• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію діяльності Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України та підрозділів боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС, УМВС

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Положення від 24.11.2010 № 581
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 24.11.2010
  • Номер: 581
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 24.11.2010
  • Номер: 581
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
24.11.2010 N 581
Про організацію діяльності Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України та підрозділів боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС, УМВС
З метою підвищення ефективності боротьби зі злочинами, що вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж, торгівлею людьми, нелегальною міграцією, злочинами проти моральності та у сфері працевлаштування за кордоном, чіткого розмежування компетенції та усунення дублювання функцій між оперативними підрозділами органів внутрішніх справ України, на підставі наказу МВС від 07.07.2010 N 294 "Про організаційно-штатні зміни в центральному апараті МВС"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про Департамент боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми Міністерства внутрішніх справ України, що додається.
1.2. Типове положення про управління (відділ) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що додається.
1.3. Зміни до наказу МВС від 17.12.2009 N 530дск "Про нормативне забезпечення організаційно-штатної роботи", що додаються.
2. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:
2.1. До 01.12.2010 за погодженням з ДБКТЛ подати пропозиції до ДКЗ щодо реорганізації управлінь (відділів) БЗПТЛ ГУМВС, УМВС в управління (відділи) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми, а також створення в структурі останніх відділів (секторів) боротьби з кіберзлочинністю (за рахунок перерозподілу посад оперативних служб ГУМВС, УМВС, за якими функціонально закріплено напрямок боротьби зі злочинами, що вчиняються з використанням високих технологій) в межах бюджетних видатків на утримання апаратів ГУМВС, УМВС.
2.2. Привести нормативно-правові акти ГУМВС, УМВС у відповідність до вимог цього наказу.
2.3. Організувати вивчення положень цього наказу з особовим складом.
3. Вважати таким, що втратив чинність, наказ МВС від 20.10.2005 за N 931 "Про затвердження положення про Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, МВС України та примірного положення про управління (відділ) боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, головних управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, місті Києві та Київській області, управлінь МВС України в областях та м. Севастополі".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра - начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України генерал-лейтенанта міліції Черних С.П.
5. Наказ надіслати за належністю.
Міністр
генерал-лейтенант
міліції


А.В.Могильов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
24.11.2010 N 581
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми Міністерства внутрішніх справ України
1. Загальні положення
1.1. Положення про Департамент боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми Міністерства внутрішніх справ України (далі - Положення) визначає загальні засади діяльності цього підрозділу.
1.2. Департамент боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми Міністерства внутрішніх справ України (далі - Департамент) є самостійним структурним підрозділом центрального апарату Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС або Міністерство), який відповідно до законодавства України уповноважений здійснювати оперативно-розшукову діяльність.
1.3. Департаменту безпосередньо підпорядковані підрозділи боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми органів внутрішніх справ України.
1.4. Накази та розпорядження Департаменту є обов'язковими для виконання підпорядкованими підрозділами боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми органів внутрішніх справ України.
1.5. Правову основу діяльності Департаменту становлять Конституція України, Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси України, Закони України "Про міліцію", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", інші законодавчі акти України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Міністерства внутрішніх справ України, міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та це Положення.
1.6. Чисельність, структура і штатний розпис Департаменту затверджуються Міністром внутрішніх справ України.
1.7. Начальник Департаменту, його перший заступник та заступники призначаються на посаду і звільняються з посади Міністром внутрішніх справ України.
1.8. Перший заступник Міністра внутрішніх справ України - начальник Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України є прямим безпосереднім начальником для начальника Департаменту.
1.9. Начальник Департаменту є прямим безпосереднім начальником для начальників управлінь (відділів) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС, УМВС.
1.10. Департамент здійснює свою діяльність за лінійно-зональним принципом на підставі поєднання єдиноначальності та колегіальності, перспективного та поточного планування, з урахуванням наукових рекомендацій та передового досвіду, у тому числі міжнародного, а також персональної відповідальності кожного працівника за стан справ на дорученій ділянці роботи.
1.11. Діяльність Департаменту ґрунтується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, конспірації, поєднання гласних і негласних засад в оперативно-розшуковій діяльності та дотримання режиму секретності.
1.12. Департамент має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, інші печатки і штампи, відповідні бланки, необхідні для потреб оперативно-службової діяльності.
1.13. Діловодство в Департаменті здійснюється самостійно в порядку, установленому нормативними документами МВС.
2. Основні завдання Департаменту
Основними оперативно-службовими завданнями Департаменту є:
2.1. Організаційне і практичне забезпечення реалізації державної політики щодо попередження та протидії злочинам, які вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, нелегальній міграції, злочинам проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинам у сфері працевлаштування за кордоном, незаконним діям щодо усиновлення (удочеріння), порушенню встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницькому донорству, а також протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних від таких злочинів.
2.2. Здійснення організаційних та практичних заходів з виявлення та припинення злочинної діяльності організованих груп та злочинних організацій, насамперед транснаціонального характеру, та окремих осіб, які спеціалізуються на вчиненні злочинів, виявлення та припинення яких належить до компетенції Департаменту. Організація оперативного супроводження кримінальних справ зазначеної категорії.
2.3. Організація оперативно-службової діяльності підпорядкованих підрозділів щодо виявлення, припинення злочинів за напрямками роботи Департаменту та забезпечення притягнення до кримінальної відповідальності учасників організованих груп або окремих осіб, які вчинили ці злочини, визначення напрямків роботи та пріоритетних завдань для підпорядкованих підрозділів, ефективних засобів і методів виконання покладених на них завдань, здійснення організаційно-методичного забезпечення їх діяльності з виявлення та припинення злочинів цієї категорії.
2.4. Розроблення та вжиття заходів, спрямованих на вдосконалення форм і методів оперативно-розшукової діяльності підпорядкованих підрозділів, надання їм практичної допомоги в організації роботи з виявлення та припинення злочинів за напрямками роботи Департаменту та у вирішенні інших оперативно-службових завдань.
2.5. Організаційне забезпечення проведення заслуховувань про результати роботи підпорядкованих підрозділів, підготовка та подання керівництву Міністерства пропозицій щодо вдосконалення діяльності цих підрозділів.
2.6. Організаційне та практичне забезпечення спільно з представниками зацікавлених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади контролю за діяльністю суб'єктів господарювання з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, суб'єктів туристичної діяльності, шлюбних, модельних агенцій, а також суб'єктів господарювання ринку інформаційно-телекомунікаційних послуг.
2.7. Планування, організація та здійснення спільно з представниками зацікавлених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади постійного контролю за діяльністю розважальних закладів, нічних клубів, стриптиз-барів, саун, місць продажу продукції, що завдає шкоди суспільній моралі, з метою реалізації та додержання вимог законодавства у сфері захисту моральності суспільства, обігу продукції й видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру.
2.8. Організаційне та практичне забезпечення проведення судових експертиз і комп'ютерної розвідки відповідно до вимог законодавства України та підзаконних актів.
2.9. Забезпечення в межах компетенції співробітництва з правоохоронними органами іноземних держав у порядку, визначеному законодавством України.
2.10. Систематичний комплексний аналіз стану попередження, виявлення та припинення злочинів, які вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, організації незаконного переправлення осіб через державний кордон, злочинів проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинів у сфері працевлаштування за кордоном, незаконних дій щодо усиновлення (удочеріння), порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницького донорства, легалізації (відмивання) доходів, одержаних шляхом учинення таких злочинів; систематичний комплексний аналіз стану здійснення контролю за діяльністю суб'єктів господарювання з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, суб'єктів туристичної діяльності, шлюбних, модельних агенцій, а також суб'єктів господарювання у сфері надання інформаційно-телекомунікаційних послуг.
2.11. Своєчасне реагування на зміни в криміногенній обстановці за напрямками роботи. Організація заходів з усунення причин і умов, які сприяють учиненню злочинів зазначеної категорії, подання до відповідних органів виконавчої влади пропозицій про вжиття таких заходів.
2.12. Участь, у межах компетенції, у розробленні та реалізації програм протидії злочинності, аналіз і прогнозування розвитку криміногенної ситуації за напрямками роботи Департаменту.
2.13. Установлення відповідно до законодавства України конфіденційного співробітництва на засадах добровільності з особами, які здатні висвітлювати протиправну діяльність організованих злочинних груп та окремих осіб, причетних до вчинення злочинів за напрямками роботи Департаменту.
2.14. Координація, у межах компетенції, роботи з організації протидії злочинності з Департаментом Державної служби боротьби з економічною злочинністю, Департаментом карного розшуку, Департаментом боротьби з незаконним обігом наркотиків, Робочим апаратом Укрбюро Інтерполу, Департаментом інформаційних технологій, Управлінням міжнародної діяльності; взаємодія та обмін інформацією з Генеральною прокуратурою, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Міністерством закордонних справ, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством у справах сім'ї, молоді та спорту, Міністерством освіти і науки, Міністерством транспорту та зв'язку, Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі та Національною комісією з питань регулювання зв'язку, а також з іншими центральними органами виконавчої влади, до компетенції яких належать окремі питання у сфері протидії кіберзлочинності, торгівлі людьми, нелегальній міграції, злочинам, пов'язаним із працевлаштуванням за кордоном, та злочинам у сфері суспільної моралі. Організація та проведення спільних заходів з попередження і розкриття злочинів зазначеної категорії.
2.15. Вивчення та поширення позитивного досвіду, у тому числі правоохоронних органів зарубіжних країн, у боротьбі зі злочинами за напрямками роботи Департаменту. Розроблення спільно з вищими навчальними закладами МВС та Генеральною прокуратурою рекомендацій з питань виявлення, документування та розслідування таких злочинів.
2.16. Організація взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, іншими державними та недержавними установами, міжнародними організаціями, що займаються протидією кіберзлочинності і торгівлі людьми. Участь у роботі міжнародних, міжрегіональних нарад, конференцій та семінарів з проблемних питань, пов'язаних з цими видами злочинів.
2.17. Підготовка інформації, яка подається до міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, навчальних закладів, підприємств, установ і організацій, з питань запобігання злочинам за напрямками роботи Департаменту та боротьби з ними.
2.18. Ужиття заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня працівників Департаменту та підпорядкованих підрозділів щодо виконання завдань, визначених законами України, Положенням про Міністерство внутрішніх справ України та нормативно-правовими актами МВС.
2.19. Участь, у межах компетенції Департаменту, у підготовці проектів міжнародних договорів з питань протидії злочинності.
2.20. Розроблення та організація виконання програм кадрового забезпечення підпорядкованих підрозділів, ужиття заходів, спрямованих на дотримання дисципліни і законності в їх діяльності.
2.21. Організаційне та практичне забезпечення (у межах компетенції) формування позитивного іміджу органів внутрішніх справ.
2.22. Висвітлення в засобах масової інформації результатів діяльності Департаменту та підпорядкованих підрозділів з метою підвищення громадської свідомості населення та формування негативного ставлення суспільства до кіберзлочинів, торгівлі людьми, нелегальної міграції та злочинів проти моральності.
3. Функції Департаменту
Відповідно до покладених на нього оперативно-службових завдань Департамент виконує наступні функції:
3.1. Визначає, розробляє та забезпечує в межах компетенції реалізацію комплексу організаційних і практичних заходів, спрямованих на попередження та протидію злочинам, які вчиняються із використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочинам проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, нелегальній міграції, злочинам проти моральності (створення або утримання місць розпусти, звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинам у сфері працевлаштування за кордоном, незаконним діям щодо усиновлення (удочеріння), порушенню встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницькому донорству, а також на протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних від таких злочинів.
3.2. Безпосередньо вживає організаційних, оперативно-розшукових та агентурно-оперативних заходів, спрямованих на виявлення та припинення злочинної діяльності організованих груп і злочинних організацій, насамперед транснаціонального характеру, та окремих осіб, які спеціалізуються на вчиненні злочинів, виявлення і припинення яких належить до компетенції Департаменту. Організовує оперативне супроводження кримінальних справ, порушених за матеріалами Департаменту.
3.3. Уживає заходів, спрямованих на покращення якісного складу джерел оперативної інформації шляхом формування їх кваліфікованого ядра, у першу чергу тих, що працюють на платній основі. Контролює використання коштів, призначених для здійснення такої роботи. Забезпечує комплексний наступальний характер та належну якість оперативних розробок. Організовує та контролює оперативно-розшукову та агентурно-оперативну діяльність підпорядкованих підрозділів, визначає напрямки роботи з негласним апаратом, здійснення оперативних розробок, реалізації оперативних матеріалів.
3.4. Організовує та контролює діяльність підпорядкованих підрозділів щодо виконання вимог національного законодавства та відомчих нормативно-правових актів МВС України з питань організації боротьби зі злочинністю, дотримання вимог дисципліни та законності, режиму секретності.
3.5. Організовує та забезпечує контроль (за необхідності - спільно з представниками зацікавлених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади) за діяльністю суб'єктів господарювання з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, суб'єктів туристичної діяльності, шлюбних, модельних агенцій, а також суб'єктів господарювання ринку інформаційно-телекомунікаційних послуг.
3.6. Планує, організовує та здійснює (за необхідності - спільно з представниками зацікавлених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади) постійний контроль за діяльністю розважальних закладів, нічних клубів, стриптиз-барів, саун, місць продажу продукції, що завдає шкоди суспільній моралі, з метою реалізації та додержання вимог чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі, обігу продукції й видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру.
3.7. Здійснює поточне і перспективне планування своєї роботи та заходів щодо підвищення ефективності роботи й удосконалення форм і методів оперативно-службової діяльності підпорядкованих підрозділів.
3.8. Організовує розроблення та виконання програм, комплексних і цільових оперативно-профілактичних заходів, у тому числі за участю правоохоронних органів інших країн, а також реалізацію заходів, спрямованих на активізацію боротьби зі злочинами зазначеної категорії.
3.9. Уносить пропозиції щодо вдосконалення національного законодавства у сфері боротьби зі злочинами, які вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, у тому числі порушення прав інтелектуальної власності та заняття таким забороненим видом підприємницької діяльності, як гральний бізнес, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації), торгівлею людьми, нелегальною міграцією, злочинами проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинами у сфері працевлаштування за кордоном, незаконними діями щодо усиновлення (удочеріння), порушенням установленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницьким донорством, а також легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних від таких злочинів. У межах компетенції готує проекти нормативно-правових актів, які регламентують діяльність органів внутрішніх справ України.
3.10. У межах компетенції бере участь у наукових, кримінологічних і соціологічних дослідженнях та в розробленні на їх основі державних програм боротьби зі злочинністю. Вивчає, узагальнює і поширює позитивний вітчизняний і зарубіжний досвід боротьби зі злочинністю. Готує і направляє органам державної влади та підпорядкованим підрозділам інформаційно-аналітичні, довідкові, методичні та прогностичні матеріали з метою підвищення ефективності протидії злочинам за напрямками роботи Департаменту.
3.11. Забезпечує аналіз змін в оперативній обстановці у тих сферах суспільних відносин, що є об'єктами злочинів, виявлення та припинення яких належить до компетенції Департаменту. Своєчасно вживає заходів реагування на зазначені зміни та щодо усунення причин і умов, які сприяють учиненню злочинів зазначеної категорії.
3.12. Здійснює збирання, узагальнення, систематизацію та аналіз інформації про стан протидії злочинам за напрямками роботи Департаменту на загальнодержавному та регіональному рівнях, результати за окремими показниками оперативно-службової діяльності підпорядкованих підрозділів відповідно до критеріїв оцінки їх роботи. Забезпечує надання відповідної інформації та звітів про результати роботи в межах компетенції Департаменту.
3.13. У межах, необхідних для виконання оперативно-службових завдань, забезпечує взаємодію з органами і підрозділами Служби безпеки, Державної прикордонної служби, зацікавленими міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади в розробленні й реалізації заходів, спрямованих на запобігання та протидію злочинам за напрямками роботи Департаменту.
3.14. Забезпечує своєчасний розгляд звернень громадян, посадових осіб, підприємств, установ, організацій з питань, віднесених до компетенції Департаменту. Здійснює контроль за належним дотриманням порядку прийняття, реєстрації, обліку і розгляду заяв, скарг, повідомлень та іншої інформації про злочини і події, уживає заходів до покращання роботи в зазначеній сфері.
3.15. У ході організації роботи з виявлення та припинення злочинів зазначеної категорії організовує взаємодію з органами досудового слідства, дізнання, підрозділами оперативної служби, оперативно-технічних заходів, підрозділами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, міліцією громадської безпеки, науково-дослідними установами МВС України, а за необхідності - іншими органами та установами, а також урядовими і неурядовими національними та міжнародними організаціями.
3.16. Забезпечує співробітництво з правоохоронними органами іноземних держав за напрямками роботи Департаменту, організовує та контролює діяльність підпорядкованих підрозділів з цих питань.
3.17. З використанням можливостей Робочого апарату Укрбюро Інтерполу, представників МВС України у складі посольств України в іноземних державах, "офіцерів зв'язку" правоохоронних органів іноземних держав при дипломатичних представництвах та консульських установах цих держав в Україні, інших уповноважених представників зазначених установ, а також у рамках безпосередньої взаємодії співпрацює з правоохоронними органами іноземних держав, міжнародними правоохоронними організаціями, уживає заходів, спрямованих на налагодження та розвиток міжнародного співробітництва з питань, що належать до компетенції Департаменту.
3.18. Здійснює проведення судових експертиз і комп'ютерної розвідки відповідно до вимог законодавства України та підзаконних актів.
3.19. Уживає заходів щодо забезпечення підбору, розстановки і виховання працівників Департаменту, створення кадрового резерву, організації професійної підготовки працівників та підвищення їх кваліфікації.
3.20. Організовує проведення комплексних оперативно-профілактичних відпрацювань на території регіонів держави, а також спеціальних, у тому числі міжнародних, операцій, спрямованих на протидію злочинам за напрямками роботи Департаменту.
3.21. Взаємодіє з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, іншими державними та недержавними установами, міжнародними організаціями, що займаються протидією кіберзлочинності і торгівлі людьми. Бере участь у роботі міжнародних, міжрегіональних нарад, конференцій та семінарів з проблемних питань, пов'язаних з цими видами злочинів.
3.22. Уживає заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня працівників Департаменту та підпорядкованих підрозділів щодо виконання завдань, визначених законами України, Положенням про Міністерство внутрішніх справ України та нормативно-правовими актами МВС.
3.23. Бере участь у межах компетенції Департаменту в підготовці проектів міжнародних договорів з питань протидії злочинності.
3.24. Розробляє та організовує виконання програм кадрового забезпечення підпорядкованих підрозділів, уживає заходів, спрямованих на дотримання дисципліни і законності в їх діяльності.
3.25. У межах компетенції вживає заходів щодо формування позитивного іміджу органів внутрішніх справ.
3.26. Забезпечує висвітлення в засобах масової інформації результатів діяльності Департаменту та підпорядкованих підрозділів з метою підвищення громадської свідомості населення та формування негативного ставлення суспільства до кіберзлочинів, торгівлі людьми, нелегальної міграції та злочинів проти моральності.
4. Права Департаменту
Для забезпечення виконання Департаментом оперативно-службових завдань та функцій Департамент:
4.1. Визначає форму та зміст комплексу організаційних і практичних заходів, що вживаються Департаментом з метою попередження та протидії злочинам, які вчиняються із використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, нелегальній міграції, злочинам проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинам у сфері працевлаштування за кордоном, незаконним діям щодо усиновлення (удочеріння), порушенню встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницькому донорству, а також протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних від таких злочинів.
4.2. На підставі аналізу та прогнозу оперативної обстановки за напрямками роботи Департаменту розробляє і вносить пропозиції керівництву МВС щодо визначення пріоритетних напрямків діяльності Департаменту та підпорядкованих підрозділів і підвищення ефективності їх функціонування.
4.3. На добровільних засадах працює з джерелами оперативної інформації, здатними надавати відомості про злочини, виявлення та припинення яких віднесено до компетенції Департаменту, та осіб, що вчиняють такі злочини.
4.4. Заводить оперативно-розшукові справи та здійснює провадження за ними в порядку, визначеному Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність" та Інструкцією про оперативно-розшукову діяльність оперативних підрозділів органів внутрішніх справ України, затвердженою наказом МВС України від 17.04.2004 N 007.
4.5. Відповідно до вимог національного законодавства проводить перевірки законності провадження підприємницької діяльності суб'єктами господарювання з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, суб'єктами туристичної діяльності, шлюбними, модельними агенціями, а також суб'єктами господарювання ринку інформаційно-телекомунікаційних послуг, суб'єктами господарювання, що забезпечують діяльність розважальних закладів, нічних клубів, стриптиз-барів, саун, місць продажу продукції, що завдає шкоди суспільній моралі; організовує роботу підпорядкованих підрозділів у зазначеній сфері, уживає заходів, спрямованих на усунення виявлених порушень та притягнення винних до передбаченої законом відповідальності.
4.6. Визначає основні напрямки діяльності структурних підрозділів та характер їх роботи відповідно до завдань і функцій, установлених цим Положенням. Безпосередньо визначає оперативно-службові завдання для керівників підпорядкованих підрозділів, а також обсяг, форму та зміст їх виконання.
4.7. У межах компетенції видає накази та розпорядження, обов'язкові для виконання підпорядкованими підрозділами.
4.8. Бере участь у комплексних інспектуваннях, контрольних та інших перевірках діяльності підпорядкованих підрозділів, уживає заходів щодо усунення виявлених недоліків. Організовує та самостійно здійснює проведення перевірок оперативно-службової діяльності цих підрозділів, надає їм практичну допомогу в організації роботи з виявлення та припинення злочинів за напрямками роботи Департаменту та у вирішенні інших оперативно-службових завдань.
4.9. Вивчає робочі та особові справи представників негласного апарату, оперативно-розшукові справи, справи контрольно-спостережного та контрольно-наглядового провадження, що перебувають у провадженні підпорядкованих підрозділів, матеріали перевірок оперативної інформації та дослідчих перевірок, організовує їх заслуховування. У разі виявлення порушень вимог законодавства порушує питання щодо вжиття відносно винних осіб заходів дисциплінарного впливу.
4.10. Заслуховує на оперативних нарадах керівників підпорядкованих підрозділів стосовно питань організації оперативно-службової діяльності, за результатами заслуховувань готує відповідні управлінські рішення, спрямовані на усунення негативних тенденцій та підвищення ефективності виконання поставлених перед підрозділом завдань.
4.11. Заслуховує звіти керівників підпорядкованих підрозділів з питань стану дисципліни серед особового складу, організовує проведення оперативних нарад, навчальних зборів-семінарів.
4.12. Порушує в установленому порядку перед керівництвом МВС України питання щодо заохочення працівників Департаменту, керівництва та особового складу підпорядкованих підрозділів і накладення на них дисциплінарних стягнень.
4.13. Подає пропозиції щодо матеріально-технічного забезпечення діяльності Департаменту і підпорядкованих підрозділів до Господарського управління МВС України та Департаменту ресурсного забезпечення МВС України.
4.14. Бере безпосередню участь у встановленні працівникам Департаменту посадових окладів відповідно до штатних посад у розмірах, визначених схемами посадових окладів, які затверджені наказами МВС, та надбавок, доплат, премій у межах затверджених асигнувань.
4.15. Спільно з підрозділами інформаційних технологій створює та поповнює автоматизовані інформаційні системи оперативно-розшукового і профілактичного призначення. Веде оперативні обліки.
4.16. З метою усунення причин і умов, які сприяють учиненню злочинів за напрямками роботи Департаменту, уносить пропозиції до органів державної влади та місцевого самоврядування про вжиття відповідних заходів.
4.17. Уживає інших передбачених законодавством заходів, спрямованих на ефективну організацію попередження та боротьби зі злочинами, що вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж, торгівлею людьми, нелегальною міграцією, злочинами проти моральності, у сфері працевлаштування за кордоном, незаконними діями щодо усиновлення (удочеріння), порушенням встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницьким донорством, легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних від таких злочинів, а також організацію цієї роботи в підпорядкованих підрозділах.
5. Начальник Департаменту
Для забезпечення виконання Департаментом оперативно-службових завдань та функцій начальник Департаменту:
5.1. Організовує роботу, здійснює безпосереднє керівництво діяльністю Департаменту і несе персональну відповідальність за належне виконання покладених на Департамент завдань і функцій. Визначає і затверджує функціональні обов'язки та визначає ступінь відповідальності свого першого заступника, заступників - начальників управлінь, заступників начальників управлінь, начальників відділів, їх заступників та інших працівників Департаменту.
5.2. Здійснює постійний нагляд та контроль за діяльністю підпорядкованих підрозділів та станом організації діяльності підпорядкованих підрозділів з боку їх керівництва.
5.3. Подає на затвердження керівництву Міністерства перспективні та поточні плани роботи Департаменту, затверджує плани роботи структурних підрозділів Департаменту.
5.4. Забезпечує підбір і розстановку кадрів, навчання, професійну підготовку працівників Департаменту та дотримання ними законності і дисципліни, режиму секретності та конспірації в роботі. Здійснює контроль за вжиттям зазначених заходів з боку керівництва підпорядкованих підрозділів.
5.5. Проводить службове атестування особового складу Департаменту, готує подання для присвоєння працівникам спеціальних звань, уносить керівництву Міністерства пропозиції про призначення, переміщення і звільнення з посад своїх заступників, начальників відділів та інших працівників підрозділу. Очолює комісію з проведення службового атестування працівників Департаменту.
5.6. Заслуховує звіти керівників підпорядкованих підрозділів з питань організації оперативно-службової діяльності та результатів роботи з виявлення та припинення злочинів, які вчиняються із використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, нелегальною міграцією, злочинами проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинів у сфері працевлаштування за кордоном, незаконних дій щодо усиновлення (удочеріння), порушень установленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницького донорства, легалізації (відмивання) доходів, одержаних від таких злочинів, а також здійснення контролю за діяльністю суб'єктів господарювання з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, суб'єктів туристичної діяльності, шлюбних, модельних агенцій, суб'єктів господарювання ринку інформаційно-телекомунікаційних послуг.
5.7. Організаційно забезпечує взаємодію Департаменту зі структурними підрозділами Міністерства та органами державної влади, до компетенції яких віднесені окремі питання протидії злочинам за напрямками роботи Департаменту.
5.8. За дорученням керівництва Міністерства представляє інтереси МВС в органах законодавчої та виконавчої влади, суду, прокуратури, а також на міжнародному рівні з питань, що належать до компетенції Департаменту.
5.9. Забезпечує необхідні умови для прийому громадян, своєчасного розгляду їх письмових звернень відповідно до законодавства. Особисто здійснює прийом громадян. У встановленому порядку розглядає скарги, заяви, листи громадян та іншу кореспонденцію, дає доручення щодо їх своєчасного вирішення.
5.10. Здійснює постійний контроль за збереженням державної таємниці в Департаменті та підпорядкованих підрозділах, забезпечує дотримання в Департаменті режиму секретності.
5.11. Уносить пропозиції керівництву Міністерства щодо вдосконалення структури і змін штатної чисельності Департаменту та підпорядкованих підрозділів, перерозподілу особового складу з урахуванням криміногенної ситуації та обсягу роботи.
5.12. Погоджує подання ГУМВС, УМВС про призначення на посаду і звільнення з посади начальників підпорядкованих підрозділів, їх заступників, а також начальників та заступників начальників структурних підрозділів управлінь (відділів) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС, УМВС, вивчати їх моральні і професійні якості.
5.13. Погоджує відповідні додатки до наказів ГУМВС, УМВС про затвердження структури та штатної чисельності підпорядкованих підрозділів. Уносить керівництву ГУМВС, УМВС пропозиції щодо зміни структури та штатної чисельності підпорядкованих підрозділів.
5.14. У межах повноважень вирішує питання про призначення та звільнення керівника режимно-секретного органу Департаменту.
5.15. У зв'язку із загостренням криміногенної ситуації, учиненням резонансних злочинів та іншими надзвичайними обставинами, в установленому порядку вносить керівництву Міністерства пропозиції щодо залучення особового складу підпорядкованих підрозділів для надання практичної допомоги підрозділам інших регіонів.
5.16. Проводить службові розслідування надзвичайних подій, пов'язаних з порушенням дисципліни працівниками Департаменту, накладає на них дисциплінарні стягнення відповідно до Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України.
5.17. Надає працівникам чергові та інші відпустки, передбачені Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.91 N 114.
5.18. Отримує в установленому порядку від підпорядкованих підрозділів інформаційні звітні документи й матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань, підготовки узагальнених матеріалів і проектів управлінських рішень, проведення нарад.
Перший заступник Міністра
генерал-лейтенант міліції

С.П.Черних
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ГУМВС, УМВС
24.11.2010 N 581
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про управління (відділ) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі
1. Загальні положення
1.1. Положення про управління (відділ) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС, УМВС (далі - Положення) визначає загальні засади діяльності цього підрозділу.
1.2. Управління (відділ) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми ГУМВС, УМВС (далі - управління (відділ)) є самостійним структурним підрозділом ГУМВС, УМВС, який відповідно до законодавства України уповноважений здійснювати оперативно-розшукову діяльність.
1.3. Начальник управління (відділу) знаходиться в прямому безпосередньому підпорядкуванні начальника Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України та перебуває в оперативному підпорядкуванні першого заступника начальника ГУМВС, УМВС - начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю.
1.4. Накази та розпорядження Департаменту є обов'язковими для виконання управлінням (відділом) боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України.
1.5. Управлінню (відділу) підпорядковані підрозділи боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми міських та районних органів внутрішніх справ ГУМВС, УМВС.
1.6. Правову основу діяльності управління (відділу) становлять Конституція України, Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси України, Закони України "Про міліцію", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", інші законодавчі акти України, акти Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правові акти Міністерства внутрішніх справ України, ГУМВС, УМВС, чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та це Положення.
1.7. Чисельність, структура і штатний розпис управління (відділу) затверджується Міністром внутрішніх справ України за поданнями начальників ГУМВС, УМВС, погодженими з начальником Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України.
1.8. Начальник управління (відділу), його перший заступник, заступники, а також начальники та заступники начальників структурних підрозділів управління (відділу) призначаються на посаду і звільняються з посади начальником ГУМВС, УМВС за погодженням з начальником Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України.
1.9. Управління (відділ) здійснює свою діяльність за лінійно-зональним принципом на підставі поєднання єдиноначальності та колегіальності, перспективного та поточного планування, з урахуванням наукових рекомендацій та передового досвіду, у тому числі міжнародного, а також персональної відповідальності кожного працівника за стан справ на дорученій ділянці роботи.
1.10. З метою виконання оперативно-службових завдань управління (відділ) в межах компетенції за погодженням з Департаментом боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України здійснює міжнародне співробітництво з правоохоронними органами іноземних держав у формах та порядку, визначених відомчими нормативно-правовими актами МВС.
1.11. Діяльність управління (відділу) ґрунтується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, конспірації, поєднання гласних і негласних засад в оперативно-розшуковій діяльності та дотримання режиму секретності.
1.12. Управління (відділ) має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, інші печатки і штампи, відповідні бланки, необхідні для потреб оперативно-службової діяльності.
1.13. Діловодство в управлінні (відділі) здійснюється самостійно в порядку, установленому нормативними документами МВС та ГУМВС, УМВС.
2. Основні завдання управління (відділу)
Основними оперативно-службовими завданнями управління (відділу) є:
2.1. Практичне забезпечення виконання завдань з попередження та протидії злочинам, які вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, нелегальній міграції, злочинам проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинам у сфері працевлаштування за кордоном, незаконним діям щодо усиновлення (удочеріння), порушенню встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницькому донорству, а також протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних від таких злочинів.
2.2. Здійснення практичних заходів з виявлення та припинення злочинної діяльності організованих груп та злочинних організацій, насамперед транснаціонального характеру, та окремих осіб, які спеціалізуються на вчиненні злочинів, виявлення та припинення яких належить до компетенції управління (відділу). Організація оперативного супроводження кримінальних справ зазначеної категорії.
2.3. Організація оперативно-службової діяльності підпорядкованих підрозділів щодо виявлення, припинення злочинів за напрямками роботи управління (відділу) та забезпечення притягнення до кримінальної відповідальності учасників організованих груп або окремих осіб, які вчинили ці злочини, визначення напрямків роботи та пріоритетних завдань для підпорядкованих підрозділів, ефективних засобів і методів виконання покладених на них завдань, здійснення організаційно-методичного забезпечення їх діяльності з виявлення та припинення злочинів цієї категорії.
2.4. Ужиття заходів, спрямованих на вдосконалення форм і методів оперативно-розшукової діяльності підпорядкованих підрозділів, надання їм практичної допомоги в організації роботи з виявлення та припинення злочинів за напрямками роботи управління (відділу) та у вирішенні інших оперативно-службових завдань.
2.5. Організаційне забезпечення проведення заслуховувань результатів роботи підпорядкованих підрозділів, підготовка та внесення керівництву ГУМВС, УМВС пропозицій щодо вдосконалення діяльності цих підрозділів.
2.6. Практичне забезпечення в межах території обслуговування контролю спільно з представниками місцевих органів виконавчої влади за діяльністю суб'єктів господарювання ринку інформаційно-телекомунікаційних послуг, суб'єктів господарювання з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, суб'єктів туристичної діяльності, шлюбних, модельних агенцій.
2.7. Планування, організація та здійснення спільно з представниками місцевих органів виконавчої влади постійного контролю за діяльністю розважальних закладів, нічних клубів, стриптиз-барів, саун, місць продажу продукції, що завдає шкоди суспільній моралі, з метою реалізації та додержання вимог законодавства у сфері захисту моральності суспільства, обігу продукції й видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру.
2.8. Організаційне та практичне забезпечення проведення судових експертиз і комп'ютерної розвідки відповідно до вимог законодавства України і підзаконних актів.
2.9. Систематичний комплексний аналіз у межах території обслуговування стану попередження, виявлення та припинення злочинів, які вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, організації незаконного переправлення осіб через державний кордон, злочинів проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинів у сфері працевлаштування за кордоном, незаконних дій щодо усиновлення (удочеріння), порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницького донорства, легалізації (відмивання) доходів, одержаних від таких злочинів; систематичний комплексний аналіз у межах території обслуговування стану здійснення контролю за діяльністю суб'єктів господарювання ринку інформаційно-телекомунікаційних послуг, суб'єктів господарювання з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, суб'єктів туристичної діяльності, шлюбних та модельних агенцій.
2.10. Своєчасне реагування на зміни в криміногенній обстановці за напрямками роботи. Організація заходів з усунення причин і умов, які сприяють учиненню злочинів зазначеної категорії, унесення до відповідних центральних та місцевих органів виконавчої влади пропозицій про вжиття таких заходів.
2.11. Участь у межах компетенції в реалізації програм протидії злочинності, аналіз і прогнозування розвитку криміногенної ситуації за напрямками роботи управління (відділу).
2.12. Установлення відповідно до законодавства України конфіденційного співробітництва на засадах добровільності з особами, які здатні висвітлювати протиправну діяльність організованих злочинних груп та окремих осіб, причетних до вчинення злочинів за напрямками роботи управління (відділу).
2.13. Координація роботи в межах компетенції з організації протидії злочинності з підрозділами Державної служби боротьби з економічною злочинністю, карного розшуку, боротьби з незаконним обігом наркотиків, інформаційних технологій, громадської безпеки, Укрбюро Інтерполу, взаємодія з місцевими органами прокуратури, Служби безпеки, Державної прикордонної служби, місцевими органами виконавчої влади, до компетенції яких належать окремі питання у сфері протидії кіберзлочинності, торгівлі людьми, нелегальної міграції, працевлаштування за кордоном та суспільної моралі. Проведення спільних заходів з попередження і розкриття злочинів зазначеної категорії.
2.14. Взаємодія в межах компетенції з державними та недержавними установами й організаціями, що займаються протидією кіберзлочинності і торгівлі людьми. Участь у роботі нарад, конференцій та семінарів з проблемних питань, пов'язаних з цими видами злочинів.
2.15. Підготовка та подання до Департаменту боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України інформації з питань запобігання злочинам за напрямками роботи управління (відділу) та боротьби з ними, а також з інших питань діяльності управління (відділу).
2.16. Ужиття заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня працівників управління (відділу) та підпорядкованих підрозділів щодо виконання завдань, визначених національним законодавством, Положенням про Департамент боротьби з кіберзлочинністю і торгівлею людьми МВС України, Положенням про Міністерство внутрішніх справ України та нормативно-правовими актами МВС.
2.17. Виконання програм кадрового забезпечення підпорядкованих підрозділів, ужиття заходів, спрямованих на дотримання дисципліни і законності в їх діяльності.
2.18. Практичне забезпечення (у межах компетенції) формування позитивного іміджу органів внутрішніх справ.
2.19. Висвітлення в загальнодержавних та регіональних засобах масової інформації результатів діяльності управління (відділу) та підпорядкованих підрозділів з метою підвищення громадської свідомості населення та формування негативного ставлення суспільства до кіберзлочинів, торгівлі людьми, нелегальної міграції та злочинів проти моральності.
3. Функції управління (відділу)
Відповідно до покладених на нього оперативно-службових завдань управління (відділ) виконує наступні функції:
3.1. Забезпечує реалізацію практичних заходів, спрямованих на попередження та протидію злочинам, які вчиняються з використанням високих інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж (злочини у сфері інформаційно-телекомунікаційних технологій, у сфері електронних платежів і господарської діяльності, зокрема, порушення прав інтелектуальної власності та заняття гральним бізнесом, а також злочини проти інформаційної безпеки, у тому числі незаконні дії зі спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації), торгівлі людьми, нелегальній міграції, злочинам проти моральності (створення або утримання місць розпусти і звідництво, сутенерство, примушування до заняття проституцією чи втягнення в заняття проституцією, а також виготовлення, збут або розповсюдження порнографічних предметів та творів, що пропагують культ насильства і жорстокості), злочинам у сфері працевлаштування за кордоном, незаконним діям щодо усиновлення (удочеріння), порушенню встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, насильницькому донорству, а також протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних від таких злочинів.
3.2. Безпосередньо вживає оперативно-розшукових та агентурних заходів, спрямованих на виявлення та припинення злочинної діяльності організованих груп і злочинних організацій, насамперед транснаціонального характеру, та окремих осіб, які спеціалізуються на вчиненні злочинів, виявлення і припинення яких належить до компетенції управління (відділу).
3.3. Безпосередньо на добровільних засадах працює з джерелами оперативної інформації, здатними надавати відомості про злочини, виявлення та припинення яких віднесено до компетенції управління (відділу), та осіб, що вчиняють такі злочини. Безпосередньо заводить оперативно-розшукові справи та здійснює провадження за ними в порядку, визначеному Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність" та Інструкцією про оперативно-розшукову діяльність оперативних підрозділів органів внутрішніх справ України, затвердженою наказом МВС від 17.04.2004 N 007. Організовує оперативне супроводження кримінальних справ про злочини, виявлення та припинення яких віднесено до компетенції управління (відділу).