• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порядку оподаткування ПДВ операції з постачання платником податку консультативних послуг виконавцю проекту міжнародної технічної допомоги (далі - МТД), здійснюваних у межах Рамкової Угоди між Урядом Федеративної Республіки Німеччина та Урядом України від 29 травня 1996 року, ратифікованої Законом України від 24 січня 1997 року N 32/97-ВР

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 26.07.2019 № 3509/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 26.07.2019
  • Номер: 3509/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 26.07.2019
  • Номер: 3509/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 26.07.2019 р. N 3509/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку оподаткування ПДВ операції з постачання платником податку консультативних послуг виконавцю проекту міжнародної технічної допомоги (далі - МТД), здійснюваних у межах Рамкової Угоди між Урядом Федеративної Республіки Німеччина та Урядом України від 29 травня 1996 року, ратифікованої Законом України від 24 січня 1997 року N 32/97-ВР (далі - Рамкова угода), та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Згідно зі статтею 4 Рамкової угоди Уряд Федеративної Республіки Німеччина бере на себе, в межах підтримуваних ним проектів, якщо проектними угодами не передбачається інше, витрати на:
оплату праці відряджених фахівців;
службові поїздки відряджених фахівців;
придбання матеріалів, зазначених у підпункті "в" пункту 1 статті 3 Рамкової угоди;
транспортування та страхування матеріалів, зазначених у підпункті "в" пункту 1 статті 3 Рамкової угоди, до місця реалізації проекту.
Статтею 8 Рамкової угоди визначено, що матеріали, що ввозяться в Україну за дорученням Уряду Федеративної Республіки Німеччина або виконавця для реалізації проектів, звільняються в Україні від ліцензування, сплати всіх видів мита, зборів та інших платежів. Митне оформлення цих матеріалів забезпечується у найкоротші терміни. Це звільнення застосовується також до матеріалів, придбаних в Україні, за заявою виконавця або відрядженого фахівця.
Згідно з пунктом 1.1 статті 1 розділу І ПКУ відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ.
Статтею 3 розділу І ПКУ визначено, що однією із складових податкового законодавства України є чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування. При цьому, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені ПКУ, застосовуються правила міжнародного договору.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Під постачанням товарів розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).
Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).
Пунктом 197.11 статті 197 розділу V ПКУ передбачено звільнення від оподаткування ПДВ, зокрема для операцій з:
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів як МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку;
постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок МТД, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку.
Порядок отримання права на застосування пільгового режиму оподаткування ПДВ для операцій, що здійснюються у рамках проектів МТД, регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року N 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги".
Таким чином, положеннями Рамкової угоди не передбачено режим звільнення від оподаткування митом, зборами та іншими платежами (у тому числі ПДВ) для операцій з постачання послуг на митній території України у рамках реалізації проекту МТД відповідно до Рамкової угоди.
Отже, операції з постачання послуг (у тому числі консультативних) виконавцю для реалізації проекту МТД у межах Рамкової угоди та затвердженого плану закупівлі є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.
При цьому платник податку зобов'язаний нарахувати за такими операціями податкові зобов'язання з ПДВ, скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну.
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які перераховані ПКУ.
При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу II ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.