• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо підписання договору про визнання електронних документів

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 28.05.2019 № 2429/6/99-99-08-02-01-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 28.05.2019
  • Номер: 2429/6/99-99-08-02-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 28.05.2019
  • Номер: 2429/6/99-99-08-02-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
28.05.2019 N 2429/6/99-99-08-02-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула звернення про отримання податкової консультації щодо підписання договору про визнання електронних документів та, керуючись статтею 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє.
Подання електронних документів здійснюється платниками відповідно до норм Кодексу та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 р. N 557, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.08.2017 р. за N 959/30827 (далі - Порядок), на підставі Договору про визнання електронних документів (далі - Договір), який укладається з контролюючим органом за основним місцем обліку шляхом надсилання Заяви про приєднання до Договору, що визначає взаємовідносини суб'єктів електронного документообігу.
Згідно з пунктом 1 розділу III Порядку юридичні особи, самозайняті особи, податкові агенти, контролюючі органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування набувають статусу суб'єкта електронного документообігу (далі - СЕД) з дати укладення Договору.
Відповідно до Порядку підписувачем Заяви про приєднання до Договору має бути особа, яка згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) є керівником. За наявності електронної печатки на Заяву про приєднання до Договору спочатку накладається електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП), після нього - електронна печатка.
За результатами розгляду Заяви про приєднання до Договору платник отримує другу квитанцію про приєднання до Договору або другу квитанцію про відмову в прийнятті Заяви про приєднання до Договору із зазначенням причини її неприйняття.
Для надання права підпису електронних документів (крім Заяви про приєднання до Договору) іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про таких осіб контролюючий орган (визначений відповідно до пункту 5 розділу III Порядку) шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису (далі - Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 2 до Порядку (за кодом форми J(F)1391103).
До Повідомлення вноситься інформація про підписувана (підписувачів), якому (яким) надається право підпису електронних документів.
На сформоване Повідомлення першими накладаються ЕЦП усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення до Повідомлення, після них - ЕЦП підписувана Заяви про приєднання до Договору (керівника) і останньою - електронна печатка (за наявності).
Електронні документи платник створює у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов'язкових реквізитів та з використанням надійного засобу ЕЦП, керуючись цим Порядком, а також Договором (крім фізичних осіб, які не є самозайнятими особами). Контроль за введенням даних, їх повнотою та достовірністю при створенні електронного документа покладається на платника. Створення електронного документа завершується накладанням на нього ЕЦП підписувана (підписувачів), електронної печатки (за наявності), як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді.
Водночас зазначаємо, що відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію.