• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про митне оформлення деяких видів поліграфічного обладнання

Державна митна служба України  | Лист від 21.03.2005 № 25/3-14-37/2755-ЕП
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 21.03.2005
  • Номер: 25/3-14-37/2755-ЕП
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 21.03.2005
  • Номер: 25/3-14-37/2755-ЕП
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
21.03.2005 N 25/3-14-37/2755-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Про митне оформлення деяких видів поліграфічного обладнання
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України та Національного банку України від 27.08.97 N 933 "Про виготовлення бланків цінних паперів та документів сурового обліку" (із змінами і доповненнями) Національний банк має виключне право видавати дозвіл на придбання і використання машин орловського офсетного друку та інталіо-друку, друкарських нумераторів для нумерації національної грошової одиниці.
Для використання в роботі надаємо інформацію, надану Банкнотно-монетним двором Національного Банку України на запит Держмитслужби України, щодо основних характеристик зазначеного поліграфічного обладнання.
Машини орловського офсетного друку - це машини планетарного типу своєрідної конструкції, які мають додатковий (в порівнянні з іншими машинами такого типу) формний циліндр, на якому закріплюється спеціальна друкарська форма. На цій формі формується багатоколірне зображення, яке передається на офсетний циліндр, а потім на папір. На звичайних машинах офсетного друку багатоколірне зображення формується шляхом послідовного нанесення одноколірних зображень на папір.
Одна з моделей зазначених машин, що застосовується на сьогодні в практиці друкування банкнот - "супер-симултан 312" виробництва фірми КБА - Джіорі.
Орловський та металографський (інтагліо, інталіо) способи друку рекомендуються для використання під час друку цінних паперів та банкнот.
Орловський друк є видом офсетного друку, при якому в елементах отриманих зображень присутній перехід одного кольору в інший. На машині орловського друку виробляється багатокольорове зображення шляхом переносу друкарських фарб з кольровоподілених друкарських форм високого друку (шаблонів) на збірну форму - кліше, де синтезується кольорове зображення, та в його передачею, в наступному, на матеріал (що задруковується) в один фарбо-відбиток (прогін).
Машини інтагліо (інталіо) друку (металографського друку) - це спеціальні друкарські машини, які використовуються в комерційній поліграфії. Характерною ознакою цих машин є наявність спеціального формного циліндра, обладнаного стираючим пристроєм та системою підігріву. На заглиблених друкарських елементах форми, закріпленої на цьому циліндрі, формується фарбове зображення і під високим тиском передається безпосередньо на папір. В такий спосіб на папері отримують рельєфне зображення, яке можна відчути на дотик.
Відомі наступні моделі (марки) зазначених машин: Інтагліоколор, Інтагліо І - 8, Супер - Орлов - інтагліо, виробництва фірми "КБА - Джіорі"; ІС - 322ІІА, виробництва фірми Коморі.
Металографічний або інталіо (інтагліо) друк - один з різновидів глибокого друку, під великим тиском та з використанням спеціальних фарб, який дозволяє отримати різноманітні напівтони, а також рельєфне зображення, яке можна перевірити на дотик.
Глибокий друк - передача зображення на матеріал (що задруковується) з друкарської форми, на якій друкуючі елементи заглиблені по відношенню до пропусків. Глибокий друк дозволяє міняти розмір надрукованих точок на растровій чарунці не тільки по площі, а і по висоті. За рахунок наведеного можна отримати дуже якісне зображення.
Друкарські нумератори - це невеликі нумераційні пристрої (орієнтовні габаритні розміри 65 х 50 х 50 мм), які кріпляться в нумераційній машині. При контакті нумератора з папером на останньому залишається фарбовий відбиток з літер і цифр.
Нумератори, які потребують дозволу Національного банку України, - це дев'яти розрядні нумераційні пристрої, які містять 9 кілець з літерами та цифрами. При цьому, літери та цифри мають певний нарис (форму), як на українських банкнотах випуску 1994 - 2004 років.
Лист Держмитслужби України від 24.03.04 N 25/4-14-37/3530 вважається відкликаним.
Заступник Голови Служби П.В.Пашко
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua