• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної промисловості і розроблення карєрів, переробної промисловості, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, каналізації, поводження з відходами"

Державна служба статистики України | Розяснення, Перелік від 01.07.2014 № 18.1-12/13
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення, Перелік
  • Дата: 01.07.2014
  • Номер: 18.1-12/13
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення, Перелік
  • Дата: 01.07.2014
  • Номер: 18.1-12/13
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
01.07.2014 № 18.1-12/13
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник
Голови Держстату України
В.О. Піщейко
01.07.2014
Роз'яснення
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної промисловості і розроблення кар'єрів, переробної промисловості, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, каналізації, поводження з відходами"
I. Загальні положення
1.1. Ці Роз'яснення містять інформацію щодо показників та змісту форми державного статистичного спостереження № 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної промисловості і розроблення кар'єрів, переробної промисловості, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, каналізації, поводження з відходами" (далі - форма № 1-ПЕ).
1.2. Показники форми № 1-ПЕ охоплюють сферу промисловості, а саме види економічної діяльності, що відносяться до секцій: B "Добувна промисловість і розроблення кар'єрів", C "Переробна промисловість", D "Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря" і E "Водопостачання, каналізація, поводження з відходами" за Класифікацією видів економічної діяльності (ДК 009:2010), затвердженою наказом Держспоживстандарту від 11 жовтня 2010 року № 457 (зі змінами), та згідно з Методологічними основами та поясненнями до позицій національного класифікатора ДК 009:2010 "Класифікація видів економічної діяльності", затвердженими наказом Держкомстату від 23 грудня 2011 року № 396 (далі - КВЕД-2010), що розміщені на офіційному веб-сайті Держстату України за адресою: www.ukrstat.gov.ua.
1.3. Дані статистичного спостереження за формою № 1-ПЕ є короткостроковими і призначені для формування оперативної зведеної інформації щодо промислової діяльності підприємств по країні в цілому та за територіями Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
1.4. У випадку виробництва продукції, в рамках договору про спільну діяльність без утворення юридичної особи, звіт за формою № 1-ПЕ (далі - звіт) містить дані учасника договору, на потужностях якого (власних чи орендованих) вироблена така продукція, і включає обсяг реалізації всієї продукції.
1.5. Якщо місцезнаходження та місце здійснення виробничої діяльності респондента є територіями різних адміністративно-територіальних одиниць (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь), органи державної статистики отримують звіт за місцем здійснення виробничої діяльності/виробництва продукції. У тих випадках, коли підрозділ не веде облік усіх показників звіту, органи державної статистики отримують звіт, сформований на підставі даних юридичної особи або безпосередньо від юридичної особи за місцем здійснення підрозділом виробничої діяльності.
1.6. За відсутності даних рядки (графи) звіту містять прочерк.
1.7. Показники звітного місяця не включають величини коригування за попередні місяці.
II. Розподіл показників за видами економічної діяльності
2.1. Звіт уключає дані щодо промислової діяльності (секції B, C, D, E КВЕД-2010) за видами діяльності, які підприємство здійснювало у звітному місяці відповідно до три-, чотиризначних кодів КВЕД-2010 згідно з Переліком видів промислової діяльності, що за КВЕД-2010 належать до секцій B, C, D, E (витяг з КВЕД-2010 до форми № 1-ПЕ). Сума значень показників за всіма видами промислової діяльності дорівнює загальній величині щодо промисловості (графа 1). Передбачено використання додаткового бланка за наявності даних більше ніж по 6-ти видах промислової діяльності.
Короткі пояснення до позицій, які наведені у витягу з КВЕД-2010 до форми № 1-ПЕ, та чинна Номенклатура продукції промисловості дозволяють визначити наповнення, що відноситься до заданих видів діяльності.
У складних випадках звіт містить окремі показники, зокрема кількість працівників, сформовані за видами економічної діяльності на підставі розрахункового (умовного) їх розподілу.
2.2. За показником "середня кількість працівників" звіт уключає дані за всіма видами діяльності, якою працівники були зайняті, уключаючи ті спеціалізовані підрозділи, які виготовляли продукцію для власних промислово-виробничих потреб або для своїх непромислових підрозділів.
Наприклад, підприємство виробляє борошно, яке не реалізується зовнішнім споживачам і використовується для випічки хлібобулочних виробів на цьому самому підприємстві, здійснює пошиття спецодягу для своїх працівників. У цьому разі звіт містить дані щодо кількості працівників за видами діяльності "Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості" (10.61) та "Виробництво хліба та хлібобулочних виробів, виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання" (10.71), "Виробництво одягу, крім хутряного" (14.1), а щодо реалізованої продукції - тільки дані за видом діяльності з кодом 10.71.
Дані щодо кількості осіб, які займалися у звітному періоді декількома видами діяльності, відносяться до виду діяльності, за яким працівники відпрацювали більше часу.
Звіт містить інформацію щодо кількості працівників за всіма видами промислової діяльності відповідно до виробленої у звітному місяці продукції (товарів, послуг), і безпосередньо не пов'язується з відображенням показника щодо обсягів реалізації за видами промислової діяльності у рядку 10 (графи 2 - 6).
Наприклад, у звітному місяці певний вид продукції не вироблявся, але здійснювалася реалізація такої продукції, виробленої у минулих періодах. У цьому разі звіт містить дані тільки щодо обсягу реалізації ( рядок 10 форми № 1-ПЕ ) за видом діяльності, до якого належить ця продукція, і не включає дані щодо кількості працівників за цим видом діяльності. Якщо працівники підприємства, яке має філії (інші відокремлені підрозділи), що складають звіт окремо, протягом звітного місяця були зайняті в декількох зазначених підрозділах, дані щодо їх кількості включає звіт тільки одного відокремленого підрозділу.
Звіт містить інформацію щодо кількості працівників структурних підрозділів підприємства, які безпосередньо не виготовляли продукцію (бухгалтерія, обчислювальні центри, підрозділи з виконання ремонту та технічного обслуговування власного обладнання, склади, відділи збуту тощо), за видами діяльності залежно від того, до складу витрат якої продукції переважно зараховуються витрати на утримання цих працівників.
Якщо підприємство тимчасово не здійснювало виробничу діяльність, звіт уключає дані, сформовані на підставі умовного розподілу працівників за видами діяльності, ураховуючи їх робоче місце. При цьому якщо на підприємстві залишається незначна кількість працівників, які зайняті переважно реалізацією продукції, випущеної у минулих періодах, їх кількість відноситься до основного виду діяльності підприємства.
III. Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) (оборот)
3.1. Рядок 10 уключає обсяг реалізації (оборот) від промислової діяльності (за КВЕД-2010 секції B, C, D, E), який визначається за ціною продажу відвантаженої готової продукції (товарів, послуг), що зазначена в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах (уключаючи продукцію (товари, послуги) за бартерним контрактом), за вирахуванням непрямих податків (податку на додану вартість, акцизного збору тощо).
Рядок 10 містить дані, які не коригуються на величину поверненої у звітному місяці продукції, реалізованої у минулих роках.
3.2. Показник уміщує вартість реалізованої у звітному періоді промислової продукції (виготовленої на власних або орендованих потужностях, на потужностях іншого підприємства (підрядника (субпідрядника)), вартість реалізованих відходів та бракованого матеріалу, які утворились у процесі промислового виробництва. Показник також уключає винагороду за виконану роботу з переробки сировини замовника та послуги промислового характеру, виконані на замовлення.
При здійсненні операцій із давальницькою сировиною:
якщо підприємство замовляло виготовлення продукції на інших підприємствах (уключаючи фізичних осіб - підприємців, дочірні підприємства) з наданням їм основних ресурсів - вхідних матеріалів (сировини), необхідних для виготовлення відповідної продукції (замовник), рядок 10 уключає обсяг реалізації, визначений за вартістю продукції (товарів, послуг), виготовленої на умовах надання сировини, а саме: вартість сировини, переданої у виробництво на інше підприємство, оплату послуг з її переробки, інші, не зазначені вище витрати замовника з виробництва та реалізації цієї продукції та суму очікуваного прибутку;
якщо підприємство виготовляло продукцію із сировини замовника (або виконувало частину виробничого процесу з виготовлення продукції) (підрядник (субпідрядник)), рядок 10 уміщує вартість послуг із переробки сировини з урахуванням вартості витрачених допоміжних матеріалів як власного виробництва, так і покупних (без урахування вартості переробленої сировини).
При цьому звіт уключає дані щодо діяльності замовника (виробництво продукції, виготовленої на іншому підприємстві, із наданням сировини), так і підрядника (субпідрядника) (надання послуг із переробки сировини замовника), за видом економічної діяльності, до якого належить діяльність із виробництва цієї продукції.
Рядок 10 включає обсяги реалізації придбаних електроенергії, тепла, газу тощо, що поставляються підприємствами до споживачів розподільними мережами, які експлуатуються іншими підприємствами.
3.3. Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) не включає дохід, одержаний від непромислових видів діяльності, зокрема від:
перепродажу покупних матеріалів, напівфабрикатів, виробів, які реалізуються без додаткової промислової обробки на цьому підприємстві (навіть якщо перевіряється їх якість, здійснюється перепакування, фасування та розлив у пляшки, зберігання тощо);
реалізації продукції, виготовленої на умовах підряду за замовленням на виконання повного процесу виробництва продукції, якщо замовник не є власником основних ресурсів - вхідних матеріалів (сировини);
проведення технічного контролю, лабораторних аналізів, випробувань продукції тощо;
реалізації науково-технічної продукції;
надання транспортних, вантажно-розвантажувальних послуг, послуг зі складування;
діяльності із закупівлі, очищення, охолодження та теплової обробки молока, що реалізується на молокопереробні підприємства;
змішування фарб на замовлення, змішування вина;
надання послуг з ремонту (включно з гарантійним) автотранспортних засобів і товарів побутового призначення;
продажу придбаних металевих і неметалевих відходів (металобрухту, макулатури тощо) без додаткової механічної, хімічної, термічної обробки, у результаті якої вони можуть бути безпосередньо використані для виробництва нових виробів (навіть якщо зібрані відходи піддано чищенню, сортуванню, пакуванню);
купівлі-продажу іноземної валюти, доходів від торгових марок, патентів тощо, що враховуються за статтею "Інші операційні доходи" Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 3 "Звіт про фінансові результати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року № 87, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 червня 1999 року за № 397/3690.
Обсяг обороту не включає поставки продукції між філіями та іншими відокремленими підрозділами юридичної особи.
3.4. Оцінка реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) здійснюється без урахування непрямих податків і оптових скидок з ціни продажу.
Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) уключає вартість пакування та транспортування продукції, що компенсується за рахунок покупця, відповідно до договору поставки, навіть якщо в рахунках до сплати ці суми вказано окремо.
Обсяг реалізованої продукції не включає суми отриманих субсидій і дотацій на виробництво, суми попередньої оплати, авансу в рахунок оплати продукції, вартість зворотної тари.
3.5. Із даних рядка 10 рядок 13 уміщує обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) за межі України безпосередньо нерезидентам та/або через посередників (зовнішній оборот).
IV. Обсяг замовлень на виробництво промислової продукції
4.1. Рядок 14 уміщує дані щодо вартості усіх прийнятих за звітний місяць замовлень на виробництво промислової продукції (виготовленої (на власних або орендованих потужностях) як з власної сировини, придбаної сировини, так і виготовленої субпідрядниками), виконання послуг з переробки сировини замовника, виконання послуг промислового характеру на замовлення тільки за видами діяльності переробної промисловості, відміченими у витягу з КВЕД-2010 до форми № 1-ПЕ позначкою "V ".
Обсяг замовлень уключає замовлення, отримані як на підставі укладених договорів, так і на підставі інших документів, учинених у письмовій формі.
4.2. Якщо замовлення містить інформацію тільки про кількість продукції, то показник "замовлення" включає вартість, сформовану на основі прийнятих для цього замовлення цін поточного дня на момент надходження замовлення. При цьому звіт містить дані щодо всієї вартості замовлення незалежно від тривалості періоду, на який укладається договір. Показник не включає величину коригування вартості замовлення, якщо продукція фактично відвантажена за іншими (нижчими, вищими) цінами, ніж це було передбачено договором.
4.3. Вартість замовлення включає також обсяг продажу зі складу за умови, якщо надходження замовлення і видача продукції збігаються в часі. Обсяг надходження замовлень не включає відвантаження продукції за договорами, укладеними в попередні роки.
4.4. Не належать до обсягу замовлень:
замовлення на непромислову продукцію (товари, послуги);
замовлення на поставку придбаних виробів без додаткової обробки (перепродаж);
замовлення на поставку відходів промислового виробництва;
замовлення на поставку товарів і надання послуг у рамках однієї й тієї самої юридичної особи.
4.5. Із даних рядка 14 рядок 15 уміщує обсяг іноземних замовлень (одержаних від замовників-нерезидентів безпосередньо та/або через посередників).
V. Середня кількість працівників промислової діяльності
5.1. Рядок 16 уключає дані щодо середньої кількості працівників (уключаючи штатних працівників і працюючих за цивільно-правовими договорами, а також зовнішніх сумісників), зайнятих у видах діяльності, які за КВЕД-2010 належать до секцій B, C, D, E.
5.2. Цей показник також уміщує дані щодо працівників, зайнятих діяльністю з обслуговування (підтримання) основного та другорядних видів промислової діяльності: у бухгалтерії, на складі, ремонтному підрозділі, який обслуговує виробниче обладнання підприємства, відділах збуту, кадрів тощо.
5.3. Рядок 16 форми № 1-ПЕ не включає дані про кількість працівників непромислових видів діяльності: відокремлених науково-дослідних, проектно-конструкторських підрозділів, а також відокремлених і структурних підрозділів, зайнятих ремонтом автотранспортних засобів, рекультивацією земель, лісозаготівлею, обслуговуванням холодильників, для надання послуг стороннім організаціям із зберігання й охолодження продукції, об'єктів соціальної сфери й охорони здоров'я та інших непромислових підрозділів підприємства.
5.4. Показник "середня кількість працівників промислової діяльності (уключаючи штатних працівників та працюючих за цивільно-правовими договорами, а також зовнішніх сумісників)" уключає дані, сформовані відповідно до порядку, викладеного в розділі 3 Інструкції зі статистики кількості працівників , затвердженої наказом Держкомстату від 28 вересня 2005 року № 286, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за № 1442/11722 (зі змінами).
VI. Відпрацьований час
6.1. Рядок 17 уміщує дані щодо кількості відпрацьованих людино-годин працівниками (уключаючи штатних працівників і працюючих за цивільно-правовими договорами, а також зовнішніх сумісників), зайнятими у виробництві продукції (товарів, послуг) як з тривалим, так і нетривалим циклом виробництва, що за КВЕД-2010 відносяться до видів діяльності, які відмічені у витягу з КВЕД-2010 до форми № 1-ПЕ позначкою "ЦЦ".
6.2. До відпрацьованих людино-годин належать людино-години, які фактично відпрацьовані працівниками, зайнятими на виготовленні цієї продукції, уключаючи тих, що працювали неповний робочий день або тиждень, та відпрацьовані в порядку надурочної роботи, у святкові та неробочі дні.
6.3. Показник "відпрацьований час" не містить: простоїв, годин перерв у роботі, годин скорочення тривалості роботи працівників, інших перерв у роботі, передбачених законодавством.
VII. Обсяг постачання й розподілення електроенергії та природного газу
7.1. Рядок 19 уміщує дані щодо обсягів постачання та розподілення електроенергії безпосередньо споживачам власними чи орендованими місцевими (локальними) електромережами.
Обсяг постачання електроенергії споживачам місцевими (локальними) електромережами уключає дані, сформовані на підставі актів прийому-передачі електричної енергії зі споживачами, з якими підприємством укладено договір про постачання електричної енергії (власні споживачі), обсяг розподілення електроенергії споживачам місцевими (локальними) електромережами - на підставі актів виконаних робіт із незалежними постачальниками. У цілому показник уключає корисний відпуск електроенергії власним споживачам і споживачам незалежних постачальників.
7.2. Рядок 20 уміщує дані щодо обсягів постачання та розподілення (транспортування) газу безпосередньо споживачам власними чи орендованими місцевими (локальними) розподільними мережами.
Обсяг постачання газу споживачам місцевими (локальними) розподільними мережами включає дані, сформовані на підставі актів прийому-передачі природного газу зі споживачами, з якими підприємством укладено договір про постачання природного газу (власні споживачі), обсяг розподілення (транспортування) газу споживачам місцевими (локальними) розподільними мережами - на підставі актів виконаних робіт із замовниками (незалежними постачальниками) з надання послуг із транспортування природного газу розподільними газопроводами. У цілому показник уключає природний газ, фактично відпущений власним споживачам і споживачам незалежних постачальників.
Роз'яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-ПЕ "Місячний звіт про економічні показники за видами економічної діяльності, що відносяться до добувної промисловості і розроблення кар'єрів, переробної промисловості, постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, водопостачання, каналізації, поводження з відходами", затверджені першим заступником Голови Держстату України Піщейком В.О. 30 листопада 2012 року та зареєстровані за № 18/1-12/24, з 01.02.2015 є недійсними.
Директор
департаменту статистики
виробництва


Л.М. Овденко
Додаток
ПЕРЕЛІК
видів промислової діяльності, що за КВЕД-2010 належать до секцій B, C, D, E (витяг з КВЕД-2010 до форми № 1-ПЕ ( v0200832-14 ))
Код за КВЕД-2010Назва виду діяльності та короткі пояснення до позицій-1
АБ
Добувна промисловість і розроблення кар'єрів (секція B)
05.1Добування кам'яного вугілля (уключає добування кам'яного вугілля підземним або відкритим способом, очищення, сортування, калібрування, подрібнення, пресування тощо для поліпшення його якості, зручності його транспортування та зберігання, добування кам'яного вугілля з відвалів; не включає надання допоміжних послуг, пов'язаних з процесом добування кам'яного вугілля (09.9), виробництво коксопродуктів (19.1), кам'яновугільних брикетів (19.2))
05.2Добування бурого вугілля (не включає виробництво буровугільних паливних брикетів (19.2))
06Добування сирої нафти та природного газу (уключає добування сирої нафти, підготовку її до транспортування (зневоднення, знесолення, стабілізація тощо), добування бітумінозних чи нафтоносних сланців, бітумінозного пісковику та виробництво сирої нафти з них, добування сирого газоподібного вуглеводню (природного газу), екстрагування конденсатів, зневоднення та сепарацію (поділ на фракції) рідкого вуглеводню, десульфуризацію газу, добування рідкого вуглеводню шляхом скраплювання або піролізу, добування (видалення) метану з шахт; не включає надання допоміжних послуг, пов'язаних із добуванням нафти та природного газу (09.1), виробництво нафтових газів у процесі нафтоперероблення (19.2), виробництво промислових газів (20.1))
07.1Добування залізних руд (уключає добування, збагачення й агломерацію залізних руд; не включає добування та первинне збагачування піритів (крім випалення) (08.91))
07.21Добування уранових і торієвих руд (уключає добування уранових і торієвих руд, концентрати уранових і торієвих руд; не включає збагачення уранових і торієвих руд (20.1))
07.29Добування руд інших кольорових металів (уключає добування та первинне збагачення алюмінієвої руди (бокситів), міді, свинцю, цинку, олова, хрому, нікелю, кобальту, молібдену, танталу, ванадію тощо, руд дорогоцінних металів (золота, срібла, платини); не включає добування уранових і торієвих руд (07.21), надання допоміжних послуг, пов'язаних із процесом добування руд кольорових металів (09.9), виробництво оксиду алюмінію, мідного та нікелевого штейну (24.4))
08.11Добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю (уключає добування та первинне оброблення декоративного та будівельного каменю, такого як мармур, граніт, пісковик, вапняковий камінь тощо, добування, відбій та дроблення вапняку, добування гіпсового каменю й ангідриту, крейди та некальцинованого доломіту; не включає добування мінеральної сировини для хімічної промисловості та виробництва мінеральних добрив (08.91), виробництво кальцинованого доломіту (23.5))
08.12Добування піску, гравію, глин і каоліну (уключає добування піску, гальки, гравію, щебеню (каміння дробленого), добування каоліну і каолінових глин; не включає добування бітумінозного пісковику (06))
08.91Добування мінеральної сировини для хімічної промисловості та виробництва мінеральних добрив (уключає добування природних фосфатів, калійних солей, сірки, добування та збагачення піритів (крім випалювання), добування природних сульфатів барію, карбонатів барію, боратів та їх концентратів, природних сульфатів магнію (кізериту), добування природних пігментів, плавикового шпату, гуано, бурштину; не включає добування солі (08.93), випалювання піриту (залізного колчедану) та виробництво хімічних добрив і азотних сполук (20.1))
08.92Добування торфу (уключає добування та висушування торфу, підготування торфу для поліпшення його якості або для зручності його транспортування і зберігання; не включає виробництво торф'яних брикетів (19.2))
08.93Добування солі (уключає підземне добування солі (хлориду натрію), у т. ч. розчинення і викачування, отримання солі шляхом випарювання морської води та інших видів солоної води, виробництво соляних розчинів, подрібнення, очищення та рафінування солі виробником (окремі операції, що виконуються без мети одержання кухонної солі, придатної для споживання людьми), добування бішофіту; не включає виробництво солі, придатної для споживання людьми (10.84))
08.99Добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів, н. в. і. у. (уключає добування підземним або відкритим способом різних мінералів і матеріалів: абразивних матеріалів, азбесту, кремнієвмісних інфузорних порід, природного графіту, стеатиту (тальку), польового шпату тощо, природного асфальту та твердого бітуму, дорогоцінного каміння, кварцу, слюди тощо; не включає одержання золи та залишків спалювання відходів (38.2))
09.1Надання допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу (уключає надання за винагороду або на основі контракту допоміжних послуг із пробної експлуатації (пошуково-розвідувальних послуг), що забезпечують добування нафти та газу, пожежогасіння на нафтових і газових родовищах; не включає діяльність розробників нафтових і газових родовищ (06), спеціалізований ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання для добувної промисловості (33.12), скраплювання та регазифікацію природного газу для його транспортування, які здійснюють поза місцем добування, геофізичні, геологічні та сейсмічні дослідження)
09.9Надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів (уключає надання за винагороду або основі контракту допоміжних послуг, пов'язаних із процесом добування кам'яного та бурого вугілля, нафти та природного газу, залізних, уранових і торієвих руд, руд інших кольорових металів, корисних копалин; не включає ремонт і технічне обслуговування машин і устатковання для добувної промисловості (33.12))
Переробна промисловість (секція C)
10.1Виробництво м'яса та м'ясних продуктів (уключає забій худоби, птиці, кролів, оброблення та фасування м'яса (м'яса свійської птиці), одержування та первинне оброблення сирих шкур (крім свинячих), отриманих від забою, витоплювання смальцю (жиру свійської птиці) та інших їстівних жирів тваринного походження, отримання щипаної вовни (пір'я та пуху свійської птиці), виробництво м'ясопродуктів, м'ясного борошна, м'ясних консервів; не включає виробництво готових заморожених блюд із м'яса та птиці (10.85), виробництво екстрактів і соків з м'яса, риби та водних бехребетних, заготовок для приготування супів (10.89))
10.2Перероблення та консервування риби, ракоподібних і молюсків (уключає заморожування, сушіння, копчення, соління, консервування риби, ракоподібних і молюсків, виробництво свіжого й охолодженого рибного філе, ікри, штучної ікри, рибного борошна для годування тварин, перероблення морських водоростей; не включає виробництво риб'ячого жиру та масел з морських ссавців (10.41), виробництво готових заморожених рибних страв (10.85), виробництво заготовок для приготування супів (10.89), перероблення та консервування риби на борту риболовних суден)
10.3Перероблення та консервування фруктів і овочів (уключає перероблення та консервування картоплі (у т. ч. сушена картопля у вигляді борошна, крупки, пластівців тощо, чіпси), виробництво фруктових і овочевих соків та концентратів, інші види перероблення та консервування фруктів і овочів; не включає виробництво глазурованих у цукрі фруктів та горіхів (10.82), готових овочевих страв (10.85), консервів для малюків (10.86))
10.41Виробництво олії та тваринних жирів (уключає виробництво нерафінованої рослинної олії (соняшникової, оливкової, соєвої тощо), незнежиреного борошна та шроту з насіння олійних культур, горіхів або кісточкових олійних культур (мигдалю), виробництво рафінованої рослинної олії, перероблення рослинної олії (перегонку, кип'ятіння, дегідрацію, гідрогенізацію тощо), неїстівних тваринних олій та жирів, риб'ячого жиру та жиру морських ссавців, одержування бавовняного лінту, макухи та інших відходів виробництва рослинних олій; не включає витоплювання смальцю та інших їстівних жирів тваринного походження (10.1), виробництво маргарину (10.42), виробництво масла з коров'ячого молока, топленого масла (молочного жиру) (10.5), вологий помел кукурудзи, виробництво кукурудзяної олії (10.62), виробництво ефірних олій, хімічне очищення олій та жирів (20.5))
10.42Виробництво маргарину і подібних харчових жирів (уключає виробництво маргарину і сумішей молочного та рослинних жирів, у яких частка молочного жиру складає менше 25 %, пастоподібних продуктів, змішаних кулінарних жирів; не включає виробництво майонезу (10.84), спредів і сумішей молочного та рослинних жирів, у яких частка молочного жиру складає не менше 25 % (10.89))
10.5Виробництво молочних продуктів (уключає виробництво молочних продуктів, морозива та іншого харчового льоду; не включає виробництво сухих молочних сумішей і молочних консервів для немовлят і малюків (10.86), виробництво спредів і сумішей молочного та рослинних жирів, у яких частка молочного жиру складає не менше 25 % (10.89))
10.61Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості (уключає виробництво круп і борошна із зернових, бобових культур, коренеплодів або бульбоплодів чи з їстівних горіхів та рису, сухих зернових сніданків, борошняних сумішей для випікання хлібобулочних виробів, тортів, тістечок, пирогів, бісквітів, печива, млинців, одержування висівок та інших залишків перероблення зернових культур, обсмажування та фасування зерна кукурудзи; не включає виробництво картопляного борошна (10.3), вологий помел кукурудзи (10.62))
10.62Виробництво крохмалів та крохмальних продуктів (уключає виробництво крохмалів, глюкози, сиропу глюкози, мальтози, інуліну тощо, клейковини (глютену), тапіоки та її замінників із крохмалю, виробництво фруктози і сиропу з фруктози, кукурудзяної олії, вологий помел кукурудзи; не включає виробництво лактози (молочного цукру) (10.5), штучного меду і карамелі (10.89))
10.71Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання (уключає виробництво хліба та булочок, виробів нетривалого зберігання (тортів, тістечок, пирогів, бісквітів, фруктових тістечок, млинців, вафель тощо); не включає виробництво макаронних виробів з начинкою (10.85))
10.72Виробництво сухарів і сухого печива; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання (не включає виробництво картопляних чіпсів (10.3), виробництво борошняних кондитерських виробів нетривалого зберігання (10.71))
10.73Виробництво макаронних виробів та подібних борошняних виробів (уключає також виробництво кускусу, консервованих або заморожених макаронних виробів; не включає виробництво макаронних виробів із начинкою (10.85), заготовок супів (10.89))
10.81Виробництво цукру (уключає також виробництво кленового сиропу та кленового цукру, одержування меляси, бурякового жому та інші відходи виробництва цукру; не включає виробництво глюкози, сиропу глюкози, мальтози (10.62))
10.82Виробництво какао, шоколаду та цукрових кондитерських виробів (уключає також виробництво халви, жувальної гумки, глазурованих зацукрованих фруктів, плодів, горіхів, шкірки плодів та інших частин рослин)
10.83Виробництво чаю та кави (уключає виробництво смаженої або несмаженої (без кофеїну) кави, замінників кави, виробництво екстрактів, есенцій, концентратів та готових продуктів на основі чаю та мате, фасування чаю в пакування масою не більше 3 кг для роздрібного продажу (у т. ч. у чайні пакетики), виробництво трав'яних настоянок; не включає виробництво інуліну (10.62))
10.84Виробництво прянощів і приправ (уключає виробництво спецій, соусів і приправ (майонезу), оцту, сумішей прянощів і приправ, виробництво солі, придатної для споживання людьми (наприклад, йодованої солі), неденатурованої солі, придатної для безпосереднього побутового чи промислового використання (наприклад, як приправи чи консерванту для харчових продуктів); не включає добування солі (08.93))
10.85Виробництво готової їжі та страв (уключає виробництво готовихї (приготовлених, приправлених і зварених) їжі та страв, виготовлених для тривалого зберігання в замороженому або консервованому вигляді: м'ясні страви (страви із м'яса свійської птиці), рибні страви, овочеві страви, страви з макаронних виробів, заморожена піца або піца підготовлена для її зберігання в інший спосіб, страви місцевої та національної кухні; не включає виробництво готових швидкопсувних харчових продуктів (10.89))
10.86Виробництво дитячого харчування та дієтичних харчових продуктів (уключає виробництво гомогенізованих і дієтичних продуктів, у т. ч. дитячого харчування на молочній, борошняній основі, плодоовочевих, фруктових, м'ясних консервів, соків, інших продуктів для малюків і немовлят)
10.89Виробництво інших харчових продуктів, н. в. і. у. (уключає виробництво супів і бульйонів та заготовки для їх приготування, штучного меду та карамелі, дріжджів, яєчних продуктів (альбуміну, порошку), екстрактів і соків з м'яса, риби та водних безхребетних, екстрактів солоду, спредів і сумішей молочного та рослинного жирів, у яких частка молочного жиру складає не менше 25 %; не включає виробництво замороженої піци (10.85), маргарину й аналогічних пастоподібних продуктів, сумішей молочного та рослинних жирів, у яких частка молочного жиру складає менше 25 % (10.42))
10.9Виробництво готових кормів для тварин (уключає виробництво готових кормів для сільськогосподарських та домашніх тварин, птиці, риб, виробництво борошна та гранул з люцерни; не включає виробництво рибного борошна для годування тварин (10.2), макухи з насіння олійних культур (10.41), дріжджів (10.89))
11.01Дистиляція, ректифікація та змішування спиртних напоїв (уключає виробництво дистильованих питних алкогольних напоїв (горілки, лікерів, коньяку, джину тощо), етилового спирту з вмістом спирту менше 80 об. %, змішування дистильованих спиртів, виробництво нейтральних спиртів; не включає виробництво синтетичного етилового спирту й етилового спирту з ферментованих матеріалів (20.1), розлив у пляшки та етикетування)
11.02Виробництво виноградних вин (уключає виробництво вин, ігристих вин, вин із концентрованого виноградного сусла, змішування вин, виробництво безалкогольних або слабоалкогольних вин; не включає розлив у пляшки й етикетування)
11.03Виробництво сидру та інших плодово-ягідних вин (уключає виробництво ферментованих, але недистильованих алкогольних напоїв (сидру, пері (сидру грушевого) та інших плодоягідних вин, медовухи), змішаних напоїв, які містять алкоголь; не включає розлив у пляшки та етикетування)
11.04Виробництво інших недистильованих напоїв із зброджуваних продуктів (уключає виробництво вермуту та інших подібних вин; не включає розлив у пляшки й етикетування)
11.05Виробництво пива (уключає також виробництво слабоалкогольного та безалкогольного пива; не включає виробництво екстракту солоду (10.89), солоду (11.06))
11.06Виробництво солоду (не включає виробництво солодового екстракту (10.89), смаженого солоду як замінника кави (10.83))
11.07Виробництво безалкогольних напоїв; виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки (уключає виробництво безалкогольних ароматизованих і підсолоджених напоїв (лимонаду, коли, фруктових напоїв, тоніків тощо), природних мінеральних вод та інших вод із джерел і свердловин, розлитих у пляшки, виробництво квасу; не включає виробництво безалкогольного вина (11.02), безалкогольного пива (11.05), харчового льоду (10.5), нехарчового льоду (для охолодження) (35.3), розлив у пляшки та етикетування)
12Виробництво тютюнових виробів (уключає виробництво тютюнових виробів та їх замінників; видалення черешків і повторне сушіння тютюну; не включає вирощування та первинне оброблення тютюну й махорки /сільське господарство/)
13.1 V Підготування та прядіння текстильних волокон (уключає операції з підготовки та прядіння натуральних, штучних і змішаних волокон, волокон, вироблених з різної сировини (шовку, вовни, інших волокон тваринного або рослинного походження, хімічних волокон, паперу, скловолокна тощо), виробництво швацьких ниток і прядіння пряжі з штучних і синтетичних волокон, паперової пряжі; не включає виробництво джгутів із хімічних (штучних і синтетичних) волокон (20.6), виробництво скловолокна (23.1))
13.2 V Ткацьке виробництво (уключає виробництво тканин (текстильних виробів) з різної сировини (шовку, вовни, інших волокон тваринного або рослинного походження, хімічних волокон, паперу, скловолокна тощо), виробництво штучного тканого хутра; не включає виробництво в'язаного та трикотажного полотна (13.91), текстильних покриттів для підлоги (13.93), нетканих матеріалів (13.95), вузьких тканин (13.96), повсті й фетру (13.99))
13.3 V Оздоблення текстильних виробів (уключає послуги з вибілювання, фарбування, набивання, апретування тканин і текстильних виробів, уключаючи одяг невласного виробництва, термінове нанесення зображень (друкування) на текстильні вироби; не включає виробництво гумової пряжи та тканин (22.1))
13.91 V Виробництво трикотажного полотна (уключає виробництво й оброблення в'язаного й трикотажного полотна, в'язаного штучного хутра (трикотажного довговорсового полотна); не включає виробництво тюлю та інших сітчастих тканин, мережива та вишивок у вигляді кусків, стрічок або орнаменту (13.99), виробництво в'язаного й трикотажного одягу (14.3))
13.92 V Виробництво готових текстильних виробів, крім одягу (уключає виробництво ватних, пухових та інших ковдр, пледів, подушок, постільної та кухонної білизни, гардин, портьєр, чохлів, тентів, мішків, парашутів, вітрил тощо; не включає виробництво текстильних виробів технічного призначення (13.96), ремонт наметів, тентів)
13.93 V Виробництво килимів і килимових виробів (уключає виробництво текстильних і повстяних покриттів для підлоги (килимів, доріжок, матів, циновок тощо); не включає виробництво виробів з соломки або інших матеріалів для плетіння (16.29), еластичних покриттів для підлоги (вінілу, лінолеуму тощо) (22.2))
13.94 V Виробництво канатів, мотузок, шпагату та сіток (уключає виробництво канатно-мотузкових виробів, шпагату, тросів, канатів і аналогічних виробів з текстильних рослинних волокон із просочуванням, армуванням металізованими нитками з обробкою або без обробки, з оболонкою з гуми або пластмас чи без неї, шпагатів із синтетичними матеріалами, виробництво сіток із шпагату, канатів і мотузок та виробів із сіток; не включає виробництво сіток для волосся (14.1), дротових канатів (25.9), сачків для спортивного рибальства (32.3))
13.95 ЦВиробництво нетканих текстильних матеріалів та виробів із них, крім одягу (уключає виробництво матеріалів нетканих без покриття та з покриттям та вироби з нетканих матеріалів, крім одягу; не включає виробництво гумових конвеєрних стрічок або привідних пасів (22.1))
13.96 ЦВиробництво інших текстильних виробів технічного та промислового призначення (уключає виробництво металізованої пряжі та металізованих позументних ниток, тканин із металевих ниток і тканин з металізованої пряжі, ниток гумових та кордних, з текстильним покриттям, виробництво кордної тканини для шин із високоміцних ниток, матеріалів та текстильних виробів технічного призначення, вузьких тканин; не включає виробництво гумових конвеєрних стрічок або привідних пасів (22.1))
13.99 V Виробництво інших текстильних виробів, н. в. і. у. (уключає виробництво повсті, фетру, тюлю та інших сітчастих тканин, мережива та вишивок у вигляді кусків, стрічок або орнаменту, виробництво пухівок і тампонів для нанесення косметики; виробництво виробів із фетру та повсті (у т. ч. валянків), ниток та стрічок позументних, пряжі синельної, пряжі фасонної петлястої, виробів текстильних стьобаних в кусках; не включає виробництво повстяних покриттів для підлоги (13.93))
14.1 V Виробництво одягу, крім хутряного (уключає виробництво одягу зі натуральної або композиційної шкіри, робочого одягу, інших видів верхнього одягу і спіднього одягу для чоловіків, жінок і дітей, виробництво іншого одягу й аксесуарів (одягу для немовлят (уключаючи панчішно-шкарпеткових виробів), спортивних, лижних і купальних костюмів, капелюхів та уборів головних фетрових, хутряних, з інших матеріалів, інших доповнень до одягу (рукавичок, ременів, шалей, шийних хусток, краваток, сіток для волосся тощо), верху взуття з текстильних матеріалів); не включає виробництво одягу з хутра (14.2), одягу з гуми та пластмас (22.1, 22.2), вогнестійкого та захисного одягу (32.9), ремонт одягу)
14.2 V Виготовлення виробів із хутра (не включає одержування сирих шкур (10.1), виробництво штучного тканого хутра (13.2), довговорсового трикотажного полотна (13.91), виробництво хутряних головних уборів (14.1), вичинення й фарбування хутряних шкур (15.11), виробництво взуття, оздобленого хутром (15.2), одержування хутряної сировини /сільське господарство/)
14.3 V Виробництво трикотажного та в'язаного одягу (уключає виробництво панчішно-шкарпеткових виробів (у т. ч. шкарпеток, панчіх і колготок), в'язаного або трикотажного одягу та інших готових виробів, таких як пуловери, кардигани, джемпери, светри, жилети тощо; не включає виробництво панчішно-шкарпеткових виробів для немовлят (14.1), в'язаного або трикотажного полотна (13.91))
15.11 V Дублення шкур і оздоблення шкіри; вичинка та фарбування хутра (уключає підготовлення шкури до дублення, фарбування та вичинення й оздоблення шкіри, виробництво замші, нубука, лакової, металізованої, композиційної та інших видів шкіри, вискоблювання (гоління), стриження, щипання, вичинення, дублення, вибілювання (знебарвлення) та фарбування хутряних шкур і шкіри із волосяним покривом; не включає виробництво одягу зі шкіри (14.1), замінників шкіри без застосування натуральної шкіри (22.1, 22.2), одержування шкур і виробництво шкіри як частину сільськогосподарської діяльності та діяльності із забою тварин)
15.12 V Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів (уключає виробництво валіз, дамських сумочок і подібних виробів зі шкіри, композиційної шкіри, пластмас або будь-яких інших матеріалів, лимарно-сідельних виробів і збруї, батогів і спорядження для їзди верхи, неметалевих ремінців для годинників, шкіряних шнурків для черевиків; не включає виробництво одягу зі шкіри та шкіряних рукавичок і головних уборів (14.1), сідел для велосипедів (30.9), браслетів із дорогоцінних та недорогоцінних металів для наручних годинників (32.12, 32.13), ременів безпеки (32.9))
15.2 V Виробництво взуття (уключає виробництво взуття будь-якого призначення з будь-яких матеріалів, виготовлених за будь-якими технологіями (у т. ч. формуванням або литтям), шкіряних деталей взуття, краг, гетрів тощо; не включає виробництво взуття з текстильних матеріалів без накладення підошви (14.1), дерев'яних частин взуття (16.29), виробництво підборів, підошов та каблуків з гуми (22.1), лижних черевиків (32.3), ортопедичного взуття (32.5))
16.1 V Лісопильне та стругальне виробництво (уключає розпилювання, стругання та інші види механічного оброблення деревини, розщеплення, очищення та рубання колод, виробництво дерев'яних шпал для залізничних чи трамвайних колій, паркету та покриттів для підлоги незібраних, деревних вовни і борошна, тріски та стружки деревних, послуги з сушіння, просочування та хімічного оброблення деревини; не включає виробництво лущеного шпону, пресованої деревини у вигляді блоків, плит, брусів чи профілів (16.21), покрівельної дранки та гонту (16.23), лісозаготівлю та виробництво сирої деревини /лісове господарство/)
16.21 V Виробництво фанери, дерев'яних плит і панелей, шпону (уключає виробництво лущеного шпону та інших виробів (шліфованих, фарбованих, покритих, просочених, зміцнених (за допомогою паперу або тканини), у вигляді орнаменту), виробництво клеєної фанери, фанерованих панелей і подібних шаруватих дерев'яних плит і панелей, деревоволокнистих плит та інших волокнистих плит, пресованої деревини у вигляді блоків, плит, брусів чи профілів, клеєних ламінованих дерев'яних виробів, ламінованої одношарової фанери)
16.22 V Виробництво щитового паркету (уключає виробництво дерев'яних паркетних дощок, блоків тощо, зібраних у панелі (щитового паркету); не включає виробництво незібраних дерев'яних покриттів для підлоги (16.1))
16.23 V Виробництво інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів (уключає виробництво вікон і балконних дверей та рам до них, дверей та їх коробок і порогів з деревини, опалубки для бетонних будівельних робіт, гонт і дранки покрівельних з деревини, столярних виробів та інших будівельних конструкцій з деревини, збірних споруд з деревини; не включає виробництво кухонних і книжкових шаф, шаф для одягу тощо (31), збирання та установлення власно виготовлених дерев'яних будинків та столярних виробів)
16.24 V Виробництво дерев'яної тари (уключає виробництво дерев'яних пакувальних ящиків, коробок, ґратчастої тари, барабанів і подібних пакувальних дерев'яних пристосувань, дерев'яних піддонів, ящикових піддонів та інших дерев'яних вантажних щитів, дерев'яних бочок, баків, діжок та інших бондарних виробів, дерев'яних кабельних барабанів; не включає виробництво кошиків і плетених виробів (16.29))
16.29 V Виробництво інших виробів із деревини; виготовлення виробів з корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння (уключає виробництво інструментів, корпусів та рукояток до них з деревини, частин та рукояток мітел і щіток, заготовок для виготовлення люльок, колодок та розтяжок для взуття з деревини, столового й кухонного посуду та приборів з деревини, дерев'яних виробів з мозаїкою та інкрустацією, футлярів для ювелірних, ножових і подібних виробів, статуеток, та інших прикрас з деревини, дерев'яних рам для картин, фотографій, дзеркал чи подібних предметів, виробництво паливних брикетів та гранул з деревини та іншої природної сировини, оброблення натурального корка, виробництво агломерованого корка, виготовлення виробів з натурального або агломерованого корка, виробництво блоків, плит, листів та смуг, плиток будь-якої форми і суцільних циліндрів з агломерованого корка, виробництво виробів з соломки або інших матеріалів для плетіння, кошиків та плетених виробів; не включає виробництво валіз (15.12), сірників (20.5), дерев'яного взуття (15.2), мітел і щіток, дерев'яних іграшок (32.4), трун (32.9))
17.1 V Виробництво паперової маси, паперу та картону (уключає виробництво паперової маси (целюлози) з деревини та з інших волокнистих целюлозних матеріалів, виробництво паперу і картону ручного виготовлення, газетного паперу у рулонах чи аркушах, іншого паперу і картону графічного призначення, паперу для виготовлення гігієнічних або косметичних серветок, рушників, пелюшок, скатертин, целюлозної вати і полотна з целюлозних волокон, рослинного пергаменту, жиронепроникного паперу, восківки та кальки, лощеного прозорого або напівпрозорого паперу, тарного паперу, некрейдованого паперу та картону, обробленого паперу та картону; не включає виробництво гофрованого паперу та картону (17.2), наждачного паперу (23.9))
17.2 V Виготовлення виробів з паперу та картону (уключає виробництво гофрованого паперу та картону, тари з паперу та картону, виробництво паперових виробів господарсько-побутового та санітарно-гігієнічного призначення, паперових канцелярських виробів, шпалер і подібних виробів з паперу для покриття стін (у т. ч. вінілових шпалер і шпалер на текстильній основі), інших виробів з паперу та картону; не включає виробництво целюлозної вати, паперу або картону (17.1), виробництво гральних карт та ігор і іграшок з паперу та картону (32.4))
18.1 V Поліграфічна діяльність і надання пов'язаних із нею послуг (уключає послуги з друкування газет, журналів та інших періодичних видань, книг і брошур, карт, атласів, музичних партитур тощо, друкування безпосередньо на пластику, склі, металі, деревині та кераміці, виготовлення друкарських форм і надання інших поліграфічних послуг, брошурувально-палітурна діяльність і надання пов'язаних із нею послуг; не включає виробництво паперових канцелярських виробів (17.2), видання друкованих матеріалів)
18.2 V Тиражування звуко-, відеозаписів і програмного забезпечення (уключає послуги з тиражування на грамплатівки, компакт-диски, магнітні стрічки, відеодиски музичних та інших звукових записів, кінофільмів тощо з оригіналів (майстер-копій), послуги з тиражування програмного забезпечення; не включає тиражування друкованих матеріалів (18.1), виробництво та розповсюдження (дистрибуцію) кіно-, відеофільмів і записів на DVD-дисках або подібних носіях, тиражування кінофільмів для кінопрокату, створення оригіналів (майстер-копій) записів або аудіоматеріалу)
19.1 V Виробництво коксу та коксопродуктів (уключає виробництво коксу та напівкоксу (низькотемпературного коксу), пеку та пекового коксу, коксового газу, кам'яновугільної та буровугільної смол, агломерацію коксу; не включає виробництво вугільних паливних брикетів (19.2))
19.2 V Виробництво продуктів нафтоперероблення (уключає виробництво брикетів, котунів та подібних видів твердого палива з кам'яного і бурого вугілля та торфу, виробництво рідкого нафтового палива: моторного бензину, гасу, нафтових дистилятів легких, середніх та важких, дизельного палива (газойлів), важких паливних мазутів, виробництво нафтових мастил та олив, нафтових газів, таких як скраплений пропан і бутан, етилен, пропілен, бутилен тощо, виробництво нафтового вазеліну, парафіну, воску, нафтового коксу, бітуму та інших залишків перероблення нафти та нафтопродуктів)
20.1 V Виробництво основної хімічної продукції, добрив і азотних сполук, пластмас і синтетичного каучуку в первинних формах (уключає виробництво скраплених або стиснених неорганічних промислових і медичних газів, виробництво барвників і пігментів, інших основних неорганічних хімічних речовин (збагаченого урану і плутонію, збідненого урану і торію та їх сполуки, інші радіоактивні елементи, неорганічних кислот та сполук, інших хімічних елементів, галогенідів металів, сульфідів, сульфатів, нітратів, фосфатів та карбонатів, солей металів, випаленого піриту заліза (залізного колчедану)), виробництво основних органічних хімічних речовин (вуглеводнів та їх похідних, спиртів, гліцерину, фенолів, фенолоспиртів та їх похідних, монокарбонових технічних жирних кислот, карбонових кислот та їх похідних, органічних сполук з азотовмісними функціональними групами, сіркоорганічних сполук, простих ефірів, органічних пероксидів тощо, деревного вугілля), виробництво добрив і азотних сполук, ґрунту та сумішей для садіння горщикових рослин, пластмас у первинних формах, синтетичного каучуку у первинних формах; не включає виробництво пеку та пекового коксу (19.1), готових барвників і пігментів (20.3), штучних і синтетичних волокон, ниток і пряжі (20.6))
20.2 V Виробництво пестицидів та іншої агрохімічної продукції (уключає виробництво інсектицидів, родентицидів, фунгіцидів, гербіцидів тощо, засобів проти проростання, регуляторів росту рослин, дезінфікуючих засобів для сільськогосподарських цілей та іншого використання, іншої агрохімічної продукції; не включає виробництво хімічних добрив і азотних сполук (20.1))
20.3 V Виробництво фарб, лаків і подібної продукції, друкарської фарби та мастик (уключає виробництво фарб, емалей, лаків, готових пігментів і барвників, мастик, ґрунтовок та інших невогнетривких шпаклівок і засобів для оброблення поверхні, виробництво складних органічних розчинників і розріджувачів, друкарської фарби; не включає виробництво барвників і пігментів (20.1), чорнил і туші (20.5))
20.4 V Виробництво мила та мийних засобів, засобів для чищення та полірування; парфумних і косметичних засобів (уключає також виробництво серветок та подібних матеріалів, просочених або покритих милом або мийним засобом, виробництво солі для ванн, зубних паст, порошків і засобів гігієни ротової порожнини (у т. ч. фіксуючих засобів для зубних протезів); не включає виробництво гліцерину (20.1), виробництво й очищення натуральних ефірних олій (20.5))
20.5 V Виробництво іншої хімічної продукції (уключає виробництво вибухових речовин (у т. ч. сірників), клеїв і ефірних олій, виробництво фотопластинок, фотоплівки, фотопаперу тощо, фотохімікатів, желатину та його похідних, різноманітних хімічних продуктів, чорнил і туші, хімічне очищення олій і жирів, біопалива з складних ефірів жирних кислот, що їх одержують з рослинних олій або тваринних жирів; не включає виробництво друкарської фарби (20.3))
20.6 V Виробництво штучних і синтетичних волокон (уключає виробництво джгутів із хімічних (штучних і синтетичних) волокон, штучних і синтетичних штапельних волокон, які не пройшли процеси кардо чесання, гребенечесання чи інші процеси підготування до прядіння, виробництво синтетичних і штучних ниток (уключаючи високоміцні); не включає прядіння пряжі з штучних і синтетичних волокон (13.1))
21.1 V Виробництво основних фармацевтичних продуктів (уключає виробництво медично-активних речовин, фармакологічні властивості яких використовують для виробництва лікарських засобів (саліцилової та O-ацетилсаліцилової кислоти, їх солей та складних ефірів, виробництво лізину, глютамінової кислоти та їх солей, лактонів, хімічно чистих цукрів, простих ефірів та складних ефірів цукрів, їх солей, провітамінів, вітамінів і гормонів та їх похідних, антибіотиків, виробництво залоз та інших органів, екстрактів цих речовин та інших речовин людського чи тваринного походження)
21.2 V Виробництво фармацевтичних препаратів і матеріалів (уключає виробництво лікарських препаратів, сироватки та вакцин, хімічних протизаплідних препаратів, діагностичних реактивів та інших фармацевтичних препаратів, клейких перев'язувальних матеріалів, кетгуту і подібних матеріалів, вати, марлі та подібних матеріалів, просочених чи покритих фармацевтичними речовинами, виробництво аптечок першої допомоги, санітарних сумок; не включає виробництво трав'яних настоянок (10.83), стерильних матеріалів для накладення швів, зубних цементів та інших стоматологічних матеріалів для пломбування зубів (32.5))
22.1 V Виробництво гумових виробів (уключає виробництво гумових шин, покришок і камер, відновлення протектора шин і виробництво заготовок для його відновлення, виробництво змінних протекторів для шин, ободових стрічок, інших виробів із природної або синтетичної гуми, вулканізованої або невулканізованої, чи з гуми підвищеної міцності (у т. ч. гумових конвеєрних стрічок або привідних пасів, підошов та каблуків з гуми, гумової пряжи та тканин, гумових надувних матраців), виробництво гумових щіток, з'єднань для труб із твердої гуми, гумових матеріалів для ремонту, замінників шкіри із гуми, одягу й аксесуарів із вулканізованої гуми; не включає виробництво кордних тканин для шин (13.96), гумового взуття (15.2), надувних плотів і човнів (30.12), спортивного інвентарю з гуми, крім одягу (32.3), гумових іграшок (32.4), м'ячів (32.3))
22.2 V Виробництво пластмасових виробів (уключає виробництво напівфабрикатів та готових виробів із пластмас, штучних оболонок із затверділих протеїнів або целюлозних матеріалів, виготовлення виробів із пластмас для пакування товарів, виробництво будівельних виробів із пластмас, еластичних покриттів, таких як вініл, лінолеум, штучного каменю з пластмас (наприклад штучного мармуру), металопластикових вікон, інших виробів із пластмас (уключаючи столових, кухонних виробів і виробів для туалетних кімнат із пластмас), одягу й аксесуарів із пластмас, замінників шкіри із пластмас, рулонних виробів із пластмас; не включає виробництво пластмас у первинних формах (20.1), виробництво дорожніх виробів і сумок із пластмас (15.12), взуття з пластмас (15.2), меблів із пластмас (31), спортивних виробів із пластмас (32.3), офтальмологічних виробів із пластмас (32.5), збирання та установлення власно вироблених пластмасових будинків та будівельних пластмасових виробів)
23.1 V Виробництво скла та виробів зі скла (уключає виробництво, формування та оброблення листового скла, виробництво склопакетів, пляшок та інших ємностей зі скла або кришталю, посудин для пиття та інших побутових виробів зі скла або кришталю, виробництво скловолокна (у т. ч. скловати та інших нетканих матеріалів), виробництво й оброблення інших скляних виробів, уключаючи технічні; не включає виробництво тканин зі скловолокна (13.2), волоконно-оптичних кабелів (27.3), скляних іграшок (32.4), шприців та іншого медичного устатковання лабораторного призначення (32.5))
23.2 V Виробництво вогнетривких виробів (уключає виробництво цегли, блоків, плитки вогнетривких цементів, будівельних розчинів, бетонів та подібних сумішей, виробництво вогнетривких невипалених виробів та інших виробів)
23.31 V Виробництво керамічних плиток і плит (уключає виробництво невогнетривких керамічних плиток для облицювання камінів, стін і підлоги, мозаїчної плитки тощо, виробництво невогнетривких керамічних плит, матеріалів для мостіння; не включає виробництво штучного каменю із пластмас (22.2), вогнетривких керамічних виробів (23.2), виробництво керамічної цегли та покрівельної черепиці (23.32))
23.32 V Виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини (уключає виробництво будівельних виробів із невогнетривкої глини (керамічної цегли, покрівельної черепиці, дефлекторів, керамічних труб, трубопроводів, водовідводів та фітінгів для труб), виробництво плит для підлоги з випаленої глини; не включає виробництво вогнетривких керамічних виробів (23.2))
23.4 V Виробництво іншої продукції з фарфору та кераміки (уключає виробництво господарських і декоративних керамічних виробів (керамічного столового посуду, виробів для туалетних кімнат, статуеток тощо), керамічних санітарно-технічних виробів (раковин, ванн, біде, унітазів тощо), керамічних ізоляторів та ізоляційної арматури, виробництво інших керамічних виробів технічного призначення та для використання у сільському господарстві, для транспортування чи пакування товарів; не включає виробництво штучного каменю із пластмас (22.2), виробництво вогнетривких керамічних виробів (23.2), біжутерії (32.13), штучних зубів (32.5))
23.5 V Виробництво цементу, вапна та гіпсових сумішей (уключає виробництво цементного клінкера, гідравлічного цементу (у т. ч. портландцементу, глиноземистого, безклінкерного шлакового та суперфосфатного цементу), вапна негашеного, гашеного й гідравлічного, гіпсових сумішей із випаленого гіпсу або кальцинованого сульфату, кальцинованого або агломерованого доломіту; не включає виробництво вогнетривких будівельних розчинів, бетону тощо (23.2), готових для використання бетонних розчинів і будівельних сумішей, виробів із цементу та будівельного гіпсу (23.6), стоматологічного цементу (32.5))
23.6 V Виготовлення виробів із бетону, гіпсу та цементу (уключає виготовлення виробів із бетону та гіпсу для використання в будівництві, виробництво елементів збірних конструкцій для будівництва із цементу, бетону або штучного каменю; виробництво готових для використання бетонних розчинів, сухих будівельних сумішей, виробів із волокнистого цементу, виробництво інших виробів з бетону, гіпсу та цементу)
23.7 V Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю (уключає різання, оброблення (формування) й оздоблення каменю поза кар'єрами для використання в будівництві, для облаштування цвинтарів, як дорожнє покриття, покрівлі тощо, виробництво меблів із каменю; не включає первинне оброблення каменю в кар'єрах (08.11), виробництво жорен та інших абразивних виробів (23.9))
23.9 V Виробництво абразивних виробів і неметалевих мінеральних виробів, н. в. і. у. (уключає виробництво абразивних виробів (жорен, гострильного каменю, шліфувальних кругів та подібних виробів з природного каменю, з агломерованих природних або штучних абразивів, виробництво порошку або абразивного зерна на текстильній, паперовій або картонній основі), виробництво неметалевих мінеральних виробів (оброблених азбестових волокон, сумішей на основі азбесту чи карбонату магнію, виробів з цих сумішей, незмонтованих фрикційних матеріалів для гальм, зчеплень тощо, виробництво виробів з асфальту або подібних матеріалів, бітумінозних сумішей на основі природного та штучного каменю та бітуму, природного асфальту, штучного або колоїдного чи напівколоїдного графіту, вироби з графіту чи інших форм вуглецю у вигляді напівфабрикатів, виробництво штучного корунду, шлаковати, мінеральної силікатної вати тощо); не включає виробництво графітових електродів (27.9), скловолокна та нетканих матеріалів зі скловолокна (23.1))
24.1 V Виробництво чавуну, сталі та феросплавів (уключає виробництво чавуну, сталі та феросплавів, виробів з нержавіючої сталі, гарячекатаних виробів зі швидкорізальної сталі, листових гаряче- і холоднокатаних виробів з легованої і нелегованої сталі, прутків та стержнів гарячекатаних, профілів великосортових, паль шпунтових, виробництво гранул і порошку з металів, конструктивних елементів для залізничних і трамвайних колій зі чорних металів; не включає холодне волочіння прутків (24.3))
24.2 V Виробництво труб порожнистих профілів і фітингів зі сталі (не включає виробництво відлитих відцентрово безшовних труб зі сталі (24.5))
24.3 V Виробництво іншої продукції первинного оброблення сталі (уключає виробництво холоднотягнутих прутків і профілів, холоднотягнутої вузької штаби, виробництво продукції, отриманої холодним штампуванням чи гнуттям, виробництво холоднотягнутого дроту; не включає виробництво виробів із дроту (25.9))
24.4 V Виробництво дорогоцінних та інших кольорових металів (уключає виробництво дорогоцінних металів і нанесення покриттів із них на інші метали, виробництво алюмінію й оксиду алюмінію, свинцю, цинку, олова, міді, інших кольорових металів, фольги з алюмінію та міді, мідного та нікелевого штейну, сплавів і напівфабрикатів із кольорових металів, виробництво ядерного палива обробленого; не включає збагачення уранових і торієвих руд (20.1), лиття кольорових металів (24.5), оброблення радіоактивних ядерних відходів, пов'язане з їх подальшим перевезенням (38.1), розміщення та зберігання радіоактивних ядерних відходів (38.2))
24.5 V Лиття металів (уключає послуги з лиття чавуну та сталі, кольорових металів; не включає лиття готових виробів, таких як котли і радіатори (25.2))
25.1 V Виробництво будівельних металевих конструкцій і виробів (уключає виробництво будівельних збірних металоконструкцій, мостів та секцій мостів, башт та гратчастих щогл з чорних металів, виробництво металевих дверей, вікон та рам для них, порогів для дверей; не включає виробництво деталей для парових котлів (25.3), збирання та установлення на місці власно виготовлених металевих будинків, монтаж будівельних металевих конструкцій власного виробництва)
25.2 V Виробництво металевих баків, резервуарів і контейнерів (уключає виробництво радіаторів і котлів центрального опалення, виробництво металевих резервуарів, цистерн, баків та інших подібних контейнерів місткістю понад 300 літрів, металевих контейнерів для стиснених або скраплених газів; не включає виробництво металевих ємностей місткістю до 300 літрів (25.9), електричних печей і водонагрівачів (27.5), контейнерів, призначених для перевезення вантажів (29.2)
25.3 V , V V Виробництво парових котлів, крім котлів центрального опалення (уключає виробництво парових котлів або інших парогенераторів, допоміжного обладнання для парових котлів, деталей для парових котлів, ядерних реакторів та частин для них; не включає виробництво радіаторів і котлів центрального опалення (25.2), турбін (28.11), установок для розділення ізотопів (28.99)
25.4 V , V V Виробництво зброї та боєприпасів (уключає також виробництво мисливської, спортивної або захисної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї, вибухових пристроїв; не включає виробництво вибухових речовин (20.5), шабель, рапір, шашок, багнетів тощо (25.71), виробництво танків та інших військових транспортних засобів (30.4))
25.5 V Кування, пресування, штампування, профілювання; порошкова металургія (уключає послуги з кування, пресування, штампування та профілювання металу, виробництво металевих виробів із металевого порошку; не включає виробництво металевого порошку (24.1))
25.6 V Оброблення металів та нанесення покриття на метали; механічне оброблення металевих виробів (уключає послуги з нанесення металевих і неметалевих покриттів на метали, з термічного оброблення металів, з фарбування, гравіювання металів, послуги щодо загальномеханічних операцій на металах (свердління, точіння, фрезерування, зварювання, заточування тощо); не включає нанесення дорогоцінних металів на інші види металів (24.4), надання термінових послуг із гравірування)
25.71 V Виробництво столових приборів (уключає виробництво столових приборів, таких як ножі, виделки, ложки тощо, інших столових виробів, виробництво шабель, рапір, багнетів тощо; не включає ремонт ножових виробів)
25.72 V Виробництво замків і дверних петель (уключає виробництво навісних, урізних замків, ключів, дверних петель тощо, замків для будівель, меблів, автотранспортних засобів тощо)
25.73 V Виробництво інструментів (уключає виробництво ручних інструментів для використання у сільському та лісовому господарстві, садівництві, ручних пилок та полотен для пилок, інших ручних інструментів, змінних частин для ручних інструментів з механічним приводом чи без нього або для верстатів, виробництво форм, опок для лиття металів; не включає виробництво ручних інструментів, обладнаних електричним двигуном (28.24), виливниць (28.91))
25.9 V Виробництво інших готових металевих виробів (уключає виробництво металевих ємностей місткістю до 300 літрів, паковань з металів (уключаючи консервні банки для харчових продуктів), виробів із дроту, ланцюгів і пружин, виробництво кріпильних і гвинтонарізних виробів, інших металевих виробів (вироби для ванних кімнат і кухонь, металевого канцелярського приладдя, гребних гвинтів і лопастей та якорів для суден, дзвонів, металевих сходів, металевих постійних магнітів, металевих значків і знаків військової відзнаки тощо); не включає виробництво металевих цистерн і резервуарів місткістю понад 300 літрів (25.2), пружин для годинників (26.52), електричного проводу та кабелю (27.3), привідних ланцюгів (28.15), шабель, рапір, багнетів (25.71), магазинних візків для покупок (30.9))
26.1 V Виробництво електронних компонентів і плат (уключає виробництво напівпровідників та інших компонентів для електронних приладів (електронних конденсаторів, резисторів, з'єднувачів (конвекторів), мікропроцесорів, інтегральних мікросхем, діодів, транзисторів, індукторів (у т. ч. трансформаторів) та інших подібних пристроїв), виробництво кабелів для комп'ютерів, принтерів, моніторів, USB портів та інших подібних з'єднувачів, голівок, виробництво змонтованих друкованих схемних плат, компонентів завантаження для друкованих схемних плат, інтерфейсних карт; не включає виробництво модемів (26.3), комп'ютерних і телевізійних дисплеїв, (26.2, 26.4), оптичних приладів (26.7))
26.2 V Виробництво комп'ютерів і периферійного устатковання (уключає виробництво комп'ютерів (настільних персональних, портативних, кишенькових), дисководів (магнітних, оптичних), флеш-пристроїв та інших запам'ятовуючих пристроїв, принтерів, моніторів і дисплеїв, клавіатур, усіх типів мишок, джойстиків, спеціалізованих комп'ютерних терміналів (банкоматів), сканерів тощо; не включає виробництво модемів (26.3), компонентів для електронних приладів (26.1), телевізійних моніторів і дисплеїв (26.4))
26.3 V Виробництво обладнання зв'язку (уключає виробництво телефонів і устатковання для передавання даних, устатковання для кабельного телебачення, виробництво модемів, студійного устатковання для радіомовлення і телебачення (у т. ч. телевізійних камер), телекомунікаційного устатковання для супутників; не включає виробництво компонентів для електронних приладів (26.1), комп'ютерів і периферійного устатковання (26.2), аудіо та відеотехніки побутового призначення (26.4))
26.4 V Виробництво електронної апаратури побутового призначення для приймання, записування та відтворювання звуку й зображення (уключає виробництво радіомовних приймачів, телевізійних приймачів, апаратури для записування та відтворювання звуку чи зображення (електропрогравачів, магнітофонів, відеокамер, відеомоніторів та відеопроекторів), виробництво мікрофонів, гучномовців, приймальної апаратури для радіотелефонного та радіотелеграфного зв'язку, виробництво вузлів для звуко- та відеоустатковання, приставок (консолей) для відеоігор та інших ігор; не включає виробництво периферійного устатковання та моніторів (26.2), студійного устатковання для радіомовлення і телебачення, антен (26.3), цифрових камер (26.7))
26.51 V Виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації (уключає виробництво устатковання для авіаційних двигунів, метеорологічного устатковання, геодезичних інструментів, термометрів для вимірювання температури рідин і газів, біметалевих термометрів (крім медичних), гідростатів, спектрометрів, пневматичних вимірювальних приладів, побутових лічильників, виробництво пошукового, навігаційного, аеронавігаційного і підводного навігаційного устатковання (уключаючи радіогідроакустичні буї), приладів контролю за станом навколишнього середовища та приладів автоматичного контролю, вимірювального та записувального устатковання, радарів, інструментів для лабораторного аналізу, виробництво лабораторних ваг, інструментів для креслення, розмічування та вимірювання; не включає виробництво телефонних автовідповідачів (26.3), радіологічного устатковання (26.6), устатковання для зважування (28.29), медичних термометрів (32.5))
26.52 V Виробництво годинників (уключає також виробництво корпусів годинників, устатковання відліку часу та устатковання для вимірювання, записування та іншого відображення інтервалу часу із ходовим механізмом або синхронним двигуном, виробництво реле часу та інших пристроїв для розблокування з ходовим механізмом або синхронним двигуном, частин і деталей для годинників; не включає виробництво неметалевих ремінців для годинників (15.12), браслетів з дорогоцінних і недорогоцінних металів для наручних годинників (32.12, 32.13))
26.6 V Виробництво радіологічного, електромедичного й електротерапевтичного устатковання (уключає виробництво апаратури, що базується на використанні рентгенівського, альфа-, бета- або гамма-випромінювань, ультрафіолетового або інфрачервоного випромінювань, електродіагностичної медичної апаратури (уключаючи електрокардіографів), виробництво медичного, хірургічного, стоматологічного або ветеринарного призначення, кардіостимуляторів, слухових апаратів, послуги з виробництва медичних приладів)
26.7 V Виробництво оптичних приладів і фотографічного устатковання (уключає виробництво лінз об'єктивів (об'єктивів) для камер, проекторів, фотозбільшувачів чи фотозменшувачів, цифрових камер, фотокамер, кінокамер, кінематографічних проекторів тощо, виробництво біноклів, моноклів, оптичних телескопів, астрономічних приладів, оптичних мікроскопів тощо, виробництво частин та приладдя для фотографічного устатковання та оптичних приладів; не включає виробництво телевізійних і відеокамер професійного призначення (26.3), виробництво відеокамер побутового використання (26.4), фотокопіювальних машин (28.23), офтальмологічних товарів (32.5))