Про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних

Державна податкова служба України Податкова консультація від 22.11.2019 №1499/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
Остання редакція від 22.11.2019. Прийняття
Реквізити

Видавник: Державна податкова служба України

Тип Податкова консультація

Дата 22.11.2019

Номер 1499/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

Статус Діє

Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.11.2019 N 1499/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних.
У зверненні Товариство зазначає, що є платником акцизного податку з реалізації пального, здійснює щоденну заправку пальним з власних автозаправних станцій власних транспортних засобів та щоденну реалізацію пального контрагентам - суб'єктам господарської діяльності.
Питання. Чи має право Товариство складати зведені акцизні накладні на відвантажене протягом місяця пальне для власного споживання? В який термін повинна бути зареєстрована така акцизна накладна?
Відповідно до п. 3 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 р. N 262 акцизна накладна може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорїї згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.
Отже, акцизні накладні можуть складатись Товариством за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом звітного місяця, не пізніше останнього дня такого місяця на загальний обсяг пального використаного для власного споживання протягом такого звітного місяця. Реєстрація таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
22.11.2019 N 1499/6/99-00-04-02-05-15/ІПК
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо складання акцизних накладних.
У зверненні Товариство зазначає, що є платником акцизного податку з реалізації пального, здійснює щоденну заправку пальним з власних автозаправних станцій власних транспортних засобів та щоденну реалізацію пального контрагентам - суб'єктам господарської діяльності.
Питання. Чи має право Товариство складати зведені акцизні накладні на відвантажене протягом місяця пальне для власного споживання? В який термін повинна бути зареєстрована така акцизна накладна?
Відповідно до п. 3 розділу II Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2019 р. N 262 акцизна накладна може бути складена за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним, кожним кодом товарної підкатегорїї згідно з УКТ ЗЕД та зареєстрована в Єдиному реєстрі акцизних накладних не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального втраченого та/або використаного для власного споживання протягом такого місяця.
Отже, акцизні накладні можуть складатись Товариством за кожним акцизним складом / акцизним складом пересувним за кожним кодом згідно з УКТ ЗЕД пального, використаного для власного споживання протягом звітного місяця, не пізніше останнього дня такого місяця на загальний обсяг пального використаного для власного споживання протягом такого звітного місяця. Реєстрація таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних Товариством також повинна бути здійснена не пізніше останнього дня звітного місяця.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.