• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД вітамінних та вітамінно-мінеральних препаратів

Державна митна служба України  | Лист від 06.05.2010 № 11/2-10.16/4217-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.05.2010
  • Номер: 11/2-10.16/4217-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.05.2010
  • Номер: 11/2-10.16/4217-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
06.05.2010 N 11/2-10.16/4217-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11.1/2-16/10962-ЕП від 29.07.2011 )
Щодо класифікації згідно з УКТЗЕД вітамінних та вітамінно-мінеральних препаратів
З метою однозначної класифікації вітамінних та вітамінно-мінеральних препаратів згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності повідомляємо наступне.
Вітамінні та вітамінно-мінеральні препарати у своєму складі в якості діючих (активних) речовин можуть містити один і більше вітамінів та мінералів.
Ці препарати можуть бути рекомендовані для профілактики та лікування станів, які викликані дефіцитом вітамінів та мінералів, для лікування інших захворювань, а також з метою збереження загального стану здоров'я та доброго самопочуття. Вони можуть бути представлені в різних формах - таблетки, драже, капсули, порошки приготовлені як одноразова доза, ампули для ін'єкцій, тощо або у вигляді розчинів у флаконах.
Згідно з вимогами УКТЗЕД лікарські засоби (ліки) (за винятком товарів, включених до товарних позицій 3002, 3005 або 3006), що складаються із змішаних або незмішаних продуктів для терапевтичного або профілактичного застосування, у дозованому вигляді (включаючи лікарські засоби у вигляді трансдермальних систем) або розфасовані для роздрібної торгівлі класифікуються у товарній позиції 3004.
Тобто, лікарські засоби, що включаються до товарної позиції 3004 повинні бути представлені у вигляді дозованих лікарських форм - таблетки, ампули, капсули, тощо або розфасовані для роздрібної торгівлі.
Поняття "у дозованому вигляді" означає дозу (кількісний вміст) діючої (діючих) речовин в одиниці лікарської форми.
Інформація про дозу діючої речовини в кожній одиниці лікарської форми згідно статті 12 Закону України "Про лікарські засоби" від 04.04.1996 N 123/96-ВР зазначається на маркуванні лікарського засобу, що наноситься на етикетку, зовнішню та внутрішню упаковку лікарського засобу.
Згідно з Додатковою приміткою 1 до групи 30 Пояснень до УКТЗЕД, п.3 Додаткових загальних положень Пояснень до групи 30, препарати виготовлені на основі таких активних речовин як вітаміни, мінеральні речовини, компоненти амінокислот або жирних кислот, які класифікуються у межах товарної позиції 3004, повинні мати високий вміст вітамінів або мінералів, як правило, щонайменш у три рази більше, ніж рекомендовано середньодобовою нормою вживання. Такі препарати призначені для лікування специфічних недуг та хвороб.
Якщо у складі одиниці форми комбінованого препарату доза хоча б одного із компонентів (вітамінів чи мінералів) перевищує середньодобову норму вживання щонайменш у три рази, то класифікація такого препарату також здійснюється товарній позиції 3004.
У разі невиконання сукупності наведених вимог до групи 30 вітамінні та вітамінно-мінеральні препарати повинні класифікуватись у товарній позиції 2106 або у товарній групі 22.
При класифікації вітамінних та вітамінно-мінеральних препаратів, представлених у формі таблеток, драже, капсул та аналогічних формах до уваги слід брати зазначений в інструкції для користувачів дозу діючих речовин в одній одиниці лікарської форми.
Якщо препарати представлені у вигляді розчину у флаконах, то при їх класифікації слід брати до уваги представлену в інструкції для користувачів дозу діючих речовин у зазначеному об'ємі лікарської форми.
Слід зазначити, що класифікаційні рішення митних адміністрацій країн-членів Європейського Союзу свідчать про аналогічний підхід щодо класифікації подібних товарів.
Також звертаємо увагу, що внесення лікарського засобу до фармакопеї або до Державного реєстру лікарських засобів не є вирішальним чинником, якщо йдеться про його класифікацію згідно з УКТЗЕД у групі 30.
Перший заступник
Голови Служби

О.М.Дороховський
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua