• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо відображення в декларації акцизного податку операцій з реалізації пального та дати складання розрахунку коригування акцизної накладної

Державна податкова служба України | Податкова консультація від 14.02.2020 № 607/6/99-00-17-03-01-06/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 14.02.2020
  • Номер: 607/6/99-00-17-03-01-06/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Податкова консультація
  • Дата: 14.02.2020
  • Номер: 607/6/99-00-17-03-01-06/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
14.02.2020 N 607/6/99-00-17-03-01-06/ІПК
Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації на отримання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства щодо відображення в декларації акцизного податку операцій з реалізації пального та дати складання розрахунку коригування акцизної накладної.
У звернені Товариство зазначає, що зареєстровано платником акцизного податку з реалізації пального, отримало ліцензію на роздрібну торгівлю пальним, зареєструвало на своїй території два акцизних склада, що включає комплекс стаціонарних та пересувних ємностей. Товариство не провадить реалізацію пального на сторону, а використовує його в своїй виробничій діяльності. Переміщення пального здійснюється лише територією Товариства з використанням власних рухомих паливозаправників (пересувних акцизних складів). На кожну операцію з переміщення (реалізації) пального оформляється акцизна накладна. При отримані палива від сторонніх організацій Товариство реєструє другий примірник акцизної накладної у встановлені Кодексом строки.
Питання 1. Як відображати в декларації обсяги реалізованого / отриманого пального, якщо акцизна накладна / розрахунок коригування виписані в одному звітному періоді, а фактична дата реєстрації припадає на наступний звітний період?
Відповідно до абзацу другого пп. 231.1 ст. 231 Кодексу, в редакції яка діє з 01.07.2019 р., платник податку зобов'язаний скласти акцизну накладну на обсяги пального або спирту етилового, використаного для власного споживання; реалізованого та/або використаного для виробництва непідакцизної продукції на умовах, встановлених статтею 229 Кодексу; втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат; зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов'язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального або спирту етилового, а також при здійсненні операцій, які не підлягають оподаткуванню або звільняються від оподаткування.
Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального здійснюється у Додатку 1-1 "Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального згідно із підпунктом 213.1.12 пункту 213.1 статті 213 розділу VI Кодексу" (далі - Додаток 1-1) до декларації акцизного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року N 14 " Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку" (із змінами та доповненнями).
Згідно з пунктом 2 розділу V Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку Додаток 1-1заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального (в тому числі виробники). Дані заносяться за акцизними складами/акцизними складами пересувними із зазначенням їх унікального номера в розрізі товарів (продукції) за кодами згідно з УКТ ЗЕД, зокрема:
у графі 4 "Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, коригувальними акцизними накладними (в тис. л, приведеного до t 15 °С) - отриманого" зазначаються обсяги пального, приведеного до t 15° С, отриманого суб'єктом господарювання у звітному періоді згідно з митними деклараціями та акцизними накладними / розрахунками коригування до акцизних накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - ЄРАН);
у графі 5 "Обсяги пального за місцем діяльності за акцизними накладними, коригувальними акцизними накладними (в тис. л, приведеного до t 15° С) - реалізованого" зазначаються всі обсяги пального, приведеного до t 15° С, реалізованого у звітному періоді за зареєстрованими в ЄРАН акцизними накладними / розрахунками коригування до акцизних накладних, складеними суб'єктом господарювання.
Отже, акцизна накладна, зареєстрована в ЄРАН включається до декларації акцизного податку того періоду, у якому така акцизна накладна була зареєстрована в ЄРАН.
Граничні терміни реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄРАН встановлено ст. 231 Кодексу.
Відповідальність за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН визначена ст. 120-2Кодексу.
Питання 2. Якою датою потрібно виписати розрахунок коригування у разі виявлення помилки при складанні акцизної накладної у частині обсягу реалізованого пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15° С - датою виписки такої акцизної накладної чи датою виявлення помилки?
Згідно з п. 231.7 ст. 231 якщо після реалізації пального або спирту етилового відбувається повернення частини чи всього обсягу пального або спирту етилового особі, яка реалізує пальне або спирт етиловий, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРАН:
особою, яка реалізує пальне або спирт етиловий, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або спирту етилового або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального або спирту етилового;
отримувачем пального або спирту етилового, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального або спирту етилового, для чого особа, яка реалізує пальне або спирт етиловий, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального або спирту етилового. При цьому особа, що реалізує пальне або спирт етиловий, має право зменшити обсяг реалізованого пального або спирту етилового за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального або спирту етилового.
Відповідно до п. 231.6 ст. 231 Кодексу реєстрація в ЄРАН розрахунку коригування здійснюється не пізніше трьох календарних днів, наступних за датою його складання.
Статтею 120-2Кодексу визначена відповідальність за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних - від 2 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування (у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів) до 40,0 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних / розрахунках коригування (у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів).
Отже, дата складання розрахунку коригування - це дата виявлення в акцизній накладній помилки. Розрахунок коригування реєструється в ЄРАН не пізніше трьох календарних днів, наступних за датою його складання.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.