• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо виділення земельних паїв з резервного фонду

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 22.10.2001 № 14-17-2-3819/5121
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.10.2001
  • Номер: 14-17-2-3819/5121
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.10.2001
  • Номер: 14-17-2-3819/5121
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
N 14-17-2-3819/5121 від 22.10.2001
Указом Президента України від 8 серпня 1995 р. N 720/95 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" визначено, що право на земельну частку (пай) мають члени сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Кількість осіб, які мають право на земельну частку (пай), приймаються за списком, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, який у разі потреби уточнюється і підписується головами відповідної ради і підприємства.
Чинним законодавством встановлено, що підприємство діє на основі статуту. Статут підприємства визначає порядок вступу до підприємства і припинення членства в ньому, принципи формування спільної власності та права членів щодо неї.
Список громадян, як додаток до державного акта, формується самим підприємством відповідно до статуту, розглядається і затверджується загальними зборами (зборами уповноважених) членів підприємства та підписується головою місцевої ради і головою колективного сільськогосподарського підприємства.
Виходячи з викладеного, право на земельну частку (пай) мають тільки члени недержавного сільськогосподарського підприємства, а надання права на земельну частку (пай) здійснюється відповідно до встановленого членства в підприємстві.
Одночасно комітет роз'яснює, що статтею 7 згаданого Указу Президента України встановлено, що створюваний під час передачі земель у колективну власність резервний фонд використовується для передачі у власність або надання у користування земельних ділянок переважно громадянам, зайнятим у соціальній сфері села, а також іншим особам, яких приймають у члени сільськогосподарських підприємств або які переселяються у сільську місцевість для постійного проживання.
Отже, на підставі викладеного, громадянам, які прийняті у члени підприємства після видачі державного акта на право колективної власності на землю, можуть бути надані земельні ділянки із земель резервного фонду на підставі прийнятого рішення місцевою радою для ведення особистого підсобного господарства, індивідуального житлового будівництва, городництва в межах норм, визначених статтями 56, 57, 67 Земельного кодексу України. А право на земельну частку (пай) із земель резервного фонду, як виняток, може бути надане тільки тим громадянам, які безпідставно (помилково) не були включені в список-додаток до державного акта на право колективної власності і на час його видачі були членами зазначеного підприємства.
Заступник голови комітету В.Жмуцький
"Урядовий кур'єр",
N 216, 21.11.2001