• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про посилення контролю за експортом товарів

Державна митна служба України  | Лист від 01.03.2004 № 25/1-43/2391-ЕП | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.03.2004
  • Номер: 25/1-43/2391-ЕП
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.03.2004
  • Номер: 25/1-43/2391-ЕП
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
01.03.2004 N 25/1-43/2391-ЕП
Начальникам регіональних
митниць, митниць,
інформаційно-аналітичного
митного управління
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 25/2-43/13357-ЕП від 08.11.2004 )
Про посилення контролю за експортом товарів
( У доповнення до Листа додатково див. Лист Державної митної служби N 16/16-2123-ЕП від 02.06.2004 )
На виконання Указів Президента України від 24.10.2003 N 1209/2003 "Про заходи щодо підвищення ефективності діяльності митної служби України", від 09.02.2004 N 175/2004 "Про систему заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють злочинним проявам і корупції", Програми протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом на 2004 рік, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 16.01.2004 N 45, та з метою посилення контролю за вивезенням з митної території України окремих товарів і виключення випадків незаконного відшкодування ПДВ підприємствам - експортерам вимагаю з 05.03.2004 запровадити такий порядок митного контролю й митного оформлення для товарів, що експортуються за межі митної території України із застосуванням вантажної митної декларації типу "ЕК-10" із зазначенням в графі 24 наступних характерів угод: 10, 21, 23, 31, 33, 36, 41,
вартість яких перевищує 500000 гривень, які експортуються за посередницькими договорами між резидентами України;
операції з якими проводяться через офшорні зони.
1. У випадку, якщо товар підпадає хоч під один із зазначених критеріїв:
митне оформлення проводиться тільки після інформування Центрального бюро аналізу ризиків та аудиту. Інформацію (із зазначенням реквізитів вантажовідправника і вантажоотримувача, кількості, асортименту, ваги, митної вартості і коду товару) надсилати засобами електронного зв'язку на поштову скриньку "12700 kantseljarija";
митний орган, що здійснює таке митне оформлення (далі - митниця відправлення), забезпечує проведення комісійного митного контролю на відповідність кількості, асортименту, ваги, митної вартості і коду товару згідно даних у товаросупровідних документах та накладення митного забезпечення на транспортні засоби з цим товаром. інформує митницю призначення засобами електронного зв'язку.
2. До складу комісії, яка формується на підставі наказу митниці відправлення, обов'язково включаються керівник (заступники керівників) структурного підрозділу цієї митниці, начальник (заступники начальника) відповідного митного поста або підрозділу митниці, відділів контролю митної вартості та номенклатури.
3. Посадові особи митниці відправлення у разі виявлення невідповідності кількості, асортименту, ваги, митної вартості і коду товару проводять дії, які визначені Митним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами Держмитслужби.
4. Митниця призначення забезпечує проведення комісійної перевірки результатів митного оформлення з обов'язковим оглядом товарів. До складу комісії, яка формується на підставі наказу митниці призначення в пункті пропуску:
- для водного, авіаційного чи автомобільного сполучення, обов'язково включаються керівники (заступники керівників) структурних підрозділів цієї митниці, начальник (заступник начальника) відповідного митного поста або підрозділу митниці;
- для залізничного сполучення включаються керівник чергового підрозділу, що здійснює митне оформлення, та інспектор, який безпосередньо здійснює митне оформлення.
5. Результати роботи комісій, створених згідно з пп. 2 і 4, відображаються шляхом учинення на зворотному боці відповідного аркуша ВМД, який залишається в справі митного органу, запису "Правильність здійснення митного оформлення підтверджено", який завіряється підписами членів комісії із зазначенням їх прізвищ, імен й по батькові та займаних посад.
6. Якщо митниця відправлення є одночасно й митницею призначення, то комісійні контроль і перевірка проводяться і під час митного оформлення, і під час пропуску вантажу.
7. Митниці призначення в пункті пропуску в разі потреби або за наявності інформації, отриманої з Центрального бюро аналізу ризиків та аудиту, здійснювати поглиблений огляд й оцінку товарів із залученням необхідних спеціалістів та експертів.
8. Начальникові інформаційно-аналітичного митного Управління забезпечити прийняття до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби наданих митним органом електронних копій ВМД та формування окремої база цих електронних копій, і надання прав доступу до перегляду зазначених копій відповідним працівникам Центрального бюро аналізу ризиків та аудиту.
9. Начальникам регіональних митниць, митниць під особисту відповідальність забезпечити організацію заходів при здійсненні митного оформлення та пропуску товарів і недопущення безпідставних зволікань при митному оформленні експортних операцій.
10. У разі виявлення сумнівних операцій начальникам регіональних митниць, митниць направляти інформацію в правоохоронні органи, органи КРУ, Рахункову палату України.
Голова Служби М.М.Каленський
НПО "Поверхность"
(www.mdoffice.com.ua)