Про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій

Державна податкова служба України Індивідуальна податкова консультація від 04.06.2021 №2254/ІПК/99-00-07-05-01-06
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Індивідуальна податкова консультація

Дата 04.06.2021

Номер 2254/ІПК/99-00-07-05-01-06

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.06.2021 N 2254/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно зі зверненням підприємство здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, зокрема, тютюновмістними виробами для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням,через мережу автозаправних комплексів.
Чи може підприємство в касових чеках РРО скорочувати позначення коду УКТ ЗЕД вказаних виробів, що наявні у підприємства з різними кодами УКТ ЗЕД, проте з однаковими штрих-кодами, з десяти до восьми знаків?
Чи може підприємство здійснювати реалізацію вказаних тютюнових виробів, які отримано від постачальників кодами УКТ ЗЕД різних версій, під одним кодом УКТ ЗЕД та який саме код зазначати в чеку РРО?
Законом України від 06 липня 1995 N 265/95-ВР ";Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"; (далі - Закон N 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. 11 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Також відповідно до п. 2 та 7 розділу ІІ Положенням про форму та зміст розрахункових документів/ електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за N 220/28350 (далі - Положення N 13) фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити такі обов'язкові реквізити як, зокрема, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством (рядок 7) та для суб'єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку - окремим рядком літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку (рядок 21).
Рядки 20 і 21 фіскального чека повторюється відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку.
Отже суб'єкт господарювання, що здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, у фіскальному касовому чеку має зазначати код товарної підкатегорії товару згідно з УКТ ЗЕД.
При цьому випадків та підстав для скорочення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не передбачено.
Слід зазначити, що пп. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, а також п. 17 підрозділу 5 Перехідних положень Кодексу передбачено різні ставки акцизного податку для товарів ";тютюновмістні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням"; (код УКТ ЗЕД 2403 99 90 10) та для ";інші"; (УКТ ЗЕД 2403 99 90 90).
При скороченні в касовому чеку РРО позначення коду УКТ ЗЕД з десяти до восьми знаків, підакцизні товари, з різними ставками акцизного податку, будуть позначатися однаково.
Таким чином, в фіскальних касових чеках РРО скорочувати позначення коду УКТ ЗЕД тютюнових виробів з десяти до восьми знаків неправомірно.
Враховуючи викладене, вважаємо, що при роздрібній торгівлі тютюновмістними виробами для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням, у яких постачальниками зазначено різні версії кодів УКТ ЗЕД, у розрахункових документах РРО окрім найменування виробу мають, зокрема, зазначатись код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД та відповідна ставка акцизного податку, які зазначено у супровідних документах виробника (постачальника), що свідчать про походження такого товару.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
04.06.2021 N 2254/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно зі зверненням підприємство здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, зокрема, тютюновмістними виробами для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням,через мережу автозаправних комплексів.
Чи може підприємство в касових чеках РРО скорочувати позначення коду УКТ ЗЕД вказаних виробів, що наявні у підприємства з різними кодами УКТ ЗЕД, проте з однаковими штрих-кодами, з десяти до восьми знаків?
Чи може підприємство здійснювати реалізацію вказаних тютюнових виробів, які отримано від постачальників кодами УКТ ЗЕД різних версій, під одним кодом УКТ ЗЕД та який саме код зазначати в чеку РРО?
Законом України від 06 липня 1995 N 265/95-ВР ";Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"; (далі - Закон N 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. 11 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

30 днiв передплати безкоштовно!