• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Ухвала Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Питання забезпечення складання списків виборців"

Конституційний Суд України  | Ухвала від 21.11.2007 № 66-у/2007
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 21.11.2007
  • Номер: 66-у/2007
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Конституційний Суд України
  • Тип: Ухвала
  • Дата: 21.11.2007
  • Номер: 66-у/2007
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Питання забезпечення складання списків виборців"
м. Київ
21 листопада 2007 року
N 66-у/2007
Справа N 2-53/2007

Конституційний Суд України у складі суддів:
Домбровського Івана Петровича - головуючого,
Бринцева Василя Дмитровича,
Головіна Анатолія Сергійовича,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Маркуш Марії Андріївни,
Мачужак Ярослави Василівни,
Стецюка Петра Богдановича - доповідача,
Ткачука Павла Миколайовича,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Питання забезпечення складання списків виборців" від 11 вересня 2007 року N 1106 (Офіційний вісник України, 2007 р., N 69, ст. 2624).
Заслухавши суддю-доповідача Стецюка П.Б. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне подання - Президент України - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати неконституційною Постанову Кабінету Міністрів України "Питання забезпечення складання списків виборців" (далі - Постанова). Згідно з пунктом 15 частини першої статті 106 Конституції України Президент України Указом від 14 вересня 2007 року N 871 зупинив дію Постанови.
Постановою з посиланням на частину восьму статті 102-3 Закону України "Про вибори народних депутатів України" від 25 березня 2004 року N 1665-IV затверджено Порядок передачі даних для забезпечення складання списків виборців (далі - Порядок).
У Порядку визначено механізм передачі міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади інформації, необхідної для складання списків виборців на звичайних виборчих дільницях відповідно до вимог Закону України "Про вибори народних депутатів України" (пункт 1); Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству юстиції України, Міністерству праці та соціальної політики України, Пенсійному фонду України, Державній податковій адміністрації України дано низку доручень, які мають бути виконані на етапі підготовки інформації, необхідної для складання списків виборців (пункт 2). За пунктом 5 Порядку інформація, перевірена відповідно до вимог Порядку, передається територіальними органами міністерств, іншими центральними органами виконавчої влади до відповідних робочих груп обліку виборців, окружних виборчих комісій згідно з Законом України "Про вибори народних депутатів України".
На думку автора клопотання, Постанова не відповідає статтям 8, 19, 58, 113 Конституції України.
Обґрунтовуючи свою позицію, суб'єкт права на конституційне подання зазначає, що відповідно до частини третьої статті 77, пункту 20 частини першої статті 92 Конституції України порядок проведення виборів народних депутатів України визначається Законом України "Про вибори народних депутатів України".
У статті 102-3 Закону України "Про вибори народних депутатів України" встановлено відповідні строки складання списків виборців з урахуванням особливостей проведення позачергових виборів народних депутатів України, зокрема стислих строків їх проведення. Так, відомості про громадян України під час організації позачергових виборів народних депутатів України подаються до відповідної робочої групи обліку виборців згідно з частиною восьмою цієї статті не пізніше як за тридцять днів до дня виборів.
Аналізуючи пункти 1, 2 Порядку, Президент України зазначає, що в них визначено механізм передачі центральним органам виконавчої влади інформації, необхідної для складання списків виборців, яка на день видання Постанови вже подана на виконання Закону України "Про вибори народних депутатів України". Тобто норми Постанови поширено на правовідносини, які існували до набрання нею чинності. З цього приводу автор клопотання посилається на Рішення Конституційного Суду України від 5 квітня 2001 року N 3-рп/2001.
2. Друга колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 13 листопада 2007 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі.
3. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Конституційний Суд України виходить з такого.
Під час підготовки матеріалів справи до розгляду в колегії суддів набрав чинності Закон України "Про Державний реєстр виборців" від 22 лютого 2007 року N 698-V (1 жовтня 2007 року), який визначає правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні. Після набрання чинності цим Законом спірні питання, викладені в конституційному поданні, врегульовано.
Крім того, позачергові вибори народних депутатів України, особливості складання та уточнення списків виборців на яких передбачено Постановою, вже відбулися 30 вересня 2007 року. Результати цих виборів офіційно оприлюднені Центральною виборчою комісією 27 жовтня 2007 року. Оскільки Постанова вичерпала свою дію, вона не може розглядатися на відповідність Конституції України. Тобто за змістом статей 150, 152 Конституції України питання, порушені у конституційному поданні, непідвідомчі Конституційному Суду України.
За таких обставин Конституційний Суд України вважає, що немає підстав для відкриття конституційного провадження у справі.
Враховуючи викладене та керуючись статтею 147, пунктом 1 частини першої статті 150 Конституції України, статтями 13, 39, 45, 50 Закону України "Про Конституційний Суд України", Конституційний Суд України у х в а л и в:
1. Відмовити у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України "Питання забезпечення складання списків виборців" від 11 вересня 2007 року N 1106 на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ