Щодо надання податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 01.09.2021 №3207/ІПК/99-00-07-05-02-06
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 01.09.2021

Номер 3207/ІПК/99-00-07-05-02-06

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
01.09.2021 N 3207/ІПК/99-00-07-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення, щодо надання податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Чи здійснювати продаж пива за допомогою РРО із використанням режиму попереднього програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД з податкової накладної постачальника?
Чи має право суб'єкт господарювання самостійно на власний розсуд змінити код товару УКТ ЗЕД та продавати пиво зі зміненим на власний розсуд кодом УКТ ЗЕД, та чи можливо в такому випадку ідентифікувати товар і операцію постачання?
Який код УКТ ЗЕД вказувати платнику при обліку, а також продажу кінцевим споживачам, в разі коли пиво придбане за кодом УКТ ЗЕД - 2203001000 (місткістю більше 10 л.)?
Який код УКТ ЗЕД вказувати платнику при необхідності складання розрахунку коригування до податкової накладної при поверненні товару, в разі коли пиво придбане за кодом УКТ ЗЕД - 2203001000 (місткістю більше 10 л), а реалізується із зазначенням у фіскальному чеку УКТ ЗЕД - 2203000100 (місткістю 10 л і менше)? Законом України від 06 липня 1995 N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. 11 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Згідно з абзацом десятим п. 4 розділу ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. N 547, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за N 918/29048 (далі - Порядок N 547) суб'єкти господарювання, які використовують РРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування товарів (із зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), цін товарів (послуг), обліку їх кількості та розміру (ставки) податків та зборів, встановлених чинним законодавством.
Також відповідно до п. 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів, електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за N 220/28350 фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити такий обов'язковий реквізит як код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством.
Отже, суб'єкт господарювання, який здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, має використовувати режим програмування найменування товарів і зазначати код товарної підкатегорії товару згідно з УКТ ЗЕД у фіскальному касовому чеку на товар.
Код товарної підкатегорії підакцизного товару згідно з УКТ ЗЕД зазначається постачальником товару у документах, що свідчать про надходження товару.
Отже, при проведенні роздрібної торгівлі пивом на розлив у фіскальному касовому чеку має, зокрема, зазначатися найменування пива, його ціна за одиницю виміру та кількість, а також код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, який зазначено у накладній постачальника такого товару.
Слід зазначити, що відповідно до групи 22 Алкогольні і безалкогольні напої та оцет розділу IV Закону України від 04 червня 2020 року N 674-ІХ "Про митний тариф України" пиво із солоду (солодове) у посудинах місткістю 10 л або менше і у посудинах місткістю більше як 10 л мають різні коди.
Отже, при роздрібному продажу пива, яке розфасоване виробником у посудинах більше як 10 л (30 л або 50 л), у фіскальному касовому чеку РРО необхідно зазначати код його товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, а не пива, яке фасується у посудинах місткістю менше 10 л або пляшки по 0,5 л.
При придбанні покупцем певної кількості пива, наприклад, 0,3 чи 0,5 л, у фіскальному касовому чеку має бути зазначено його найменування, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, який зазначено у супровідних документах.
Таким чином, облік, продаж та можливе повернення постачальнику пива, яке було придбане фізичною особою - підприємцем у кегах (тарі) 30 та/або 50 літрів, має супроводжуватись зазначенням в документах, що підтверджують здійснення наведених операцій, УКТ ЗЕД, який відповідає супровідним документам виробника (постачальника), що свідчить про походження такого товару і є підставою для його обліку.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
01.09.2021 N 3207/ІПК/99-00-07-05-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення, щодо надання податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Чи здійснювати продаж пива за допомогою РРО із використанням режиму попереднього програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно УКТ ЗЕД з податкової накладної постачальника?
Чи має право суб'єкт господарювання самостійно на власний розсуд змінити код товару УКТ ЗЕД та продавати пиво зі зміненим на власний розсуд кодом УКТ ЗЕД, та чи можливо в такому випадку ідентифікувати товар і операцію постачання?
Який код УКТ ЗЕД вказувати платнику при обліку, а також продажу кінцевим споживачам, в разі коли пиво придбане за кодом УКТ ЗЕД - 2203001000 (місткістю більше 10 л.)?
Який код УКТ ЗЕД вказувати платнику при необхідності складання розрахунку коригування до податкової накладної при поверненні товару, в разі коли пиво придбане за кодом УКТ ЗЕД - 2203001000 (місткістю більше 10 л), а реалізується із зазначенням у фіскальному чеку УКТ ЗЕД - 2203000100 (місткістю 10 л і менше)? Законом України від 06 липня 1995 N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. 11 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

30 днiв передплати безкоштовно!