ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 4 жовтня 2020 року № 342 |
Про Порядок виготовлення, передачі та вимоги до протоколів територіальних і дільничних виборчих комісій
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 410 від 22.10.2020 )
Відповідно до частини шостої статті 37, пункту 4 частини першої статті 205, частини першої статті 251, частини сьомої статті 255, частини третьої статті 268 Виборчого кодексу України, керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктами 2, 7 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок виготовлення, передачі та вимоги до протоколів територіальних і дільничних виборчих комісій (додаток 1).
2. Встановити форми:
акта приймання-передачі бланків протоколів дільничних/територіальних виборчих комісій від підприємства-виготовлювача (додатки 2 - 4);
відомості про передачу територіальною виборчою комісією бланків протоколів дільничних/територіальних виборчих комісій територіальним виборчим комісіям (додатки 5 - 7);
відомості про передачу територіальною виборчою комісією бланків протоколів дільничних виборчих комісій дільничним виборчим комісіям (додатки 8 - 10).
3. Цю постанову надіслати органам ведення Державного реєстру виборців для доведення до відома відповідних територіальних виборчих комісій.
4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії | О.ДІДЕНКО |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 4 жовтня 2020 року № 342
ПОРЯДОК
виготовлення, передачі та вимоги до протоколів територіальних і дільничних виборчих комісій
Цей Порядок відповідно до абзацу четвертого частини першої статті 251, частини сьомої статті 255, частини третьої статті 268 Виборчого кодексу України (далі - Кодекс) регулює питання виготовлення та вимоги до протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях з відповідних місцевих виборів, протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу (його частини), протоколів територіальних виборчих комісій про результати виборів (голосування) з відповідних місцевих виборів та їх передачі відповідним виборчим комісіям.
1. Загальні положення
1.1. Територіальна виборча комісія, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, забезпечує виготовлення бланків протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях з відповідних місцевих виборів, а також бланків протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу (його частини) та бланків протоколів територіальних виборчих комісій про результати виборів (голосування) з відповідних місцевих виборів (далі - бланки протоколів) відповідно до розділу 2 цього Порядку, на підставі договору, укладеного між нею і підприємством-виготовлювачем.
Бланки протоколів використовуються виборчими комісіями для складання відповідних протоколів шляхом занесення до них передбачених Кодексом відомостей.
1.2. За наявності технічної можливості протоколи дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях з відповідних місцевих виборів, протоколи територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу (його частини), протоколи територіальних виборчих комісій про результати виборів (голосування) з відповідних місцевих виборів можуть заповнюватися та виготовлятися територіальною виборчою комісією, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, територіальною виборчою комісією, що встановлює підсумки голосування на відповідних місцевих виборах, дільничною виборчою комісією за допомогою технічних засобів (комп’ютера, принтера тощо) у порядку, встановленому розділом 4 цього Порядку.
2. Виготовлення бланків протоколів та їх отримання територіальними виборчими комісіями
2.1. Територіальні виборчі комісії, які встановлюють результати відповідних місцевих виборів, забезпечують виготовлення бланків протоколів за формою, затвердженою постановою Центральної виборчої комісії, на підставі договору, укладеного між територіальною виборчою комісією і підприємством-виготовлювачем:
виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, міська (міста з районним поділом) виборча комісія - не пізніш як за десять днів до дня голосування;
районна, міська (міста без районного поділу), районна в місті (у містах, у яких утворено районні в місті ради) виборча комісія - не пізніш як за сім днів до дня голосування;
сільська, селищна виборча комісія - не пізніш як за п’ять днів до дня голосування.
2.2. Бланки протоколів виготовляються із розрахунку:
по дванадцять примірників бланків протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях для кожної виборчої дільниці з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці;
по дев’ять примірників бланків протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу (його частини) для кожної територіальної виборчої комісії;
по шість примірників бланків протоколів територіальних виборчих комісій про результати виборів (голосування) з відповідних місцевих виборів.
Відповідні бланки протоколів виготовляються за формами, затвердженими постановами Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2020 року № 296 "Про форми протоколів та актів виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, щодо підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів" та від 4 жовтня 2020 року № 341 "Про форми протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування та результати виборів (голосування) депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів".
Текст бланків протоколів викладається державною мовою і повинен містити номери виборчих дільниць, назви місцевих організацій політичних партій у порядку їхніх номерів, прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидатів, а також інші відомості, передбачені відповідними формами протоколів.
З метою підвищення захисту бланків протоколів за рішенням територіальної виборчої комісії можуть установлюватися їх ступені захисту (наприклад, тангірні сітки, приховані захисти).
2.3. Договір про виготовлення бланків протоколів між відповідною територіальною виборчою комісією та підприємством-виготовлювачем укладається виходячи із виробничих, технологічних та організаційних можливостей підприємства-виготовлювача забезпечити своєчасний друк, ступені захисту та дотримання відповідних вимог до друку бланків протоколів.
Замовлена для виготовлення кількість бланків протоколів, порядок та строки погодження з підприємством-виготовлювачем контрольних (пробних) зразків бланків протоколів, їх облік, знищення технічних відходів, поліграфічного браку, порядок приймання-передачі бланків протоколів та інші питання, пов’язані з їх виготовленням, передрукуванням у разі псування, визначаються договором.
Оплата послуг, пов’язаних із виготовленням бланків протоколів, їх передрукуванням у разі псування, здійснюється територіальною виборчою комісією у безготівковій формі за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, в межах затвердженого відповідною територіальною виборчою комісією єдиного кошторису видатків для підготовки та проведення відповідних місцевих виборів.
2.4. Бланки протоколів від підприємства-виготовлювача отримують:
виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, міська (міста з районним поділом) виборча комісія - не пізніш як за дев’ять днів до дня голосування;
районна, міська (міста без районного поділу), районна в місті (у містах, у яких утворено районні в місті ради) виборча комісія - не пізніш як за шість днів до дня голосування;
сільська, селищна виборча комісія - не пізніш як за чотири дні до дня голосування.
2.5. Передача бланків протоколів підприємством-виготовлювачем територіальним виборчим комісіям здійснюється відповідно до договору виготовлення бланків протоколів за актом приймання-передачі бланків протоколів (додатки 2 - 4), який складається окремо щодо кожних місцевих виборів. Зазначений акт складається у двох примірниках, підписується представниками підприємства-виготовлювача та територіальної виборчої комісії і скріплюється їх печатками.
Примірники акта приймання-передачі бланків протоколів нумеруються і мають однакову юридичну силу.
Перший примірник акта приймання-передачі протоколів передається територіальній виборчій комісії, другий - підприємству-виготовлювачу.
Від імені територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати місцевих виборів, бланки протоколів від підприємства-виготовлювача отримує голова виборчої комісії або інша особа, уповноважена рішенням цієї комісії, яка підписує акт приймання-передачі.
2.6. У разі необхідності, якщо кількість виготовлених відповідно до пункту 2.2 цього Порядку бланків відповідних протоколів є недостатньою, територіальна виборча комісія, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, може виготовити додаткову кількість бланків таких протоколів за допомогою технічних засобів (комп’ютера, принтера тощо).
3. Передача бланків протоколів територіальним і дільничним виборчим комісіям
3.1. Територіальні виборчі комісії, які встановлюють результати місцевих виборів, після отримання бланків протоколів від підприємства-виготовлювача передають їх разом з виборчими бюлетенями для голосування на відповідних місцевих виборах територіальним виборчим комісіям, які встановлюють підсумки відповідних місцевих виборів, у такі строки:
виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна виборча комісія передає бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях та бланки протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу (його частини) з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради відповідним сільським, селищним, міським виборчим комісіям - не пізніш як за шість днів до дня голосування;
районна виборча комісія передає бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях та бланки протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу (його частини) з виборів депутатів районної ради відповідним сільським, селищним, міським виборчим комісіям - не пізніш як за чотири дні до дня голосування;
міська (міста з районним поділом) виборча комісія передає бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської ради, міського голови, бланки протоколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування з виборів депутатів міської ради в межах відповідного виборчого округу (його частини), міського голови відповідним районним у місті виборчим комісіям - не пізніш як за чотири дні до дня голосування.
Бланки протоколів дільничних виборчих комісій з виборів міського голови, депутатів міської ради, депутатів районної ради, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим або обласної ради у відповідному виборчому окрузі (крім міст Києва та Севастополя) можуть передаватися міською (міста з районним поділом) виборчою комісією безпосередньо дільничним виборчим комісіям виборчих дільниць, утворених на території населених пунктів (сіл, селищ, міст), що входять до складу відповідної міської територіальної громади (міста з районним поділом), але не входять до складу районів у місті. Така передача бланків протоколів відбувається не раніш як за три дні до дня голосування на засіданні міської територіальної виборчої комісії.
3.2. Передача бланків протоколів здійснюється на засіданні територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів. Від імені територіальної виборчої комісії, якій передаються бланки протоколів, їх отримують члени цієї комісії, уповноважені її рішенням на отримання виборчих бюлетенів з відповідних місцевих виборів.
Передача бланків протоколів територіальним виборчим комісіям фіксується у відомості (додатки 5 - 7), що залишається у територіальній виборчій комісії, яка здійснює таку передачу.
3.3. Міська (міста без районного поділу), районна в місті, сільська, селищна виборча комісія не раніш як за три дні до дня голосування на своєму засіданні разом з виборчими бюлетенями передає бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці, дільничним виборчим комісіям.
Бланки протоколів від імені відповідної дільничної виборчої комісії отримують члени цієї комісії, уповноважені її рішенням на отримання виборчих бюлетенів з відповідних виборів.
Передача бланків протоколів дільничним виборчим комісіям фіксується у відомості (додатки 8 - 10), що залишається у територіальній виборчій комісії, яка здійснює таку передачу.
4. Виготовлення протоколів територіальною та/або дільничною виборчою комісією за допомогою технічних засобів
4.1. За наявності технічної можливості протоколи можуть заповнюватися та виготовлятися територіальною виборчою комісією, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, територіальною виборчою комісією, що встановлює підсумки голосування на відповідних місцевих виборах, дільничною виборчою комісією за допомогою технічних засобів (комп’ютера, принтера тощо).
4.2. Територіальні виборчі комісії, які встановлюють результати відповідних місцевих виборів, не пізніш як за три дні до дня голосування надають дільничним виборчим комісіям, територіальним виборчим комісіям, які встановлюють підсумки голосування, у форматі MS Word на оптичному носії інформації (CD-R, DVD-R) або на USB-флеш-накопичувачі чи іншому пристрої для запам’ятовування, що використовує інтерфейс USB (у форматі MS Word та/або Excel), електронну форму протоколу з відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, яка повинна відповідати затвердженій Центральною виборчою комісією формі та містити необхідні для виготовлення відповідних протоколів відомості, а саме:
повні назви місцевих організацій політичних партій, прізвища, імена та по батькові кандидатів у депутати, включених до єдиного виборчого списку під першим номером, до територіальних виборчих списків з прізвищами, ініціалами всіх кандидатів та їх порядковими номерами - для протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, протоколів про підсумки голосування з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше);
порядкові номери, під якими в алфавітному порядку включені до бюлетеня зареєстровані у відповідному виборчому окрузі кандидати, їхні прізвища, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності), суб’єктів висування (або позначку про самовисування) кандидатів, відомості про рік народження, посаду, місце проживання - для протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях, протоколів про підсумки голосування з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови.
4.3. На підсумковому засіданні під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці відповідно до порядку, встановленого статтею 250 Кодексу, секретар (секретар засідання) дільничної виборчої комісії заносить відомості до відповідних полів електронної форми протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці.
4.4. Після занесення секретарем (секретарем засідання) дільничної виборчої комісії до електронної форми всіх відомостей, передбачених частиною другою статті 251 Кодексу, він роздруковує один примірник протоколу та передає його голові (головуючому на засіданні) комісії.
Примірники протоколу роздруковуються на аркушах офсетного паперу білого кольору щільністю не менше 80 г/м2, формату А4, фарбою чорного кольору.
У разі наявності технічної можливості протоколи можуть друкуватися на папері з елементами захисту, придбаному за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, в межах затвердженого відповідною територіальною виборчою комісією єдиного кошторису видатків для підготовки та проведення відповідних місцевих виборів.
4.5. Голова (головуючий на засіданні) дільничної виборчої комісії перевіряє правильність заповнення протоколу та оголошує відомості, занесені до протоколу. У разі відповідності відомостей, зазначених у протоколі, даним, установленим дільничною виборчою комісією під час підрахунку голосів виборців, секретар (секретар засідання) дільничної виборчої комісії роздруковує відповідний протокол у чотирьох примірниках.
4.6. Примірники нумеруються та підписуються в порядку, визначеному статтею 251 Кодексу, після чого кожний примірник протоколу засвідчується печаткою відповідної виборчої комісії.
У нижньому правому кутку кожної сторінки кожного примірника протоколу, на вільному від записів полі, додатково ставляться підписи голови (а в разі відсутності голови - заступника голови) та секретаря виборчої комісії, які також засвідчуються печаткою цієї виборчої комісії.
Дійсність кожної сторінки кожного примірника протоколу територіальної виборчої комісії, виготовленого за допомогою технічних засобів (шляхом роздрукування), може забезпечуватися або в порядку, визначеному абзацом другим цього пункту, або шляхом прошивання кожного примірника протоколу (кожної його пронумерованої сторінки) та проставлення додатково підписів голови (а в разі відсутності голови - заступника голови) та секретаря виборчої комісії на звороті останньої сторінки прошитого та пронумерованого протоколу, які також засвідчуються печаткою цієї виборчої комісії.
( Пункт 4.6 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 410 від 22.10.2020 )
4.7. Територіальна виборча комісія, яка встановлює підсумки голосування, а також територіальна виборча комісія, яка встановлює результати виборів (голосування), виготовляють та складають відповідно протокол про підсумки голосування, протокол про результати виборів (голосування) в електронній формі в порядку, визначеному пунктами 4.3 - 4.6 цього Порядку для дільничної виборчої комісії, з урахуванням вимог Кодексу щодо складання відповідних протоколів.
Секретар засідання Центральної виборчої комісії | О.БОЯРЧУК |
( Додатки 2-10 )( Див. текст )