропонуємо при здійсненні митного контролю предметів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, використовувати у практичній роботі митниці перелік особистих речей громадян, наведений у додатку до цього листа.
Прошу проінформувати особовий склад митниць.
Перший заступник Голови Служби О.Б.ЄгоровДодаток
до листа Держмитслужби
від 22 листопада 2001 р. N 2/09-5456-ЕП
Перелік особистих речей громадян
1. Особисті прикраси, у тому числі з дорогоцінних металів та каміння, що мають ознаки таких, що були в користуванні.
2. Предмети, такі як одяг, білизна, взуття, що мають суто особистий характер, призначені виключно для власного користування й мають, як правило, ознаки таких, що були у користуванні, або нові, що ввозяться, як правило, в одиничному екземплярі (комплекті).
3. Предмети особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби у кількості, що забезпечує потреби однієї особи на період поїздки.
4. Індивідуальне письмове та канцелярське приладдя.
5. Фотоапарат, кіно- та відеокамера, приладдя до них.
6. Бінокль.
7. Переносний музичний інструмент.
8. Переносний звуковідтворювальний пристрій (магнітофон, диктофон тощо) з плівками, платівками та дисками.
9. Переносний радіоприймач.
10. Переносний телевізор.
11. Переносний персональний комп'ютер та приладдя до нього.
12. Калькулятор, електронна записна книжка.
13. Індивідуальні портативні медичні прилади для забезпечення життєдіяльності людини й для контролю за її станом, що мають ознаки таких, що були в користуванні.
14. Стільниковий, мобільний телефон, пейджер.
15. Дитяча коляска.
16. Інвалідна коляска.
17. Спортивне спорядження, таке як велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінг та віндсерфінг, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою.
18. Лікарські засоби, що переміщуються через митний кордон України в порядку та обсягах, які визначаються Міністерством охорони здоров'я.
19. Інші предмети першої необхідності, призначені, в першу чергу, для забезпечення життєдіяльності власника-громадянина, є власністю такого громадянина та призначені виключно для власного користування такого громадянина, не є товаром та не призначені для відчуження або передачі іншим особам, відповідають меті та цілям перебування за кордоном.