Щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 09.10.2020 №4244/ІПК/99-00-07-05-02-06
Остання редакція від 09.10.2020. Прийняття
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 09.10.2020

Номер 4244/ІПК/99-00-07-05-02-06

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.10.2020 N 4244/ІПК/99-00-07-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула запит фізичної особи - підприємця (далі - Підприємець) щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, Підприємець на даний час перебуває на загальній системі оподаткування та в своїй діяльності застосовує реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО).
Чи не буде вважатися помилкою запис програмування товару в РРО наступного змісту:
"СИГ ПРИМА ЛЮКС 2402209020";
"В-КА ВОЗДУХ 0,5Л 2208601100"?
Форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 із змінами та доповненнями, (далі - Положення N 13).
Так, пунктами 1 та 2 розд. ІІ Положення N 13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги), який повинен містити обов'язкові реквізити згідно з визначеним переліком. Одним з таких обов'язкових реквізитів є, зокрема, код УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (в тому числі алкогольних напоїв і тютюнових виробів).
Відповідно до ст. 1 Закону N 674, який набрав чинності 03.07.2020 р., митний тариф України є невід'ємною частиною Закону N 674 та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.
Коди товарів згідно з УКТ ЗЕД (версії 2017 року), затверджені Законом N 674, застосовуються, починаючи з 03.07.2020 року.
Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Зазначаємо, що на даний час універсальних вимог щодо порядку програмування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) чинним законодавством не встановлено.
Зважаючи на викладене, програмування РРО/ПРРО здійснюється з урахуванням особливостей таких РРО/ПРРО, зокрема: моделі, версії внутрішнього програмного забезпечення, функціональних можливостей тощо та з дотриманням вимог Положення N 13.
З урахуванням зазначеного та наведеного Підприємцем прикладу повідомляємо, що зазначений варіант програмування найменування підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не суперечить вимогам чинного законодавства.
Звертаємо увагу, що крім найменування товарів Підприємець в обов'язковому порядку повинен також забезпечити використання режиму попереднього програмування цін товарів та обліку їх кількості.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
09.10.2020 N 4244/ІПК/99-00-07-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула запит фізичної особи - підприємця (далі - Підприємець) щодо надання податкової консультації з питань застосування РРО та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до листа, Підприємець на даний час перебуває на загальній системі оподаткування та в своїй діяльності застосовує реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО).
Чи не буде вважатися помилкою запис програмування товару в РРО наступного змісту:
"СИГ ПРИМА ЛЮКС 2402209020";
"В-КА ВОЗДУХ 0,5Л 2208601100"?
Форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 із змінами та доповненнями, (далі - Положення N 13).
Так, пунктами 1 та 2 розд. ІІ Положення N 13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги), який повинен містити обов'язкові реквізити згідно з визначеним переліком. Одним з таких обов'язкових реквізитів є, зокрема, код УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (в тому числі алкогольних напоїв і тютюнових виробів).
Відповідно до ст. 1 Закону N 674, який набрав чинності 03.07.2020 р., митний тариф України є невід'ємною частиною Закону N 674 та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

30 днiв передплати безкоштовно!