• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок списання майна в Адміністрації, регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах та установах Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України

Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України | Наказ від 18.11.2013 № 609
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.11.2013
  • Номер: 609
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Адміністрація Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.11.2013
  • Номер: 609
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.11.2013 № 609
Про затвердження Інструкції про порядок списання майна в Адміністрації, регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах та установах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
Відповідно до Законів України "Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України", "Про правовий режим майна у Збройних Силах України", "Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні", постанов Кабінету Міністрів України від 02 листопада 1995 року № 880 "Про затвердження Переліку військового майна, нестача або розкрадання якого відшкодовується винними особами у кратному співвідношенні до його вартості" та від 22 січня 1996 року № 116 "Про затвердження Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей", Методики визначення залишкової вартості майна Збройних Сил України та інших формувань, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1998 року № 759, Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1225, Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26 червня 2013 року № 611 "Про затвердження деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку бюджетних установ", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18 липня 2013 року за № 1214/23746, наказу Головного управління Державного казначейства України та Державного комітету статистики України від 02 грудня 1997 року № 125/70 "Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів, та Інструкції з їх складання", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 грудня 1997 року за № 612/2416,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок списання майна в Адміністрації, регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах та установах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (додається).
2. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 26.07.2011 № 187 "Про затвердження Інструкції про порядок списання військового майна у регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах та установах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України";
наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 28.11.2012 № 683 "Про внесення змін до наказу Адміністрації Держспецзв’язку від 26.07.2011 № 187";
наказ Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 20.12.2012 № 747 "Про внесення змін до Інструкції про порядок списання військового майна у регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах та установах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, затвердженої наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 26.07.2011 № 187";
пункт 1 Змін, що вносяться до організаційно-розпорядчих актів Адміністрації Держспецзв’язку, затверджених наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 23.01.2013 № 38 "Про внесення змін до деяких організаційно-розпорядчих актів Адміністрації Держспецзв’язку".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України генерал-майора Держспецзв’язку Корнейка О.В.
Голова Служби Г.А. Резніков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв'язку та захисту
інформації України
18 листопада 2013 року № 609
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок списання майна в Адміністрації, регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах та установах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
І. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок списання майна в Адміністрації, регіональних органах, територіальних підрозділах, закладах і установах Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (далі – підрозділи Держспецзв’язку).
1.2. З балансу підрозділу Держспецзв’язку можуть бути списані:
необоротні активи - будинки та споруди, засоби і майно зв'язку спеціального призначення, спеціальна електронно-обчислювальна техніка та апаратура спеціального призначення, вироби військового призначення, військова техніка, транспортні засоби, інструменти, прилади та інвентар, багаторічні насадження, інші основні засоби (крім земельних ділянок і капітальних витрат на поліпшення земель), бібліотечні фонди, малоцінні необоротні матеріальні активи, білизна, постільні речі, одяг і взуття, тимчасові не титульні споруди, інвентарна тара, матеріали довготривалого використання для наукових цілей, необоротні матеріальні активи спеціального призначення, авторські та суміжні з ними права, інші нематеріальні активи;
запаси - сировина і матеріали, обладнання, конструкції та деталі до установки, спеціальне обладнання для науково-дослідних робіт за господарськими договорами, будівельні матеріали, інші виробничі запаси, малоцінні та швидкозношувані предмети, матеріали для навчальних, наукових та інших цілей, продукти харчування, медикаменти і перев'язувальні засоби, господарські матеріали і канцелярське приладдя, паливо, горючі та мастильні матеріали, тара, запасні частини до транспортних засобів, машин і обладнання та інші матеріали.
1.3. Необоротний актив перестає визнаватися активом (списується з балансу) у разі його вибуття внаслідок продажу, ліквідації, безоплатної передачі, нестачі, остаточного псування або інших причин невідповідності критеріям визнання активом.
1.4. Списання засобів криптографічного захисту інформації з бухгалтерського обліку проводиться одночасно з їх списанням зі спеціального обліку відповідно до вимог наказу Адміністрації Держспецзв’язку від 21 листопада 2012 року № 0013ш, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14 грудня 2012 року за № 2092/22404.
1.5. Майно Держспецзв’язку списується у разі:
набуття непридатного стану (за неможливості або економічної недоцільності його відновлення і використання);
убутку (зменшення) в межах затверджених норм;
втрати чи нестачі;
використання на виробничі, господарські та експлуатаційні потреби в межах установлених норм, у тому числі на підготовку зброї (боєприпасів) до зберігання або застосування, виготовлення сумішей, проведення аналізу, виконання будівельних і будівельно-монтажних робіт;
знесення будівель і споруд через недоцільність їх використання та з метою будівництва на їх місці нових об’єктів.
1.6. Закінчення встановленого терміну служби (строку корисного використання) майна не може бути підставою для його списання, якщо це майно придатне до подальшого використання за цільовим призначенням і подальше його використання не заборонено відповідно до документації підприємств-виробників і відповідає вимогам охорони праці.
1.7. Списання майна проводиться за первісною (переоціненою) вартістю.
У разі відсутності даних про первісну вартість майна його вартість визначається на підставі діючих цін на день списання або вартості аналогічного за технічною характеристикою майна.
1.8. Максимальні розміри коштів, на які посадові особи Держспецзв'язку мають право списувати майно (крім втраченого майна) за одиницю майна або за одним актом:
до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – керівником підрозділу Держспецзв’язку;
до 1 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – заступником Голови Держспецзв’язку;
понад 1 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – Головою Держспецзв’язку.
1.9. Майно між підрозділами Держспецзв’язку передається на підставі наказу Адміністрації Держспецзв’язку (крім випадку тимчасової передачі майна Держспецзв’язку між підрозділами Держспецзв’язку для оперативної заміни обладнання, що вийшло з ладу, при нештатних (аварійних) ситуаціях).
1.10. Майно передається між підрозділами Держспецзв’язку на підставі накладних (вимог), типова форма № З-3 (додаток 1 до Інструкції), або акта приймання-передачі довільної форми.
Взяття необоротних активів на баланс підрозділу Держспецзв’язку проводиться на підставі акта прийняття-передачі основних засобів за типовою формою № ОЗ-1 (додаток 2 до Інструкції).
У випадках передачі майна, що було в експлуатації, в документах поряд з його первісною (переоціненою) вартістю вказується сума нарахованого зносу за повну кількість календарних місяців його перебування в експлуатації.
1.11. Забороняється списання з балансу підрозділу Держспецзв’язку основних засобів (за винятком втрати чи нестачі) до закінчення періоду нарахування зносу на них.
ІІ. Порядок списання майна
2.1. Для визначення придатності майна, встановлення неможливості та/або економічної доцільності проведення його відновлювального ремонту, а також для оформлення необхідної документації на його списання наказом керівника підрозділу Держспецзв’язку створюється постійно діюча комісія (далі – комісія) у складі:
заступника керівника підрозділу Держспецзв’язку (голова комісії);
начальника фінансового підрозділу або його заступника;
посадових осіб підрозділу господарського та матеріально-технічного забезпечення (у складі підрозділу Держспецзв’язку) за напрямами діяльності;
посадових осіб, які є фахівцями з утримання, експлуатації майна, що підлягає списанню.
Якщо майно, що списується, перебуває під наглядом державних інспекцій, комісією для складання акта на списання майна запрошується представник відповідної інспекції, який підписує акт про списання або передає комісії свій письмовий висновок, що долучається до акта про списання основних засобів (типова форма № ОЗ-3 (бюджет), додаток 3 до Інструкції). У разі неявки представника відповідної інспекції акт на списання майна складається без його участі, про що зазначається в акті.
2.2. Комісія зобов’язана:
провести огляд майна для визначення його технічного стану, використовуючи при цьому необхідну технічну документацію (паспорти, формуляри та інші документи), а також дані бухгалтерського обліку;
встановити можливість або неможливість відновлення і подальшого використання майна за цільовим та функціональним призначенням, а також підготувати пропозиції про його списання, передачу, знесення або продаж;
встановити конкретні причини списання майна (непридатність для подальшого використання, нестача, втрата тощо);
встановити можливість використання окремих складових майна (агрегатів, вузлів, деталей і матеріалів);
визначити залишкову вартість майна, що підлягає списанню, відповідно до Методики визначення залишкової вартості майна Збройних Сил України та інших військових формувань, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1998 року № 759;
здійснювати контроль за вилученням із списаного майна придатних вузлів, деталей та матеріалів, виготовлених з кольорових і дорогоцінних металів, визначати їх кількість, вагу та контролювати їх здавання на місце зберігання;
опрацювати документи про результати випробувань, перевірок і лабораторного контролю, якщо технічний стан майна може бути визначено тільки випробуванням, перевіркою або лабораторним дослідженням.
При складанні акта про списання основних засобів, експлуатація (робота) яких враховується у паспортах (формулярах), надаються їх паспорти (формуляри), а за їх відсутності – дублікати, всі розділи яких повинні бути повністю оформлені на день підписання акта про списання основних засобів, затверджені підписами відповідних посадових осіб і засвідчені гербовою печаткою підрозділу Держспецзв’язку.
2.3. За результатами роботи комісією складаються:
2.3.1. При списанні необоротних активів:
акт технічного стану майна, що пропонується до списання (додаток 7 до Інструкції);
акт про списання основного засобу (типова форма № ОЗ-3 (бюджет)) або акт про списання автотранспортних засобів (типова форма № ОЗ-4 (бюджет)), або акт про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури (типова форма № ОЗ-5 (бюджет)) (відповідно додатки 3, 13, 14 до Інструкції).
2.3.2. При списанні запасів:
при списанні запасів, що стали непридатними – акт про списання запасів (типова форма № З-2) (додаток 4 до Інструкції);
при списанні запасів, використаних при ремонті (модернізації, створенні) необоротних активів – акт ремонту або акт модернізації (додатки 8 та 9 до Інструкції).
2.4. Акт технічного стану готується і підписується головою та членами комісії, затверджується керівником підрозділу Держспецзв’язку та засвідчується гербовою печаткою.
2.5. В актах про списання майна детально зазначаються причини його списання та формулюється висновок про економічну (технічну) недоцільність та/або неможливість відновлення майна для його подальшого використання за цільовим та функціональним призначенням.
В актах ремонту, модернізації необоротних активів вноситься вся необхідна інформація, яка є підставою для списання запасів.
Акти про списання основних засобів, про списання автотранспортних засобів, про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури, списання запасів, ремонту та модернізації готуються та підписуються головою і членами комісії та затверджуються керівником підрозділу Держспецзв’язку в межах наданих прав. Підпис керівника підрозділу Держспецзв’язку, який затвердив зазначені акти про списання майна, засвідчується гербовою печаткою.
2.6. Керівники підрозділів Держспецзв’язку, які затвердили акт технічного стану, акт про списання основних засобів, акт про списання автотранспортних засобів, акт про списання з балансу бюджетних установ і організацій вилученої з бібліотеки літератури, акт списання запасів, акт ремонту та акт модернізації, голова та члени комісії, які ці акти підписали, несуть відповідальність згідно із законодавством за правильність висновку щодо недоцільності подальшого використання майна та його списання.
2.7. При списанні ПЕОМ та АРМ на базі ПЕОМ в акті про списання основного засобу додатково зазначають їх технічні характеристики (тип процесора, об’єм оперативної пам’яті, кількість та загальна ємність накопичувачів на твердих магнітних дисках, встановлені додаткові пристрої, тип монітора, принтера тощо), їх технічний стан і можливість подальшого використання складових для ремонту (модернізації) інших ПЕОМ та АРМ на базі ПЕОМ.
2.8. При списанні підрозділами Держспецзв’язку майна, вартість якого перевищує максимальну, встановлену пунктами 1.8 та 4.6 Інструкції для керівника підрозділу Держспецзв’язку, до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку надсилаються документи, визначені пунктом 2.3 Інструкції, а також паспорт (формуляр).
Департаментом логістики Адміністрації Держспецзв’язку подані документи розглядаються у 45-денний термін, у разі їх належного оформлення готується висновок (додаток 5 до Інструкції).
Висновок, підписаний директором Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку та погоджений з Фінансово-економічним департаментом Адміністрації Держспецзв’язку, долучається до акта про списання майна, який подається на затвердження Голові Держспецзв’язку або його заступнику відповідно до повноважень, визначених пунктами 1.8 та 4.6 Інструкції.
Після затвердження акта Головою Держспецзв’язку чи його заступником документи про списання надсилаються до підрозділу Держспецзв’язку, який надіслав ці документи на затвердження.
2.9. Демонтаж (розбирання) майна, що стало непридатним, а також його ліквідація до затвердження актів про списання майна забороняються.
2.10. Усі деталі, вузли, агрегати і запасні частини демонтованого (розібраного) майна, які придатні для подальшого використання та експлуатації, а також ті, які можна використати для ремонту іншого обладнання, оприбутковуються на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку, а непридатні для використання прилади, вузли, деталі і матеріали оприбутковуються як металобрухт кольорових та/або чорних металів, а також брухт, що містить дорогоцінні метали.
Взяття на облік цих матеріалів проводиться на підставі довідки про результати ліквідації основних засобів (додаток 6 до Інструкції), яка складається і підписується головою та членами комісії.
Забороняється списання з обліку основних засобів у разі відсутності довідки про їх ліквідацію.
До довідки про ліквідацію транспортних засобів додається фотокартка розрізаного номера базового агрегату (рами, кузова легкового автомобіля).
При списанні ПЕОМ та АРМ на базі ПЕОМ комісія підрозділу Держспецзв’язку повинна забезпечити вилучення зі складу ПЕОМ та АРМ на базі ПЕОМ накопичувачів на твердих магнітних дисках з подальшим їх механічним деформуванням для унеможливлення витоку інформації. Демонтовані накопичувачі на твердих магнітних дисках передаються до служби діловодства (режимно-секретного підрозділу) для зняття їх з обліку, про що у довідці про ліквідацію основних засобів робиться запис.
Зберігання та реалізація металобрухту кольорових та/або чорних металів, а також брухту, що містить дорогоцінні метали, проводяться в установленому порядку.
Списання з обліку підрозділу Держспецзв’язку металобрухту кольорових та/або чорних металів, а також брухту, що містить дорогоцінні метали, проводиться на підставі документів, що підтверджують його передачу на реалізацію в установленому порядку.
Операції зі списання майна за наявності оформлених у встановленому Інструкцією порядку документів щодо оприбуткування запасних частин, матеріалів, вузлів, блоків, металобрухту, брухту із вмістом дорогоцінних металів відповідно до довідки про ліквідацію основних засобів відображаються фінансовими підрозділами в облікових регістрах бухгалтерського обліку.
2.11. Забороняється знищувати, здавати в лом кольорових і чорних металів майно, що містить дорогоцінні метали, без попереднього вилучення та одночасного оприбуткування деталей із вмістом дорогоцінних металів.
2.12. Списання майна, первісна (переоцінена) вартість якого перевищує 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, планується на календарний рік Департаментом логістики Адміністрації Держспецзв’язку на підставі переліків майна, що пропонується до списання в підрозділах Держспецзв’язку з урахуванням їх укомплектованості та очікуваного постачання майна.
Ці переліки надсилаються до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку згідно з Табелем звітності Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України з питань службової діяльності, затвердженим наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 08 вересня 2009 року № 132/ДСК.
2.13. Департамент логістики Адміністрації Держспецзв’язку формує плани списання майна, що перебуває на обліку у підрозділах Держспецзв’язку, погоджує їх із зацікавленими структурними підрозділами Адміністрації Держспецзв’язку та подає на затвердження Голові Держспецзв’язку.
Після затвердження планів списання майна виписки із цих планів надсилаються до відповідних підрозділів Держспецзв’язку для виконання.
ІІІ. Особливості списання деяких засобів і майна зв’язку
3.1. Акти про списання засобів зв’язку та акти технічного стану засобів зв’язку, змонтованих на шасі автотранспортних засобів, складаються окремо:
на засоби зв’язку - за формою акта про списання основних засобів (додаток 3 до Інструкції) та за формою акта технічного стану (додаток 7 до Інструкції);
на автотранспортні засоби – за формою акта про списання автотранспортних засобів (додаток 13 до Інструкції) та за формою акта технічного стану (додаток 7 до Інструкції).
Якщо автотранспортні засоби придатні до подальшої експлуатації, акт про списання основних засобів складається тільки на засоби зв’язку, в якому вказується, що автотранспортні засоби (тип, марка, заводські номера двигуна, шасі та кузова) підлягають оприбуткуванню за бухгалтерським обліком у відповідному підрозділі Держспецзв’язку.
3.2. Засоби і майно зв’язку, змонтовані на шасі автотранспортних засобів, у стаціонарний варіант або в категорію "навчальна" переводяться за актом про списання основних засобів.
3.3. Групові і ремонтні комплекти ЗІП (запасних частин, інструменту, приладдя) списуються після витрати не менше ніж 75% номенклатури деталей і вузлів, які входять до складу ЗІП.
Деталі та елементи ЗІП, що не були використані та придатні до використання, оприбутковуються в установленому порядку.
3.4. Проведення ремонту засобів і майна зв’язку, відновлення їх робочого стану шляхом заміни складових, які вийшли з ладу, на робочі з аналогічними або близькими до них характеристиками, заміна або поповнення витратних матеріалів відображаються в актах ремонту (додаток 8 до Інструкції).
Проведення модернізації – цілеспрямоване підвищення технічних параметрів працездатних засобів та майна зв’язку шляхом заміни складових на такі, що мають інші облікові технічні характеристики, або шляхом їх додаткового встановлення (вилучення) – зазначається в акті модернізації (додаток 9 до Інструкції). При цьому обов’язковими є оцінка та взяття на облік вилучених складових, а також зміна первісної вартості модернізованих засобів та майна зв’язку відповідно до Порядку, визначеного законодавством з бухгалтерського обліку.
У разі виконання ремонту (модернізації, створення) засобів і майна зв’язку сторонніми організаціями для їх прийняття підрозділами Держспецзв’язку застосовується типова форма № ОЗ-2 (бюджет) "Акт прийняття-здавання відремонтованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів" (додаток 10 до Інструкції).
Зміни в характеристиці засобів і майна зв’язку, пов’язані з його ремонтом або модернізацією, вносяться у картку обліку необоротного активу та в технічний паспорт (формуляр) засобу та майна зв’язку.
3.5. Розукомплектування комплекту засобів зв’язку проводиться з дозволу Голови Держспецзв’язку або його заступника та оформляється актом про списання основних засобів. Обов’язковими є оцінка складових, отриманих при розукомплектуванні засобів зв’язку, а також взяття їх на облік.
3.6. Вилучення з комплекту засобів зв’язку складових блоків, приладів та виробів проводиться з дозволу Голови Держспецзв’язку або його заступника (крім випадку тимчасової передачі майна Держспецзв’язку між підрозділами Держспецзв’язку для оперативної заміни обладнання, що вийшло з ладу, при нештатних (аварійних) ситуаціях) та оформляється актом вилучення (додаток 15 до Інструкції), який підписується головою та членами комісії і затверджується керівником підрозділу Держспецзв’язку. Для отримання дозволу керівник підрозділу Держспецзв’язку надсилає до Адміністрації Держспецзв’язку лист з обґрунтуванням необхідності вилучення.
ІV. Порядок списання збитків від втрати чи нестачі майна
4.1. До втраченого майна належить знищене майно, пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха, бойових дій, пожеж, катастроф та дорожньо-транспортних пригод (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване), а також майно, яке обліковується за обліково-номерними, якісними (технічними) показниками і набуло непридатного стану раніше установленого терміну його служби, носіння (використання), вироблення технічного ресурсу.
4.2. Нестачею майна є перевищення кількісних показників обсягу майна за даними облікових документів над даними про його фактичну наявність, встановленими під час інвентаризації.
Списання майна, виявленого як нестача, проводиться після відшкодування його вартості винною особою, крім випадків, коли таку особу не встановлено.
4.3. Списання сум за рахунок коштів державного бюджету матеріального збитку внаслідок втрати майна проводиться в таких випадках:
коли майно втрачено через стихійне лихо чи в результаті бойових дій;
коли майно втрачено через пожежу, аварію, катастрофи, дорожньо-транспортну пригоду, якщо винних осіб не встановлено або їхню вину не доведено;
коли відшкодування збитків є безнадійним внаслідок відмови в цивільному позові судом при використанні всіх прав і можливостей оскарження;
коли сума збитків, завданих втратою майна, перевищує суму, визначену судовими органами до відшкодування з винного, чи перевищує суму нарахування, яку законом можна накласти на винного;
у разі смерті винної особи, що підтверджено відповідними документами, і за відсутності в неї матеріальних цінностей, на які могло бути обернено стягнення.
4.4. У разі виявлення втрати або нестачі майна начальником підрозділу Держспецзв’язку призначається службове розслідування, яке проводиться відповідно до Інструкції про порядок проведення службового розслідування в Держспецзв’язку, затвердженої наказом Адміністрації Держспецзв’язку від 28 квітня 2009 року № 90, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 25 травня 2009 року за № 456/16472.
4.5. Після встановлення нестачі або втрати майна, якщо в діях винних осіб є ознаки злочинів, начальник підрозділу Держспецзв’язку зобов’язаний надіслати матеріали службового розслідування до органів прокуратури і подати на винних осіб цивільний позов до суду.
4.6. Списання втраченого майна проводиться на підставі висновків, складених за формою, що додається (додаток 11 до Інструкції).
Максимальні розміри коштів, на які посадові особи Держспецзв'язку мають право списувати втрачене майно за одиницю майна або за одним актом:
до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – начальниками підрозділів Держспецзв’язку;
до 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – заступником Голови Держспецзв’язку;
понад 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – Головою Держспецзв’язку.
4.7. Якщо вартість втраченого майна перевищує граничну вартість, визначену пунктом 4.6 Інструкції для керівника підрозділу Держспецзв’язку, документи на списання такого майна подаються до Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку.
Для отримання дозволу на списання втраченого майна необхідно подати мотивоване клопотання, до якого додаються такі документи:
акт і матеріали службового розслідування;
довідка про відшкодування збитків за рахунок винних осіб;
копія рішення суду та інші матеріали, що обґрунтовують необхідність списання.
До актів списання машин, обладнання, автотранспортних засобів та іншого майна, що достроково стали непридатними в результаті дорожньо-транспортних пригод, додаються копія акта ДАІ про дорожньо-транспортну пригоду, фотокартки пошкоджень автотранспортних засобів і заходів, вжитих до винних осіб.
У випадках знищення майна пожежею начальником підрозділу Держспецзв’язку призначається комісія для розслідування обставин і причин виникнення пожежі. Комісія складає відповідний акт розслідування обставин виникнення пожежі (додаток 12 до Інструкції).
Департамент логістики Держспецзв’язку зобов’язаний розглянути подані документи у 45-денний термін, погодити їх з Фінансово-економічним департаментом Адміністрації Держспецзв’язку та надати Голові Держспецзв’язку або його заступнику для прийняття відповідного рішення.
4.8. Висновок складається в одному примірнику. Затверджений висновок завіряється гербовою печаткою того підрозділу Держспецзв’язку, начальником якого він затверджується.
У разі затвердження висновку Головою Держспецзв’язку або заступником Голови Держспецзв’язку затверджений висновок надсилається до підрозділу Держспецзв’язку, де відбулася втрата майна, а засвідчена копія висновку зберігається у справах Департаменту логістики Адміністрації Держспецзв’язку.
4.9. Обчислення розміру прямої шкоди від втрати майна, що підлягає списанню за рахунок коштів державного бюджету, проводиться за залишковою вартістю (первісна або переоцінена вартість мінус фактичний знос цього майна).
Розмір збитків визначається відповідно до Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року № 116, та Переліку військового майна, нестача або розкрадання якого відшкодовується винними особами у кратному співвідношенні до його вартості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 листопада 1995 року № 880.
4.10. У разі повного відшкодування вартості втраченого майна винними особами добровільно або за рішенням суду таке майно списується за документами, визначеними пунктом 2.3 Інструкції.
Т.в.о. директора Департаменту логістикиАдміністрації Держспецзв’язкуполковник Держспецзв’язку С.В. Аванесов
Додатки 1-15