• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про розгляд Міністерством скарги концерну "Укравтопром"

Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України  | Наказ, Висновок від 20.11.2002 № 337
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 20.11.2002
  • Номер: 337
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України
  • Тип: Наказ, Висновок
  • Дата: 20.11.2002
  • Номер: 337
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 337 від 20.11.2002
Про розгляд Міністерством скарги концерну "Укравтопром"
Відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", наказів Міністерства від 04.12.2000 N 264, від 08.04.02 N 102 та на підставі висновку щодо скарги концерну "Укравтопром"
НАКАЗУЮ:
1. Задовольнити скаргу концерну "Укравтопром" та визнати недійсною процедуру закупівлі ВАТ "ДАК Автомобільні дороги України" по лоту 4 "Трактор еквівалент типу МТЗ-82 (з відвалом та щіткою)".
2. Установити, що замовник закупівлі ВАТ "ДАК Автомобільні дороги України" у разі проведення нової процедури закупівлі зобов'язаний привести свою тендерну документацію у відповідність до законодавства, керуючись висновком, що додається.
3. Управлінню державних закупівель довести цей наказ та висновок щодо скарги, яка додається, концерну "Укравтопром" та ВАТ "ДАК Автомобільні дороги України" протягом п'яти робочих днів з дня його підписання.
Державний секретар В.Першин
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
та з питань європейської
інтеграції України
20.11.2002 N 337
ВИСНОВОК
щодо скарги концерну "Укравтопром" та визнання недійсними результату процедури закупівлі ВАТ "ДАК Автомобільні дороги України" автотракторної техніки та комплектуючих
За результатами розгляду скарги концерну "Укравтопром" стосовно закупівлі ВАТ "ДАК Автомобільні дороги України" автотракторної техніки та комплектуючих установлено:
Тендерну документацію було складено з порушенням вимог Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (далі - Закон), зокрема:
1. Пункт 1.5 тендерної документації кожного лота передбачає можливість поділу на лоти вже визначеного лотом предмета закупівлі.
2. У пункті 3.2 зазначено, що замовник протягом трьох днів повідомляє про продовження терміну подання пропозицій, тоді як частиною четвертою статті 22 Закону встановлено, то термін продовження подання пропозицій не може перевищувати трьох робочих днів.
3. У пунктах 6.2 і 11.1 тендерної документації допускається можливість відхилення тендерної пропозиції у разі її невідповідності вимогам тендерної документації, тоді як пропозиції, які не відповідають умовам тендерної документації відповідно до статті 27 повинні бути відхилені.
5. Частиною четвертою статті 23 Закону визначено вичерпний перелік підстав, через які тендерне забезпечення не повертається і його розширення є неправомірним, тому пункт 12.6 тендерної документації суперечить Закону.
6. Вимога пункту 18.2 тендерної документації суперечній статті 36 Закону та є дискримінаційною стосовно виконавців, оскільки обмежує встановлене законодавством право виконавця на оскарження дій замовника.
7. Пункт 22.2 суперечить, визначенню альтернативної тендерної пропозиції, наведеному у статті 1 Закону.
8. Пунктом 25.1 тендерної документації замовником було порушено статті 11 та 15 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти". Цими статтями визначено вичерпний перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій та відмови в участі у процедурі закупівлі. Розширення переліку не допускається.
9. Пункт 28.5 суперечить, вимогам статей 36 та 37 Закону щодо безумовного призупинення процедури закупівлі у разі розгляду скарги замовником.
10. У технічних вимогах до тендерної документації в порушення статті 21 Закону є посилання на конкретну марку без зазначення виразу "або еквівалент".
11. У тендерній документації нечітко визначена методика оцінки тендерних пропозицій, зокрема щодо механізму присудження балів за критерієм. Така методика оцінки не є прозорою та не дає змоги винести об'єктивне та неупереджене рішення про переможця торгів.
12. У тендерній документації не вказана інформація щодо прізвища, посади та адреси посадових осіб, уповноважених здійснювати зв'язок із виконавцями, та спосіб подання тендерних пропозицій.
Керівник департаменту економіки оборони, правоохоронної діяльності та державних закупівель, голова комісії з розгляду скарг постачальників (виконавців)стосовно процедур закупівель товарів,робіт і послуг за державні кошти В.Козуб