• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про схвалення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг "Про затвердження вимог до інформації, що стосується обовязкового аудиту або огляду проміжної фінансової інформації, та вимог до додаткових звітів субєктів аудиторської діяльності, які подаються до Нацкомфінпослуг"

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг | Розпорядження від 25.07.2019 № 1409
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 25.07.2019
  • Номер: 1409
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 25.07.2019
  • Номер: 1409
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
25.07.2019 № 1409
Про схвалення проекту розпорядження Нацкомфінпослуг "Про затвердження вимог до інформації, що стосується обов'язкового аудиту або огляду проміжної фінансової інформації, та вимог до додаткових звітів суб'єктів аудиторської діяльності, які подаються до Нацкомфінпослуг"
Відповідно до пунктів 8 та 18 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", статті 14 Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність", пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070,
постановила:
1. Схвалити проект розпорядження Нацкомфінпослуг "Про затвердження вимог до інформації, що стосується обов'язкового аудиту або огляду проміжної фінансової інформації, та вимог до додаткових звітів суб'єктів аудиторської діяльності, які подаються до Нацкомфінпослу", що додається.
2. Управлінню забезпечення діяльності Голови та членів Комісії забезпечити оприлюднення проекту розпорядження з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Нацкомфінпослуг Залєтова О.М.
Голова КомісіїІ. Пашко
Згідно з чинним законодавством
відповідно до колегіального рішення Комісії
Протокол № 61 засідання
Комісії від 25.07.2019
СХВАЛЕНО
Розпорядження Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг
25.07.2019 № 1409
Проект
Про затвердження вимог до інформації, що стосується обов'язкового аудиту або огляду проміжної фінансової інформації, та вимог до додаткових звітів суб'єктів аудиторської діяльності, які подаються до Нацкомфінпослуг
Відповідно до пунктів 8 та 18 частини першої статті 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", статті 14 Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність", пункту 13 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070,
постановила:
1. Затвердити Вимоги до інформації, що стосується обов'язкового аудиту або огляду проміжної фінансової інформації, та вимоги до додаткових звітів суб'єктів аудиторської діяльності, які подаються до Нацкомфінпослуг (далі -Вимоги, що додаються.
2. Департаменту державного регулювання та методології нагляду на ринках фінансових послуг разом з департаментом юридичного забезпечення подати це розпорядження до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Це розпорядження набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Управлінню забезпечення діяльності Голови та членів Комісії забезпечити оприлюднення цього розпорядження після його державної реєстрації.
5. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на члена Нацкомфінпослуг Залєтова О.М.
Голова КомісіїІ. Пашко
Згідно з чинним законодавством
відповідно до колегіального рішення Комісії
Протокол № ____ засідання
Комісії від __________
ЗАТВЕРДЖЕНО
Розпорядження Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сфері ринків фінансових послуг
__________________ № ___________
Проект
Вимоги до інформації, що стосується обов'язкового аудиту або огляду проміжної фінансової інформації, та вимоги до додаткових звітів суб'єктів аудиторської діяльності, які подаються до Нацкомфінпослуг
І. Загальні положення
1. Ці Вимоги встановлюють вимоги до інформації, яка має міститися в аудиторському звіті (висновку) за результатами обов'язкового аудиту або звіті щодо огляду проміжної фінансової інформації, відповідно до міжнародних стандартів аудиту та Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність", та вимоги до інформації, яка повинна міститися у додаткових звітах суб'єктів аудиторської діяльності щодо суб'єктів господарювання, нагляд за якими здійснює Нацкомфінпослуг, та які відповідно до законодавства зобов'язані оприлюднити та/або надати фінансову звітність (консолідовану фінансову звітність) користувачам фінансової звітності разом з аудиторським звітом (висновком) (далі - суб'єкти господарювання).
2. Об'єктом аудиту є фінансова звітність, консолідована фінансова звітність, звітні дані та інша інформація щодо фінансово-господарської діяльності, що складається і подається суб'єктом господарювання до Нацкомфінпослуг відповідно до вимог законодавства України, в тому числі нормативно-правових актів Держфінпослуг та/або Нацкомфінпослуг.
3. За результатами аудиту річної фінансової звітності (консолідованої фінансової звітності) суб'єктів господарювання складається аудиторський звіт (висновок) за результатами обов'язкового аудиту щодо річної фінансової звітності, а також за наслідками огляду проміжної (квартальної) фінансової звітності складається звіт щодо огляду проміжної фінансової інформації у встановлених законодавством випадках.
4. За результатами аудиту річних та проміжних (квартальних) звітних даних суб'єктів господарювання складається звіт про надання впевненості щодо звітних даних у встановлених законодавством випадках.
5. Аудит щодо підтвердження достовірності та повноти річної фінансової звітності суб'єктів господарювання, річної консолідованої фінансової звітності (у разі якщо відповідно до законодавства суб'єктам господарювання необхідно складати консолідовану фінансову звітність) (далі - фінансова звітність), а також надання впевненості щодо звітних даних суб'єктів господарювання, здійснюється суб'єктом аудиторської діяльності, який відповідно до законодавства має право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності, а для суб'єктів господарювання, які віднесені до підприємств, що становлять суспільний інтерес - суб'єктом аудиторської діяльності, який відповідно до законодавства має право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності таких підприємств, та інформація про яких внесена у відповідний розділ Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності (далі - Реєстр), що ведеться відповідно до законодавства (далі - аудитор).
6. Терміни, які використовуються у цих Вимогах, застосовуються у значеннях згідно із законодавством України.
ІІ. Вимоги до інформації, що має обов'язково міститися в аудиторському звіті за результатами обов'язкового аудиту або звіті щодо огляду проміжної фінансової інформації
1. Аудиторський звіт (висновок) аудитора щодо аудиту фінансової звітності складається згідно з вимогами міжнародних стандартів аудиту (далі -MCA), цими Вимогами, та оформляється у вигляді звіту незалежного аудитора (далі - аудиторський звіт).
2. Аудиторський звіт, який подається до Нацкомфінпослуг повинен бути складений відповідно до вимог MCA, зокрема до MCA 700 "Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності", MCA 705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора", MCA 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора", MCA 710 "Порівняльна інформація - відповідні показники і порівняльна фінансова звітність", MCA 720 (переглянутого) "Відповідальність аудитора щодо іншої інформації".
3. Аудиторський звіт, який подається суб'єктом господарювання до Нацкомфінпослуг, крім інформації, яка обов'язково зазначається у аудиторському звіті відповідно до вимог статті 14 Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність", згідно з вимогами MCA має містити:
1) інформацію з ключових питань аудиту (тих, які на професійне судження аудитора були значущими під час аудиту фінансової звітності, можуть містити ризики суттєвого її викривлення й призвести до її коригування);
Інформація в розділі щодо ключових питань аудиту наводиться відповідно до МСА 701 "Повідомлення інформації з ключових питань аудиту в звіті незалежного аудитора". Опис ключових питань наводиться шляхом стислого пояснення адресатам (Нацкомфінпослуг, іншим особам) чому саме це питання було одним із значущих під час аудиту і якщо аудитор вважає, що ключових питань аудиту, інформацію щодо яких необхідно надати адресатам, немає, про це також зазначається у цьому розділі.
2) додаткову інформацію, яка розкрита або не розкрита у фінансовій звітності, але, на думку аудитора, є суттєвою та потребує включення до аудиторського звіту.
Опис додаткової (фінансової або нефінансової) інформації щодо діяльності суб'єкта господарювання наводиться відповідно до МСА 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора" і повинен включати інформацію про:
суб'єктів господарювання, які відповідно до законодавства зобов'язані складати консолідовану фінансову звітність;
події або умови, які окремо або в сукупності можуть поставити під значний сумнів здатність суб'єкта господарювання безперервно продовжувати діяльність;
оцінку активів за справедливою вартістю;
здійснення істотних операцій з активами (істотною операцією з активами вважається операція, обсяг якої складає більше ніж 10% від загальної величини активів станом на останню звітну дату);
визнання доходу, отриманого від інвестування активів, знецінення активів, наявність та оцінку активів, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях України;
пов'язаних осіб та операції з такими особами, в тому числі в межах однієї фінансової групи (у разі якщо суб'єкти господарювання входять до відповідної фінансової групи);
залучення коштів, у тому числі від фізичних та юридичних осіб;
дебіторську заборгованість за нефінансовими операціями;
наявність прострочених зобов'язань;
наявність судових позовів та вимог, що суттєво впливають на діяльність суб'єктів господарювання;
У пояснювальному параграфі розкривається інформація, яка була подана чи розкрита у фінансовій звітності суб'єкта господарювання, а у параграфі щодо інших питань розкривається інформація, яка не була розкрита у такій звітності.
4. Аудиторський звіт викладається українською мовою, підписується керівником аудиторської фірми, ключовим партнером з аудиту та аудитором (аудиторами), який(і) здійснював(ли) аудит фінансової звітності із зазначенням інформації щодо їх реєстрації в Реєстрі.
5. В разі висловлення аудитором у аудиторському звіті за результатами аудиту річної фінансової звітності суб'єктів господарювання модифікованої думки (думки Із застереженням, негативної або відмови від висловлення думки), такий аудитор відповідно до статті 36 Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" зобов'язаний інформувати Нацкомфінпослуг не пізніше 01 червня року, що настає за звітним, про:
1) порушення законодавства з питань, що належать до компетенції Нацкомфінпослуг;
2) суттєву загрозу або сумніви щодо можливості суб'єкта господарювання продовжувати діяльність на безперервній основі;
3) відмову від висловлення думки або надання негативної чи модифікованої думки.
Також аудитор зобов'язаний повідомити Нацкомфінпослуг про:
відмову керівника та/або бухгалтера надати бухгалтерську документацію або іншу інформацію щодо фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання та/або підписати такі документи (інформацію);
недотримання суб'єктом господарювання вимог щодо мінімального статутного(складеного/пайового) капіталу;
недотримання суб'єктом господарювання обов'язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій, додержання інших показників і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами.
6. За результатами огляду проміжної (квартальної) фінансової звітності складається звіт щодо огляду проміжної фінансової інформації у встановлених законодавством випадках.
7. Звіт щодо огляду проміжної фінансової інформації, який подається суб'єктом господарювання до Нацкомфінпослуг, згідно з вимогами МСА має містити:
1) ідентифікацію оглянутої проміжної (квартальної) фінансової звітності, а саме назву кожного із звітів, що входять до складу фінансової звітності, дату й період, охоплений проміжною (квартальною) фінансовою звітністю;
2) зазначення того, що огляд фінансової звітності проводився відповідно до міжнародного стандарту завдань з огляду 2410 "Огляд проміжної фінансової інформації, що виконується незалежним аудитором суб'єкта господарювання", та зазначення того, що передбачає такий огляд;
3) зазначення того, що огляд значно менший за обсягом, ніж обов'язковий аудит щодо річної фінансової звітності і опис наслідків такого обмеження;
4) висновок про те, чи привернув увагу аудитора будь-який факт, який дає йому підставу вважати, що проміжна (квартальна) фінансова звітність не надає достовірну інформацію або не відображає достовірно у всіх суттєвих аспектах фінансовий стан суб'єкта господарювання відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності або що проміжна (квартальна) фінансова звітність не складена у всіх суттєвих аспектах відповідно до національних П(С)БО.
8. Аудитор може висловити немодифіковану або модифіковану думку у звіті щодо огляду проміжної фінансової інформації, якщо його увагу привернув будь-який факт, який дає йому підстави вважати, що необхідно зробити суттєве коригування проміжної (квартальної) фінансової звітності.
Якщо аудитор не може завершити огляд проміжної фінансової інформації внаслідок обмеження обсягу, він повинен у звіті щодо огляду проміжної фінансової інформації зазначити причини обмеження обсягу.
9. Аудитор повинен додати до звіту щодо огляду проміжної фінансової інформації пояснювальний параграф для висвітлення суттєвої невизначеності щодо безперервності діяльності суб'єкта господарювання у разі наявності події або умови, які свідчать про таку невизначеність.
III. Вимоги до інформації, що має обов'язково міститися в звіті про надання впевненості щодо звітних даних
1. Звіт про надання впевненості щодо звітних даних, який подається до Нацкомфінпослуг, повинен бути складений відповідно до вимог МСА 720 (переглянутого) "Відповідальність аудитора щодо іншої інформації".
2. Звіт про надання впевненості щодо звітних даних надається щодо річних звітних даних, які містяться окремо від фінансових звітів, що пройшли аудит, і які включено до річних звітів суб'єктів господарювання.
В такому звіті наводитися інформація про виявлену під час аудиту звітних даних суттєву невідповідність між річними звітними даними та фінансовою звітністю, яка пройшла аудит, або про те, що річні звітні дані суттєво викривлені.
У цьому звіті мають бути розкриті:
твердження про те, що управлінський персонал суб'єктів господарювання несе відповідальність за річні звітні дані;
зазначення, про які саме річні звітні дані йде мова;
твердження про те, що думка аудитора щодо фінансової звітності не поширюється на річні звітні дані та, відповідно, аудитор не висловлює аудиторську думку чи робить висновок з будь-яким рівнем впевненості щодо іншої інформації;
опис відповідальності аудитора, яка стосується ознайомлення, розгляду та звітування щодо річних звітних даних;
твердження щодо річних звітних даних:
про те, що аудитор не виявив фактів суттєвої невідповідності та викривлень, які б необхідно було включити до звіту;
або таке, в якому описане невиправлене суттєве викривлення річних звітних даних, якщо аудитор дійшов висновку про його існування;
З метою формування професійного судження та висловлення думки щодо дотримання суб'єктом господарювання положень законодавчих та нормативних актів, які регулюють діяльність суб'єкта господарювання аудитором, у звіті про надання впевненості щодо звітних даних підтверджується дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства щодо:
формування (зміни) статутного (складеного/пайового) капіталу суб'єкта господарювання з обов'язковим розкриттям такої інформації:
порядку формування статутного капіталу (джерела походження коштів);
джерел походження складових частин власного капіталу (капітал у дооцінках, внески до додаткового капіталу);
методів оцінки справедливої вартості активів;
обов'язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій, додержання інших показників і вимог, що обмежують ризики за операціями з фінансовими активами;
структури інвестиційного портфелю із зазначенням реквізитів емітента (назва, код за ЄДРПОУ), суми, ознаки фіктивності тощо;
достатності регулятивного капіталу та дотримання економічних нормативів фінансової групи в разі входження суб'єкта господарювання до такої;
наявності заборони залучення фінансових активів від фізичних осіб із зобов'язанням щодо наступного їх повернення;
допустимості суміщення провадження видів господарської діяльності;
внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту;
порядку прийняття рішень у разі конфлікту інтересів.
готівкових розрахунків.
3. При аудиті страховика аудитор, з урахуванням інформації, висновків та рекомендацій, наведених в актуарному звіті, який складається та подається відповідно до вимог законодавства, зобов'язаний розглядати дотримання цим страховиком протягом звітного періоду вимог законодавства щодо:
перевищення вартості чистих активів страховика над зареєстрованим розміром статутного капіталу (на кінець звітного періоду);
перевищення фактичного запасу платоспроможності страховика над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності;
формування, ведення обліку, достатності та адекватності сформованих страхових резервів з метою оцінки можливості виконання страховиком прийнятих страхових та перестрахових зобов'язань, в тому числі належного і повного формування та обліку резерву заявлених, але не виплачених збитків (для страховика, який здійснює види страхування інші, ніж страхування життя) або резерву належних виплат страхових сум (для страховика, який здійснює страхування життя);
дотримання обов'язкових критеріїв і нормативів достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика;
відповідності політики перестрахування щодо:
прийняття ризиків у перестрахування лише з тих видів добровільного і обов'язкового страхування, на здійснення яких отримана ліцензія;
відповідності страховиків (перестраховиків) нерезидентів вимогам законодавства;
укладення договорів перестрахування із страховиками (перестраховиками) нерезидентами у відповідності до законодавства;
істотних операцій страховика з активами, які мали наслідком невиконання ним фінансових нормативів, встановлених Нацкомфінпослуг, більше ніж на 10%;
запровадження страховиком системи управління ризиками;
організації та проведення страховиком внутрішнього аудиту (контролю);
залучення актуарія у випадках, визначених законодавством;
належного ведення обліку та/або реєстрації договорів страхування та перестрахування, в тому числі ведення персоніфікованого (індивідуального) обліку договорів страхування життя (у випадку наявності у страховика ліцензії на страхування життя);
здійснення обов'язкового страхування виключно за умови дотримання визначених законодавством правил проведення обов'язкового страхування.
4. Якщо страховик має ліцензію з обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів додатково зазначається:
чи є він членом Моторного (транспортного) страхового бюро;
чи формує та веде він облік страхового резерву збитків, які виникли, але не заявлені, та страхового резерву коливань збитковості відповідно до законодавства;
чи дотримується він умов забезпечення платоспроможності страховика, а також на будь-яку дату після отримання ліцензії має перевищення фактичного запасу платоспроможності (нетто-активів) над розрахунковим нормативним запасом платоспроможності не менше ніж на 25 відсотків, але не менше 1 млн. євро за офіційним курсом валют на дату розрахунку зазначених показників;
чи забезпечує він можливість опрацювання претензій (врегулювання страхових випадків) на всій території України, а саме забезпечує прийняття та облік повідомлень учасників дорожньо-транспортних пригод цілодобово за номером безоплатної багатоканальної телефонної лінії страховика про їх учасників та обставини з метою фіксації повідомлення і надання учасникам дорожньо-транспортних пригод інформації про порядок урегулювання збитків та вжиття страховиком необхідних заходів.
5. Якщо страховик має ліцензію з обов'язкового страхування цивільної відповідальності оператора ядерної установки за ядерну шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту додатково зазначається:
чи є він членом Ядерного страхового пулу;
чи формує та веде він облік страхового резерву збитків, які виникли, але не заявлені, та страхового резерву коливань збитковості відповідно до законодавства;
чи укладає він договори перестрахування із страховиками-нерезидентами за умови членства цих страховиків-нерезидентів у відповідних іноземних ядерних страхових пулах;
6. При аудиті ломбарду аудитор зобов'язаний розглядати дотримання цим ломбардом вимог законодавства щодо:
наявності у ломбарда окремого нежитлового приміщення (на правах власності або користування), призначеного для надання фінансових послуг та супутніх послуг ломбарду (з урахуванням вимог щодо заборони розташування приміщення ломбарду в малих архітектурних формах, тимчасових або некапітальних спорудах), і спеціального місця зберігання заставленого майна;
наявності у ломбарда облікової та реєструючої системи (програмне забезпечення та спеціальне технічне обладнання), які відповідають вимогам законодавства, і передбачають ведення обліку операцій з надання фінансових послуг споживачам та подання звітності до Нацкомфінпослуг;
7. При аудиті адміністратора недержавних пенсійних фондів аудитор зобов'язаний розглядати дотримання цим адміністратором недержавних пенсійних фондів вимог законодавства щодо:
підтримання розміру власного капіталу на рівні не меншому, ніж 2,5 млн.грн.;
щорічних відрахувань до резервного (страхового) фонду передбачений установчими документами в розмірі не меншим п'яти відсотків суми прибутку;
8. При аудиті фінансових компаній, які надають фінансові послуги з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах аудитор зобов'язаний розглядати дотримання цими фінансовими компаніями вимог законодавства щодо:
наявності (відсутності) у суб'єкта господарювання та постачальника товару відносинами контролю, в значенні наведеному в Законі України "Про захист економічної конкуренції";
ознайомлення учасника групи з внутрішніми правилами надання фінансових послуг, умовами договору про адміністрування та надання учаснику групи інформації, визначеної законодавством;
розміщення тимчасово вільних грошових коштів учасників групи на депозитних рахунках у банках (такі кошти розміщуються окремо від власних коштів фінансової компанії);
9. При аудиті кредитної спілки аудитор зобов'язаний розглядати дотримання кредитною спілкою вимог законодавства щодо:
прийняття членів у відповідності ознакам членства, визначених статутом;
скликання загальних зборів у строк, передбачений статутом кредитної спілки, але не рідше ніж один раз на рік;
залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки;
розкриття інформації щодо джерел формування залучених коштів, інших ніж внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки в тому числі, залучених від юридичних осіб;
формування резерву сумнівних боргів та резерву забезпечення покриття втрат від неповернених позик;
розкриття інформації щодо активних операцій не пов'язаних з її фінансовою діяльністю;
10. При аудиті суб'єкта господарювання, який надає фінансові послуги з управління майном для фінансування об'єктів будівництва та/або здійснення операцій з нерухомістю аудитор зобов'язаний розглядати дотримання цим суб'єктом господарювання вимог законодавства щодо:
ведення належного та своєчасного обліку фінансово-господарських операцій відповідно до законодавства, зокрема ведення журналу обліку укладених та виконаних договорів управителя з установниками та карток обліку виконаних договорів;
розмежування обліку власних та залучених коштів;
можливість оперативного відображення кредиту та дебету рахунків управителя;
ведення системи обліку прав вимог довірителів фонду фінансування будівництва щодо кожного утвореного фонду окремо та згідно з вимогами Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю";
ведення обліку надходження і списання коштів, внесених довірителями до ФФБ, у розрізі установників, а також обліку коштів, спрямованих управителем із ФФБ на фінансування будівництва, у розрізі забудовників за кожним об'єктом будівництва, відокремлено від іншого майна управителя та від інших ФФБ можливість роздрукування будь-якої інформації із системи обліку на письмову вимогу державних органів, до компетенції яких належить проведення перевірок відповідних даних;
залучення коштів установників управління майном ФФБ виду А та/або ФФБ виду Б;
управління залученими коштами згідно з главою 70 Цивільного кодексу України, Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю", правилами ФФБ або правилами ФОН та договорами з установниками. Управитель здійснює управління майном особисто та не доручає управління майном іншим особам, крім випадків, прямо передбачених законом;
обліку прав вимог довірителів ФФБ щодо кожного утвореного ним фонду окремо та обліку укладених з установниками управління договорів;
обліку коштів, внесених довірителями до ФФБ, а також облік коштів, спрямованих управителем із ФФБ на фінансування будівництва, відокремленого від іншого майна управителя та від інших ФФБ;
обліку майна, переданого установниками в управління, на окремому рахунку;
формування резервного фонду, що передбачено установчими документами в розмірі не меншим ніж 5 % суми чистого прибутку;
формування та підтримання оперативного резерву, сформованого за рахунок залучених в управління коштів та відповідність кредитного рейтингу банку, в якому розміщені ці кошти, інвестиційному рівню за Національною рейтинговою шкалою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2007 № 665;
розкриття інформації про майно, що знаходиться в управлінні, зокрема, відповідності звітності забудовника "Порядку підготовки та надання звітності забудовника управителю ФФБ" (наповненість довідки про цільове використання коштів забудовником; зазначення інформації про витрати на оплату послуг управителю; розшифровка розподілу робіт, виконаних забудовником та підрядними організаціями; понесені витрати);
розкриття інформації про вартість будівництва;
здійснення управителем контролю за дотриманням забудовником умов та зобов'язань за договором з метою своєчасного запобігання виникненню ризикових ситуацій у процесі будівництва відповідно до статті 18 Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю".
IV. Додаткові вимоги до звітів, які подаються при внесенні юридичної особи до Державного реєстру фінансових установ та отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів)
1. Для внесення інформації про юридичну особу до Державного реєстру фінансових установ такі особи повинні надати аудиторський звіт щодо підтвердження достовірності фінансової звітності, який має включати: підтвердження фактичного формування статутного (складеного, пайового) капіталу грошовими коштами та відповідності статутного (складеного, пайового) та/або власного капіталу вимогам законодавства (крім фінансової установи - юридичної особи публічного права). Аудиторський звіт, що подається кредитною спілкою, має включати підтвердження сплати всіма засновниками (учасниками) вступного та обов'язкового пайового внеску.
2. При отриманні суб'єктом господарювання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) аудитор підтверджує достовірність та повноту фінансової звітності або проміжної (квартальної) фінансової звітності, складеної станом на будь-яку іншу дату - у випадках передбачених законодавством, шляхом складання аудиторського звіту або звіту щодо огляду проміжної фінансової інформації, які можуть містити немодифіковану думку або модифіковану думку із застереженням.
3. При отриманні суб'єктом господарювання ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) аудитор надає впевненість щодо звітних даних шляхом складання відповідного звіту, у якому додатково до вимог, визначених у розділах II та III цих Вимог, розкриває інформацію щодо відповідності суб'єкта господарювання вимогам, установленим законодавством, в тому числі Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2016 року № 913, щодо:
надання фінансових послуг на підставі договору у відповідності до законодавства та внутрішніх правил надання фінансових послуг суб'єктом господарювання;
розміщення інформації на власному вебсайті (вебсторінці) та забезпечення її актуальності;
відповідності приміщень, у яких здійснюється суб'єктом господарювання обслуговування клієнтів (споживачів), доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до державних будівельних норм, правил і стандартів, що документально підтверджується фахівцем з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має кваліфікаційний сертифікат;
внесення суб'єктом господарювання інформації про всі свої відокремлені підрозділи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань та до Державного реєстру фінансових установ відповідно до вимог, установлених законодавством;
облікової та реєструючої системи (програмне забезпечення та спеціальне технічне обладнання), які передбачають ведення обліку операцій з надання фінансових послуг споживачам та подання звітності до Нацкомфінпослуг;
зберігання грошових коштів і документів та наявності необхідних засобів безпеки (зокрема сейфи для зберігання грошових коштів, охоронну сигналізацію та/або відповідну охорону).
Директор департаменту державного регулювання та методології нагляду на ринках фінансових послугН. Лех
(Текст взято з сайту Нацкомфінпослуг України http://nfp.gov.ua)