• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання розяснення (щодо порядку створення та державної реєстрації обслуговуючого кооперативу)

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва  | Лист від 11.09.2009 № 10958
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.09.2009
  • Номер: 10958
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва
  • Тип: Лист
  • Дата: 11.09.2009
  • Номер: 10958
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
11.09.2009 N 10958
Про надання роз'яснення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваше звернення щодо порядку створення та державної реєстрації обслуговуючого кооперативу, та повідомляє нижченаведене.
Правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні визначає Закон України "Про кооперацію" від 10.07.2003 N 1087-IV (далі - Закон N 1087).
Згідно зі статтею 2 Закону N 1087 обслуговуючий кооператив - кооператив, який утворюється шляхом об'єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження їх господарської діяльності. Обслуговуючі кооперативи надають послуги іншим особам в обсягах, що не перевищують 20 відсотків загального обороту кооперативу.
Порядок створення кооперативу встановлений статтею 7 Закону N 1087.
Як вбачається із зазначеної статті, кооператив створюється його засновниками на добровільних засадах. Засновниками кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, а також юридичні особи України та іноземних держав, які беруть участь у діяльності кооперативів через своїх представників. Рішення про створення кооперативу приймається його установчими зборами. Рішення установчих зборів оформляється протоколом, який підписують головуючий та секретар зборів. Чисельність членів кооперативу не може бути меншою ніж три особи. При створенні кооперативу складається список членів та асоційованих членів кооперативу, який затверджується загальними зборами.
Відповідно до статті 8 Закону N 1087 статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність.
Статтею 9 зазначеного Закону визначено, що державна реєстрація кооперативу проводиться в порядку, передбаченому законом.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
Згідно зі статтею 5 Закону про реєстрацію державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи-підприємця.
Відповідно до статті 23 Закону про реєстрацію юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів та установ), та назву. Засновник (засновники) юридичної особи має право зарезервувати найменування юридичної особи строком на два місяці, а для відкритих акціонерних товариств - строком на дев'ять місяців. Засновник (засновники) юридичної особи повинен вказати у заяві про резервування найменування юридичної особи повне найменування юридичної особи, під яким він (вони) мають намір її зареєструвати. Для резервування найменування юридичної особи засновник (засновники) юридичної особи або уповноважена ним (ними) особа повинен подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору такі документи: заяву встановленого зразка про резервування найменування юридичної особи; документ, що підтверджує внесення плати за проведення резервування найменування юридичної особи.
Порядок державної реєстрації юридичної особи встановлений статтею 25 Закону про реєстрацію.
Пакет документів, що подається державному реєстратору для проведення державної реєстрації юридичної особи, визначений статтею 24 Закону про реєстрацію.
Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору, визначені статтею 8 Закону про реєстрацію.
Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до частини четвертої статті 53 Закону про реєстрацію особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, несуть відповідальність, встановлену законом.
Крім цього, повідомляємо, що згідно зі статтею 10 Закону про реєстрацію за проведення державної реєстрації юридичної особи справляється реєстраційний збір у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 170 грн.
Заступник Голови С.І.Третьяков