ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
04.10.2010 N 386 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії N 159 від 10.08.2015 )
Про Роз'яснення щодо можливості включення осіб, засуджених до обмеження волі, до списків виборців на звичайних виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 24 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 8 статті 17, пунктом 2 статті 21, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Роз'яснення щодо можливості включення осіб, засуджених до обмеження волі, до списків виборців на звичайних виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (додається).
2. Цю постанову надіслати регіональним органам адміністрування Державного реєстру виборців для доведення до відома відповідних органів ведення Державного реєстру виборців.
Заступник Голови Центральної виборчої комісії | А.МАГЕРА |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 4 жовтня 2010 року N 386
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо можливості включення осіб, засуджених до обмеження волі, до списків виборців на звичайних виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів
Відповідно до частин другої та третьої статті 11 Кримінально-виконавчого кодексу України (далі - Кодекс) кримінально-виконавчі установи, які є установами виконання покарань, поділяються на кримінально-виконавчі установи відкритого типу (далі - виправні центри) і кримінально-виконавчі установи закритого типу (далі - виправні колонії).
Виправні колонії виконують покарання у виді позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі (стаття 18 Кодексу) .
Згідно зі статтею 56 Кодексу особи, засуджені до обмеження волі, відбувають покарання у виправних центрах, як правило, у межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до їх місця проживання до засудження.
Частиною четвертою статті 59 Кодексу передбачено, що особи, засуджені до обмеження волі, зобов'язані, зокрема, постійно знаходитися в межах виправного центру під наглядом, залишати його межі лише за спеціальним дозволом адміністрації цього центру, проживати за особистим посвідченням, яке видається взамін паспорта.
Відповідно до частини четвертої статті 153 Кодексу паспорт особі, яка звільняється від відбування покарання у виді арешту, обмеження або позбавлення волі, видається при звільненні.
Разом з тим, згідно з частиною другою статті 3 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є:
1) паспорт громадянина України;
2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).
Частиною сьомою статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" встановлено, що відомості про виборців, які протягом останніх трьох календарних місяців прибули для відбування покарання до установ, розташованих у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, подаються керівником місцевого органу Державного департаменту України з питань виконання покарань до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців.
Таким чином, у Державному реєстрі виборців відомості щодо виборчої адреси громадян, які відбувають покарання у виді обмеження волі, містять дані лише про їх перебування у відповідних установах, а не про місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".
Водночас до попереднього списку виборців для звичайної виборчої дільниці згідно з частиною другою статті 30 Закону включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться вісімнадцять років та які відносяться за місцем проживання до цієї виборчої дільниці відповідно до відомостей Державного реєстру виборців.
Включення до попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці осіб, які згідно з відомостями Реєстру прибули для відбування покарання до установ виконання покарань, Законом не передбачено.
Секретар Центральної виборчої комісії | Т.ЛУКАШ |