• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про митне оформлення поліграфічного обладнання

Державна митна служба України  | Лист від 24.03.2004 № 25/4-14-37/3530 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 24.03.2004
  • Номер: 25/4-14-37/3530
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 24.03.2004
  • Номер: 25/4-14-37/3530
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
24.03.2004 N 25/4-14-37/3530
Начальникам регіональних
митниць, митниць
( Лист відкликано згідно з Листом Державної митної служби N 25/3-14-37/2755-ЕП від 21.03.2005 )
Про митне оформлення поліграфічного обладнання
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України та Національного банку України від 27.08.97 N 933 "Про виготовлення бланків цінних паперів та документів сурового обліку" (із змінами і доповненнями) Національний банк має виключне право видавати дозвіл на придбання і використання машин орловського - офсетного друку та інталіо-друку, друкарських нумераторів для нумерації національної грошової одиниці.
З метою недопущення випадків митного оформлення вищезазначеного обладнання без відповідного дозволу Національного банку України, в тому числі в зв'язку із неправильною класифікацією, під особисту відповідальність забезпечити наступні заходи.
Товари товарних позицій 8442 та 8443 за УКТЗЕД включити до товарів "групи ризику". Митне оформлення цих товарів проводити обов'язково із залученням фахівців відділів номенклатури та класифікації товарів регіональних митниць та відділів контролю митної вартості та номенклатури митниць.
Відділи номенклатури та класифікації товарів регіональних митниць та відділи контролю митної вартості та номенклатури митниць прямого підпорядкування в щомісячній аналітичній довідці повинні зазначати всі випадки митного оформлення імпортних товарів, які класифіковано в товарних позиціях 8442 та 8443 за УКТЗЕД.
Звертаємо увагу, що згідно зі статтею 88 Митного кодексу України, в тому числі й при митному оформленні виробів товарних позицій 8442 та 8443 за УКТЗЕД, декларант зобов'язаний надати митниці технічну документацію з характеристиками виробу, які є визначальними для класифікації товарів та застосування заходів нетарифного регулювання (в даному випадку надання дозволу Національного банку України при митному оформленні певних виробів друкарського обладнання).
Надаємо також для використання в роботі додаткову інформацію та інформацію, надану Банкнотно-монетним двором Національного банку України на запит Держмитслужби України щодо основних характеристик цього обладнання.
Машини орловського офсетного друку - це машини планетарного типу своєрідної конструкції, які мають додатковий (в порівнянні з іншими машинами такого типу) формний циліндр, на якому закріплюється спеціальна друкарська форма. На цій формі формується багатоколірне зображення, яке передається на офсетний циліндр, а потім на папір. На звичайних машинах офсетного друку багатоколірне зображення формується шляхом послідовного внесення одноколірних зображень на папір.
Одна з моделей зазначених машин, що застосовується на сьогодні в практиці друкування банкнот, - "Супер-симултан 312" виробництва фірми КБА-Джіорі.
Орловський та металографський (інтагліо, інталіо) способи друку рекомендуються для використання під час друку цінних паперів та банкнот.
Орловський друк є видом офсетного друку, при якому в елементах отриманих зображень присутній перехід одного кольору в інший. На машині орловського друку виробляється багатокольорове зображення шляхом переносу друкарських фарб з кольоровоподілених друкарських форм високого друку (шаблонів) на збірну форму - кліше, де синтезується кольорове зображення, та його передачею, в наступному на матеріал (що задруковується) в один фарбовідбиток (прогін).
Машини інталіо(інтало)друку (металографського друку) - це спеціальні друкарські машини, які використовуються в комерційній поліграфії. Характерною ознакою цих машин є наявність спеціального формного циліндра, обладнаного стираючим пристроєм та системою підігріву. На заглиблених друкарських елементах форми, закріпленої на цьому циліндрі, формується фарбове зображення і під високим тиском передається безпосередньо на друк. В такий спосіб на папері отримують рельєфне зображення, яке можна відчути на дотик.
Відомі наступні моделі (марки) зазначених машин: Інтагліоколор, Інтагліо 1 - 8, Супер-Орлов-інтагліо, виробництва фірми "КБА-Джіорі", ІС-322ПА виробництва фірми Коморі.
Металографічний або інталіо(інтагліо)друк - один з різновидів глибокого друку, під великим тиском та з використанням спеціальних фарб, який дозволяє отримати різноманітні напівтони, також рельєфне зображення, яке можна перевірити на дотик.
Глибокий друк - передача зображення на матеріал (що задруковується) з друкарської форми, на якій друкуючі елементи заглиблені по підношенню до пропусків. Глибокий друк дозволяє міняти розмір надрукованих точок на растровій чарунці не тільки по площі, а і по висоті. За рахунок наведеного можна отримати дуже якісне зображення.
Друкарські нумератори - це невеликі нумераційні пристрої (орієнтовні габаритні розміри 65 х 50 х 50 мм), які кріпляться в нумераційній машині. При контакті нумератора з папером на останньому залишається фарбовий відбиток з літер і цифр.
Нумератори, які потребують дозволу Національного банку України. - це дев'ятирозрядні нумераційні пристрої, які містять 9 кілець з літерами та цифрами. При цьому, літери та цифри мають певний нарис (форму), як на українських банкнотах випуску 1994-2004 років.
Враховуючи, що питання віднесення поліграфічної машини до типу орловського та інталіо(інтагліо)друку достатньо складне, надалі всі випадки митного оформлення такого обладнання з метою точного встановлення його характеристик та класифікації й відповідно застосування заходів нетарифного регулювання проводити за погодженням з Управлінням номенклатури й класифікації товарів (247-07-07, 247-07-08).
Заступник Голови Служби А.Д.Войцещук
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua