• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Стосовно питань подання звітності платників страхових внесків

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України | Лист від 30.11.2005 № 1840-07-1
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.11.2005
  • Номер: 1840-07-1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України
  • Тип: Лист
  • Дата: 30.11.2005
  • Номер: 1840-07-1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО
СТРАХУВАННЯ ВІД НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ
ТА ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ УКРАЇНИ
Л И С Т
30.11.2005 N 1840-07-1
Президенту Всеукраїнської
молодіжної організації
"Молодь проти корупції"
Ляльці О.Л.
вул. Лютеранська, 27/29,
м. Київ, 01024
Копія:
Народному депутату України
Марченку О.В.
вул. М.Грушевського, 5,
м. Київ, 01008
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд) на звернення народного депутата України Марченка О.В. від 24.11.2005 року N 008 розглянула Вашого листа щодо проблемних питань застосування чинного законодавства, який надійшов від Народного депутата України, та повідомляє.
Щодо питання 1.
Порядок та строки подання звітності платників страхових внесків до робочих органів виконавчої дирекції Фонду визначено пунктами 7.6 і 7.7 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 20 квітня 2001 року N 12 та погодженої з Міністерством фінансів України та Національним банком України (далі - Інструкція).
Відповідно до пункту 7.5 Інструкції усі примірники розрахункової відомості підписуються керівником і головним бухгалтером підприємства, виконавцем та завіряються печаткою.
У випадку втрати страхувальником печатки на момент подання до робочого органу виконавчої дирекції Фонду Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання України (далі - Розрахункова відомість), страхувальник подає Розрахункову відомість, підписану керівником, головним бухгалтером та виконавцем, разом з відповідним документом, який засвідчує втрату печатки.
Щодо питання 2.
Відповідно до Методичних рекомендацій щодо заповнення Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Відомості розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності, затверджених наказом виконавчої дирекції Фонду від 29.07.2005 року N 579, у заголовній частині звіту передбачена, зокрема, графа "обрана система оподаткування".
На сьогоднішній день існують такі системи оподаткування:
- загальна;
- спрощена система оподаткування: єдиний податок; фіксований податок;
- фіксований сільськогосподарський податок.
Кожний страхувальник самостійно обирає систему оподаткування, яка є найоптимальнішою для нього.
Наприклад, якщо страхувальник знаходиться на загальній системі оподаткування, то в заголовній частині Розрахункової відомості в графі "обрана система оподаткування" вписується слово "загальна".
Щодо питання 3.
Виходячи з норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (далі - Закон) обов'язковому страхуванню від нещасного випадку підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту).
Згідно з статтею 10 Закону страхувальниками, які зобов'язані сплачувати страхові внески, є юридичні особи та фізичні особи, які використовують найману працю.
Відповідно до статті 47 Закону розмір страхових внесків страхувальників обчислюється: для роботодавців - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
Тому у розділі 1 Розрахункової відомості "Загальна сума виплат, на які нараховуються страхові внески" страхувальники відображають витрати на оплату праці працівників, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцем згідно з статтями 3, 21 Кодексу законів про працю України на підставі трудового договору.
Витрати за виконання робіт (послуг) згідно з договорами цивільно-правового характеру при заповненні цього розділу не враховуються.
Директор Л.Новіцький