НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
19.08.2020 № 1564
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 413 від 26.04.2022 )
Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 08 квітня 2020 року № 766
Відповідно до законів України "Про ринок електричної енергії", "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" та постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", ураховуючи звернення НЕК "УКРЕНЕРГО" від 10 серпня 2020 року № 01/28947 та від 12 серпня 2020 року № 01/29233, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:
Унести до постановляючої частини постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 08 квітня 2020 року № 766 "Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" такі зміни:
1) пункт 14 викласти в такій редакції:
"14. Виробники, які мають генерацію типу Д (окрім АЕС, ГЕС, ГАЕС та ВДЕ), зобов’язані щоденно до 9:00 години за один день до торгового дня (Д-1) подавати ОСП дані щодо залишків палива та законтрактованих обсягів газу на добу Д, питомих витрат палива (відповідно до типу) для виробництва 1 МВт·год. за попередній місяць по кожній станції, а також інформацію щодо стану генеруючого обладнання (ремонт, консервація, реконструкція) за формами, які розроблені ОСП. У випадку ненадання вищезазначеної інформації ОСП використовує мінімальні значення, що є в розпорядженні ОСП.
Продаж електричної енергії на добу постачання Д виробниками з генерацією типу Д (окрім АЕС, ГЕС, ГАЕС та ВДЕ) за двосторонніми договорами (далі - ДД) та на ринку "на добу наперед" і внутрішньодобовому ринку (далі - РДН і ВДР) не може перевищувати обсяги електричної енергії, розраховані з урахуванням достатності палива для виробництва електричної енергії на розрахункову добу, які розраховуються як добуток обсягу запасу палива на складах станцій та питомих витрат палива для виробництва 1 МВт·год. за попередній місяць по кожній станції, а також з урахуванням стану генеруючого обладнання, мережевих обмежень та можливості видачі потужності (далі - граничні обсяги).
Для виробників з генерацією типу Д (окрім АЕС, ГЕС, ГАЕС та ВДЕ) обсяг максимального продажу на РДН і ВДР вираховується відповідно до наданої від кожного виробника інформації стосовно достатності палива для виробництва електроенергії в добу Д та стану генеруючого обладнання, що знаходиться на контрольованій частині ОЕС України, за вирахуванням обсягів, зареєстрованих станом на 10:00 годину за один день до торгового дня (Д-1) ДД на продаж.
У випадку якщо заявлені виробниками з генерацією типу Д (окрім АЕС, ГЕС, ГАЕС та ВДЕ) у повідомленні на реєстрацію ДД обсяги електричної енергії для продажу за ДД перевищують граничні обсяги, Адміністратор розрахунків після 10:00 години за один день до торгового дня (Д-1) відхиляє всі повідомлення про реєстрацію на продаж за ДД такого виробника та надає ОР інформацію з граничним обсягом як максимальним обсягом продажу такого виробника на РДН і ВДР.
Установити, що реєстраційні дані щодо ДД, які подаються ОСП учасниками ринку, можуть бути змінені або відкликані учасниками ринку до 10:00 години за один день до торгового дня (Д-1). ОСП після 10:00 години за один день до торгового дня (Д-1) припиняє реєстрацію ДД на день Д.
Учасники ринку, крім виробників та гарантованого покупця, у торговій зоні "ОЕС України" при здійсненні операцій з купівлі та продажу електричної енергії за ДД, на РДН та імпорту/експорту електричної енергії мають уникати операцій, за результатами яких формується від’ємне сальдове значення зареєстрованих обсягів електричної енергії за розрахунковий період у торговій зоні "ОЕС України" (тобто таке значення, при якому сумарний обсяг продажу електричної енергії за ДД, продажу електричної енергії на РДН та експорту електричної енергії є більшим за сумарний обсяг купівлі електричної енергії за ДД, купівлі електричної енергії на РДН та імпорту електричної енергії). У разі наявності від’ємного сальдового значення воно має бути врегульовано виключно в межах балансуючого ринку, застосовувати ВДР для врегулювання від’ємного сальдового значення забороняється.
На другий робочий день після розрахункової доби Адміністратор розрахунків проводить аналіз зареєстрованих обсягів електричної енергії за ДД, імпорту/експорту та акцептованих обсягів купівлі та продажу на РДН всіх учасників ринку, крім виробників та гарантованого покупця.
У випадку виявлення факту вищезазначеного порушення учасником ринку, вперше за календарний місяць на величину більше ніж 1 МВтгод у будь-якому розрахунковому періоді, Адміністратор розрахунків повідомляє про це Регулятора та відповідного учасника ринку. У разі повторного виявлення факту вищезазначеного порушення учасником ринку протягом календарного місяця на величину більше ніж 1 МВтгод у будь-якому розрахунковому періоді Адміністратор розрахунків повідомляє про це Регулятора та відповідного учасника ринку і відхиляє повідомлення про реєстрацію ДД, термін реєстрації яких не минув, у торговій зоні "ОЕС України" протягом наступних 7 календарних днів з дня виявлення порушення.
Одночасно Адміністратор розрахунків повідомляє ОР про те, що протягом наступних 7 календарних днів у торговій зоні "ОЕС України" максимальний обсяг продажу електричної енергії на РДН і ВДР такого учасника ринку складає 0 МВтгод.";
2) у пункті 15 після слів, цифр та знака "від 14 березня 2018 року № 308" доповнити словами та знаками "(далі - Правила РДН/ВДР)".
Голова НКРЕКП | В. Тарасюк |