• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування норм Податкового кодексу України при здійсненні реорганізації підприємств та створенні державного підприємства

Державна податкова служба України | Лист, Витяг від 22.02.2011 № 4956/7/16-15/7-26
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 22.02.2011
  • Номер: 4956/7/16-15/7-26
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 22.02.2011
  • Номер: 4956/7/16-15/7-26
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
22.02.2011 N 4956/7/16-15/7-26
Державна податкова адміністрація України розглянула запит <...> щодо застосування норм Податкового кодексу України при здійсненні реорганізації підприємств та створення державного підприємства <...> і повідомляє.
Як визначено пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010 р. N 764, статутний капітал Державного підприємства <...> формується шляхом передачі до нього цілісних майнових комплексів дочірніх підприємств <...>, що ліквідуються, з подальшим утворенням на їх базі відокремлених підрозділів підприємства.
Відповідно до пункту 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс) операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування.
При цьому згідно з пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.6 статті 199 розділу V Кодексу на випадки проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу, не поширюється ні визнання продажу за звичайними цінами товарів/послуг, що фактично використовуються в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до цього розділу, ні перерахунок сум податкового кредиту у зв'язку із зміною частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях.
Таким чином, платниками податку, які здійснюють передачу цілісних майнових комплексів до статутного фонду новоутвореного підприємства, податкові зобов'язання не нараховуються, податковий кредит не коригується. Податкові накладні на операції з такої передачі не виписуються, оскільки операція не є об'єктом оподаткування, а відображаються в Реєстрі виданих податкових накладних на підставі документів бухгалтерського обліку з позначкою "БО". Підприємство, яке отримує в статутний фонд цілісні майнові комплекси дочірніх підприємств <...>, податковий кредит по отриманих об'єктах також не формує.
Заступник голови комісії
з проведення реорганізації
ДПА України, заступник
Голови ДПА України



О.Любченко