• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку отримання органами та підрозділами внутрішніх справ благодійних внесків, грантів та дарунків від фізичних та юридичних осіб

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 05.11.2010 № 543
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 05.11.2010
  • Номер: 543
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 05.11.2010
  • Номер: 543
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
05.11.2010 N 543
Про затвердження Порядку отримання органами та підрозділами внутрішніх справ благодійних внесків, грантів та дарунків від фізичних та юридичних осіб
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )
Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України, Закону України "Про благодійництво та благодійні організації", постанов Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1295 "Про затвердження Порядку розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або виконаних робіт", від 4 серпня 2000 року N 1222 "Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування" та з метою здійснення контролю за отриманням та використанням органами та підрозділами МВС благодійної допомоги
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок отримання органами та підрозділами внутрішніх справ благодійних внесків, грантів та дарунків від фізичних та юридичних осіб (далі - Порядок), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів центрального апарату Міністерства, начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізницях, медичних реабілітаційних центрів, ректорам вищих навчальних закладів, керівникам інших підпорядкованих МВС підрозділів (далі - органи і підрозділи МВС):
2.1. Забезпечити отримання та використання благодійних внесків, грантів та дарунків відповідно до Порядку.
2.2. Відображати отриману благодійну допомогу в бухгалтерському обліку та формах фінансової звітності відповідно до вимог законодавства.
2.3. Припинити практику самостійного звернення до благодійників, у тому числі благодійних організацій, щодо надання благодійної допомоги.
3. ДВБ (Тулаєв О.С.) забезпечити контроль за правомірністю отримання благодійної допомоги, грантів та дарунків підрозділами органів внутрішніх справ.
( Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )
4. Управлінню внутрішнього аудиту під час контрольних заходів здійснювати перевірки дотримання порядку отримання, обліку та використання благодійної допомоги, грантів та дарунків підрозділами органів внутрішніх справ.
( Наказ доповнено пунктом 4 згідно з Наказом Міністерствавнутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )
5. Уважати такою, що втратила чинність, вказівку МВС від 06.04.2005 N 264.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Ворону Д.М.
7. Наказ надіслати за належністю.
Міністр
генерал-лейтенант міліції

А.В.Могильов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МВС
06.11.2010 N 543
ПОРЯДОК
отримання органами та підрозділами внутрішніх справ благодійних внесків, грантів та дарунків від фізичних та юридичних осіб
1. Цей Порядок визначає вимоги до отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків, пожертв, грантів і дарунків (далі - благодійної допомоги) від юридичних та фізичних осіб - резидентів і нерезидентів (далі - благодійники) органами та
2. У цьому Порядку наведені нижче терміни та поняття вживаються в такому значенні:
благодійництво - добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб у поданні набувачам матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги;
благодійна діяльність - добровільна безкорислива діяльність благодійних організацій, що не передбачає одержання прибутків від цієї діяльності;
благодійна організація - недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб, передбачених законодавством;
благодійники - фізичні та юридичні особи, які здійснюють благодійництво в інтересах набувачів благодійної допомоги;
набувачі благодійної допомоги - органи та підрозділи МВС, підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МВС, які потребують і отримують благодійну допомогу;
благодійні внески, гранти та дарунки - кошти, транспорт та інша техніка, необхідна для охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю, медикаменти, продукти харчування, м'який інвентар та інші запаси, малоцінні та швидкозношувані предмети, основні засоби, роботи і послуги, що надаються благодійниками та благодійними організаціями органам та підрозділам МВС для забезпечення здійснення основних функцій та завдань, покладених на них Законом України "Про міліцію", іншими законодавчими та нормативно-правовими актами України.
( Порядок доповнено пунктом 2 згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )
3. Благодійна допомога може надаватися у вигляді товарів, робіт, послуг, призначених для використання органами та підрозділами МВС у діяльності за напрямами, передбаченими статтею 4 Закону України "Про благодійництво та благодійні організації".
Порядок розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної допомоги у вигляді наданих послуг або виконаних робіт затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року N 1295.
Благодійна допомога може надаватися благодійниками набувачам благодійної допомоги також у грошовій формі для фінансування їх потреб за напрямами видатків, визначеними благодійниками.
Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не визначено, шляхи спрямування благодійного внеску визначаються комісійно відповідно до першочергових потреб органу чи підрозділу МВС, пов'язаних виключно з його основною діяльністю.
Комісія з визначення шляхів спрямування благодійної допомоги (далі - Комісія) створюється органом чи підрозділом МВС - набувачем благодійної допомоги. Головою Комісії є керівник зазначеного органу чи підрозділу МВС або його заступник. До складу Комісії можуть включатися представники профспілкової організації, інших громадських організацій.
Коло першочергових потреб органу чи підрозділу МВС (поліпшення матеріально-технічної бази, проведення розрахунків з підприємствами-постачальниками комунальних послуг та енергоносіїв, погашення кредиторської заборгованості тощо) визначається Комісією відповідно до потреб фінансування органу чи підрозділу МВС за напрямами видатків, передбачених бюджетними програмами.
Не допускається використання благодійної допомоги на створення комфортних умов для керівництва органу чи підрозділу МВС, а саме: придбання автотранспорту, меблів, мобільних телефонів, ноутбуків тощо.
( Пункт 3 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )
4. Благодійні внески не можуть заміняти плату за надання органами та підрозділами платних послуг за переліком, визначеним законодавством.
5. Особливості оподаткування благодійної допомоги, у тому числі умови надання податкових пільг, визначаються законодавчими актами.
6. Після отримання від благодійника пропозицій щодо надання благодійної допомоги у вигляді грошей, товарів, робіт, послуг, її видів, розмірів тощо Комісія органу чи підрозділу МВС:
6.1. Упродовж 5 діб визначає та узгоджує шляхи і цілі, на які буде спрямована благодійна допомога, та закріплює прийняте рішення в реєстрі, що додається (додаток 1).
6.2. Направляє реєстр для погодження до Департаменту внутрішньої безпеки або його територіальних підрозділів, які в межах наданих прав та повноважень у встановлені законодавством терміни вивчають правомірність отримання органами та підрозділами запропонованої благодійниками благодійної допомоги, про що робиться відповідний запис у реєстрі, який надсилається ініціатору запиту.
6.3. У визначені законодавством терміни повідомляє благодійника про наміри прийняти запропоновану благодійну допомогу або відмовитися від неї.
6.4. Уносить зміни до спеціального фонду кошторису за напрямами видатків відповідно до Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року N 228,та в обов'язковому порядку подають разом з іншими необхідними документами реєстр благодійників, погоджений з територіальним підрозділом У(В)ВБ ДВБ.
6.5. Набувачі благодійної допомоги у формі благодійних внесків і пожертвувань, що мають цільовий характер (благодійні гранти), повинні звітувати перед благодійниками та благодійними організаціями про їх використання.
( Пункт 6 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )
7. Органи та підрозділи МВС ведуть бухгалтерський та оперативний облік надходження, зберігання, розподілу та використання благодійної допомоги у вигляді товарів, робіт, послуг, а також звітність за встановленими Держкомстатом формами, яку надсилають відповідній комісії з питань гуманітарної допомоги та органам державної податкової служби. При цьому органи та підрозділи МВС про отримані надходження в натуральній формі подають до органів Державного казначейства Довідку про надходження у натуральній формі. Органи Державного казначейства відображають в обліку виконання державного бюджету операції, проведені розпорядниками бюджетних коштів у натуральній формі, на момент їх подання.
Відображення в бухгалтерському обліку бюджетних установ отриманих надходжень у натуральній формі проводиться на субрахунку 712 "Доходи за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ". Видатки за такими надходженнями відображаються за субрахунком 812 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень".
Слід зазначити, що з метою недопущення розбіжностей у звітності про виконання бюджетів та кошторисів розпорядників бюджетних коштів необхідно проводити відображення зазначених операцій за один і той же звітний період.
8. У бухгалтерському обліку органів та підрозділів МВС облік благодійної допомоги здійснюється в загальному порядку згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ та Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженими наказом Головного управління Державного казначейства України від 10.12.99 N 114 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.12.99 за N 890/4183, із змінами та доповненнями.
У випадку надходження благодійної допомоги у грошовій формі записи здійснюються відповідно до Інструкції про кореспонденцію субрахунків бухгалтерського обліку для відображення основних господарських операцій бюджетних установ, затвердженої наказом Державного казначейства України від 10 липня 2000 року N 61 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2000 року за N 497/4718, із змінами та доповненнями.
У випадку надходження благодійної допомоги у натуральній формі здійснюються такі записи:
надходження благодійної допомоги в натуральній формі відображаються за дебетом субрахунку 324 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень" та кредитом субрахунку 712 "Доходи за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ";
- касові видатки за надходженнями у натуральній формі відображаються за дебетом субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" та кредитом субрахунку 324 "Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень".
При оприбуткуванні основних засобів робиться бухгалтерський запис за дебетом субрахунків 101-122 та кредитом субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" і одночасно здійснюється запис за дебетом субрахунку 812 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень" та кредитом субрахунку 401 "Фонд в необоротних активах за їх видами".
При оприбуткуванні малоцінних та швидкозношуваних предметів робиться бухгалтерський запис за дебетом субрахунку 221 "Малоцінні та швидкозношувані предмети, що знаходяться на складі і в експлуатації" та кредитом субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" і одночасно здійснюється запис за дебетом субрахунку 812 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень" та кредитом субрахунку 411 "Фонд у малоцінних та швидкозношуваних предметах за їх видами".
Медикаменти, продукти харчування та інші запаси оприбутковуються за дебетом субрахунків 231-235, 238-239 та кредитом субрахунку 364 "Розрахунки з іншими дебіторами". Списання медикаментів, продуктів харчування та інших запасів на фактичні видатки здійснюється у міру їх використання дебетом субрахунку 812 "Видатки за іншими джерелами власних надходжень" та кредитом субрахунків 231-235, 238-239.
У разі відсутності обліку щодо отримання та цільового використання благодійної допомоги вона вважається використаною не за цільовим призначенням.
9. Списання матеріальних цінностей, отриманих як благодійна допомога, з балансу органів та підрозділів МВС здійснюється відповідно до вимог законодавства.
( Абзац перший пункту 9 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )
При списанні з балансу установи благодійної допомоги з певним терміном експлуатації слід керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2000 N 514 "Про затвердження Порядку списання товарів (предметів) гуманітарної допомоги, які мають певний термін експлуатації".
( Порядок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012}
Директор ДФЗБО МВС України С.М.Копитов
Додаток 1
до п. 6.1 Порядку отримання
органами та підрозділами
внутрішніх справ благодійних
внесків, фантів та дарунків
від фізичних та юридичних
осіб
РЕЄСТР
благодійників _______________________________________________
(назва підрозділу)
(грн.)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| N | Назва | Документ, | Назва (для юридичних осіб), | Юридична | Мета | Сума |Безкоштовно отримані|
|п/п|підрозділу-| що | П.І.Б. (для фізичних осіб) надавача | адреса, |надання |грошової|матеріальні цінності|
| |одержувача | засвідчує | | місце |допомоги|допомоги| |
| | | факт |-------------------------------------------------------|реєстрації| | |--------------------|
| | | надання |юридична|фізична| співробітники ОВС | надавача | | |назва|кількість|сума|
| | |благодійної| особа | особа | | | | | | | |
| | | допомоги | | | | | | | | | |
| | | (акт | | |--------------------------------------| | | | | | |
| | | передачі, | | | П.І.Б. | Загальна | розмір | | | | | | |
| | | платіжне | | | | сума | місячного | | | | | | |
| | |доручення, | | | | наданої | грошового | | | | | | |
| | | тощо) | | | |благодійної|забезпечення| | | | | | |
| | | | | | | допомоги | | | | | | | |
| | | | | | | протягом | | | | | | | |
| | | | | | | року | | | | | | | |
|---+-----------+-----------+--------+-------+-------------+-----------+------------+----------+--------+--------+-----+---------+----|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Керівник установи __________________________________________
(підпис) (ініціали і прізвище)
Керівник __________________________________________
фінансового підрозділу (підпис) (ініціали і прізвище)
"Погоджено"
Керівник У(В)ВБ ДВБ __________________________________________
(підпис) (ініціали і прізвище)
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ N 314 від 12.04.2012 )