• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про право на земельну частку (пай)

Державний комітет України по земельних ресурсах  | Лист від 29.04.1999 № 14-14-8/1106
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.04.1999
  • Номер: 14-14-8/1106
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України по земельних ресурсах
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.04.1999
  • Номер: 14-14-8/1106
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Л И С Т
N 14-14-8/1106 від 29.04.99
м.Київ
Про право на земельну частку (пай)
Згідно з ч.2 ст.5 Земельного кодексу України суб'єктами права колективної власності на землю є колективні сільськогосподарські підприємства, сільськогосподарські кооперативи, сільськогосподарські акціонерні товариства, у тому числі створені на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.
Постановою Верховної Ради від 13.03.1992 р. N 2201 затверджена форма державного акта на право колективної власності на землю, до якого додається за встановленою формою вичерпний список громадян - співвласників цієї власності.
Виходячи з цього, Указом Президента України від 08.08.1995 р. N 720 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" визначено, що право на земельну частку (пай) мають члени сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Відповідно до методичних рекомендацій щодо паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям, кількість осіб, які мають право на земельну частку (пай), приймається комісією сільськогосподарського підприємства за списком, що є додатком до державного акта на право колективної власності на землю, який, у разі потреби, уточнюється і підписується головами місцевої ради і підприємства.
Надання земельних ділянок пенсіонерам - не членам недержавних сільськогосподарських підприємств - в розмірі земельних часток (паїв) земельним законодавством не передбачене.
Згідно з чинним законодавством членство у недержавних сільськогосподарських підприємствах регламентується статутом підприємства. Статутом також передбачено, що спори, які виникають із членських відносин, вирішуються загальними зборами або у судовому порядку.
Отже, для вирішення питання щодо членства в підприємстві громадяни повинні звертатись з особистими заявами до загальних зборів (зборів уповноважених).
У разі позитивного вирішення питання щодо членства в підприємстві, із земель резервного фонду за рішенням місцевої ради додатково може бути передано в колективну власність земельні ділянки, у розмірі їх земельних часток (паїв), а на підставі рішення районної державної адміністрації їм буде видано відповідні сертифікати.
Перший заступник голови Державного комітету України по земельних ресурсах А.Третяк
"Юридичний вісник України", N 23/99