ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
15.08.2003 N 11/2-14-12238-ЕП |
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-14/8521-ЕП від 15.07.2005 ) ( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 11/5-14-182-ЕП від 13.01.2004 )
Про поновлення режиму найбільшого сприяння
У зв'язку із запитами митниць з приводу подання митному органу сертифіката походження після випуску товарів у вільне використання на митну територію України і можливості на підставі цього поновлення режиму найбільшого сприяння роз'яснюємо наступне.
Відповідно до статті 8 Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф" режим найбільшого сприяння означає, що іноземні суб'єкти господарської діяльності країн або союзів, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння, мають пільги щодо мит, за винятком випадків, коли зазначені мита та пільги щодо них встановлюються в рамках спеціального преференційного митного режиму.
Згідно з діючим законодавством до товарів, що походять з країн, які користуються в Україні режимом найбільшого сприяння, застосовуються пільгові ставки ввізного мита.
Застосування режиму найбільшого сприяння відповідно до торговельно-економічних угод, укладених Україною, не передбачає можливість його поновлення.
Визначення країни походження товарів з метою застосування режиму найбільшого сприяння здійснюється відповідно до вимог, встановлених статтею 18 Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф".
Правильність визначення країни походження товару перевіряється митним органом відповідно до Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів і транспортних засобів із застосуванням вантажної митної декларації (далі - Порядок), затвердженого наказом Держмитслужби України від 14.10.02 N 561 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.11.02 за N 877/7165).
Відповідно до статті 25 Митного кодексу України зазначеним Порядком встановлено перелік документів, що застосовуються при здійсненні митного оформлення. Також передбачено, що після прийняття ВМД до оформлення декларант на вимогу вповноваженої особи митного органу може додатково подати потрібні документи. Водночас даним Порядком не передбачено подання сертифіката походження або інших додаткових документів, що стосуються походження товару, після завершення митного оформлення товару і оформлення ВМД. Оформлена ВМД свідчить, що згідно з поданими документами та даними митного огляду товару (у разі його проведення) походження товару відповідає даним, які внесено у графу 34 ВМД.
Перший заступник Голови Служби | О.Б.Єгоров |
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua