• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд запиту

Міністерство фінансів України  | Лист від 12.09.2019 № 35210-07-10/22881
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.09.2019
  • Номер: 35210-07-10/22881
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Лист
  • Дата: 12.09.2019
  • Номер: 35210-07-10/22881
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
12.09.2019 N 35210-07-10/22881
Про розгляд запиту
Міністерство фінансів України на запит Українського бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит" щодо питань, пов'язаних з втратою чинності наказу Міністерства фінансів України від 01.07.97 р. N 141, повідомляє.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначено Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Згідно з Порядком подання фінансової звітності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. N 419, фінансова звітність та консолідована фінансова звітність складаються за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності (далі - МСФЗ), або національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в державному секторі відповідно до законодавства.
Якщо підприємство відповідно до законодавства застосовує для ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності МСФЗ, то для нього вимоги МСФЗ є правилами бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.
Призначення і порядок ведення рахунків бухгалтерського обліку для узагальнення методом подвійного запису інформації про наявність і рух активів, капіталу, зобов'язань та факти фінансово-господарської діяльності підприємств, організацій та інших юридичних осіб (крім банків, бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності) незалежно від форм власності, організаційно-правових форм і видів діяльності, а також виділених на окремий баланс філій, відділень та інших відособлених підрозділів юридичних осіб встановлено Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. N 291.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України. Зокрема, податок на додану вартість нараховується та сплачується відповідно до розділу V цього Кодексу.
Порядок формування облікової політики визначено розділом II Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємства, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2013 р. N 635.
Відповідно до пункту 1.2 зазначених Методичних рекомендацій підприємство самостійно на основі національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та інших нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку визначає за погодженням з власником (власниками) або уповноваженим ним органом (посадовою особою) відповідно до установчих документів облікову політику підприємства, а також зміни до неї.
Водночас повідомляємо, що Міністерством фінансів України надано роз'яснення щодо втрати чинності Інструкції з бухгалтерського обліку податку на додану вартість, яке розміщено на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України в підрубриці "Бухгалтерський облік / Бухгалтерський облік в підприємницькій сфері / Загальні роз'яснення" рубрики "Бухгалтерський облік та аудиторська діяльність" розділу "Діяльність".
В. о. державного секретаряО. Богачова