• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Регламент Державної податкової адміністрації України

Державна податкова адміністрація України  | Наказ, Витяг, Регламент від 07.11.2007 № 626 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Витяг, Регламент
  • Дата: 07.11.2007
  • Номер: 626
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Витяг, Регламент
  • Дата: 07.11.2007
  • Номер: 626
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДПА України
07.11.2007 N 626
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 95 від 27.10.2011 )
РЕГЛАМЕНТ
Державної податкової адміністрації України
(Витяг)
1. Загальні положення
1.1. Регламент роботи Державної податкової адміністрації України (далі - Регламент) встановлює порядок організації діяльності ДПА України, пов'язаної з виконанням покладених завдань та повноважень.
Регламент розроблено з урахуванням положень Закону України від 21 грудня 2006 року N 514-V "Про Кабінет Міністрів України", Указу Президента України від 20 квітня 2005 року N 676/2005 "Питання Міністерства фінансів України", постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року N 1229 "Про внесення змін до Порядку спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади через відповідних міністрів" зі змінами і доповненнями та Типового регламенту центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року N 1143.
1.2. ДПА України, її структурні підрозділи та посадові особи у своїй діяльності керуються Конституцією України, Законами України "Про державну податкову службу в Україні", "Про державну службу", постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2007 року N 778 "Про затвердження Положення про Державну податкову адміністрацію України" зі змінами, іншими нормативно-правовими актами та цим Регламентом.
1.3. ДПА України в межах повноважень видає організаційно-розпорядчі документи (накази, розпорядження, окремі доручення) та нормативно-правові акти, організовує і контролює їх виконання.
В разі потреби видає разом з іншими органами виконавчої влади спільні акти.
У випадках, передбачених законодавством, рішення ДПА України, прийняті в межах повноважень, є обов'язкові для виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, суб'єктами господарювання, установами та іншими організаціями незалежно від форми власності і громадянами.
1.4. Відповідно до Указу Президента України від 20 квітня 2005 року N 676/2005 "Питання Міністерства фінансів України" діяльність ДПА України координує Міністерство фінансів України з таких напрямів:
формування державної податкової політики та контроль за її реалізацією;
погодження та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України нормативно-правових актів, розроблених ДПА України;
затвердження структури ДПА України.
1.5. ДПА України під час виконання покладених завдань взаємодіє з іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, а також з відповідними органами інших держав та міжнародними організаціями.
1.6. ДПА України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку департаменти, Головне управління податкової міліції, управління, відділи, сектори (далі - структурні підрозділи), Інформаційно-довідковий департамент державної податкової служби, Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, Департамент розвитку та модернізації державної податкової служби, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва і Севастополя), районах у містах, міжрайонні, об'єднані державні податкові інспекції, спеціалізовані державні податкові інспекції.
1.7. Діяльність ДПА України, її структурних підрозділів є відкритою та прозорою, за винятком питань, які становлять державну і конфіденційну інформацію, що забезпечується шляхом розміщення інформації про неї на веб-сайті, публікацій у засобах масової інформації, трансляції по радіо і телебаченню репортажів, інтерв'ю, виступів керівних працівників ДПА України.
Гласність роботи ДПА України забезпечується шляхом підконтрольності та звітності перед Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, взаємодії з іншими органами державної влади та громадськими організаціями України, а також через роботу зі ЗМІ, розгляд запитів і звернень народних депутатів України, звернень громадян, публікації в пресі матеріалів на податкову тематику, трансляції по радіо і телебаченню репортажів, інтерв'ю, виступів керівництва ДПА України, керівників структурних підрозділів ДПА України тощо.
1.8. ДПА України з питань дотримання режиму секретності забезпечує виконання вимог Закону України "Про державну таємницю", Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 року N 1561-12, Положення про режимно-секретні органи ДПА України, затвердженого відповідним наказом ДПА України, та інших нормативно-правових актів.
1.9. Відповідно до Законів України "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та Загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 23.10.2000 N 58 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 07.11.2000 за N 783/5004), кожен працівник ДПА України дотримується основних принципів державної служби, етики поведінки державного службовця, а також норм Кодексу честі працівника державної податкової служби України, схваленого Колегією ДПА України 23.04.2004, та загальних морально-етичних норм поведінки у суспільстві.
Кожен працівник ДПА України має сприяти зміцненню позитивного іміджу та авторитету державної служби, дорожити своїм ім'ям та статусом, дотримуватися комерційної та службової таємниць, нести відповідальність за дотримання податкового права перед законодавчою та виконавчою владою і платниками податків, а також не припускатися дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави.
Стосунки між співробітниками податкової служби повинні базуватися на повазі з дотриманням високих етичних норм.
2. Організація роботи ДПА України
2.1. Планування роботи ДПА України
2.1.1. ДПА України розробляє та затверджує річний план заходів, реалізація якого забезпечує необхідні умови для здійснення послідовних і узгоджених дій щодо виконання програмних документів Уряду, доручень Президента України, Верховної Ради України, Міністерства фінансів України, а також реалізації завдань, поставлених перед органами державної податкової служби України.
Планування роботи здійснюється шляхом визначення пріоритетних напрямів роботи ДПА України на поточний рік та розробки і затвердження на відповідний рік Плану основних питань економічної і контрольної роботи ДПА України (далі - План на рік) та Плану заходів щодо реалізації основних (пріоритетних) напрямів діяльності ДПА України.
<...>
2.1.6. План на рік затверджується відповідним наказом ДПА України та розміщується на веб-сайті ДПА України з метою оприлюднення.
<...>
2.1.10. Формування плану роботи ДПА України на квартал (далі - план на квартал) здійснюється на підставі пропозицій структурних підрозділів, Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, Департаменту розвитку та модернізації державної податкової служби із врахуванням Плану на рік, поточних доручень Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, а також керівництва ДПА України.
2.1.11. Проект плану на квартал формує організаційно-розпорядчий підрозділ до 20 числа останнього місяця кварталу та надає його підрозділу масово-роз'яснювальної роботи для оприлюднення на web-сайті ДПА України з метою інформування громадськості про діяльність органів державної податкової служби України та отримання пропозицій і зауважень до нього.
2.1.12. Затверджений Головою ДПА України план на квартал до 30 числа останнього місяця кварталу розміщується на web-сайті ДПА України з метою оприлюднення.
2.1.13. Аналіз виконання запланованих на квартал заходів покладається на організаційно-розпорядчий підрозділ, який у термін до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом, формує звіт про його виконання і надсилає до Кабінету Міністрів України, а також надає підрозділу масово-роз'яснювальної роботи для оприлюднення на web-сайті ДПА України.
<...>
2.3. Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи
<...>
2.3.4. ДПА України для здійснення координації щодо реалізації заходів, пов'язаних із проведенням консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики у сфері оподаткування та врахування громадської думки, створено Громадську колегію при Державній податковій адміністрації України - постійно діючий дорадчий орган.
Одними з основних завдань Громадської колегії є сприяння реформуванню державної податкової служби України, запровадження прозорих механізмів розв'язання конфліктів і спорів, сприяння підвищенню якості обслуговування податковою службою суб'єктів оподаткування, а також координація діяльності, пов'язаної із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної податкової політики.
2.3.5. ДПА України для забезпечення ефективної реалізації своїх повноважень, координації дій органів державної податкової служби під час виконання завдань Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, а також для вирішення нагальних та оперативних питань може створювати постійні і тимчасові робочі органи (комітети, комісії, робочі групи тощо).
2.3.6. До складу постійних і тимчасових робочих органів залежно від покладених на них завдань включаються представники ДПА України та місцевих органів державної податкової служби, а також представники суб'єктів господарювання, громадських організацій, науковці та інші фахівці за їх згодою.
2.3.7. Сфера діяльності та повноважень постійних і тимчасових робочих органів визначається наказами та розпорядженнями ДПА України щодо їх створення або положеннями про них.
<...>
7. Взаємодія із засобами масової інформації та громадськістю
7.1. З метою забезпечення участі громадськості у процесі підготовки проектів рішень та моніторингу громадської думки під час їх виконання при ДПА України діє Громадська колегія відповідно до Типового положення про громадську раду при центральному, місцевому органі виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року N 1378 "Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики", та Положення про Громадську колегію при Державній податковій адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 17.05.2006 N 286, із змінами.
7.2. ДПА України створює необхідні умови для роботи Громадської колегії та проведення її засідань.
7.3. Рішення Громадської колегії мають рекомендаційний характер і є обов'язкові для розгляду ДПА України.
7.4. З метою організації ефективної взаємодії між ДПА, засобами масової інформації та об'єднаннями громадян відповідні структурні підрозділи забезпечують:
проведення консультацій з громадськістю відповідно до Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 року N 1378 "Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики";
організацію вивчення громадської думки щодо діяльності органів державної податкової служби та системи оподаткування;
проведення моніторингу громадської думки під час підготовки та виконання рішень ДПА України;
інформування громадськості про діяльність органів ДПС шляхом проведення прес-конференцій, брифінгів, інтернет-конференцій, прямих телефонних ліній, розміщення в засобах масової інформації статей, інтерв'ю, коментарів; організацію підготовки теле- і радіопередач, виготовлення та розповсюдження інформаційно-презентаційної продукції про діяльність ДПА України;
проведення моніторингу повідомлень у засобах масової інформації стосовно діяльності органів ДПС та їх посадових осіб і реагування на критичні зауваження;
організацію та проведення роз'яснень цілей єдиної державної податкової політики та державної політики у сфері контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
7.5. Пропозиції (звернення) об'єднань громадян розглядаються у місячний строк Головою ДПА України або визначеною ним посадовою особою. Про результати розгляду пропозицій (звернень) авторові повідомляється листом за підписом зазначених осіб.
7.6. ДПА України та її посадові особи співпрацюють із ЗМІ на засадах рівності, не чинять на них будь-якого тиску і не втручаються в їх виробничий процес.
<...>
"Бібліотека платника податків", 2010, 07, N 7