• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо застосування КЕКВ

Державне казначейство України  | Лист, Витяг від 24.06.2010 № 17-07/1615-11401
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 24.06.2010
  • Номер: 17-07/1615-11401
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист, Витяг
  • Дата: 24.06.2010
  • Номер: 17-07/1615-11401
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
24.06.2010 N 17-07/1615-11401
Щодо застосування КЕКВ
Державне казначейство України розглянуло лист <...> щодо надання роз'яснень з приводу застосування кодів економічної класифікації видатків бюджету .
Згідно з пунктом 1 статті 292 Господарського кодексу України лізинг - це господарська діяльність, спрямована на інвестування власних чи залучених фінансових коштів, яка полягає в наданні за договором лізингу однією стороною (лізингодавцем) у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майно, що належить лізингодавцю або набувається ним у власність (господарське відання) за дорученням чи погодженням лізингоодержувача у відповідного постачальника (продавця) майна, за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів.
Фінансовий лізинг (далі - лізинг) - це вид цивільно-правових відносин, що виникають із договору фінансового лізингу (п. 1 статті 1 Закону України "Про фінансовий лізинг") .
За договором фінансового лізингу (далі - договір лізингу) лізингодавець зобов'язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі) (п. 2 статті 1 Закону України "Про фінансовий лізинг") .
Якщо сторони договору лізингу уклали договір купівлі-продажу предмета лізингу, то право власності на предмет лізингу переходить до лізингоодержувача в разі та з моменту сплати ним визначеної договором ціни, якщо договором не передбачене інше (пункт 2 статті 8 Закону України "Про фінансовий лізинг") .
Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Державного казначейства України від 25.11.2008 р. N 495 <...>, плата за оренду приміщень (у тому числі гаражів, складів тощо) як для довгострокового, так і короткострокового користування, плата за оренду транспортних засобів усіх видів (у тому числі автомобілів, літаків тощо), плата за оренду обладнання (п. 1.3.4 пп. "є") проводиться за КЕКВ 1134 "Оплата послуг (крім комунальних)".
За КЕКВ 2110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування" здійснюється придбання транспортних засобів, автомобілів, приладів (п. 1.1 пп. "б").
Таким чином, якщо за договором лізингу лізингодавець передає майно (автотранспортний засіб) у користування лізингоодержувачу на визначений строк без передачі права власності, лізингові платежі необхідно здійснювати за КЕКВ 1134 "Оплата послуг (крім комунальних)".
Якщо сторони договору лізингу уклали договір купівлі-продажу об'єкта лізингу, то відповідно до статті 8 Закону України "Про фінансовий лізинг" право власності на нього переходить до лізингоодержувача в разі та з моменту сплати ним визначеної договором ціни. Проведення такої операції класифікується як придбання матеріальних активів, і видатки здійснюються за кодом економічної класифікації видатків 2110 "Придбання обладнання і предметів довгострокового користування".
Перший заступник голови О.Даневич