• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 21 "Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів"

Міністерство палива та енергетики України  | Довідник, Перелік від 22.12.1999 № 15-4315
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Довідник, Перелік
  • Дата: 22.12.1999
  • Номер: 15-4315
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Довідник, Перелік
  • Дата: 22.12.1999
  • Номер: 15-4315
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міненергетики України
22.12.1999 N 15-4315
ПОГОДЖЕНО
Міністерством праці
та соціальної політики
України
ДОВІДНИК
кваліфікаційних характеристик професій працівників
Випуск 21
"Переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля. Обслуговування магістральних трубопроводів"
СПИСОК СКОРОЧЕНЬ
АГНКС- автомобільна газонаповнювальна компресорна станція
АСУ- автоматизована система управління
ГКС- газокомпресорна служба
ГНС- газонаповнювальна станція
ГРС- газорозподільча станція
ГВС- газовимірювальна станція
ГПА- газоперекачувальний агрегат
ДСТУ- Державний стандарт України
ЕХЗ- електрохімічний захист
КВП- контрольно-вимірювальні прилади
КВПіА- контрольно-вимірювальні прилади та автоматика
ККД- коефіцієнт корисної дії
КРП- контрольно-розподільчий пункт
КС- компресорна станція
ЛЕС- лінійно-експлуатаційна служба
ОАВП- опорний аварійно-відновлювальний пункт
ПЕР- паливно-енергетичні ресурси
ПСГ- підземні сховища газу
РСК- розподільчі системи керування
УМГ- управління магістральних газопроводів
ЦДС- центральна диспетчерська служба.
ВСТУП
Цей випуск є результатом перегляду випуску 36 ЕТКС "Переработка нефти, нефтепродуктов, газа, сланцев, угля и обслуживание магистральных трубопроводов" (М.: Экономика, 1985), "Квалификационного справочника профессий рабочих, которым устанавливаются месячные оклады" (М.: Экономика, 1990) та "Дополнений и изменений к Единому тарифно-квалификационному справочнику работ и профессий рабочих" (М.: ЦБНТ, 1992) з урахуванням змін і доповнень до змісту та обсягу робіт, які виникли під впливом впровадження досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва та праці, нових вимог до якості продукції (послуг). У випуску враховані нові вимоги щодо розроблення кваліфікаційних характеристик і одночасно збережені наступність, традиції застосування та особливості їх побудови.
До випуску включені кваліфікаційні характеристики професій керівників, професіоналів, фахівців та робітників, які є специфічними для конкретного виду економічної діяльності або виробництва.
Професії керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників, які не є специфічними для будь-якого конкретного виробництва чи виду робіт, включені до випуску 1 ДКХП "Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності" (Краматорськ: Центр продуктивності, 1998).
Кваліфікаційні характеристики керівників, професіоналів, фахівців та робітників використовуються як нормативні документи для цілей, визначених пунктами 4, 5 та 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, які вміщені у випуску 1 ДКХП "Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності".
Внесення змін і доповнень та інші нормативні вимоги щодо застосування кваліфікаційних характеристик викладені у згаданих Загальних положеннях.
До кваліфікаційних характеристик робітників внесені затверджені зміни та доповнення, які мали місце після 1985 року.
Кваліфікаційні характеристики робітників розроблено за восьмирозрядною сіткою. Кваліфікаційні розряди встановлюються відповідно до складності робіт, як правило, без урахування умов праці.
Підвищення розрядів операторів технологічних установок (7-8 розряди) викликано введенням у дію нових типів технологічних комплексів, комбінованих та великотоннажних установок вищої категорії, високим ступенем оснащення системами відеокерування. Підвищення розрядів оператора товарного (7 розряд) і машиніста устаткування розподільчих нафтобаз (7 розряд) пов'язано з тим, що нафтобази здійснюють постачання (реалізацію) нафтопродуктів з потенціальною річною потужністю постачання (реалізації) понад 130 тис.т. Підвищення розрядів приладиста (перероблення нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля та обслуговування магістральних трубопроводів) (7-8 розряди) пов'язано:
- з обслуговуванням пунктів керування технологічними комплексами та установками з програмним керуванням, які оснащені системами відеокерування;
- з обслуговуванням і налагоджуванням мікропроцесорної техніки, функціональних електронних блоків (із складними гідравлічними, вакуумними, кінематичними і радіоелектронними схемами), розподільчих систем керування і систем відеокерування складними технологічними комплексами та установками з переробки нафти, нафтопродуктів, сланців, вугілля.
Підвищення кваліфікації машиністів насосів (7 розряд) пов'язане з керуванням насосними станціями перекачування і підготовки нафти, нафтопродуктів та інших в'язких рідин на магістральних трубопроводах і перевалочних нафтобазах продуктивністю понад 3500 м.куб./год.
У розділі "Повинен знати" кваліфікаційних характеристик усіх професій робітників вказано на необхідність оволодіння тими знаннями та майстерністю, які потрібні для успішного виконання робіт. Крім завдань, обов'язків, знань та досвіду, які передбачені кваліфікаційними характеристиками, усі робітники повинні знати, виконувати та додержувати правил та норм охорони праці, безпечного ведення робіт, охорони навколишнього середовища, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, відповідні підготовчі та завершальні роботи на початку і в кінці робочого дня (зміни). В професіях, зайнятих обслуговуванням електрообладнання, робітники повинні мати відповідну групу з електробезпеки, при керуванні автомашиною або трактором - відповідні посвідчення.
До виконання робіт з підвищеною небезпекою робітники допускаються після попереднього спеціального навчання, перевірки знань та інструктажу з питань охорони праці стосовно вимог державних і галузевих нормативних актів з охорони праці.
КВАЛІФІКАЦІЙНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
КЕРІВНИКИ
1. МАЙСТЕР АВТОМОБІЛЬНОЇ ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНОЇ КОМПРЕСОРНОЇ СТАНЦІЇ
Завдання та обов'язки. Керує роботами з експлуатації енергетичного обладнання автомобільної газонаповнювальної компресорної станції, систем енергообігріву і вентиляції, систем автоматизації та сигналізації технологічного обладнання АГНКС. Проводить технічний огляд та поточний ремонт обладнання АГНКС, систем вентиляції, автоматизації та сигналізації. Бере участь у складанні графіків планово-запобіжного ремонту обладнання АГНКС. Контролює виконання робітниками зміни робіт з експлуатації та ремонту обладнання відповідно до правил та виробничих інструкцій з безпечного ведення робіт. Бере участь у проведенні огляду обладнання, пристроїв до вантажопідіймальних механізмів, діелектричних захисних засобів. Забезпечує передбачений технологічним регламентом та інструкціями порядок пуску і зупинок обладнання АГНКС. Бере участь у прийманні в експлуатацію та виведенні на установлений режим роботи технологічного та допоміжного обладнання, посудин і трубопроводів, що вийшли з ремонту та випробування. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання технологічного регламенту та інструкцій за професією та видами робіт. Складає заявки на запасні частини і матеріали. Бере участь у розслідуванні аварій і нещасних випадків та розробленні заходів щодо запобігання їм. Бере участь у проведенні контролю за станом охорони праці. Веде установлену технічну документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності АГНКС; будову і схему роботи АГНКС; регламенти планово-запобіжних ремонтів обладнання та правила проведення випробувань; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; основи законодавства з охорони навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років. Повинен мати допуск V групи з електробезпеки.
2. МАЙСТЕР ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНОЇ СТАНЦІЇ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю газонаповнювальної станції. Організовує ведення технологічних процесів відповідно до вимог правил охорони праці. Забезпечує виконання планових завдань. Забезпечує експлуатацію газобалонного обладнання, обладнання заправлення автоцистерн та допоміжного обладнання. Контролює виконання графіків планово-запобіжних ремонтів установленого обладнання. Бере участь у розробленні організаційно-технічних заходів, спрямованих на впровадження нової техніки і технології, механізації та автоматизації виробничих процесів, надійності роботи обладнання, економію матеріально-технічних ресурсів. Оформлює заявки на матеріали і запасні частини. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання технологічного регламенту та інструкцій за професією та видами робіт. Бере участь у розслідуванні аварій і нещасних випадків, які виникають на ГНС, аналізує їх причини, визначає заходи щодо запобігання їм. Організовує планування, облік і складання звітності про діяльність ГНС. Веде технічну документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності станції; будову ГНС; технологічні схеми ГНС; правила експлуатації ГНС; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; законодавство про охорону навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років. Повинен мати допуск V групи з електробезпеки.
3. МАЙСТЕР ДІЛЬНИЦІ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ УСТАНОВКИ ЕТИЛЮВАННЯ БЕНЗИНУ, РЕЗЕРВУАРНОГО ПАРКУ І ЗЛИВАЛЬНО-НАЛИВНОЇ ЗАЛІЗНИЧНОЇ ЕСТАКАДИ
Завдання та обов'язки. Забезпечує експлуатацію і ремонт резервуарів для зберігання нафтопродуктів, скрапленого газу і газового конденсату відповідно до вимог правил технічної експлуатації резервуарів і правил безпечного ведення робіт. Перевіряє технічний стан технологічного обладнання (резервуарів, ємкостей, насосів) і вживає заходів щодо усунення виявлених неполадок. Перевіряє готовність обладнання, комунікацій та інструменту для проведення ремонтних робіт. Проводить випробування шлангів для наливання скрапленого газу в автоцистерни і балони та оформлює акти на випробування. Здійснює контроль і забезпечує справний технічний стан обладнання пункту наливання скрапленого газу в автоцистерни і балони. Відповідає за справність і безпечну експлуатацію інструменту, пристроїв і захисних засобів, які використовуються на дільниці. Забезпечує економні витрати матеріалів. Організовує роботу з заправлення автоцистерн і балонів скрапленим газом. Забезпечує безпечну організацію ведення робіт і експлуатацію обладнання, механізмів, пристроїв та інструменту. Перевіряє відповідність термінів огляду і випробування посудин, вантажопідіймальних механізмів, захисних засобів та пристроїв. Керує складними роботами підвищеної небезпеки. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання технологічного регламенту та інструкцій за професією та видами робіт. Бере участь у розслідуванні аварій і нещасних випадків та у розробленні заходів щодо запобігання їм. Веде встановлену технічну документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності; технічні характеристики і вимоги до якості продукції; технологію переробки газового конденсату; обладнання дільниці і правила його технічної експлуатації; правила та інструкції про порядок відпускання і приймання нафтопродуктів; законодавство про охорону навколишнього середовища; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років.
4. МАЙСТЕР З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЛІНІЙНОЇ ЧАСТИНИ ТРУБОПРОВОДІВ
Завдання та обов'язки. Керує роботою ремонтно-відновлювальної бригади, яка зайнята проведенням ремонтно-профілактичних робіт на спорудах та обладнанні лінійної частини магістральних трубопроводів. Дотримується вимог правил технічної експлуатації магістрального трубопроводу та безпечного ведення робіт під час експлуатації і проведення ремонтних та профілактичних робіт, вимагає виконання цих правил від підпорядкованого персоналу. Забезпечує безперебійну і безаварійну експлуатацію магістральних трубопроводів. Здійснює контроль за ходом ремонтно-профілактичних робіт. Своєчасно організовує підготовку робочих місць для проведення ремонтних робіт. Обстежує у встановлені терміни стан траси, лінійних споруд, запірної арматури та іншого обладнання магістральних трубопроводів і відводів. Контролює стан охоронної зони трубопроводів, стан під'їзних доріг до об'єктів лінійної частини магістральних трубопроводів, укріплює береги рік та водоймищ в зоні проходження магістрального трубопроводу. Проводить ремонтно-відновлювальні роботи з ліквідації аварій на лінійній частині трубопроводів, відводів і газорозподільчих станцій (ГРС). Виконує планові роботи, що пов'язані з ремонтом обладнання та споруд, врізанням нових відводів і технологічних перемичок, запобігає утворенню гідратних пробок і ліквідує їх. Стежить за справним станом і готовністю до роботи транспортних засобів, спецмеханізмів, обладнання та іншої техніки. Бере участь у складанні планів та графіків ремонтно-профілактичних робіт. Своєчасно вносить зміни в технологічні схеми магістральних трубопроводів і відводів, згідно із виконавчою документацією. Організовує виконання та виконує спеціальні роботи (газонебезпечні, зварювально-монтажні, підіймально-транспортні тощо). Веде оперативно-технічну документацію з експлуатації, ремонту, налагодження та випробування обладнання і споруд за встановленими формами; складає паспорти, акти і протоколи випробувань. Своєчасно складає і подає заявки на матеріали, інструменти, спецодяг та запасні частини, необхідні для експлуатації та ремонту; веде облік їх наявності та витрат. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання інструкцій за професією та видами робіт.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з експлуатації лінійної частини трубопроводів; правила технічної та безпечної експлуатації магістральних трубопроводів; правила безпеки в газовому господарстві; правила ремонту трубопроводів; правила експлуатації транспортних засобів; основи законодавства про охорону навколишнього середовища; основи економіки, організації праці та керування; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років. Повинен мати допуск IV групи з електробезпеки.
5. МАЙСТЕР ІЗ ЕЛЕКТРОХІМІЧНОГО ЗАХИСТУ
Завдання та обов'язки. Керує роботами з організації електрохімічного захисту трубопроводів і підземних металевих споруд від корозії відповідно до правил технічної експлуатації, положень та інструкцій. Забезпечує безперебійну роботу всіх пристроїв електрохімзахисту. Організовує виконання робіт з контролю за ступенем захищеності від корозії трубопроводів і підземних металевих споруд; камеральне оброблення з видачею рекомендацій щодо захисту трубопроводів від корозії; обстеження джерел блукаючих струмів. Проводить обстеження трубопроводів, вимірювання питомого електричного опору грунтів, електричне визначення дефектів в ізоляційному покритті та контролює стан ізоляції і корозії труб у шурфах; здійснює електричні вимірювання на установках захисту; контролює ефективність захисту підземних споруд сучасними методами. Забезпечує захист днища та нижнього поясу сталевих резервуарів від корозії, яку визиває підтоварна вода, протекторними установками. Бере участь у роботі комісій з розслідування причин аварій трубопроводів, визначає зовнішню корозію трубопроводів. Бере участь у робочих комісіях з приймання підземних трубопроводів і металевих споруд в експлуатацію. Своєчасно забезпечує заміну, ремонт установок катодного і дренажного захисту, які вийшли з ладу; веде облік і аналіз причин відмов у роботі засобів електрохімічного захисту. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання інструкцій за професією та видами робіт. Веде технічну документацію та звітність згідно з установленою формою.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні та інші керівні матеріали, які стосуються захисту підземних трубопроводів і підземних металевих споруд від корозії; будову і принцип роботи обладнання електрохімічного захисту; організацію робіт із захисту підземних трубопроводів і підземних споруд від корозії; основи електротехніки; основи трудового законодавства; основи економіки; організацію виробництва, праці та керування, правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років. Повинен мати допуск V групи з електробезпеки.
6. МАЙСТЕР З ПІДГОТОВКИ ГАЗУ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво бригадою з підготовки газу. Забезпечує виконання бригадою в установлені терміни виробничих завдань, ефективне використання виробничих потужностей, економію витрат сировини, матеріалів та систематичне підвищення продуктивності праці. Забезпечує підтримання заданих параметрів режиму роботи установки з підготовки газу згідно з технологічним регламентом. Здійснює постійний контроль за справним станом, правильною експлуатацією обладнання, механізмів, інструменту. Запобігає можливим неполадкам в роботі обладнання та усуває їх. Здійснює контроль за якістю газу, виявляє причини порушень і оперативно вживає заходів щодо відновлення якості. Здійснює керівництво складними і небезпечними роботами. Забезпечує контроль за стоками в промислову каналізацію та викидами в атмосферу, якісну підготовку апаратів до технічного огляду та підготовку для проведення ремонтних робіт на установці. Контролює якість проведених робіт, що пов'язані з підвищеною небезпекою. Бере участь у розробленні інструкцій і технологічного регламенту установки. Організовує впровадження передових прийомів і методів праці. Установлює і своєчасно доводить виробничі завдання до окремих робітників, ланок відповідно до затверджених графіків виробництва. Аналізує результати виробничої діяльності. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання інструкцій за професією та видами робіт. Забезпечує своєчасність оформлення установленої документації.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються організації виробництва і технології видобування газу; технологічний регламент і схему установки; конструктивні особливості установок; правила технічної експлуатації та режим роботи обладнання установки; технічні умови на продукцію, що виготовляється; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; законодавство про охорону навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років.
7. МАЙСТЕР З РЕМОНТУ ДІЛЬНИЦІ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ УСТАНОВКИ ЕТИЛЮВАННЯ БЕНЗИНУ, РЕЗЕРВУАРНОГО ПАРКУ І ЗЛИВАЛЬНО-НАЛИВНОЇ ЗАЛІЗНИЧНОЇ ЕСТАКАДИ
Завдання та обов'язки. Забезпечує експлуатацію і ремонт обладнання дільниці (наливних естакад, насосного зливання газового конденсату, насосного наливання світлих і темних нафтопродуктів, естакади заправлення залізничних цистерн скрапленим газом, промислової каналізації, наливної естакади автоцистерн та ін.) відповідно до вимог правил безпечного ведення робіт і положень про планово-запобіжний ремонт. Перевіряє технічний стан технологічного обладнання (запірної арматури, ємкостей, насосного господарства, обладнання наливної естакади, стану залізничних під'їзних шляхів) і вживає заходів щодо усунення неполадок. Перед початком ремонтних робіт оглядає готовність обладнання, комунікацій та інструменту для проведення робіт. Керує виконанням ремонтних робіт на зливально-наливних естакадах і у насосних. Проводить випробування шлангів для наливання скрапленого газу у залізничні цистерни. Здійснює контроль за підготовкою залізничних цистерн до наливання скрапленого газу і за правильним пломбуванням. Відповідає за справність і безпечну експлуатацію інструменту, пристроїв і захисних засобів, які використовуються на дільниці. Забезпечує правильне та економне витрачання матеріалів, які необхідні для проведення робіт, а також належне їх зберігання. Забезпечує ведення технічної документації з експлуатації і ремонту обладнання зливально-наливних естакад та насосів. Забезпечує контроль за рухом нафтопродуктів з резервуарного парку в залізничні цистерни і навпаки, з залізничних цистерн у парк. Організовує роботи з навантаження і розвантаження нафтопродуктів відповідно до діючих положень про порядок відпускання (приймання) нафтопродуктів. Забезпечує безпечну організацію ведення робіт і експлуатацію обладнання, механізмів, пристроїв, інструменту, підтримання на дільниці нормальних санітарно-гігієнічних умов. Постійно перевіряє стан обладнання, механізмів, пристроїв і інструменту на робочих місцях дільниці та усуває виявлені неполадки. Перевіряє відповідність термінів огляду і випробувань посудин, вантажопідіймальних механізмів, захисних засобів і пристроїв. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання технологічного регламенту та інструкцій за професією та видами робіт. Бере участь у розслідуванні аварій і нещасних випадків та виконанні заходів щодо запобігання їм. Веде технічну документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності, технічні характеристики і вимоги до скрапленого газу і бензину, технологію процесу етилювання бензину; обладнання технологічної установки етилювання бензину, резервуарного парку і зливально-наливної залізничної естакади та правила його технічної експлуатації; діючі положення з оплати праці; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; законодавство про охорону навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років.
8. МАЙСТЕР ОПОРНОГО АВАРІЙНО-ВІДНОВЛЮВАЛЬНОГО ПУНКТУ
Завдання та обов'язки. Забезпечує стабільну роботу нафтопроводів та їх обладнання, готовність аварійного пункту до ліквідації можливих аварій на нафтопроводах з дотриманням правил охорони праці та пожежної безпеки. Здійснює контроль за станом лінійної частини магістральних нафтопроводів, антикорозійного покриття повітряних та водних переходів, технічним станом запірної арматури, камер приймання-спускання очисного пристрою. Вживає заходів щодо підготовлення лінійної частини до роботи в осінньо-зимовий і весняний періоди та забезпечує їх виконання. Забезпечує проведення планово-запобіжних ремонтів на лінійній частині магістральних нафтопроводів. Керує роботами з ліквідації аварій на лінійній частині магістральних нафтопроводів. Проводить реєстрацію і своєчасну перевірку вимірювальних приладів, що встановлені на лінійній частині. Керує роботами з очищення магістральних нафтопроводів від парафіністих відкладень, запасовки, приймання, запускання та супроводження очисного пристрою з дотриманням правил охорони праці та пожежної безпеки. Забезпечує контроль за дотриманням правил безпечного ведення робіт і технічних умов під час будівництва різних комунікацій в охоронній зоні нафтопроводу; не допускає будівництво без погодження. Контролює та усуває недоліки в позначенні трас нафтопроводів кілометровими стовпами і табличками, які показують місцезнаходження та належність нафтопроводів. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання технологічного регламенту та інструкцій за професією та видами робіт. Бере участь у складанні графіків планово-запобіжних ремонтів обладнання. Здійснює контроль за якістю виконання робіт з капітальних ремонтів обладнання, що виконуються підрядними організаціями. Керує роботою трубопровідників лінійних, обхідників лінійних та бортоператорів з перевірки магістральних трубопроводів. Веде встановлену документацію і звітність.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються роботи аварійно-відновлювального пункту; технологічну схему магістральних нафтопроводів; оптимальні та граничнодопустимі параметри роботи обладнання; правила технічної експлуатації магістральних нафтопроводів; порядок організації і проведення ремонтно-відновлювальних робіт при аваріях на нафтопроводах; основи трудового законодавства; основи законодавства про охорону навколишнього середовища: правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років.
9. МАЙСТЕР РЕЗЕРВУАРНОГО ПАРКУ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничою діяльністю резервуарного парку. Організовує приймання, відвантаження і зберігання сировини, товарної продукції та компонентів. Забезпечує дотримання технологічних режимів перекачування нафти і нафтопродуктів. Здійснює контроль за технічним станом резервуарів, комунікацій, виробничих приміщень. Бере участь у складанні графіків проведення планово-запобіжних ремонтів обладнання резервуарного парку і контролює їх виконання. Аналізує результати виробничої діяльності парку. Бере участь у впровадженні у виробництво нової техніки, автоматизації виробничих процесів. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання інструкцій за професією та видами робіт. Організовує облік і звітність щодо приймання і постачання продукції, веде встановлену технічну документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, нормативні, методичні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності резервуарного парку; будову обладнання резервуарного парку; технологічну схему трубопроводів, які зв'язують резервуарний парк з технологічними установками, цехами виробництва, залізничною естакадою і причалом; технологічний режим роботи резервуарного парку; насосне господарство; держстандарти та технічні умови на сировину і товарну продукцію; організацію ремонтних робіт; основи законодавства про охорону навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років.
10. МАЙСТЕР МАЙДАНЧИКА НАЛИВАННЯ І НАЛИВНИХ ЕСТАКАД
Завдання та обов'язки. Забезпечує ведення технологічних процесів відповідно до вимог правил охорони праці. Забезпечує виконання виробничих завдань, ритмічне відвантаження продукції. Безпосередньо керує складними роботами підвищеної небезпеки. Здійснює технічне керівництво експлуатацією обладнання майданчика. Контролює виконання графіків планово-запобіжних ремонтів установленого обладнання, термінів огляду пристроїв до вантажопідіймальних механізмів, діелектричних захисних засобів тощо. Бере участь у прийманні відремонтованого обладнання майданчика. Складає заявки на матеріали і пристрої, необхідні для роботи майданчика. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання технологічного регламенту та інструкцій за професією та видами робіт. Бере участь у розгляданні аварій і нещасних випадків та розробляє заходи щодо запобігання їм. Веде технічну документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності майданчика; технічні вимоги до готової продукції, технологію її виробництва; обладнання майданчика і правила його експлуатації; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; законодавство про охорону навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років.
11. МАЙСТЕР ДІЛЬНИЦІ ПРИЙМАЛЬНО-ЗДАВАЛЬНОЇ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничою діяльністю дільниці. Забезпечує роботу нафтопроводу з приймання і здавання нафти споживачам відповідно до заданої технології і стандартів підприємства. Забезпечує збереження прийнятої нафти із нафтопроводу, з резервуарного парку (при обліку нафти з резервуару), веде облік кількості та якості нафти, що приймається та здається. Веде щоденний контроль запасу нафти. Контролює якість нафти, що приймається та здається. У разі закачування некондиційної нафти в резервуари (при проходженні нафти мимо вузла обліку) керує роботою з доведення якості нафти до вимог стандарту. Проводить інструктажі з робітниками щодо безпечного ведення робіт, контролює стажування, засвоєння робітниками безпечних методів праці, знання технологічного регламенту та інструкцій за професією та видами робіт. Проводить перевірку складання приймально-здавальних актів. Складає встановлену звітність.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності дільниці з приймання і здавання нафти; правила технічної експлуатації магістральних нафтопроводів; технологічні карти робочих параметрів вузла обліку нафти і резервуарів; інструкцію з визначення якості нафти на автоматизованих вузлах обліку з турбінними лічильниками при обліково-розрахункових операціях; інструкцію з обліку нафти на магістральних нафтопроводах; технічні умови і стандарти на визначення якості нафти; Положення про затвердження особливих умов постачання нафти; стандарт підприємства про визначення кількості товарної нафти за допомогою автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи пункту обліку; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за спорідненою професією не менше 2 років.
12. НАЧАЛЬНИК АВТОМОБІЛЬНОЇ ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНОЇ КОМПРЕСОРНОЇ СТАНЦІЇ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю АГНКС. Організовує систематичний облік кількості природного газу, який одержується та реалізується за встановленими документами. Здійснює контроль за додержанням норм та правил заповнення балонів стиснутим газом. Організовує безпечне ведення технологічного процесу. Керує вогневими роботами, що проводяться на станції. Контролює складання заявок на обладнання, запасні частини, матеріали, реагенти, інструмент, контрольно-вимірювальні прилади та автоматику, які необхідні для забезпечення роботи станції. Організовує нагляд за безпечним станом робочих місць, вживає необхідних заходів щодо охорони праці, виробничої санітарії. Розробляє організаційно-технічні заходи, графіки планово-запобіжного ремонту основного і допоміжного обладнання, огляду та випробування посудин, які працюють під тиском. Організовує складання звітів про роботу обладнання за встановленою формою. Забезпечує виконання завдань з заправлення автомобілів, які працюють на стиснутому природному газі, координує роботу змінних майстрів. Сприяє впровадженню нової техніки, автоматизації технологічного процесу. Приймає з ремонту технологічне та допоміжне обладнання; проводить оцінку якості ремонту, який виконується підрядними організаціями. Забезпечує додержання норм витрат матеріалів, паливно-енергетичних ресурсів, мастил, реагентів тощо. Організовує своєчасне навчання, проведення інструктажів та перевірку знань з охорони праці. Проводить технічну підготовку персоналу. Керує працівниками станції.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, методичні, нормативні та інші матеріали, які стосуються експлуатації АГНКС; будову обладнання АГНКС; правила експлуатації АГНКС; економіку, організацію виробництва, праці та керування; основи трудового законодавства; навички роботи з персоналом; основи законодавства з охорони навколишнього середовища; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 5 років. Повинен мати допуск V групи з електробезпеки.
13. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВИРОБНИЧОГО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ КОМПРЕСОРНИХ СТАНЦІЙ
Завдання та обов'язки. Здійснює методичне керівництво і контроль за експлуатацією газоперекачувального, технологічного, енергосилового і допоміжного обладнання, систем водопостачання, каналізації, вентиляції, теплопостачання, установок водоочищення, очисних споруд, систем пожежогасіння і газопроводів, розташованих на проммайданчику ГКС. Бере участь у розробленні та технічному обгрунтуванні технологічного режиму роботи газоперекачувальних агрегатів, доводить його до диспетчерської служби, контролює дотримання затвердженого технологічного режиму експлуатаційним персоналом КС. Аналізує результати обстежень стану і працездатності обладнання газокомпресорної служби і розробляє методики і заходи з технічно правильної та безпечної експлуатації обладнання. Бере участь у розробленні графіків з ремонту газоперекачувального, технологічного, енергосилового і допоміжного обладнання, систем автоматики і КВП, релейного захисту і контролює їх виконання. Бере участь у проведенні державних, відомчих і робочих перевірок на місцях, а також в прийманні в експлуатацію обладнання після ремонту. Складає заявки для забезпечення газокомпресорної служби запчастинами і матеріалами, транспортними засобами, інструментом. Бере участь у розслідуванні причин аварій обладнання і розробленні заходів щодо запобігання їм. Веде технічну документацію. Організовує своєчасне навчання, проведення інструктажів та перевірку знань з охорони праці. Проводить технічну підготовку персоналу. Керує працівниками відділу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності відділу; правила технічної та безпечної експлуатації компресорних станцій і магістральних газопроводів; обладнання і потужності компресорних станцій, будову і технологічні схеми компресорних станцій; системи автоматизації та КВП; схеми електрообладнання компресорних станцій; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; навички роботи з персоналом; основи законодавства з охорони навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 5 років.
14. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВИРОБНИЧОГО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ АВТОМОБІЛЬНИХ ГАЗОНАПОВНЮВАЛЬНИХ КОМПРЕСОРНИХ СТАНЦІЙ
Завдання та обов'язки. Здійснює методичне керівництво і контроль за експлуатацією компресорних установок, технологічного, енергосилового і допоміжного обладнання, систем водопостачання, вентиляції, систем пожежогасіння і газопроводів, які знаходяться на проммайданчику АГНКС. Контролює дотримання працівниками автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій технологічних режимів роботи компресорних установок і допоміжного обладнання. Бере участь у розробленні графіків ремонтів компресорних установок і допоміжного обладнання, які встановлені на АГНКС. Бере участь у прийманні в експлуатацію компресорних установок після ремонтів. Забезпечує складання заявок на технічне обслуговування і капітальний ремонт компресорних установок і допоміжного обладнання АГНКС. Бере участь у розробленні планів розвитку мережі автомобільних газонаповнювальних станцій. Бере участь у розгляді проектів будівництва знову введених та реконструйованих АГНКС. Бере участь у розслідуванні причин аварій обладнання і розробленні заходів з їх запобігання. Веде технічну документацію. Організовує своєчасне навчання, проведення інструктажів та перевірку знань з охорони праці. Проводить технічну підготовку персоналу. Керує працівниками відділу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності відділу АГНКС; будову АГНКС; правила технічної та безпечної експлуатації АГНКС; системи автоматизації та КВП; схеми електрообладнання компресорних установок; основи економіки, організації виробництва, праці та керування; навички роботи з персоналом; основи законодавства з охорони навколишнього середовища; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 4 років.
15. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ЕКСПЛУАТАЦІЇ НАФТОПРОВОДІВ І ГАЗОПРОВОДІВ
Завдання та обов'язки. Організовує експлуатацію і ремонт магістральних трубопроводів, споруд на них і газорозподільчих станцій (ГРС). Керує розробленням і організовує впровадження заходів щодо підвищення рівня надійності та ефективності роботи трубопроводів і ГРС. Здійснює керівництво і координацію роботи і надає практичну допомогу лінійно-експлуатаційним службам і аварійно-відновлювальним поїздам підпорядкованих підрозділів. Забезпечує технічний нагляд за якістю капітального ремонту і будівництва нових магістральних трубопроводів. Бере участь у прийманні і випробуванні трубопроводів, які вводяться в експлуатацію. Керує розробленням організаційно-технічних заходів, графіків проведення вогневих та інших робіт. Організовує і здійснює перевірки технічного стану трубопроводів і ГРС, виконання вказівок і розпоряджень у підпорядкованих підрозділах. Готує технічні умови виконання робіт в охоронній зоні трубопроводу. Організовує укладання договорів на вертолітне обслуговування лінійної частини магістральних трубопроводів. Організовує виконання заходів щодо забезпечення надійної роботи трубопроводів під час зимового періоду та повеней. Розробляє і впроваджує заходи із зниження втрат нафти, газу і газового конденсату та запобігання забрудненню навколишнього середовища. Організовує виконання аварійно-відновлювальних робіт, бере участь у розслідуванні причин аварій і розробляє заходи щодо їх усунення. Здійснює контроль за підготовкою спеціальних технічних засобів, бере участь у забезпеченні транспортними засобами і механізмами для оснащення лінійно-експлуатаційних служб і аварійно-відновлювальних поїздів. Готує висновки на проектно-технічну документацію будівництва трубопроводів і ГРС. Бере участь у підготовці технічного завдання на проведення капітального ремонту трубопроводів. Бере участь у впровадженні нової техніки та технології експлуатації трубопроводів. Організовує складання заявок на матеріали і обладнання, що необхідні для експлуатації і капітального ремонту трубопроводів і ГРС. Бере участь в укладанні договорів на обстеження і ремонт підводних або надземних переходів трубопроводів. Складає інструкції, звітність з експлуатації трубопроводів і ГРС. Проводить технічну підготовку персоналу. Керує працівниками відділу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з питань оперативного керування виробництвом; перспективи розвитку трубопроводів; правила технічної та безпечної експлуатації магістральних трубопроводів; виробничі потужності підприємства і його виробничої бази; економіку, організацію виробництва, праці і керування; основи трудового законодавства; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 5 років.
16. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ПІДЗЕМНОГО ЗБЕРІГАННЯ ГАЗУ
Завдання та обов'язки. Організовує виконання завдань із закачування і відбору газу, розширення підземних сховищ газу (ПСГ). Забезпечує контроль за станом і використанням надр, найбільш повним і раціональним використанням підземних сховищ газу, виконанням вимог щодо охорони надр та навколишнього середовища. Бере участь у розробленні завдань з розвитку ПСГ. Розробляє технологічні схеми закачування і відбору газу із підземних сховищ газу. Здійснює технічне керівництво експлуатацією і ремонтом обладнання станцій підземного зберігання газу. Організовує контроль за режимом роботи станцій підземного зберігання газу. Контролює хід бурових робіт, які здійснюються на станціях підземного зберігання газу. Розглядає проекти на будівництво свердловин. Бере участь у розробленні завдань з перспективи реконструкції та розвитку ПСГ, з підземного і капітального ремонту свердловин, а також у проведенні заходів щодо удосконалення ремонтних робіт. Забезпечує впровадження профілактичних заходів щодо запобігання появі відкритих газових фонтанів і ліквідації їх. Бере участь у розробленні завдань з впровадження нової техніки, механізації трудомістких робіт, заходів з охорони праці. Складає програми, технічні завдання, організовує випробування зразків згідно з планами науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт. Забезпечує технічне керівництво під час проведення пусконалагоджувальних робіт на станціях підземного зберігання газу. Бере участь у прийманні в експлуатацію об'єктів ПСГ, впровадженні АСУ, автоматизації та телемеханізації станцій підземного зберігання газу. Проводить технічну підготовку персоналу. Керує працівниками відділу.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються діяльності станцій підземного зберігання газу, будову обладнання ПСГ; технологію робіт з експлуатації ПСГ; порядок складання завдань і фінансування геологорозвідувальних робіт, буріння і ремонт свердловин, облаштування ПСГ; правила безпечного ведення робіт при експлуатації ПСГ; правила обліку і зберігання геологічної і технічної документації з експлуатації ПСГ; вітчизняний і світовий досвід підземного зберігання газу; основи економіки, організації виробництва, праці і керування; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 5 років.
17. НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ТОВАРО-ТРАНСПОРТНОГО (в перекачуванні нафти)
Завдання та обов'язки. Керує роботою відділу. Організовує роботу нафтопроводів підприємства на оптимальних режимах з метою скорочення кількості пусків-зупинок насосно-силового обладнання та витрат електричної енергії. Оперативно регулює діяльність диспетчерських служб виробничих підрозділів щодо забезпечення оптимальних режимів перекачування для кожного нафтопроводу. Забезпечує за допомогою диспетчерської служби оперативний контроль за виконанням виробничої програми, за технологічним режимом, вживає заходів щодо попередження та усунення порушень у роботі персоналу, обладнання та пристроїв пожежної безпеки та охорони праці. Розробляє добовий графік телефонограм. Регулює взаємовідносини підприємства та його підрозділів з власниками, експортерами, вантажоодержувачами нафти та іншими фірмами і платниками тарифів у рамках укладених договорів, угод, особливих умов постачання та інших документів. Забезпечує контроль організації обліку нафти, стану товарного балансу, своєчасного та якісного складання і відправлення встановленої звітності відділу. Бере участь у розробленні поточних графіків приймання, постачання та транспортування нафти трубопровідним транспортом. Забезпечує оперативний контроль за реалізацією маршрутних телефонограм у частині перекачування нафти та своєчасне надання маршрутних телефонограм фінансовому відділу для контролю за проходженням платежів. Аналізує роботу магістральних нафтопроводів і спільно з відділом експлуатації, головного механіка, головного енергетика відшукує і втілює найбільш оптимальні режими транспортування нафти. Бере участь в укладанні договорів. Спільно з відповідними відділами підприємства погоджує складання графіків зупинки ділянок нафтопроводів та обладнання на поточний, капітальний ремонт, випробування після ремонту чи реконструкції. При виникненні на об'єктах нафтопровідного транспорту підприємства аварійних ситуацій вживає заходів щодо зміни вантажопотоків нафти для забезпечення перекачування її відповідно до маршрутних телефонограм. Організовує перевірку діяльності виробничих підрозділів щодо проведення ними товарних операцій. Проводить технічну підготовку персоналу.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, нормативні, методичні та інші керівні матеріали, що стосуються діяльності відділу; технологічну схему магістральних нафтопроводів; потужності перекачувальних засобів, оптимальні та граничнодопустимі параметри перекачування; завдання на приймання, перекачування та постачання нафти споживачам; якісні характеристики нафти; правила експлуатації магістральних нафтопроводів; основні положення договорів та угод з постачальниками, споживачами нафти і сторонніми організаціями; порядок організації і проведення ремонтно-відновлювальних робіт при аваріях на нафтопроводах, нафтоперекачувальних станціях; основи трудового законодавства; навички роботи з персоналом; правила охорони праці при експлуатації об'єктів нафтопровідного транспорту; правила і норми виробничої санітарії та пожежної безпеки; основи законодавства про охорону навколишнього середовища.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом: для магістра або спеціаліста не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
18. НАЧАЛЬНИК ГОСПОДАРСТВА РЕАГЕНТНОГО (в нафтопереробці)
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю реагентного господарства, залізничної дільниці, установки піногасіння. Забезпечує постачання виробничих дільниць реагентами. Організовує приймання реагентів. Контролює відповідність продукції вимогам діючих стандартів. Забезпечує максимальне використання виробничих потужностей, повне завантаження і технічно правильну експлуатацію обладнання, залізничних шляхів, тепловозів, пристроїв. Визначає обсяги ремонтних робіт, складає проекти графіків планово-запобіжних ремонтів і контролює їх виконання. Складає заявки на обладнання і матеріали. Проводить технічну підготовку персоналу. Веде установлену документацію.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, що стосуються виробничо-господарської діяльності реагентного господарства і залізничної дільниці, установки піногасіння; технологічну схему і схему трубопроводів, що зв'язують реагентне господарство з об'єктами заводу; правила організації ремонтних робіт; діючі державні стандарти; норми витрат сировини; організацію роботи реагентного господарства і локомотивних бригад; основи економіки, організації виробництва, праці і керування; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 2 років.
19. НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ ЗБУТУ НАФТОПРОДУКТІВ
Завдання та обов'язки. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю дільниці. Організовує ведення технологічних процесів збуту нафтопродуктів відповідно до вимог правил охорони праці. Складає проект плану збуту нафтопродуктів споживачам. Забезпечує виконання виробничих завдань, ритмічне відвантаження нафтопродуктів. Веде облік кількості сировини, яка поставляється, з урахуванням договірних умов поставки. Веде облік продукції, яка виробляється, по кожному постачальнику сировини з урахуванням договірних умов переробки. Проводить облік готової продукції щодо кожного споживача з урахуванням договірних умов поставки готової продукції. Здійснює розрахунок необхідної кількості нафтопродуктів для відпускання з урахуванням всіх витрат та встановленої ціни на суму коштів або послуг споживача. Веде облік кількості поставленої давальницької сировини та видає відомості про кількість відвантаженої продукції згідно з укладеним договором. Протягом доби надає покупцеві інформацію про відвантажені нафтопродукти. Складає місячний звіт руху сировини з урахуванням умов поставки, руху готової продукції, з урахуванням умов переробки та відвантаження щодо кожного постачальника сировини та подає його в бухгалтерію і плановий відділ. Щодобово надає інформацію керівництву про штрафи, невиконання договірних зобов'язань перед залізницею. Бере участь у розгляді претензій споживачів та підготовленні відповідей на заявлені позови, а також претензії споживачам при порушенні ними умов договору. Проводить технічну підготовку персоналу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації збуту та комерції; стандарти та технічні умови до якості нафтопродуктів, технологію їх виробництва; положення про порядок відпускання та приймання нафтопродуктів; прейскуранти оптових цін на нафтопродукти; порядок визначення загального обсягу поставок; правила оформлення матеріалів для укладання договорів з поставок та збуту продукції; порядок підготовки претензій до постачальників нафтопродуктів на переробку; організацію обліку збутових та комерційних операцій; складання звіту про виконання поставок і договірних зобов'язань; правила використання обчислювальної техніки; основи трудового законодавства; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напрямку підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 2 років.
20. НАЧАЛЬНИК ДІЛЬНИЦІ ПРИЙМАЛЬНО-ЗДАВАЛЬНОЇ
Завдання та обов'язки. Керує виробничою діяльністю дільниці, забезпечує виконання виробничих завдань з перекачування нафти. Організовує приймання від постачальників нафти і відкачування її споживачам. Контролює відповідність якості нафти, яка отримується та відвантажується, вимогам Держстандартів і технічних умов. Забезпечує впровадження заходів щодо зниження втрат нафти при її перекачуванні та зберіганні, технічно правильну експлуатацію обладнання. Бере участь у складанні графіків проведення планово-запобіжних ремонтів обладнання і контролює їх виконання. Бере участь у впровадженні у виробництво нової техніки, механізації та автоматизації виробничих процесів на дільниці. Аналізує результати виробничої діяльності дільниці. Контролює своєчасне оформлення первинної документації з обліку та звітності. Проводить технічну підготовку персоналу.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються приймання та здавання нафти; технологічну схему трубопроводу, який зв'язує дільницю з перекачування з резервуарним парком, технологічними установками, цехами, причалами; встановлене на дільниці обладнання; технологічний режим перекачування; Держстандарти і технічні умови на приймання та постачання нафти; правила організації ремонтних робіт; економіку, організацію виробництва, праці та керування; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки; основи трудового законодавства; законодавство про охорону навколишнього середовища.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 2 років.