• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок розроблення та перегляду планів приватизації (планів розміщення акцій) підприємств у 1998 р.

Фонд державного майна України  | Наказ від 25.03.1998 № 588
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 25.03.1998
  • Номер: 588
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 25.03.1998
  • Номер: 588
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 588 від 25.03.98
м.Київ
Про порядок розроблення та перегляду планів приватизації (планів розміщення акцій) підприємств у 1998 р.
На виконання Державної програми приватизації на 1998 рік, наказу ФДМУ від 26 лютого 1998 р. N 347 та з метою упорядкування розроблення і перегляду планів приватизації (планів розміщення акцій - ПРА), а також прискорення продажу акцій підприємств у процесі приватизації за грошові кошти і приватизаційні папери
НАКАЗУЮ:
1. Директору Департаменту реформування власності Є.Філозопу, начальникам регіональних відділень ФДМУ у 1998 р. при розробленні планів приватизації (чи ПРА) об'єктів, які віднесено Державною програмою приватизації на 1998 рік до груп Б, В та Г (крім об'єктів АПК), використовувати форму Типового плану приватизації майна та враховувати такі вимоги:
1.1. По підприємствах, які рішенням Антимонопольного комітету України та його органів визнані такими, що займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідного виду продукції, а також підприємствах, включених до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку об'єктів, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, може передбачатися тимчасове закріплення у державній власності на термін до 5 років пакета акцій розміром 25% плюс одна акція або 50% плюс одна акція.
Всі інші вимоги до ПРА повинні відповідати вимогам до ПРА відповідних груп об'єктів (пункти 1.2, 1.3, 1.4 цього наказу).
Закріплення здійснюється у порядку, передбаченому статтею 14 Державної програми приватизації на 1998 рік. Відповідний пакет акцій передбачається в ПРА тільки у випадку, якщо ФДМУ підтримано обгрунтування доцільності закріплення цього пакета в державній власності. Термін закріплення ("Закріплено до ...") вказується в графі "Термін розміщення" ПРА.
При відсутності зазначеного обгрунтування, а також для всіх інших об'єктів груп Б, В та Г пакети акцій, які тимчасово закріплюються в державній власності, в ПРА не передбачати.
1.2. Установити такий порядок робіт щодо закріплення пакета акцій в державній власності:
1.2.1. Орган приватизації, який прийняв рішення про приватизацію об'єкта, в запиті до органу, який був уповноважений управляти державним майном, щодо подання кандидатури члена комісії з приватизації зазначає і про необхідність підготовки та подання до ФДМУ (Департамент реформування власності) обгрунтування доцільності закріплення у державній власності пакета акцій та пропозицій стосовно розміру і терміну його закріплення відповідно до вимог п.14 Державної програми приватизації на 1998 рік.
1.2.2. Департамент реформування власності протягом трьох днів з дня отримання зазначених у п.1.2.1 матеріалів забезпечує їх подання до відповідних органів приватизації або голів комісій з приватизації (для ЦА ФДМУ).
1.2.3. Голови комісій з приватизації забезпечують розгляд зазначених матеріалів та підготовку відповідних пропозицій, про що зазначається в проекті плану приватизації.
1.2.4. Проекти планів приватизації, якими передбачено закріплення акцій в державній власності, повинні бути перед їх затвердженням надіслані до Департаменту реформування власності для подальшої відповідної роботи.
1.3. У ПРА об'єктів групи Б першочергово передбачати пакет акцій для пільгового продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам за приватизаційні майнові сертифікати (ПМС), кошти та компенсаційні сертифікати (КС) відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна". У випадку, якщо розмір цього пакета менший від установленої Державною програмою приватизації на 1998 рік квоти застосування ПМС та КС (60% акцій статутного фонду), передбачати продаж решти акцій в межах цієї квоти на сертифікатному або спеціалізованому аукціоні.
Решту акцій планувати на продаж за грошові кошти способами, передбаченими Державною програмою приватизації на 1998 рік.
1.4. У ПРА об'єктів групи В першочергово передбачати пакет акцій для пільгового продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам за ПМС, кошти та КС відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна". У випадку, якщо розмір цього пакета менший від установленої Державною програмою приватизації на 1998 рік квоти застосування ПМС та КС (50% акцій статутного фонду), передбачати продаж решти акцій у межах цієї квоти на сертифікатному або спеціалізованому аукціоні.
Решту акцій планувати на продаж за грошові кошти способами, передбаченими Державною програмою приватизації на 1998 рік.
1.5. У ПРА об'єктів групи Г першочергово передбачати пакет акцій для пільгового продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам за ПМС, кошти та КС відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна". У випадку, якщо розмір цього пакета менший від установленої Державною програмою приватизації на 1998 рік квоти застосування приватизаційних паперів та КС (25% акцій статутного фонду, якщо ФДМУ не прийнято окреме рішення щодо зміни цієї квоти для даного об'єкта), передбачати продаж решти акцій у межах цієї квоти на сертифікатному або спеціалізованому аукціоні.
Термін завершення всіх видів продажу із застосуванням ПМС та КС - не пізніше грудня 1998 р.
Решту акцій планувати на продаж за грошові кошти іншими способами, передбаченими Державною програмою приватизації на 1998 р., за рішенням ФДМУ.
1.6. У випадку, коли розмір пакета акцій, який пропонується для пільгового продажу працівникам та прирівняним до них особам відповідно до пунктів 1, 2 статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна", більший від квоти, передбаченої пунктом 36 Державної програми приватизації на 1998 рік, то виконуються такі дії:
у ПРА пакет акцій для пільгового продажу формується з урахуванням вимог пунктів 1, 2 статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна";
усі інші пакети акцій формуються з урахуванням вимог пунктів 1.2, 1.3, 1.4 цього наказу.
1.7. Завершення термінів усіх видів продажу акцій ВАТ, плани приватизації яких затверджено до 01.08.98, - не пізніше грудня 1998 р.
2. Директору Департаменту сертифікатної приватизації О.Мікуличу, начальникам регіональних відділень ФДМУ у разі потреби перегляду затверджених ПРА об'єктів приватизації груп Б, В, Г (крім об'єктів АПК) використовувати форму Типового плану приватизації майна (розміщення акцій) та враховувати такі вимоги:
2.1. При перегляді ПРА пакет акцій, що тимчасово закріплюється у державній власності, може бути передбачений тільки для ВАТ, які рішенням Антимонопольного комітету України та його органів визнані такими, що займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідного виду продукції, а також підприємств, включених до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку об'єктів, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Розмір цього пакета акцій може бути тільки 25% плюс одна акція або 50% плюс одна акція, термін закріплення - до 5 років. Перегляд ПРА цих об'єктів здійснюється ЦА ФДМУ. При перегляді ПРА всіх інших об'єктів груп Б, В та Г не передбачати пакети акцій, які тимчасово залишаються у державній власності. Закріплені раніше акції підлягають продажу за грошові кошти, при цьому ПРА затверджується органами приватизації без погодження з Кабінетом Міністрів України.
2.2. Розміри та види продажу пакетів акцій, які передбачені ПРА і продаж яких не завершено або не розпочато, в тому числі пакетів акцій розміром до 5% для додаткового пільгового продажу керівництву ВАТ за КС, перегляду не підлягають. Терміни реалізації таких пакетів можуть бути скорочені з метою прискорення приватизації об'єктів шляхом паралельного застосування різних видів продажу.
Термін закінчення продажу пакетів акцій розміром до 5% керівництву ВАТ за КС - не пізніше 30.07.98.
2.3. У випадках, коли деякі з передбачених ПРА видів продажу вже проведені та на продаж за ПМС і КС було запропоновано не менш як 60% акцій об'єкта групи Б або 50% акцій об'єкта групи В, залишки непроданих акцій і нереалізовані пакети акцій об'єднуються і з них формуються пакети акцій для продажу за грошові кошти способами, передбаченими Державною програмою приватизації на 1998 рік. Для всіх інших об'єктів груп Б,В перегляд ПРА здійснюється з урахуванням вимог пунктів 1.2, 1.3 цього наказу.
3. Директорам департамент:в Є.Філозопу, О.Мікуличу, начальникам регіональних відділень ФДМУ при розробленні та перегляді ПРА об'єктів груп Б, В, Г враховувати такі вимоги:
3.1. ПРА об'єктів груп Б, В, Г може передбачати паралельний (одночасний) продаж декількох пакетів акцій різними способами.
У випадку виникнення дроблення акцій на сертифікатних аукціонах перегляд ПРА з новим номіналом акцій здійснюється виключно після реєстрації випуску акцій нового номіналу Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
3.2. За окремим рішенням Голови ФДМУ в ПРА об'єктів груп Б, В під час їх розроблення і перегляду може передбачатися продаж пакетів акцій за грошові кошти на конкурсі.
3.3. У разі перегляду ПРА ВАТ, пакети акцій яких були передані до статутних фондів холдингів, можуть бути запропоновані до продажу лише після відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України за результатами проведеного ФДМУ разом з органами виконавчої влади аналізу доцільності подальшого функціонування холдингів.
4. Директору департаменту Є.Філозопу пакети акцій, що були закріплені в державній власності згідно з вимогами Державної програми приватизації на 1997 рік, привести у відповідність з вимогами Державної програми приватизації на 1998 рік щодо розміру пакета акцій.
5. Директорам департаментів Є.Філозопу, О.Синенку, О.Мікуличу внести у встановленому порядку зміни до Положення про план приватизації майна, затвердженого наказом ФДМУ від 1 жовтня 1997 р. N 1065, з метою приведення його у відповідність із вимогами Державної програми приватизації на 1998 рік.
6. Скасувати накази Фонду державного майна України від 7 липня 1997 р. N 701, від 31 жовтня 1997 р. N 1180 та інструктивний лист від 14.07.97 N 10-19-6665.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Т.в.о.Голови Фонду О.Бондар
"Вісник приватизації", N 6, 1998 р.