• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального митного штампа "Переогляд"

Державна митна служба України  | Наказ, Порядок від 17.10.2000 № 573 | Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 17.10.2000
  • Номер: 573
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 573 від 17.10.2000
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 280 від 24.05.2012 )
Про затвердження Порядку замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального митного штампа "Переогляд"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 321 від 17.05.2001 N 476 від 11.06.2007 N 151 від 27.02.2009 )
У зв'язку з уведенням в дію наказом Держмитслужби від 28.10.99 N 684 спеціального митного штампа "Переогляд" та на виконання наказу Держмитслужби від 12.10.2000 N 563, з метою визначення персональної відповідальності інспекторів підрозділів митної варти, що здійснюють переогляд, та запобігання незаконним спробам переміщення вантажів, товарів, цінностей, оформлених митними органами з порушеннями митного законодавства, а також впорядкування технології переогляду й документального оформлення його результатів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального митного штампа "Переогляд" (додається).
2. Вважати такими, що втратили чинність, пункти 6 та 7 наказу Держмитслужби від 28.10.99 N 684.
3. Управлінню по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил (Швидков Г.І.) розробити у двотижневий термін ескізи матриці спеціального митного штампа "Переогляд" і передати їх до господарсько-експлуатаційного митного управління.
4. Господарсько-експлуатаційному митному управлінню (Буц М.К.) у двомісячний термін після вирішення питання цільового фінансування витрат на зазначену мету забезпечити виготовлення спеціальних митних штампів "Переогляд" і видачу їх митницям.
5. Господарсько-експлуатаційному митному управлінню (Буц М.К.) та постачальному митному господарству (Літвінова І.В.) забезпечити вчасну видачу митницям для підрозділів митної варти штемпельних машинок, спеціальної мастики, додаткових штемпельних подушечок і клейової основи для матриць спеціальних митних штампів "Переогляд".
6. Начальникам регіональних митниць, митниць після введення в дію спеціального митного штампа "Переогляд" забезпечити:
6.1. Видачу інспекторському складу підрозділів митної варти спеціальних митних штампів "Переогляд" згідно з Порядком замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального митного штампа "Переогляд", затвердженим цим наказом.
6.2. Призначення відповідального за введення до бази даних програмно-інформаційного комплексу (далі - ПІК) "Особисте митне забезпечення" відомостей про спеціальні митні штампи "Переогляд".
6.3. Стовідсоткове введення даних про спеціальні митні штампи "Переогляд" до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС).
6.4. До першого числа місяця, наступного за місяцем введення в дію спеціального митного штампа "Переогляд", надіслати до ІАМУ перелік користувачів для надання їм права введення до ЄАІС Держмитслужби інформації зазначеного ПІК. Перелік користувачів підготувати згідно з вимогами Інструкції по використанню та зберіганню парольних книжок для доступу до центральної бази даних Державної митної служби України, затвердженої наказом Держмитслужби від 05.07.99 N 408.
6.5. Персональну відповідальність посадових осіб митниць за своєчасність уведення даних про спеціальні митні штампи "Переогляд" до бази даних автоматизованого обліку спеціальних митних штампів "Переогляд" та за їх достовірність.
6.6. Ужиття заходів до недопущення безпідставних затримок товарів та інших предметів, що переміщуються територією України під митним контролем, під час переогляду, а також невчасного інформування про зміни в розподілі спеціальних митних штампів "Переогляд".
6.7. Оформлення контрольних відтисків спеціальних митних штампів "Переогляд" та направлення їх до Управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил протягом місяця після надходження в митниці нових митних забезпечень.
6.8. Інформування керівників суміжних організацій, які згідно зі ст. 18 Митного кодексу України та технологічними схемами беруть участь у здійсненні інших видів контролю, про введення в дію штампів "Переогляд" у митних органах України.
7. Начальнику інформаційно-аналітичного митного управління Копосову С.А. в двомісячний термін після виходу наказу внести зміни до програмно-інформаційного комплексу "Особисте митне забезпечення".
8. Начальнику управління міждержавних зв'язків Зарудному С.М. інформувати митні органи інших країн, з якими підписано міжурядові та міжвідомчі угоди з митних питань, про введення в дію спеціального митного штампа "Переогляд" у митних органах України.
9. Начальнику управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Швидкову Г.І. інформувати АсМАП України та IRU про введення в дію штампа "Переогляд" у митних органах України.
10. Начальнику управління справами Карпенку В.П. забезпечити своєчасну розсилку Порядку по митницях.
11. Дата і час введення в дію спеціального митного штампа "Переогляд" будуть доведені окремо.
12. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Швидкова Г.І.
Голова Служби Ю.П.Соловков
Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
від 17.10.2000 р. N 573
Порядок замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального митного штампа "Переогляд"
1. Особисті митні забезпечення інспекторів підрозділів митної вартості
До особистих митних забезпечень, що використовуються інспекторами підрозділів митної варти відділень (служб) по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил митних органів України належать:
- спеціальний митний штамп "Переогляд", що використовується для засвідчення здійснення операції переогляду інспекторами підрозділів митної варти (згідно зі ст. ст. 29, 30, 31 Митного кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29.06.96 N 698 і проставляється на документах, оформлених митними органами при переміщенні через митний кордон України вантажів, валюти, цінностей, багажу, транспортних засобів тощо;
- спеціальний пломбір з пуансонами (митне забезпечення типу 3)*, що використовується після здійснення операції переогляду для накладення пломб на вантаж, контейнери, транспортні засоби (у тому числі транспортні засоби індивідуального користування), приміщення, місткості та інші місця, де містяться або можуть міститися товари та інші предмети, що перебувають під митним контролем. Номер спеціального пломбіру зазначається в документах на вантаж;
--------------
* Використання особистих митних забезпечень типу 3 у підрозділах по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил дозволено наказом Держмитслужби від 28.10.99 N 684
.
- особиста металева печатка (митне забезпечення типу 4), що використовується інспекторами підрозділів митної варти для опечатування складів, приміщень, сейфів, транспортних засобів, індивідуальних робочих портфелів тощо.
Порядок замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального пломбіру з пуансонами та особистої металевої печатки затверджено наказом Держмитслужби від 17.11.98 N 723.
Спеціальний митний штамп (далі - штамп) "Переогляд" виготовлено на базі універсального дата-штампа зі змінними барабанами та матрицею. Він має декілька ступенів захисту. На барабанах нанесено службові символи. Зміну символів визначено цим Порядком.
Для здійснення відтиску штампа "Переогляд" на барабанах набирається рядок з восьми символів. Кожний символ цього рядка може змінюватися незалежно від інших.
Наприклад: 03 05 00 23.
Символи з першого по шостий означають дату операції. Вони змінюються інспектором підрозділу митної варти відповідно до поточної дати.
Сьомий та восьмий символи рядка відведено для коду першого ступеня захисту митного забезпечення від підробок. Для спеціальних митних штампів "Переогляд" підрозділів митної варти встановлюються коди із "14" по "24". Вони змінюються інспектором підрозділу митної варти згідно з листом управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби України, підписаним начальником управління або його заступником (додаток 1)*. Самостійно встановлювати інші значення цих кодів забороняється.
Ескіз матриці штампа "Переогляд" розробляється управлінням по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби України (зразок матриці штампа наведено в додатку 2) та може змінюватися згідно з наказом Держмитслужби в разі потреби.
2. Порядок замовлення
Спеціальні митні штампи "Переогляд" виготовляються централізовано на замовлення господарсько-експлуатаційного митного управління Державної митної служби України, яке здійснює контроль за виконанням замовлення та вчасним отриманням митницею замовлених нею штампів.
Для виготовлення нових матриць, і додаткової кількості штемпельних машинок до господарсько-експлуатаційного митного управління Державної митної служби України митницею надсилається замовлення визначеного зразка (додаток 3). У замовлені обгрунтовується його причина (збільшення штатної чисельності підрозділів митної варти, створення нових підрозділів, пошкодження митного забезпечення тощо).
Рішення про потребу виготовлення замовлених спеціальних митних штампів "Переогляд" приймається господарсько-експлуатаційним митним управлінням (далі - ГЕМУ) за погодженням з управлінням по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
3. Порядок видачі, зберігання та обліку
3.1. Штампи "Переогляд", одержані в ГЕМУ, зберігаються на складі митниці. Матриці до спеціальних митних штампів "Переогляд" зберігаються в опечатаній металевій шафі (сейфі) складу окремо від штемпельних машинок.
3.2. В підрозділи митної варти штампи "Переогляд" видаються (з розрахунку один штамп на пересувну оперативну групу) інспекторам, які безпосередньо здійснюють переогляд і визначені наказом митниці за поданням начальника відділення (служби) по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил.
Митні забезпечення видаються, вилучаються з користування або передаються іншій посадовій особі тільки відповідно до наказу митниці (додатки 4, 5) з подальшим інформуванням управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби.
Штамп "Переогляд" видається інспектору підрозділу митної варти для використання згідно з установленим цим документом порядком, разом зі спеціальним пломбіром з пуансонами, металевою печаткою та індивідуальним робочим портфелем (валізою). Користуватися особистими митними забезпеченнями будь-якого типу, що використовуються інспекторами митної варти, дозволяється тільки під час виконання останніми своїх службових обов'язків.
Митні забезпечення видаються інспекторам підрозділів митної варти тільки разом, у комплекті. Опечатаний портфель (валіза) зі штампом "Переогляд" і пломбіром у ньому зберігаються у металевій шафі (сейфі) в чергового по митниці та видаються інспекторові митної варти, за яким закріплені ці митні забезпечення, тільки під розпис у спеціальному зареєстрованому журналі за наявності наказу митниці або письмового доручення про здійснення переогляду.
3.3. Усі особисті митні забезпечення інспекторів підрозділів митної варти, крім особистої металевої печатки, зберігаються в індивідуальних портфелях, які після закінчення оперативних дій опечатуються особистою металевою печаткою співробітника - власника портфеля й здаються на зберігання в металевій шафі (сейфі), яка міститься в кімнаті чергового по митниці в зачиненому та опечатаному стані. Ключі від шафи повинні постійно перебувати в чергового по митниці й передаватись по зміні з одночасною перевіркою наявності портфелів та цілості й відповідності номерів відтисків особистих металевих печаток.
При пересуванні інспектора підрозділу митної варти зоною діяльності митниці під час виконання службових обов'язків митні забезпечення мають міститися в його особистому портфелі разом з документами та потрібними інструментами для роботи.
Особисто на інспектора, за яким закріплено митні забезпечення, покладається відповідальність за їх використання та зберігання під час виконання ним службових обов'язків.
3.4. Облік штампів "Переогляд", виданих співробітникам підрозділів митної варти, провадиться підрозділами по роботі з особовим складом відповідно до наказів митниці.
3.5. Контрольні відтиски штампів "Переогляд", що направляються до Управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, оформлюються таким чином.
Відтиски наявних у митниці матриць штампів "Переогляд" проставляються на стандартних аркушах у трьох примірниках послідовно в порядку збільшення номерів штампів. Відтиски мають бути чіткими, усі елементи - читабельними, будь-які змазування або розпливчастість зображення не допускаються. Документ засвідчується підписом начальника митниці й після проставлення на ньому реєстраційного номера надсилається під грифом ДСК до Управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил.
У разі будь-яких змін у наявності матриць штампа "Переогляд" у митниці (крадіжка, втрата, пошкодження, руйнування, штатні зміни тощо) документ з контрольними відтисками переоформлюється повністю й у місячний термін з моменту скоєння події або надходження в митницю нових митних забезпечень направляється до Управління по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил з приміткою, де зазначаються реєстраційний номер попереднього документа, причина його переоформлення та номери наказів, згідно з якими матриці штампа були вилучені.
Строк зберігання документів з контрольними відтисками, що були замінені, - 3 роки.
( Розділ 3 доповнено підпунктом 3.5 згідно з Наказом Держмитслужби N 321 від 17.05.2001 )
4. Порядок використання
( Підпункт 4.1 пункту 4 втратив чинність на підставі Наказів Державної митної служби N 476 від 11.06.2007, N 151 від 27.02.2009 )
4.2. Для роботи зі штампом "Переогляд" використовується спеціальна фарба (другий ступінь захисту від підробок), зміна кольору якої проводиться тільки централізовано Державною митною службою України одночасно по всіх митницях України відповідно до кольору, що встановлюється для особистих митних забезпечень типів 1 і 2 згідно з порядком, визначеним наказом Держмитслужби від 17.11.98 N 723.
Перед початком роботи зі штампом "Переогляд" потрібно впевнитися, чи правильно встановлено на змінних барабанах поточну дату та сьомий і восьмий символи, а також чи збігається колір спеціальної фарби на штемпельній подушці з кольором, установленим на цей час у митних органах України.
4.3. У разі крадіжки або втрати штампа "Переогляд" видається відповідний наказ митниці про вилучення цього митного забезпечення, номер якого в подальшому більше не використовується. В окремих випадках у разі втрати штампа "Переогляд" виготовляється матриця з новим номером.
4.4. Якщо надійшла інформація про виявлені підроблені відтиски штампа "Переогляд", то наказом митниці матриця цього штампа вилучається з користування.
Вилучена з користування матриця протягом 18 місяців зберігається в металевій шафі (сейфі) складу, після чого знищується за актом.
При вилученні з користування матриць унаслідок виявлених підробок виготовляється нова матриця з новим номером, який ще не використовувався до цього часу для цієї митниці. Усі зміни підлягають відображенню в базі даних автоматизованого обліку спеціальних митних штампів "Переогляд".
4.5. При руйнуванні матриці вона підлягає знищенню за актом. Замість неї виготовляється нова матриця з тим же номером. Видається відповідний наказ митниці (додаток 5).
4.6. Відповідальна посадова особа митниці в термін, що не перевищує 4-х годин з моменту виявлення факту крадіжки, втрати або підробки спеціального митного штампа "Переогляд", звертається до центрального WEB-серверу Держмитслужби (меню "Довідники", "Печатки та штампи", "Ведення БД особистого митного забезпечення"), вибирає режим "Зміна стану особистого митного забезпечення" і виконує дії, передбачені пунктом 3.3 Керівництва користувача ПІК "Особисте митне забезпечення".
5. Відповідальність
Відповідальність за організацію правильного зберігання штампів "Переогляд" та спеціальної фарби, за вчасне інформування відповідних підрозділів Держмитслужби про зміни в розподілі штампів "Переогляд", про втрату або вилучення з використання митних забезпечень митної варти, за своєчасне внесення змін до бази даних автоматизованого обліку спеціальних митних штампів "Переогляд", а також за вчасне забезпечення митниці спеціальною фарбою несе начальник митниці.
Начальники відділень (служб) по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил, начальники підрозділів митної варти несуть відповідальність за правильне використання та зберігання особистих митних забезпечень і спеціальної фарби в підрозділах митної варти та за вчасне інформування керівництва митниці та відповідних підрозділів Держмитслужби про втрату чи пошкодження митних забезпечень співробітниками підрозділів митної варти.
Інспектор підрозділу митної варти, за яким закріплено штамп "Переогляд", несе відповідальність за використання спеціальної фарби тільки за призначенням, тобто для проставлення відтисків виключно спеціальних митних штампів "Переогляд".
Особовий склад підрозділів митної варти, якому відповідно до наказу митниці надається право використання спеціального митного штампа "Переогляд", має ознайомитися з цим Порядком і здати залік, про що на зворотному боці наказу митниці робиться запис: "З Порядком замовлення, видачі, зберігання, обліку та використання спеціального митного штампа "Переогляд" та наказом Держмитслужби від 17.11.98 N 723 ознайомлений. Про відповідальність попереджений", який завіряється власним підписом співробітника підрозділу митної варти.
У разі крадіжки, втрати або пошкодження спеціального митного штампа "Переогляд":
- інспектором подається рапорт на ім'я начальника митниці з детальним поясненням обставин випадку;
- начальник митниці в п'ятиденний термін організує проведення службового розслідування в установленому законодавством порядку для з'ясування обставин та вживає пошукових заходів для повернення втраченого митного забезпечення, а також інформує про випадок слідчі органи;
- начальник митниці терміново інформує Держмитслужбу про подію в порядку, викладеному в розділі 4 цього Порядку.
Співробітник підрозділу митної варти, з вини якого сталася втрата спеціального митного штампа "Переогляд", несе відповідальність згідно із чинним законодавством України.
В інших випадках питання про міру покарання винного вирішується начальником митниці згідно із чинним законодавством України.
Якщо в результаті проведення службового розслідування встановлено, що пошкодження спеціального митного штампа "Переогляд" сталося в результаті неправильної експлуатації, то інспектор підрозділу митної варти, за яким був закріплений цей штамп, має відшкодувати витрати на його заміну згідно із чинним законодавством.
Інспектор підрозділу митної варти, за яким закріплено наказом митниці спеціальний митний штамп "Переогляд", несе особисту відповідальність за правильно встановлені згідно з вимогами цього Порядку символи барабана та за використання встановленого на цей час у митних органах України кольору спеціальної фарби.
----------
* Додатки відсутні.