• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про накладення штрафу на ВАТ "Донецькобленерго" за порушення ліцензійних умов з постачання і передачі електричної енергії

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Постанова від 21.12.2005 № 1212
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.12.2005
  • Номер: 1212
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 21.12.2005
  • Номер: 1212
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
21.12.2005 N 1212
Про накладення штрафу на ВАТ "Донецькобленерго" за порушення ліцензійних умов з постачання і передачі електричної енергії
Національна комісія регулювання електроенергетики України на відкритому засіданні 21.12.2005 розглянула питання про порушення Відкритим акціонерним товариством "Донецькобленерго" Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від 13.06.1996 N 15/1, і Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами, затверджених постановою НКРЕ від 13.06.1996 N 15 (далі - Ліцензійні умови з постачання електроенергії та Ліцензійні умови з передачі електроенергії).
ВАТ "Донецькобленерго" (84601, Донецька обл., м. Горлівка-1, пр. Леніна, 11, р/р N 26001307550283 в філії "Центрального міського відділення ПІБ" м. Горлівка N 26009000100179 в філії ТОВ УКБ "КАМБІО" м. Донецьк, код ЄДРПОУ 00131268, тел. 8 (0624) 17-83-53, Голова правління ВАТ "Донецькобленерго" - Куденко Григорій Овсійович) має ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом АБ 220561 та ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами АБ 220560.
Донецьким територіальним представництвом було проведено планову перевірку ліцензованої діяльності ВАТ "Донецькобленерго" з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами за 2004 рік і І півріччя 2005 року та складено акт від 30.11.2005 N 71.
За результатами перевірки ліцензованої діяльності ВАТ "Донецькобленерго" встановлено.
За 9 місяців 2005 року розрахунки ВАТ "Донецькобленерго" за куповану в Оптовому ринку електроенергії (далі - ОРЕ) електроенергію становили 85,8 %, що збільшило заборгованість перед ДП "Енергоринок". Таким чином, ВАТ "Донецькобленерго" порушило пункт 2.7 Ліцензійних умов з постачання електроенергії у частині належного проведення розрахунків з оптовим постачальником електроенергії.
Для фінансування утримання Миронівської ТЕС ВАТ "Донецькобленерго" використовує фінансові ресурси, які надходять на його поточний рахунок, тим самим здійснюючи перехресне субсидіювання Миронівської ТЕС за рахунок постачання та передачі електроенергії місцевими (локальними) електромережами. Таким чином, Товариство порушило пункт 2.9 Ліцензійних умов з передачі електричної енергії у частині здійснення перехресного субсидіювання.
ВАТ "Донецькобленерго" не використовує для обліку витрат рахунки класу 8 "Витрати за елементами". Порядок рознесення витрат Товариством не розроблено. Окремий облік за видами ліцензованої діяльності здійснюється не в повному обсязі, що робить неможливим складання звітів за формами 1 "Баланс", 2 "Звіт про фінансові результати" та форма "1-підприємництво" окремо за видами діяльності. Таким чином, Товариство порушило пункт 3.1.2 ліцензійних умов з передачі та постачання електроенергії у частині ведення окремого бухгалтерського обліку та підготовки фінансових звітів з ліцензованої діяльності окремо від обліків та звітів з інших видів діяльності.
ВАТ "Донецькобленерго" виконало Інвестиційну програму на 2005 рік, затверджену постановою НКРЕ від 01.10.2003 N 972, фактично на 41,7 % від запланованої суми. Деякі заходи, передбачені Інвестиційною програмою, взагалі не розпочато. Разом з тим, Товариством були виконані роботи, що не передбачалися Інвестпрограмою на 2005 рік.
У результаті аналізу операційних витрат ВАТ "Донецькобленерго" виявлено, що фактичні витрати Товариства за 9 місяців 2005 року становили 114 % від передбачених у тарифах. Перевищення витрат по окремих статтях мали місце за рахунок перевитрат по статті "Матеріальні витрати", "Витрати на оплату праці", "Амортизація" та "Інші витрати", у той же час по деяких статтях відбулася економія коштів, у зв'язку з чим фактичні витрати ВАТ "Донецькобленерго" не відповідають затвердженій структурі тарифів на передачу та постачання електроенергії.
Крім того, під час вибіркової перевірки банківських документів виявлені факти здійснення ВАТ "Донецькобленерго" нецільового використання коштів. У 2005 році Товариство здійснювало перерахування коштів профкому у більшій сумі, ніж передбачено тарифами, надавало співробітникам зворотні позики, які на сьогоднішній день частково погашені, а також фінансову допомогу різним закладам.
Відповідно до звернення НАК "ЕКУ" Донецьким територіальним представництвом НКРЕ також було здійснено перевірку викладених у зверненні працівників ВАТ "Донецькобленерго" фактів, у результаті якої встановлено, що Товариством згідно з договором фінансового лізингу з ТОВ "Лізингова компанія "ОНІС" строком на 35 місяців був взятий та знаходиться в строковому платному користуванні автомобіль "Suzuki". Відповідно до довідки, підписаної головним бухгалтером ВАТ "Донецькобленерго", Товариство сплатило лише початковий внесок, залишок вартості повинен бути сплачений в термін до 22.10.2007 (протягом 35 місяців під 32,24 % від залишкової вартості), станом на 01.10.2005 додаткові сплати не здійснювались. Закупівля зазначеного автомобіля не була передбачена Інвестиційною програмою.
Таким чином, сума неефективного використання коштів становила 1031,8 тис. грн.
Крім того, згідно з Договорами купівлі-продажу ТОВ "Сервіс-Інвест" у III кварталі 2004 року ВАТ "Донецькобленерго" передало у власність високовольтні лінії передач 110 кВ загальною вартістю 589,98 тис. грн., які повністю сплачено на рахунок ВАТ "Донецькобленерго". Обсяг проданого майна становив 0,05 % від первісної вартості або 0,1 % від залишкової вартості основних засобів ВАТ "Донецькобленерго".
Таким чином, ВАТ "Донецькобленерго" порушило пункт 3.4.1 Ліцензійних умов з постачання електроенергії та пункт 3.5.1 Ліцензійних умов з передачі електроенергії у частині виконання постанови НКРЕ від 24.06.2005 N 465 (невиконання Інвестпрограми) та постанови НКРЕ від 01.10.2003 N 972 (недотримання структури тарифів).
Під час здійснення процедури запиту цінових пропозицій Товариством у деяких випадках було отримано матеріалів на суму, що перевищує обсяги проведення закупівель, чим порушено пункти 2.5 і 3.4.1 Ліцензійних умов з постачання електричної енергії та пункти 2.5 і 3.5.1 Ліцензійних умов з передачі електричної енергії в частині здійснення ліцензованої діяльності за принципом економічної доцільності і закупівлі товарів, робіт та послуг на конкурсних засадах відповідно до постанови НКРЕ від 25.12.2002 N 1455.
Протягом 9 місяців 2005 року ВАТ "Донецькобленерго" здійснювало інші види діяльності, не пов'язані з постачанням та передачею електроенергії, надходження від яких становило 2 % від отриманих коштів, у тому числі: електромонтажні роботи для споживачів, реконструкція електромереж на замовлення споживачів, пусконалагоджувальні та лабораторні роботи. Здійснення цієї діяльності не було погоджено з НКРЕ, що є порушенням пункту 2.6 ліцензійних умов з постачання та передачі електричної енергії в частині погодження з НКРЕ здійснення інших видів діяльності.
Згідно з повноваженнями, наданими Указом Президента України від 21.04.1998 N 335/98 "Питання Національної комісії регулювання електроенергетики України", відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику", постанови Кабінету Міністрів України від 19.07.2000 N 1139 "Про порядок застосування санкцій за порушення законодавства про електроенергетику", Положення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 N 1312, Національна комісія регулювання електроенергетики України
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Накласти штраф у розмірі 85000 гривень на Відкрите акціонерне товариство "Донецькобленерго" (84601, Донецька обл., м. Горлівка-1, пр. Леніна, 11, р/р N 26001307550283 в філії "Центрального міського відділення ПІБ" м. Горлівка N 26009000100179 в філії ТОВ УКБ "КАМБІО" м. Донецьк, код ЄДРПОУ 00131268, тел. 8 (0624) 17-83-53, Голова правління ВАТ "Донецькобленерго" - Куденко Григорій Овсійович) за порушення пунктів 2.5 і 3.5.1 Ліцензійних умов з передачі електричної енергії в частині здійснення ліцензованої діяльності за принципом економічної доцільності і закупівлі товарів, робіт та послуг на конкурсних засадах відповідно до постанови НКРЕ від 25.12.2002 N 1455.
Зазначена сума штрафу має бути сплачена до Державного бюджету України протягом 30 днів з дня прийняття постанови (код бюджетної класифікації 23030300 "Адміністративні штрафи та інші санкції", ЄДРПОУ 24164887, р/р 31113106500018, МФО 834016, символ звітності 106).
2. Зобов'язати ВАТ "Донецькобленерго" до 01.03.2006 усунути порушення пунктів 2.6, 2.7 та 3.1.2 Ліцензійних умов з постачання електроенергії за регульованим тарифом та пунктів 2.6 та 3.1.2 Ліцензійних умов з передачі електроенергії в частині погодження з НКРЕ здійснення інших видів діяльності, не пов'язаних з передачею та постачанням електроенергії, здійснення належних розрахунків з ОРЕ та ведення відокремленого бухгалтерського обліку.
3. Застерегти ВАТ "Донецькобленерго" щодо недопущення в подальшому виявлених при перевірці порушень ліцензійних умов з постачання та передачі електроенергії.
4. Розпочати процедуру перегляду тарифів на постачання електричної енергії за регульованим тарифом та на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електромережами для ВАТ "Донецькобленерго" з урахуванням нецільового та неефективного використання коштів.
Голова Комісії В.Кальченко