ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
05.04.2018 N 1460/6/99-99-15-03-02-15/ІПК |
Про податок на додану вартість
Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо формування податкових зобов'язань та податкового кредиту у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів, надіслане до ДФС листом Головного управління ДФС у Харківській області, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відповідно до пункту 187.7 статті 187 розділу V ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов’язаннями перед бюджетом.
Підтвердженням того, що товари/послуги оплачуються за рахунок бюджетних коштів, є наявність у договорі на поставку товарів/послуг умови, що оплата за поставлені товари/послуги здійснюється з відповідного рахунка Державної казначейської служби України.
Відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті. 14 ПКУ касовий метод для цілей оподаткування згідно з розділом V ПКУ - метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на банківський рахунок (у касу) платника податку або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата виникнення права на податковий кредит визначається як дата списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).
Особи, що застосовують / можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті. 14 ПКУ, визначені пунктами 187.1, 187.10 статті 187 ПКУ та пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
Форму та Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за N 159/28289.
У разі застосування платником податку касового методу податкового обліку ПДВ у податковій декларації з ПДВ (далі - декларація) передбачено заповнення відповідного поля.
Крім того, при заповненні таблиці 2 додатка 5 "Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" до декларації також передбачено заповнення відповідних поля та рядка у разі формування платником податку податкового кредиту за касовим методом.
Враховуючи те, що платники податку, які здійснюють постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів відповідно до пункту 187.7 статті 187 ПКУ, визначають лише дату виникнення податкових зобов’язань по даті зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку, але не застосовують касовий метод податкового обліку ПДВ відповідно до підпункту 14.1.266 пункту 14.1 статті. 14 ПКУ, такі платники податку поле "Відмітка про застосування касового методу податкового обліку" в декларації та відповідні поле та рядок у таблиці 2 додатка 5 до декларації, заповнення яких передбачено у разі формування податкового кредиту за касовим методом, не заповнюють.