• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Форма типового документа, Рекомендації від 22.09.2003 № 439 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Рекомендації
  • Дата: 22.09.2003
  • Номер: 439
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Рекомендації
  • Дата: 22.09.2003
  • Номер: 439
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
22.09.2003 N 439
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 394 від 04.08.2004 )
Про організацію лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД
З метою впровадження сучасних методів проведення антиретровірусної терапії ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД згідно з наказами МОЗ України N 173 від 15.04.2003 та N 265 від 12.06.2003, а також виконання першого етапу Програми Глобального фонду боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією "Забезпечення лікування, догляду та підтримки людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, зниження негативних наслідків епідемії ВІЛ/СНІД і розробка та впровадження системи контролю епідемії ВІЛ/СНІД, управління, моніторингу та оцінки програми попередження ВІЛ/СНІД" (далі Програма Глобального фонду) в частині організації на Україні лікування хворих
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити графік забезпечення антиретровірусною терапією ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в регіонах України, Рекомендації щодо організації лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на першому етапі впровадження Програми Глобального фонду, форму подання інформації про стан залучення до лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, що додаються.
2. Міністру Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації:
2.1. Забезпечити організацію лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД та виконання графіку забезпечення антиретровірусною терапією ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД в регіонах України.
2.2. Розробити та забезпечити виконання спільного з Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, та іншими неурядовими, громадськими організаціями, регіональними Управліннями у справах сім'ї та молоді плану дій, спрямованого на залучення до лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
2.3. Широко використовувати засоби масової інформації у проведенні роз'яснювальної роботи щодо забезпечення лікуванням ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
2.4. Визначити та затвердити наказом заклад(и) охорони здоров'я, який(які) буде(будуть) забезпечувати стаціонарний і амбулаторний етапи лікування. Інформацію про виконання цього пункту наказу подати до МОЗ України не пізніше 05.10.2003.
2.5. Організувати проведення семінарів для медичних працівників з питань лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
2.6. Розробити, затвердити заходи щодо забезпечення контрольованого лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД і забезпечити їх виконання.
2.7. Забезпечити контроль за послідовністю безперервного лікування хворих на етапах стаціонар - поліклініка.
2.8. Подавати Міністерству охорони здоров'я України інформацію згідно з формою подання інформації про стан залучення до лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, затвердженої цим наказом, двічі на місяць станом на 5 та 20 числа на період до 100% охоплення лікуванням ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД і далі щомісячно до 5 числа наступного за звітнім періодом.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Лапушенко О.В.
В.о. Міністра В.В.Загородній
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
22.09.2003 N 439
ГРАФІК
забезпечення антиретровірусною терапією хворих на СНІД в регіонах України
З/пНайменування регіонуОхоплення лікуванням
Протягом 1-го місяця
з початку поставки
ліків
Протягом 2-го місяців
з початку поставки
ліків
Протягом 3-го місяця
з початку поставки
ліків
1АР Крим50% хворих, що
потребують лікування
75% хворих, що
потребують лікування
100% хворих, що
потребують
лікування
2Донецька
3Дніпропетровська
4Луганська
5Харківська
6Одеська
7Херсонська
8Миколаївська
9Інші, де кількість
ВІЛ-інфікованих III-IV
стадії менше 100 осіб
протягом місяця з початку поставки ліків
Начальник відділу профілактики
інфекційних соціально небезпечних
хвороб
Директор Українського центру
профілактики і боротьби зі СНІДом


Т.А.Александріна

А.М.Щербінська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
22.09.2003 N 439
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на першому етапі впровадження Програми Глобального фонду
Рекомендації щодо організації лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД на першому етапі впровадження Програми Глобального фонду розроблені з метою їх використання у роботі закладів охорони здоров'я, які проводять лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.
Контрольоване лікування - це прийом призначених ліків під наглядом медичного, соціального працівника, волонтера або іншої особи.
Відповідно до наказу МОЗ України N 173 від 15.04.2003 та рекомендацій ВООЗ*, в разі відсутності можливості визначення кількості СД4 методом проточної цитофотометрії та рівня вірусного навантаження методом ЛПР, антиретровірусну терапію (АРТ) слід розпочинати наступним чином:
- першій групі хворих, що за класифікацією ВООЗ відносяться до IV стадії хвороби, тобто СНІДу, АРТ призначають за клінічними показаннями; при необхідності її починають в стаціонарі з подальшим переходом на амбулаторне лікування;
- у другій групі хворих, які відносяться до III стадії ВІЛ-інфекції, коли спостерігаються симптоми прогресії хвороби, в тому числі рецидивуючі вірусні, бактеріальні та грибкові інфекції, хвороби, до яких призводять найпростіші чи гельмінти; замість підрахунку СД4 лімфоцитів можна використати показник загальної кількості лімфоцитів. АРТ розпочинають при загальній кількості лімфоцитів менше 1200 кл/мм. куб.
Антиретровірусну терапію дітей доцільно розпочинати в стаціонарі з поступовим переходом на амбулаторне лікування.
Порядок проведення АРТ та її контроль
1. Хворі першої групи, тобто віднесені до IV стадії хвороби (СНІДу), отримують препарати в стаціонарі, при переході на амбулаторне лікування хворим видається запас ліків на 1 місяць.
Контроль за використанням ліків у стаціонарі щоденно здійснюється медичною сестрою відділення.
2. Хворі другої групи, прихильність до терапії яких не викликає сумніву у лікаря, що відповідає за АРТ, отримують препарати для амбулаторного лікування на дому з розрахунку на 1 місяць.
Контроль прийому ліків здійснюється вибірково фахівцями центру чи КІЗу.
В разі, коли хворий схильний до порушення режиму прийому ліків, до контролю прийому ліків залучаються члени сім'ї хворого, волонтери, громадські організації, патронажна служба товариства Червоного Хреста або медичні працівники за місцем проживання хворого, які контролюють щоденний прийом ліків.
--------------- * Рекомендации ВОЗ по применению АРТ для лечения взросльк й подростков с подтвержденной ВИЧ-инфекцией для территорий с ограниченньши ресурсами (апрель, 2002).
Директор Українського центру
профілактики і боротьби зі СНІДом

А.М.Щербінська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
22.09.2003 N 439
ФОРМА
подання інформації про стан залучення до лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД
З/пЗакодовані
П.І.Б.*
хворого,
залученого
до лікування
Рік
народження
СтатьДата
установ-
лення
діагнозу
ДіагнозДата
початку
лікування
Призначена
схема АРТ
та інші
медичні
препарати
Примітка**Назва
організації,
яка здійснює
контроль
лікування
За підписом Міністра Автономної Республіки Крим, начальника управління охорони здоров'я обласної, Севастопольської міської державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації
---------------
* перші 3 літери прізвища та ініціали І.Б. (Приклад: Тарасенко І.М. - Тар.І.М.).
** вказувати, якщо таке мало місце, зміну схеми лікування АРТ (дата, з якої схеми на яку, у зв'язку з чим), ускладнення (які), переривання лікування (причина, якщо відома; дата).
Додатково подавати пояснювальну довідку (ситуація, проблеми, пропозиції).