• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про надання розяснення

Міністерство соціальної політики України | Лист від 08.06.2016 № 352/021/106-16
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.06.2016
  • Номер: 352/021/106-16
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство соціальної політики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.06.2016
  • Номер: 352/021/106-16
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
08.06.2016 N 352/021/106-16
Департамент ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики розглянув лист '...' та надає роз'яснення щодо поставлених запитань.
Професійне навчання працівників здійснюється відповідно до Кодексу законів про працю України та Законів України "Про професійно-технічну освіту", "Про професійний розвиток працівників", "Про зайнятість населення". Законом України "Про професійний розвиток працівників" (далі - Закон) визначено правові та організаційні підходи щодо регулювання системи професійного навчання працівників з урахуванням перспективного європейського досвіду в цій сфері. Зокрема, Законом визначено, що основними напрямами діяльності роботодавців у сфері професійного розвитку працівників є в тому числі організація професійного навчання працівників, стимулювання їх до професійного зростання та забезпечення підвищення кваліфікації працівників безпосередньо у роботодавця або в навчальних закладах зазвичай не менше одного разу на п'ять років.
Питання щодо організації професійного навчання працівників вирішується роботодавцями з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства.
Професійне навчання працівників роботодавця має безперервний характер і проводиться протягом їх трудової діяльності з метою поступового розширення та поглиблення їх знань, умінь і навичок відповідно до вимог виробництва.
З цією метою роботодавець у порядку, передбаченому законодавством, колективним договором і угодами, періодично організовує для працівників професійне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації.
Основними документами, що регламентують здійснення професійного навчання працівників, є Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затверджене наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства освіти і науки України від 26.03.2001 р. N 127/151, та Положення про організацію навчально-виробничого процесу на виробництві, затверджене наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства освіти і науки України від 27.12.2006 р. N 500/861.
Зазначені вище Положення визначають правові, організаційні та фінансові засади функціонування системи професійного розвитку працівників, зокрема, види та форми навчання, порядок розробки та затвердження навчально-програмної документації, планування та обліку навчальної роботи тощо.
Водночас до основних напрямів діяльності роботодавців у сфері професійного розвитку працівників належить реалізація заходів щодо підвищення професійного рівня працівників після здійснення організації та проведення атестації працівників, а також проведення аналізу її результатів.
Атестація працівників проводиться за рішенням роботодавця не частіше одного разу на три роки. У разі прийняття рішення про відповідність або про невідповідність працівника займаній посаді чи виконуваній роботі комісія може рекомендувати роботодавцеві направити на підвищення кваліфікації з метою просування по роботі або направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією.
Разом з тим з метою сприяння зайнятості та забезпечення конкурентоспроможності громадян Мінсоцполітики розроблено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття" (далі - законопроект), яким, зокрема, визначено, що роботодавець у порядку, передбаченому законодавством, колективним договором і угодами, періодично організовує для працівників професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації.
У випадку незабезпечення роботодавцем професійного навчання працівників протягом п'яти років, що передували їх вивільненню (крім осіб, зайнятих на декваліфікованих роботах та осіб передпенсійного віку (за два роки до настання права на пенсію), роботодавець відшкодовує територіальним органам Національного агентства вартість здійснених витрат на його професійне навчання у разі, якщо така особа зареєструється в установленому порядку в територіальному органі Національного агентства як безробітна.
'...'
Директор Департаменту ринку праці та зайнятостіС. Кікіна