• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про утворення Науково-дослідного інституту проблем розвитку транспорту

Міністерство транспорту та звязку України  | Наказ, Положення від 02.10.2007 № 883
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 02.10.2007
  • Номер: 883
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 02.10.2007
  • Номер: 883
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.10.2007 N 883
Про утворення Науково-дослідного інституту проблем розвитку транспорту
З метою удосконалення науково-технічного та нормативно-правового забезпечення розвитку залізничного транспорту з використанням наукового потенціалу, матеріальної лабораторії бази Державного економіко-технологічного університету транспорту, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.04.2007 N 196-р "Про утворення Державного економіко-технологічного університету транспорту" та наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 26.04.2007 N 349 "Про Державний економіко-технологічний університет транспорту", керуючись Господарським кодексом України, законами України "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про управління об'єктами державної власності" та постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.96 N 1074 "Про затвердження Положення про державний вищий навчальний заклад",
НАКАЗУЮ:
1. Створити в структурі Державного економіко-технологічного університету транспорту Науково-дослідний інститут проблем розвитку транспорту (далі - Інститут) з окремими правами юридичної особи.
2. Розташувати Інститут за адресою Державного економіко-технологічного університету транспорту: 03049, м. Київ, вул. Лукашевича, 19.
3. Затвердити Положення про Інститут у редакції, що додається.
4. Ректору Державного економіко-технологічного університету транспорту (М.Макаренко) у місячний термін привести у відповідність до чинного законодавства та цього наказу власні розпорядчі документи.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Міністра В.Корнієнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку
України
02.10.2007 N 883
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-дослідний інститут проблем розвитку транспорту при Державному економіко-технологічному університеті транспорту
1. Загальна частина
1.1. Науково-дослідний інститут проблем розвитку транспорту (далі - Інститут) при Державному економіко-технологічному університеті транспорту (далі - Університет) створений відповідно до чинного законодавства України наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від "___" ____________ 2007 р. N ___ на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2007 р. N 196-р та наказу Міністерства транспорту та зв'язку України від 26 квітня 2007 р. N 349.
1.2. Інститут формується шляхом об'єднання існуючих та створення нових проблемних науково-дослідних та навчально-науково-виробничих центрів, лабораторій, інших підрозділів Університету з метою раціонального використання інтелектуального і науково-технічного потенціалу, створення спільних міжфакультетських навчально-наукових підрозділів.
1.3. Інститут є державною науково-дослідною установою, яка виконує науково-дослідну, дослідно-конструкторську, проектно-пошукову, пуско-налагоджувальну, технологічну роботу та інформаційно-консультативне і сервісне забезпечення транспортного виробництва відповідно із визначеними напрямами (завданнями), бере участь у процесі навчання студентів, аспірантів, докторантів та в організації забезпечення інших видів освітньої діяльності Університету.
1.4. Інститут у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства транспорту та зв'язку, іншими нормативно-правовими актами і цим Положенням.
1.5. Інститут, згідно з Статутом Університету, є його структурним підрозділом. Інститут має самостійний баланс, субрахунки у відділенні Державного казначейства у м. Києві, печатку із своїм найменуванням, штампи, прапор, товарний знак, власну символіку. Може від свого імені набувати майнових прав, мати обов'язки, бути позивачем і відповідачем в суді.
1.6. Інститут самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах основних і додаткових прав, передбачених цим Положенням та наданих Університетом в установленому порядку. Втручання органів державного управління в наукову, господарську та інші види діяльності Інституту не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.
1.7. Безпосереднє управління діяльністю Інституту здійснює директор, який обирається за конкурсом строком до 5 років, на основі контракту з ректором Університету та його наказу.
1.8. Вищим дорадчим органом Інституту є його Вчена рада, очолювана директором Інституту. Персональний склад Вченої ради Інституту щорічно затверджується наказом ректора Університету за поданням директора Інституту. Вчена рада Інституту діє на основі окремого Положення про Вчену раду.
1.9. Основними підрозділами, що входять до складу Інституту, є проблемні науково-дослідні та навчально-науково-виробничі Центри, лабораторії, сектори, інші підрозділи, що можуть створюватися в структурі Центрів або відокремлено в структурі Інституту. Центри та відокремлені підрозділи в структурі Інституту очолюють керівники, що обираються за конкурсом строком до 5 років і затверджуються наказом ректора Університету за поданням директора Інституту.
1.10. Перелік підрозділів визначається директором Інституту відповідно до чинного законодавства та цього Положення і затверджується Університетом. Розподіл контингенту наукових співробітників за підрозділами виконується у відповідності до штатного розкладу, затвердженого наказом ректора Університету за поданням директора Інституту. До складу Інституту можуть входити навчально-консультативні та навчальні курси, семінари, навчально-виробничі підрозділи тощо.
Підрозділи, що входять до складу Інституту, мають право на прийняття самостійних рішень у межах повноважень, наданих Інститутом, діють на підставі функціональних обов'язків керівників цих підрозділів, затверджених наказом директора Інституту.
1.11. Інститут здійснює свою наукову діяльність у співробітництві з підрозділами Укрзалізниці, підприємствами та організаціями залізничного транспорту, департаментами Міністерства транспорту та зв'язку, іншими міністерствами, відомствами та організаціями, а також з підрозділами Університету.
1.12. Інститут виконує фундаментальні та пошукові дослідження, прикладні наукові розробки та впроваджує їх результати на основі господарських договорів на виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт, інших договорів на виконання робіт і надання послуг.
1.13. Трудова діяльність штатного складу співробітників Інституту та керівництво нею здійснюється відповідно до Правил внутрішнього трудового розпорядку, встановлених для співробітників Університету.
1.14. Для розміщення співробітників, устаткування й засобів комп'ютерної техніки, Університет виділяє Інституту приміщення й меблі, канали зв'язку.
1.15. Місце перебування Інституту і його керівництва за адресою: 03049, Київ-49, вул. Лукашевича, 19.
2. Мета і завдання Інституту
2.1. Метою створення Інституту є:
проведення комплексних фундаментальних, пошукових, прикладних наукових досліджень, системний аналіз та моніторинг фінансово-економічного, техніко-технологічного, екологічного стану залізничного транспорту як складової національної та міжнародної транспортних систем;
удосконалення тарифно-цінової політики відповідно до покращення якості транспортного сервісу для підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту в системі внутрішніх та міжнародних перевезень (у т. ч. комбінованих та інтероперабельних);
оцінка й аналіз внутрішніх та зовнішніх процесів і факторів, що стосуються залізничного транспорту, прогнозування перспектив та обгрунтування комплексних заходів щодо його інноваційного розвитку в системі транспортно-дорожнього комплексу, внутрішньодержавних та зовнішньоекономічних зв'язків України;
удосконалення організаційних, технологічних, інформаційних систем, структур і методів управління, науково-методичне та економічне обгрунтування структурних перетворень на залізничному транспорті, спрямовані на підвищення ефективності процесів перевезень і транспортного обслуговування;
розроблення та впровадження систем управління якістю продукції, послуг та довкілля на залізничному транспорті, проведення наукових та науково-технічних експертиз, стандартизація систем управління об'єктами та засобами транспорту;
розроблення за завданнями центральних органів виконавчої влади проектів заходів щодо удосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності залізничного транспорту та адаптації транспортного законодавства України до законодавства Європейського Союзу;
участь у стратегічному плануванні розвитку транспортної галузі та його науково-методичне забезпечення.
2.2. Основними завданнями інституту є:
2.2.1. Розроблення та/або адаптація до сучасних умов залізничного транспорту методології та методик наукових досліджень, системного аналізу, моніторингу фінансово-економічного, технологічного стану та різних аспектів діяльності залізничного транспорту;
2.2.2. Розроблення методології та актуалізація методик оптимізації тарифно-цінової політики, науково-методичне супроводження та оптимізація системи маркетингу залізничного транспорту в умовах динамічного конкурентного транспортного ринку, обгрунтування пропозицій щодо диверсифікації діяльності на залізничному транспорті, а також критеріїв та методик оцінки її ефективності;
2.2.3. Створення, поповнення та актуалізація архівів інформації, що стосується історії, експлуатаційної, фінансово-економічної та інших видів діяльності залізничного транспорту, процесів та чинників внутрішнього та зовнішнього середовищ, що впливають на перебіг та наслідки цієї діяльності, системний аналіз інформації та надання його результатів для використання у системах підтримки прийняття управлінських рішень високого рівня;
2.2.4. Розроблення економіко-правових й організаційних механізмів взаємодії транспортних та суміжних організацій України між собою, а також з іноземними та міжнародними організаціями;
2.2.5. Моніторинг законотворчої діяльності та нормативно-розпорядчих актів, стандартів, директив в Україні і за кордоном, що прямо чи опосередковано стосуються діяльності залізничного транспорту України, впливають на його становище та перспективи в Євразійській транспортній системі;
2.2.6. Підготовка нормативних документів та забезпечення інших умов для залучення організацій залізничного транспорту України у міжнародні інтеграційні процеси, а також заохочення іноземних інвесторів до його модернізації;
2.2.7. Стандартизація та експертизи систем управління об'єктами та засобами транспорту та інших життєво важливих систем на залізничному транспорті, впровадження стандартів якості ISO в діяльність Інституту, Університету та стосовно окремих об'єктів, систем залізничного транспорту, відповідно до європейських та міжнародних вимог;
2.2.8. Факторний аналіз й оцінка результатів прийнятих управлінських рішень та впроваджених нормативно-правових актів, що стосуються діяльності залізничного транспорту;
2.2.9. Використання результатів науково-дослідної діяльності інституту шляхом її інтеграції з освітнім процесом Університету та підвищення на цій основі якості підготовки спеціалістів і науково-педагогічних кадрів;
2.2.10. Організація міжфакультетських і міжкафедральних навчально-наукових та навчально-науково-виробничих підрозділів;
2.2.11. Участь у розробці найважливіших наукових проблем розвитку та удосконалення вищої освіти в Україні;
2.2.12. Підготовка наукових кадрів, в тому числі через аспірантуру Університету, підвищення наукової кваліфікації професорсько-викладацького складу;
2.2.13. Організація та проведення конференцій, семінарів, симпозіумів, конгресів, у тому числі й міжнародних;
2.2.14. Раціональне використання матеріально-технічної бази для забезпечення сучасного рівня наукових досліджень;
2.2.15. Формування банку даних завершених науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок вчених за профілем Інституту;
2.2.16. Видавнича діяльність, реалізація власної видавничої продукції згідно з чинним законодавством.
2.3. Перелік завдань, що вирішуються, може змінюватися. Поточні завдання Інституту відображаються у щорічному та перспективному Тематичних планах науково-дослідних робіт, які розглядаються Вченою радою Інституту і подаються на розгляд і затвердження Вченої ради Університету. Для створення окремих завдань, не передбачених Тематичним планом, в Інституті можуть створюватися тимчасові проблемні лабораторії, комплексні тематичні групи, творчі колективи, групи впровадження, наукові експедиції тощо.
2.4. Наукова спрямованість роботи кожного проблемного науково-дослідного Центру і відокремленого підрозділу Інституту регламентується окремим положенням про Центр, відокремлений підрозділ.
3. Основні функції та структура Інституту
3.1. Основні функції Інституту визначаються переліком покладених на нього завдань.
3.2. Інститут організує виконання планових наукових досліджень й розробок, а також окремих доручень керівництва Мінтрансзв'язку й Укрзалізниці, бере безпосередню участь у впровадженні результатів та рекомендацій, отриманих при виконанні своїх робіт й усіляко сприяє прискоренню їхньої реалізації, здійснює публікацію результатів науково-дослідної діяльності та їх використання в навчальному процесі.
3.3. Структура Інституту, порядок взаємодії між його підрозділами та з підрозділами Університету визначаються покладеними на Інститут завданнями і функціями.
3.4. Структурні підрозділи Інституту діють згідно з положеннями про відповідні структурні підрозділи та цим Положенням і підпорядковуються директору Інституту. В окремих випадках деякі структурні підрозділи можуть мати подвійне функціональне підпорядкування, що визначається відповідними угодами та наказами ректора Університету.
3.5. Розгляд питань зміни структури, організації, планування і проведення наукових досліджень, дисертаційних робіт, обговорення наукових проблем й підготовку рішень щодо кадрового складу здійснює Вчена рада Інституту.
4. Управління Інститутом, права та обов'язки директора
4.1. Управління Інститутом здійснюється на основі принципів:
розмежування прав, повноважень і відповідальності Університету, керівництва Інституту та його структурних підрозділів;
поєднання колегіальних та єдиноначальних засад;
незалежності від політичних партій, громадських та релігійних організацій.
4.2. Безпосереднє управління діяльністю Інституту здійснює директор, який діє на засадах єдиноначальності та призначається на посаду ректором Університету на конкурсних засадах. Ректор укладає з директором Інституту контракт строком до 5 років. Директор вступає на посаду з дня підписання наказу Університету про призначення. Заступник директора з наукової роботи призначається на посаду наказом ректора Університету за поданням директора Інституту. У такому ж порядку призначаються заступник директора з організаційних питань і головний бухгалтер Інституту.
Директор Інституту відповідно до чинного законодавства України за дорученням Університету діє від імені Інституту, представляє його в усіх органах, організаціях, установах, у тому числі на міжнародному рівні, розпоряджається майном і коштами Інституту, укладає договори (контракти, угоди), дає доручення, відкриває в установах Державного казначейства рахунки Інституту.
Директор відповідає за результати фінансово-господарської діяльності, стан збереження будівель та іншого майна, переданого Університетом.
4.3. У межах своїх повноважень директор:
представляє Інститут в органах управління науковими закладами, інших державних та громадських організаціях за дорученням ректора Університету;
розробляє програми наукової діяльності і на цій основі складає розгорнуті плани науково-дослідних, дослідно-конструкторських і технологічних робіт та визначає конкретні строки їх виконання;
вирішує всі питання діяльності Інституту, складає штатні розписи Інституту та вносить зміни до них з поданням цих документів на затвердження ректору Університету або, за погодженням з ним, безпосередньо до Міністерства транспорту та зв'язку України; складає всі планово-фінансові документи (кошториси, плани асигнувань, помісячні та річні плани використання коштів, довідки про зміну до кошторису тощо) та подає їх на затвердження ректору Університету або, за погодженням з ним, безпосередньо до Міністерства транспорту та зв'язку України;
видає накази і розпорядження, обов'язкові для виконання всіма працівниками і структурними підрозділами Інституту;
укладає та підписує договори (контракти, угоди) з юридичними і фізичними особами;
організовує контроль за виконанням планів науково-дослідних робіт в Інституті, заслуховує звіти керівників структурних підрозділів Інституту, у тому числі тимчасових підрозділів, груп та окремих співробітників про хід виконання наукової роботи;
забезпечує координацію наукової діяльності Інституту з кафедрами, іншими структурними підрозділами Університету, а також з іншими науковими установами;
забезпечує укомплектування Інституту кваліфікованими кадрами, залучає у встановленому порядку до виконання науково-дослідних робіт викладачів, аспірантів та студентів Університету, виявляє всебічну підтримку особам, які займаються підвищенням своєї наукової кваліфікації;
приймає на роботу та звільняє з роботи працівників;
забезпечує охорону праці, дотримання законності та порядку;
визначає функціональні обов'язки працівників;
делегує частину своїх повноважень заступникам директора за наказами;
порушує питання на засіданні Вченої ради Інституту про невідповідність заступника, керівника підрозділу займаній посаді до закінчення строку їх повноважень;
контролює дотримання всіма підрозділами Інституту штатно-фінансової дисципліни;
забезпечує дотримання службової та державної таємниці;
бере участь у розробці документів з питань діяльності Університету;
представляє ректору Університету співробітників Інституту до заохочення за вагомі досягнення у роботі, а також порушує питання про накладання стягнень за порушення трудової й виробничої дисципліни;
вирішує питання щодо поліпшення соціально-побутових і житлових умов педагогічних працівників і співробітників відповідно до діючого законодавства та Колективного договору Університету;
здійснює інші повноваження відповідно до чинного законодавства України.
4.4. Директор Інституту зобов'язаний забезпечити:
своєчасне та якісне формування тематичного й фінансового плану наукових досліджень, проведення науково-дослідного процесу на рівні, необхідному замовникам науково-технічної продукції і достатньому для забезпечення діяльності та конкурентоспроможності Інституту;
виконання державного замовлення та договірних зобов'язань по виконанню науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт згідно з тематичним і фінансовим планом;
придбання матеріалів й обладнання для утримання та розвитку матеріальної бази Інституту;
дотримання чинного законодавства, штатно-кошторисної та фінансової дисципліни, активне використання засобів щодо удосконалення управління, зміцнення договірної і трудової дисципліни;
захист інформації, що становить державну та службову таємницю.
4.5. У разі порушення або невиконання контракту ректор Університету має право розірвати контракт з директором Інституту.
5. Матеріально-технічна база Інституту
5.1. Для виконання науково-дослідних робіт, розробок, а також завдань Мінтрансзв'язку та інших міністерств Інститут має у своєму розпорядженні засоби комп'ютерної техніки, зв'язку та інше майно, передане Університетом у користування Інституту.
5.2. Інститут здійснює розвиток матеріально-технічної та лабораторної бази, придбання майна й засобів комп'ютерної техніки за рахунок амортизаційних відрахувань на повне відновлення, частини капітальних вкладень, які виділяються на придбання устаткування відповідно до плану, затвердженого ректором Університету, а також за рахунок коштів, які закладені цільовим призначенням у собівартість виконаних Інститутом робіт.
6. Кошти Інституту
6.1. Фінансування наукових досліджень, а також науково-виробнича діяльність Інституту здійснюються за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, що формується з надходжень по договорах, укладених з Міністерством транспорту та зв'язку України, Укрзалізницею, залізницями та іншими підприємствами й організаціями, фізичними особами, а також з інших доходів згідно з чинним законодавством, у тому числі коштів державного бюджету, що виділяються Університету на проведення фундаментальних, пошукових та прикладних досліджень і коштів позабюджетних фондів окремих міністерств і відомств.
Кошти Інституту відображаються в річному фінансовому плані, що затверджується ректором Університету.
6.2. Оплата праці в Інституті здійснюється згідно з Кодексом законів про працю України, Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" за схемами посадових окладів і тарифними ставками, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, у тому числі на умовах штатного сумісництва, суміщення і погодинної оплати.
6.3. Форми і системи оплати праці, умови і показники матеріального заохочення працівників Інституту, порядок встановлення надбавок за складність та напруженість у роботі, за високі досягнення у праці на період виконання особливо важливих робіт, а також порядок встановлення підвищених посадових окладів, доплат для працівників з суміщення посад, розширення зон обслуговування, виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників визначаються згідно з чинним законодавством та умовами Колективного договору Університету.
7. Звітність та контроль за здійсненням фінансово-господарської діяльності
7.1. Відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Указу Президента України "Про Державне казначейство України" та інших нормативно-правових актів Інститут, як заклад державної форми власності, складає затверджені форми місячної, квартальної та річної звітності і подає їх, у складі відповідних звітів Університету, до Міністерства транспорту та зв'язку України, територіальних органів Державного казначейства України, Державної податкової служби, Державного комітету статистики, Пенсійного фонду України, Фондів соціального страхування.
7.2. Інститут самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський та фінансовий облік своєї роботи, складає баланси і звітність, веде статистичну звітність згідно з чинним законодавством і подає їх в установленому порядку Міністерству транспорту та зв'язку України, іншим органам і установам, яким законодавством України надано право контролю за відповідними напрямами діяльності.
7.3. Директор та головний бухгалтер Інституту несуть персональну відповідальність за достовірність бухгалтерської та статистичної звітності.
7.4. Аудит та контроль діяльності Інституту здійснюється згідно з чинним законодавством.
7.5. Про свою наукову діяльності Інститут звітує перед ректором та Вченою радою Університету в установленому порядку. Звіт про наукову діяльність Інститут представляє за кожний квартал, півріччя та за рік. За результатами роботи за рік Інститут надає керівництву Університету звіт про підсумки виробничо-фінансової та наукової діяльності з указанням найбільш вагомих результатів.
8. Ліквідація та реорганізація Інституту
8.1. Реорганізація та ліквідація Інституту здійснюється наказом Мінтрансзв'язку.
8.2. Ліквідація Інституту можлива у разі невиконання покладених на нього завдань відповідно до цього Положення.
Ректор Університету М.Макаренко