ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
31.01.2006 N 349 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії N 270 від 06.11 2009 )
Про Порядок контролю за правильним та цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму
Відповідно до частини десятої статті 38 Закону України "Про вибори Президента України", частини десятої статті 49 Закону України "Про вибори народних депутатів України", враховуючи пункт 2 Указу Президента України від 27 квітня 1995 року N 335/95 "Про Державне казначейство України", статті 8, 9 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", керуючись статтями 12, 13, пунктом 7 статті 18, пунктом 4 статті 19, пунктом 7 статті 20, частиною третьою статті 23 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок контролю за правильним та цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму, встановлений Центральною виборчою комісією спільно з Міністерством фінансів України (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 18 жовтня 2004 року N 909 "Про Порядок контролю за правильним та цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму".
3. Цю постанову надіслати Міністерству фінансів України.
Голова Центральної виборчої комісії | Я.ДАВИДОВИЧ |
Затверджено
постановою Центральної виборчої комісії
від 31 січня 2006 року N 349
Затверджено
наказом Міністерства фінансів України
від 30 січня 2006 року N 56
ПОРЯДОК
контролю за правильним та цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму
1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення контролю за правильним та цільовим використанням Центральною виборчою комісією окружними, територіальними виборчими комісіями і комісіями з всеукраїнського референдуму коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України народних депутатів України та всеукраїнського референдуму (далі - кошти Державного бюджету України).
2. Контроль за цільовим спрямуванням і використанням коштів Державного бюджету України Центральною виборчою комісією здійснюється Рахунковою палатою, Державним казначейством України відповідно до їх повноважень, установлених законодавчими актами України, а також шляхом проведення внутрішнього фінансового контролю на рівні Центральної виборчої комісії.
2.1. Внутрішній фінансовий контроль на рівні Центральної виборчої комісії здійснюється шляхом:
1) контролю за дотриманням фінансово-бюджетної, кошторисної та розрахункової дисципліни;
2) контролю за дотриманням Центральною виборчою комісією встановленого чинним законодавством порядку закупівлі товарів, робіт і послуг під час виборчого процесу;
3) фінансового контролю за виконанням договорів на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг Центральній виборчій комісії під час виборчого процесу;
4) моніторингу виконання кошторису Центральної виборчої комісії в частині витрачання коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України (далі - вибори) та всеукраїнського референдуму (далі - референдум);
5) аналізу фактичного виконання кошторису Центральної виборчої комісії в частині витрачання коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів, референдуму.
3. Контроль за цільовим спрямуванням і використанням коштів Державного бюджету України територіальними, окружними виборчими комісіями (далі - виборчі комісії), комісіями з всеукраїнського референдуму (далі - комісії з референдуму), які є юридичними особами, здійснюється Центральною виборчою комісією, територіальними органами Державного казначейства та відповідними органами державної контрольно-ревізійної служби згідно з їх повноваженнями, встановленими законодавчими актами України.
Такий контроль здійснюється шляхом попереднього, поточного та наступного контролю.
Попередній контроль здійснюється з метою проведення превентивних заходів. Центральна виборча комісія здійснює такий контроль шляхом надання роз'яснень та рекомендацій з питань використання коштів Державного бюджету України, перевірки правильності складання виборчими комісіями та комісіями з референдуму кошторисів, планів асигнувань та планів закупівель до їх затвердження. Органи Державного казначейства здійснюють попередній контроль відповідно до їх повноважень, установлених законодавчими актами України.
Поточний контроль здійснюється з метою своєчасного виявлення та усунення недоліків і порушень у роботі виборчих комісій та комісій з референдуму в частині цільового спрямування коштів Державного бюджету України. Такий контроль здійснюють органи Державного казначейства відповідно до їх повноважень, установлених законодавчими актами України.
Наступний контроль здійснюється Центральною виборчою комісією, органами державної контрольно-ревізійної служби, Рахунковою палатою з метою перевірки та аналізу фінансових звітів та інших фінансових і бухгалтерських документів виборчих комісій та комісій з референдуму.
4. Для своєчасного контролю за використанням коштів Державного бюджету України Центральна виборча комісія в тижневий строк після затвердження кошторису Центральної виборчої комісії на підготовку і проведення виборів, референдуму надає Державному казначейству України копію своєї постанови про затвердження цього кошторису, а після утворення виборчих комісій, комісій з референдуму подає Головному контрольно-ревізійному управлінню України відомості щодо адрес, телефонів комісій, а також прізвища, імена та по батькові голів відповідних комісій.
Виборчі комісії та комісії з референдуму в триденний строк після затвердження Центральною виборчою комісією їх кошторисів, планів асигнувань на підготовку та проведення виборів, референдуму надають відповідним органам Державного казначейства України їх оригінали.
5. Центральна виборча комісія здійснює контроль за використанням коштів Державного бюджету України шляхом:
1) надання роз'яснень та рекомендацій виборчим комісіям і комісіям з референдуму щодо дотримання вимог чинного законодавства з питань використання коштів Державного бюджету України та цього Порядку;
2) підготовки для виборчих комісій та комісій з референдуму довідкових та інформаційно-аналітичних матеріалів з питань фінансового та матеріального забезпечення підготовки та проведення виборів, референдуму;
3) перевірки правильності складання кошторисів, планів асигнувань та штатних розписів виборчих комісій, комісій з референдуму на предмет законності та правильності розрахунків, доцільності запланованих видатків, правильності їх розподілу за економічною класифікацією, використання середніх норм видатків територіальних, окружних виборчих комісій, комісій з референдуму та середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій, а також інших показників відповідно до законодавства;
4) перевірки планів закупівель виборчих комісій та комісій з референдуму на предмет відповідності встановленому Кабінетом Міністрів України порядку закупівлі товарів і послуг під час виборчого та референдумного процесів;
5) моніторингу виконання кошторисів виборчих комісій, комісій з референдуму з метою перевірки та аналізу показників повідомлень виборчих комісій, комісій з референдуму про витрачання коштів станом на 10, 20, 30 число поточного місяця, що надсилаються до Центральної виборчої комісії на наступний день після закінчення декади;
6) контролю за дотриманням установленого порядку закупівель товарів і послуг за кошти Державного бюджету України з метою аналізу відповідності використання коштів, спрямованих на закупівлю товарів, робіт і послуг, їх кошторисним призначенням, а також відповідності процедури закупівлі чинному законодавству; аналізу виконання договорів про закупівлю;
7) проведення ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності виборчих комісій, комісій з референдуму;
8) перевірки та аналізу фінансових звітів окружних, територіальних виборчих комісій та комісій з референдуму про надходження та використання коштів Державного бюджету України щодо їх відповідності нормативно-правовим актам та направлення зауважень стосовно їх складання та оформлення відповідним виборчим комісіям з метою усунення виявлених помилок.
6. Органи державної контрольно-ревізійної служби здійснюють контроль за використанням бюджетних коштів у формі ревізій та перевірок.
Перевірки та ревізії здійснюються у два етапи:
перший етап: завершується не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів. За результатами першого етапу перевірок та ревізій складаються проміжні довідки або акти, які надаються відповідній виборчій комісії та комісії з референдуму з метою усунення ними виявлених помилок та недопущення їх у подальшому;
другий етап: після встановлення підсумків голосування в межах територіального виборчого округу до закінчення строку повноважень комісій. За результатами перевірок та ревізій складаються довідки або акти, які надсилаються до Головного контрольно-ревізійного управління України.
Головне контрольно-ревізійне управління України здійснює узагальнення інформації, одержаної від відповідних органів державної контрольно-ревізійної служби за результатами проведення ревізій і перевірок щодо правильного та цільового використання коштів Державного бюджету України, і протягом 45 днів від визначеного законодавством дня подання виборчою комісією та комісією з референдуму до Центральної виборчої комісії фінансового звіту про надходження та використання коштів Державного бюджету України, надсилає зазначене узагальнення до Центральної виборчої комісії разом з довідкою про передані до правоохоронних органів матеріали ревізій і перевірок.
Головне контрольно-ревізійне управління України надсилає до Центральної виборчої комісії довідку про результати розгляду правоохоронними органами матеріалів ревізій і перевірок щокварталу до закінчення розгляду зазначених матеріалів правоохоронними органами.
7. Ревізії та перевірки органами державної контрольно-ревізійної служби здійснюються з таких питань:
1) дотримання порядку складання, затвердження та виконання кошторисів і планів асигнувань, внесення до них змін;
2) стан збереження грошових коштів і матеріальних цінностей;
3) дотримання порядку ведення та обліку касових операцій та операцій на рахунках, відкритих в органах Державного казначейства;
4) дотримання вимог законодавства України щодо оплати праці членів виборчих комісій, комісій з референдуму, спеціалістів і технічних працівників, залучених до роботи в цих комісіях, зокрема: достовірність довідок з основного місця роботи про середню заробітну плату членів виборчих комісій, комісій з референдуму, звільнених від виконання виробничих або службових обов'язків за основним місцем роботи; наявність фактів виплати заробітної плати зазначеним членам виборчих комісій, комісій з референдуму одночасно у виборчій комісії, комісії з референдуму та за основним місцем роботи;
5) розрахунки із підзвітними особами, у тому числі в частині дотримання порядку відшкодування витрат на службові відрядження;
6) правильність і цільове використання коштів на придбання матеріальних цінностей (інвентарю та обладнання), повне та своєчасне їх оприбуткування, правомірність та достовірність передачі матеріальних цінностей на зберігання до відповідних місцевих рад, у тому числі використання матеріальних цінностей, придбаних під час проведення попередніх виборів, всеукраїнського референдуму і переданих на зберігання;
7) наявність матеріальних цінностей, у тому числі участь у проведенні вибіркової інвентаризації;
8) дотримання вимог законодавства України про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти;
9) наявність договорів з підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг, розрахунки за ними;
10) дотримання виборчими комісіями, комісіями з референдуму встановленого порядку використання автотранспорту;
11) наявність фактів витрачання коштів Державного бюджету України на оплату приватних міжміських переговорів за телефонними номерами виборчих комісій, комісій з референдуму;
12) правильність, повнота та достовірність ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності;
13) достовірність відомостей про дебіторську та кредиторську заборгованості;
14) інші питання в межах своїх повноважень, передбачених законами України.
За результатами ревізій та перевірок складаються акти (довідки доповідні записки).
8. Органи державної контрольно-ревізійної служби терміново, але не пізніш як через три дні після підписання, надсилають до Центральної виборчої комісії копію акта (довідки, доповідної записки) перевірки використання виборчими комісіями, комісіями з референдуму коштів Державного бюджету України.
Органи державної контрольно-ревізійної служби у разі виявлення під час проведення ревізій і перевірок порушень законодавства передають матеріали ревізій і перевірок до правоохоронних органів, а також вживають відповідних заходів згідно з вимогами Бюджетного кодексу України, іншими нормативно-правовими актами України із цього питання.
9. Голови виборчих комісій, комісій з референдуму зобов'язані вжити відповідних заходів щодо усунення порушень та недоліків, виявлених під час контролю за використанням коштів Державного бюджету України, та поінформувати органи державної контрольно-ревізійної служби, що здійснювали ревізії і перевірки, а також Центральну виборчу комісію про їх усунення.
10. Пропозиції, заяви, скарги з питань використання виборчими комісіями та комісіями з референдуму коштів Державного бюджету України розглядаються Центральною виборчою комісією, а також органами державної контрольно-ревізійної служби в порядку, визначеному законодавством України.