• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо обрахунку 8 відс. продажної ціни постачання виготовлених товарів для встановлення граничного мінімуму суми витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, для цілей застосування нульової ставки ПДВ

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 04.08.2021 № 2936/ІПК/99-00-21-03-02-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.08.2021
  • Номер: 2936/ІПК/99-00-21-03-02-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 04.08.2021
  • Номер: 2936/ІПК/99-00-21-03-02-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.08.2021 N 2936/ІПК/99-00-21-03-02-06
Державна податкова служба України розглянула звернення щодо обрахунку 8 відс. продажної ціни постачання виготовлених товарів для встановлення граничного мінімуму суми витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, для цілей застосування нульової ставки ПДВ та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Як вбачається із звернення, Підприємство здійснює діяльність із використанням окремого порядку оподаткування ПДВ (застосування нульової ставки ПДВ), встановленого для підприємств та організацій громадських об'єднань осіб з інвалідністю, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю. Для цілей обліку витрат Підприємство використовує Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. N 318, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. N 27/4248 (далі - П(С)БО 16).
Разом з тим, у зверненні не вказано будь-якої інформації щодо суті операцій, які здійснюються Підприємством.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу І Кодексу інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Згідно з підпунктами "а" і "б" пункту 185.1 статті 185 розділу V Кодексу об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V Кодексу розташоване на митній території України.
Пунктом 8 підрозділу 2 розділу XX Кодексу визначено, що на період до 1 січня 2025 року за нульовою ставкою оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів (крім підакцизних товарів) та послуг (крім послуг, що надаються під час проведення лотерей і розважальних ігор та послуг з постачання товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку (далі - комісіонера) здійснювати постачання товарів від імені та за дорученням іншої особи (далі - комітента) без передання права власності на такі товари), що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських об'єднань осіб з інвалідністю, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю і є їх власністю, де кількість осіб з інвалідністю, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відс. середньооблікової кількості штатних працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить протягом звітного періоду не менше 25 відс. суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу витрат виробництва.
Безпосереднім вважається виготовлення товарів/послуг, внаслідок якого сума витрат, понесених на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, які використовуються у виготовленні таких товарів, становить не менше 8 відс. продажної ціни таких виготовлених товарів.
Враховуючи викладене, та виходячи із аналізу норм Кодексу, опису питань і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє, що при обрахунку 8 відс. продажної ціни виготовлених товарів/послуг враховуються лише ті прямі матеріальні витрати, які були безпосередньо понесені Підприємством на переробку (обробку, інші види перетворення) сировини, комплектуючих, складових частин, інших покупних товарів, що використовуються у процесі надання товарів/послуг.
Щодо питання деталізації складових частин прямих матеріальних витрат, механізму та порядку їх обрахунку, а також застосування норм П(С)БО 16 ДПС рекомендує звернутися до Міністерства фінансів України як до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу).