• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Типового положення про консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах, будинках дитини

Міністерство України у справах сімї, дітей та молоді  | Наказ, Положення від 07.09.2004 № 377 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах сімї, дітей та молоді
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 07.09.2004
  • Номер: 377
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство України у справах сімї, дітей та молоді
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 07.09.2004
  • Номер: 377
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ
СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
Н А К А З
07.09.2004 N 377
( Наказ скасовано на підставі Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3545 від 23.10.2006 )
Про затвердження Типового положення про консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах, будинках дитини
На виконання спільного наказу Міністерства України у справах сім'ї, дітей та молоді та Міністерства охорони здоров'я України від 01.04.2004 N 9/166 "Про затвердження заходів щодо запобігання ранньому соціальному сирітству"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах та будинках дитини (додається).
2. Республіканському (АР Крим), обласним, Київському та Севастопольському міським центрам соціальних служб для молоді створити та забезпечити діяльність консультативних пунктів центрів соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах, будинках дитини.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - директора Державного центру соціальних служб для молоді Толстоухову С. В.
Міністр В.І.Довженко
Додаток
до наказу Мінсім'ядітимолоді
07.09.2004 N 377
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах та будинках дитини
1. Консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах, будинках дитини (далі - КП) створюється та ліквідується місцевим центром соціальних служб для молоді для здійснення соціальної роботи з матерями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, та батьками (або особами, які їх замінюють), які тимчасово влаштували дитину у будинок дитини.
2. КП здійснює свою діяльність згідно з чинним законодавством, а також нормативно-правовими актами Міністерства України у справах сім'ї, дітей та молоді, Державного центру соціальних служб для молоді, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
3. Головною метою діяльності КП є запобігання ранньому соціальному сирітству.
4. Основними завданнями КП є:
- запобігання відмові матері від новонародженої дитини;
- реінтеграція дітей віком до 3-х років з будинків дитини у сімейне оточення (рідні, опікунські, прийомні сім'ї, всиновлення, дитячі будинки сімейного типу);
- профілактика безвідповідального батьківства.
5. Основні функції КП:
- співпраця з персоналом пологових будинків та жіночих консультацій для здійснення соціальної роботи з матерями, які мають намір відмовитися від своєї дитини; з персоналом будинку дитини для виявлення сімей, готових до співпраці з метою повернення дитини в сімейне оточення;
- встановлення причин відмови, вжиття заходів для їх усунення;
- надання комплексу соціальних послуг, спрямованих на збереження родинних стосунків між дитиною і матір'ю (сім'єю); на реінтеграцію дитини у сімейне оточення (рідні, опікунські, прийомні сім'ї, всиновлення, дитячі будинки сімейного типу);
- здійснення соціального супроводу жінки, яка має намір відмовитися від новонародженої дитини або змінила своє рішення, сім'ї, до якої повернули або влаштували дитину;
- розповсюдження соціальної реклами;
- проведення тренінгових занять для клієнтів КП.
6. КП обслуговує:
- жінок-породіль, які виявили намір відмовитися від народжених ними немовлят, а також членів їхніх сімей;
- сімей, які передають дитину до 3-х років на тимчасове влаштування до будинку дитини;
- дітей до 3-х років, які перебувають у будинках дитини, а також їхніх батьків, опікунів, близьких родичів.
7. КП створюється згідно з наказом директора відповідного центру соціальних служб для молоді за погодженням з керівником будинку дитини або пологового стаціонару.
8. На основі даного Типового положення директор центру соціальних служб для молоді затверджує Положення про КП. Графік роботи КП погоджується з керівництвом пологового стаціонару або будинку дитини.
9. За погодженням з керівництвом пологового стаціонару або будинку дитини КП користується приміщенням з обладнанням пологового стаціонару або будинку дитини.
10. Очолює КП штатний працівник центру соціальних служб для молоді. До роботи в КП залучаються психологи, психотерапевти, соціальні, медичні працівники, юристи, інші спеціалісти як штатні працівники або на договірних засадах.
11. Послуги, що надаються КП, є державними послугами і здійснюються на безоплатній основі, ґрунтуються на принципах законності, дотриманні прав людини (дитини), доступності, конфіденційності, відповідальності за дотримання етичних та правових норм, добровільності у прийнятті допомоги.
12. Діяльність КП фінансується за рахунок коштів, передбачених у відповідних бюджетах на реалізацію програм і заходів центрів соціальних служб для молоді, а також за рахунок інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
13. Витрати на заробітну плату залучених працівників КП здійснюються на підставі договору підряду.
Видатки на оплату праці при цьому обраховуються, виходячи із середніх розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати), затверджених для аналогічних категорій працівників відповідних галузей та відпрацьованого часу. При цьому в договорі підряду та в розрахунках до кошторису є посилання на нормативний акт з оплати праці, згідно з яким вони здійснюються.
Заступник Міністра -
директор ДЦССМ

С.В.Толстоухова