• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання податкової консультації

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 30.10.2020 № 4489/ІПК/99-00-07-05-02-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 30.10.2020
  • Номер: 4489/ІПК/99-00-07-05-02-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 30.10.2020
  • Номер: 4489/ІПК/99-00-07-05-02-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
30.10.2020 N 4489/ІПК/99-00-07-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення (далі - Підприємство) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
АЗС працює щоденно, робоча зміна починається в 7 год. 30 хв. поточної календарної доби, а закінчується в 7 год. 00 хв. наступної календарної доби. Коли саме мають формуватись дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального, а також подаватись до органу ДПС?
Правовідносини у цій сфері регулюються Податковим кодексомУкраїни від 02.12.2010 р. N 2755-VI (далі - Кодекс) та Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 р. N 944, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.01.2019 р. за N 4/32975 "Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі" (далі - Наказ N 944).
Відповідно до абз. 1 пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працює) формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Згідно з абз. 5 пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального формуються після проведення останньої операції з обігу пального у звітній добі, але не пізніше 23 години 59 хвилин цієї доби, до початку здійснення операцій з обігу пального у добу, що настає за звітною добою, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Наказом N 944 затверджено форму довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального.
З урахуванням зазначеного повідомляємо, що розпорядники акцизних складів зобов'язані формувати дані про фактичні залишки пального на початок (чч.мм.рр. 00:00:01) та кінець звітної доби (чч.мм.рр. 23:59:59) та про добові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.
Крім того, дані про фактичні залишки пального та про обсяг обігу пального подаються до ДПС не пізніше 23 години 59 хвилин доби, що настає за звітною добою.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.