• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Порядок купівлі фізичними особами-резидентами іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України

Національний банк України  | Порядок від 23.09.1996 № 245
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Порядок
  • Дата: 23.09.1996
  • Номер: 245
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Порядок
  • Дата: 23.09.1996
  • Номер: 245
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 245 від 23.09.96 Зареєстровано в юридичному
м.Київ департаменті Нацбанку
23 вересня 1996 р.
за N 388
Додаток N 4
до постанови Правління
Національного банку України
від 23.09.96 р. N 245
( v0245500-96 )
Порядок купівлі фізичними особами-резидентами іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України
З метою удосконалення банківського обслуговування фізичних осіб-резидентів вводиться такий порядок купівлі ними іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України.
1. Продаж іноземної валюти для потреб фізичних осіб-резидентів здійснюється за умови виконання таких вимог:
1.1. Під належним чином оформлені договори (контракти) та інвойси з юридичною особою-нерезидентом;
1.2. Тільки для власного споживання;
1.3. Лише за наявністю посередника - юридичної особи-резидента (надалі - посередник);
1.4. У безготівковій формі;
1.5. У сумі не більш 10000 доларів США.
2. Фізична особа-резидент вступає у договірні відносини з нерезидентом тільки через посередника і укладає з останнім договір-доручення, у якому має бути обумовлено: доручення здійснити від імені і за рахунок фізичної особи-резидента відповідні юридичні дії (у тому числі митне оформлення посередником ввезеного товару). У вищезазначеному договорі має бути чітко визначено, що відповідальність за перевищення законодавчо встановлених термінів розрахунків (статті 2, 4 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті") покладається на посередника.
3. Фізична особа-резидент перераховує чи вносить готівкою кошти у грошовій одиниці України на рахунок посередника для купівлі на міжбанківському валютному ринку України іноземної валюти з метою придбання у нерезидента товарів для власного споживання. Кошти, що надійшли на рахунок посередника в уповноваженому банку від фізичної особи-резидента, не можуть бути використані на цілі, не пов'язані з виконанням договірних зобов'язань між посередником та фізичною особою.
4. Посередник здійснює облік коштів у грошовій одиниці України, внесених на його рахунок, окремо за кожною фізичною особою-резидентом.
5. Посередник відповідно до доручень фізичних осіб-резидентів складає загальну заявку на купівлю іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України і подає її до уповноваженого банку, в якому відкритий його валютний рахунок.
До заявки додаються такі документи: копії договорів (контрактів) з нерезидентами та інвойсів, копії договорів-доручень з фізичними особами-резидентами і реєстр обліку фізичних осіб.
6. Посередники мають перерахувати придбану валюту на користь нерезидента протягом п'яти банківських днів. У разі порушення посередником вищезазначених термінів придбана валюта продається уповноваженим банком протягом п`яти робочих днів на міжбанківському валютному ринку України. При цьому позитивна курсова різниця, що може виникнути за такою операцією, щоквартально направляється до Державного бюджету України, а негативна курсова різниця відноситься на результати господарської діяльності посередника.
7. Посередник на підставі документа банку про здійснення перерахування коштів нерезиденту для оплати товару, що ввозитиметься в Україну для фізичних осіб-резидентів на умовах попередньої оплати (авансового платежу) або акредитивної форми оплати, надає у 5-денний строк після ввезення товару митниці (за місцем реєстрації посередника) довідку про оплату товару, для його оформлення, а також товарно-транспортну накладну, копії інвойсів, договорів (контрактів) та договорів-доручень фізичних осіб-резидентів. Довідка про оплату товару має містити такі реквізити: назва уповноваженого банку (філії, відділення); юридична адреса, N телефону, N факсу юридичної особи-посередника; прізвище, ім'я, по батькові та паспортні дані власників товару; назва товару, кількість одиниць, вартість товару в іноземній валюті; реквізити інвойсу, договору (контракту); назва банку-кореспондента і інофірми, на рахунок якої здійснена проплата іноземної валюти та дата здійснення оплати.
8. Відповідно до вимог чинного законодавства України функції агента валютного контролю виконує уповноважений банк, який здійснив перерахування валютних коштів на користь нерезидента.
9. Обмеження суми іноземної валюти (10000 доларів США або еквівалент у іншій іноземній валюті), яка може бути куплена фізичною особою-резидентом на міжбанківському валютному ринку України, стосується одного інвойсу, договору (контракту).
10. Дія цього Порядку не поширюється на фізичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю і здійснюють придбання валюти для потреб підприємницької діяльності.
Купівля підприємцями іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку України здійснюється відповідно до порядку, встановленому для юридичних осіб.