• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг | Постанова від 23.08.2022 № 990
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
  • Тип: Постанова
  • Дата: 23.08.2022
  • Номер: 990
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
  • Тип: Постанова
  • Дата: 23.08.2022
  • Номер: 990
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
23.08.2022 № 990
Про затвердження Змін до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу
Відповідно до законів України "Про ринок електричної енергії" та "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 04 вересня 2018 року № 955 , що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Голова НКРЕКПК.Ущаповський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної
комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах
енергетики та комунальних послуг
23.08.2022 № 990
Зміни
до Порядку розроблення та подання на затвердження планів розвитку систем розподілу та інвестиційних програм операторів систем розподілу
1. У пункті 1.2 глави 1:
абзац третій доповнити новим реченням такого змісту "Назва заходу ІП повинна відповідати розробленій проектно-кошторисній документації (за наявності) та має містити характер дій, що плануються до виконання (будівництво, реконструкція, технічне переоснащення, розробка проектно-кошторисної документації, улаштування, встановлення тощо);";
абзац четвертий після слова "підсумками" доповнити словом "календарного";
абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"інвестиційна програма (ІП) - комплекс технічних заходів, схвалений в установленому порядку, спрямований на підвищення рівня надійності, економічності та забезпечення ефективного функціонування активів ліцензіата, що містить зобов'язання ліцензіата щодо розвитку системи розподілу, поліпшення якості надання послуг з розподілу електричної енергії, зниження технологічних витрат електричної енергії, з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями, а також зазначенням джерел фінансування та графіка виконання;";
абзац сьомий після слів "переоснащення системи розподілу" доповнити словами "відповідного ліцензіата";
абзац десятий доповнити знаками, словами та цифрами ", Кодексі систем розподілу, затвердженому постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310 (далі - Кодекс)".
2. У главі 2:
1) пункт 2.1 викласти в такій редакції:
"2.1. Щорічно до НКРЕКП ліцензіатом надається ПРСР, розроблений згідно з вимогами розділу III Кодексу за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.";
2) у пункті 2.2:
підпункт 2 доповнити знаками та словами ", та з урахуванням заходів з підвищення енергоефективності, передбачених Законом України "Про енергетичну ефективність";
після підпункту 2 доповнити трьома новими підпунктами 3 - 5 такого змісту:
"3) інформацію щодо проектно-вишукувальних та будівельно-монтажних робіт для заходів, зазначених у підпункті 2 цього пункту (будівельно-монтажні роботи, як правило, виконуються в наступному році після проектно-вишукувальних робіт);
4) перелік та технічні дані основного обладнання трансформаторних підстанцій 20 кВ та вище;
5) перелік заходів щодо підвищення рівня напруги;".
У зв'язку з цим підпункт 3 вважати підпунктом 6;
3) у пункті 2.3 слово "знаків" замінити словом "цифр";
4) у пункті 2.4 після слова та знака "обладнання," доповнити словами та знаком "технічні паспорти,";
5) абзац другий пункту 2.5 доповнити знаком та словами ", що підтверджується наданням відповідних документів та розрахунків";
6) абзац перший пункту 2.7 після слова "фінансування" доповнити абревіатурою та словом "ПРСР та";
7) пункт 2.8 виключити.
У зв'язку з цим пункти 2.9 - 2.22 вважати відповідно пунктами 2.8 - 2.21;
8) підпункти 3 та 4 пункту 2.8 викласти в такій редакції:
"3) перелік робіт, послуг, обладнання, матеріалів, апаратного та програмного забезпечення, запланованих для виконання або закупівлі у прогнозному періоді, з урахуванням наскрізної пріоритезації заходів у межах розділів ІП, з розбивкою на етапи (квартали) з фінансуванням відповідно до планових квартальних обсягів надходжень коштів. При визначенні пріоритезації заходів пріоритетнішим є захід, виконання якого є важливішим та/або має більший вплив на забезпечення підвищення рівня надійності, економічності, зниження технологічних витрат електричної енергії та поліпшення якості надання послуг з розподілу електричної енергії, та не враховувати заходи зі створення трансформаторної потужності, що включаються до ІП без зазначення конкретного місця встановлення (згідно з типовими проектами, блочно за відповідними потужностями з урахуванням статистичних даних тощо);
4) пояснювальну записку з обґрунтуванням необхідності проведення робіт по кожному розділу інвестиційної програми, яка містить, зокрема:
вступ, у якому зазначається:
інформація щодо проведення відкритого обговорення на місцях з посиланням на відповідний протокол щодо відповідності заходів ІП наданому ПРСР ліцензіата та розробленому Плану заходів щодо підвищення достовірності даних для здійснення моніторингу якості послуг тощо;
інформація (фактичні та заплановані рівні показників) щодо якості електропостачання (комерційна якість послуг, надійність (безперервність) та якість електроенергії) та заходів, направлених на її підвищення, із зазначенням розміщення пристроїв фіксації/аналізу показників якості електричної енергії та планів щодо їх встановлення;
інформація щодо переліку об'єктів електромереж ліцензіата з найбільшими показниками SAIDI з урахуванням вимог, визначених у цій главі, відсортовану за показником SAIDI від найвищого до найнижчого, з визначенням переліку заходів та термінів їх виконання для забезпечення зниження цих показників;
інформація щодо фактичних та прогнозних витрат електричної енергії в системі розподілу та заходів, направлених на їх зниження за результатами реалізації ІП;
інформація щодо результатів виконання розроблених у попередні періоди ТЕО (у тому числі з підвищення енергоефективності роботи розподільчих мереж/компенсації реактивної потужності) та заплановані заходи щодо подальшої їх реалізації з детальним графіком виконання цих заходів;
інформація щодо виконання ліцензіатом заходів у частині забезпечення необхідного рівня потужності кінцевих користувачів, з урахуванням створення резерву потужності для забезпечення перспективного зростання споживання, відповідно до вимог чинних нормативних документів, зокрема ДБН, та заплановані заходи щодо подальшої їх реалізації з графіком виконання цих заходів;
інформація щодо впровадження та модернізації автоматизованих систем комерційного обліку електричної енергії ліцензіата;
обґрунтування пріоритезації включення до ІП заходів та їх відповідність програмам/концепціям розвитку ліцензіата;
обґрунтування заходів щодо підвищення рівня напруги;
мету виконання запланованих заходів (робіт) у прогнозному періоді;
обґрунтування необхідності та доцільності проведення заходів (робіт) за кожним розділом інвестиційної програми з описом існуючого технічного стану відповідних об'єктів та їх складових частин, зазначенням останньої дати проведення ремонтних робіт, терміну їх експлуатації, типу та характеристик;
посилання на нормативно-правові акти, які регламентують необхідність виконання таких заходів (робіт);
інформацію про схвалену, затверджену, погоджену належним чином проектно-кошторисну документацію та інші необхідні обґрунтовувальні матеріали по всіх заходах ІП;
інформацію щодо проведення експертизи проектно-кошторисної документації;
опис запланованого економічного ефекту від впровадження заходів (робіт) інвестиційної програми;
інформацію щодо заходів (робіт) із зазначенням їх етапів виконання, фізичних обсягів та вартості, що заплановані до виконання у прогнозному періоді (по заходах, що мають перехідний характер, зазначаються етапи виконання, фізичні обсяги та фінансування по роках із урахуванням фактичного виконання);";
9) абзац перший пункту 2.9 замінити сімома новими абзацами такого змісту:
"2.9. До ІП ліцензіатом додаються обґрунтовувальні матеріали до запланованих робіт та закупівель товарів, які, зокрема, мають містити:
1) проектно-кошторисну документацію з виконання відповідних робіт, розроблену та затверджену відповідно до вимог чинного законодавства. При цьому обсяги робіт та ресурсів (матеріалів, обладнання тощо) у кошторисній документації повинні бути підтверджені відповідними обсягами у затвердженій проектній частині;
2) експертні висновки щодо розгляду проектно-кошторисної документації відповідно до вимог чинного законодавства;
3) накази про затвердження відповідної проектно-кошторисної документації;
4) акти, експертні звіти (висновки) щодо необхідності заміни відповідного обладнання, технічні паспорти, протоколи замірів (акти, відомості тощо), протоколи випробувань та вимірювань, відповідні технічні завдання на проектування та інші матеріали;
5) цінові (комерційні) пропозиції (прайси) виробників або їх офіційних представників в Україні, результати публічної закупівлі;
6) відповідні програми/концепції розвитку, що містять перелік запланованих за роками заходів.".
У зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом восьмим;
10) у пункті 2.11 слова "майбутніх періодах" замінити словами "наступному календарному році";
11) у пункті 2.12 після слова "фондів" доповнити знаками та словами ", підтвердженого технічним оглядом та відповідною технічною документацією,";
12) пункт 2.13 викласти в такій редакції:
"2.13. Планування фінансування розділів ІП повинно здійснюватися ліцензіатом з урахуванням, зокрема, необхідності забезпечення належного рівня якості, безпеки та надійності електропостачання на довгостроковий період, підвищення енергоефективності розподільних електричних мереж, управління попитом та можливостей використання розподіленої генерації, забезпечення кібербезпеки об'єктів системи розподілу, а також доцільності, необхідності та можливості використовувати установки зберігання енергії.
Під час розробки проектно-кошторисної документації з будівництва електричних мереж ліцензіат зобов'язаний визначати характеристики технічних засобів на вводі об'єкта побутового споживача, що обмежують розподіл електричної енергії споживачу у межах дозволеної до використання (договірної) потужності електроустановки, але не нижче величини, визначеної діючими Державними будівельними нормами "Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення".";
13) у пункті 2.18:
в абзаці першому слова та абревіатуру "включення до ІП заходів" замінити словами та абревіатурою "схвалення заходів ІП";
абзац третій викласти в такій редакції:
"проектно-кошторисної документації з виконання відповідних робіт, розробленої та затвердженої відповідно до вимог чинного законодавства або статуту проекту з техніко-економічним обґрунтуванням. При цьому обсяги робіт та ресурсів (матеріалів, обладнання тощо) у кошторисній документації повинні бути підтверджені відповідними обсягами у затвердженій проектній частині;";
після абзацу третього доповнити чотирма новими абзацами такого змісту:
"наказів про затвердження відповідної проектно-кошторисної документації;
експертних висновків щодо розгляду проектно-кошторисної документації відповідно до вимог чинного законодавства;
актів, експертних звітів (висновків) щодо необхідності заміни відповідного обладнання, відповідних технічних завдань на проектування;
цінових (комерційних) пропозицій (прайсів) виробників або їх офіційних представників в Україні, результатів публічної закупівлі;".
У зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом восьмим.
3. У главі 3:
1) пункт 3.1 викласти в такій редакції:
"3.1. ПРСР на прогнозний період подається на розгляд відповідно до затвердженого НКРЕКП графіка та з урахуванням вимог розділу III Кодексу.";
2) у пункті 3.4:
абзац перший викласти в такій редакції:
"3.4. ІП та відповідні обґрунтовувальні матеріали, оформлені з урахуванням вимог цього Порядку, подаються для опрацювання до апарату НКРЕКП та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі електроенергетики, в електронній формі та, за вимогою, на паперових носіях.";
в абзаці другому абревіатуру "ІП" замінити абревіатурами та знаком "ПРСР/ІП", слово "розглядається" замінити словом "розглядаються", а слово "її" замінити словом "їх";
в абзаці третьому абревіатуру "ІП" замінити абревіатурами та знаком "ПРСР/ІП", слово "вона" замінити словом "вони", а слово "приймається" замінити словом "приймаються";
в абзаці четвертому абревіатуру "ІП" замінити абревіатурами та знаком "ПРСР/ІП";
3) у пунктах 3.5, 3.8 та 3.9 абревіатуру "ІП" замінити абревіатурами та знаком "ПРСР/ІП";
4) абзац другий пункту 3.8 після слів "окремих розділів" доповнити знаком та словом "/заходів";
5) пункт 3.10 викласти в такій редакції:
"3.10. Ліцензіат забезпечує достовірність інформації, наданої до НКРЕКП у складі ПРСР, ІП, звітів щодо виконання ПРСР та ІП, обґрунтовувальних матеріалів до ПРСР та ІП, а також інформації, що надається у відповідь на окремі запити НКРЕКП тощо.";
6) абзаци перший та другий пункту 3.11 викласти в такій редакції:
"3.11. Схвалений НКРЕКП ПРСР протягом 10 календарних днів надається в електронній формі (у файлах Word, Excel та скан-копія у форматі pdf) на електронну адресу НКРЕКП energo3@nerc.gov.ua та на офіційну адресу із накладенням кваліфікованого електронного підпису, а також на офіційну електронну адресу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі електроенергетики, та оператора системи передачі.
Схвалена НКРЕКП ІП оформлюється ліцензіатом у трьох примірниках. Протягом 10 календарних днів один примірник та його копія в електронній формі надаються до апарату НКРЕКП, другий примірник та його копія в електронній формі - до територіального підрозділу НКРЕКП у відповідному регіоні, третій залишається у ліцензіата. Копія ІП в електронній формі (у файлах Word, Excel та скан-копія у форматі pdf) надається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі електроенергетики.";
7) абзаци перший та другий пункту 3.12 викласти в такій редакції:
"3.12. При виникненні потреби у виконанні робіт у зв'язку з особливими обставинами, яких ліцензіат не міг передбачити, у тому числі робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, ліцензіат має право за власною ініціативою, як правило, протягом місяця за підсумками першого та другого кварталу та/або не пізніше 30 вересня звернутися до НКРЕКП з пропозицією щодо внесення змін до схвалених ПРСР/ІП, оформлених та обґрунтованих відповідно до вимог цього Порядку.
Зміни до ПРСР та ІП розглядаються НКРЕКП на загальних підставах відповідно до визначеної цим Порядком процедури розгляду та схвалення ПРСР/ІП. При цьому пояснювальна записка до запропонованих змін, зокрема, повинна містити обґрунтування необхідності коригування заходів, вилучення та включення додаткових заходів до схваленої ІП.".
4. У главі 4:
1) пункти 4.1 та 4.2 викласти в такій редакції:
"4.1. Ліцензіат зобов'язаний виконувати схвалену НКРЕКП ІП в повному обсязі відповідно до запланованих етапів, обсягів робіт у кількісному вираженні, джерел та обсягів фінансування у вартісному вираженні, у тому числі для заходів, які мають перехідний характер.
4.2. Виконаними вважаються заходи ІП, щодо яких здійснено повне фінансування та активи по яких введені в експлуатацію у термін до 31 грудня прогнозного періоду відповідної ІП, що підтверджено такими документами:
1) для матеріальних активів (у тому числі інших необоротних матеріальних активів):
акт введення в експлуатацію основних засобів;
акт приймання-здавання технічно переоснащених або замінених складових частин об'єктів електричних мереж;
2) для нематеріальних активів:
акт введення в господарський оборот об'єкта права інтелектуальної власності у складі нематеріальних активів.
Заходи з розробки проектно-кошторисної документації вважаються виконаними протягом прогнозованого періоду, якщо за результатами їх виконання складено акт приймання-передачі виконаної проектно-кошторисної документації на об'єкт у термін до 31 грудня цього періоду та щодо яких здійснено повне фінансування.
Заходи ІП мають виконуватися ліцензіатами з дотриманням вимог законодавства у сфері регулювання містобудівної діяльності.
Перехідні заходи ІП вважаються виконаними протягом прогнозованого періоду, якщо за результатами їх виконання складено акти виконаних робіт та/або акти приймання-передачі, здійснено оплату відповідно до цих актів на умовах, передбачених схваленою ІП.";
2) у пункті 4.3 після слова "обладнання" доповнити знаком та словами ", заходів з виконання Плану заходів щодо забезпечення достовірності даних для здійснення моніторингу якості послуг", а після слова "енергії" доповнити словами "з обов'язковим урахуванням пріоритезації заходів".
5. У таблиці "Зміст" додатка 1:
1) після рядка 12 доповнити новим рядком 13 такого змісту:
"
13Інформація щодо заходів з енергоефективності, управління попитом та можливостей використання розподіленої генерації та власних УЗЕ
У зв'язку з цим рядки 13 - 27 вважати відповідно рядками 14 - 28.
2) доповнити новим рядком такого змісту:
"
29Додаток 6. Перелік та технічні дані основного обладнання трансформаторних підстанцій 20 кВ та вище
".
6. У додатку 2:
1) у таблиці "4.7. Витрати електричної енергії" слово "Фактичне" замінити словом "Сальдоване";
2) у таблиці "6. Етапи виконання заходів інвестиційної програми на прогнозний період":
назву графи 18 викласти в такій редакції: "Опис робіт, запланованих на прогнозний період";
після графи 19 доповнити новою графою 20 "Пріоритезація".
У зв'язку з цим графу 20 вважати графою 21.
7. Назву графи "Виконано" таблиці "2. Детальний звіт щодо виконання інвестиційної програми" додатка 4 викласти в такій редакції: "Виконано за звітний період (наростаючим підсумком)".
Директор Департаменту із регулювання відносин у сфері енергетикиА.Огньов
(Текст взято з сайту НКРЕКП http://www.nerc.gov.ua)