• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості КРМ

Регіональні митниці | Наказ, Порядок від 17.04.2001 № 298 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 17.04.2001
  • Номер: 298
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Регіональні митниці
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 17.04.2001
  • Номер: 298
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
N 298 від 17.04.2001
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 1399 від 08.12.2003 )
Про затвердження Порядку роботи відділу тарифів та митної вартості КРМ
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 860 від 31.10.2001 )
З метою посилення контролю за визначенням митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України та на виконання наказу Держмитслужби від 02.12.1999 р. N 782
"Про затвердження Примірного положення про відділ тарифів та митної вартості і Порядків його роботи" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.12.1999 за N 911/4204, Положення про відділ тарифів та митної вартості КРМ і наказу КРМ від 05.10.2000 р. N 654-к
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості (додається).
2. Вважати таким, що втратив чинність розділ II наказу КРМ від 07.03.2000 р. N 204 та додатки N 1, 3-17 до нього, доручення КРМ від 21.09.99 р. N 102.
3. Начальнику загального відділу довести наказ до оперативних підрозділів.
4. Начальникам оперативних підрозділів ознайомити підпорядкований інспекторський склад з вищезазначеним наказом.
5. Уповноважені на визначення митної вартості інспектори оперативних підрозділів призначаються наказом по митниці після здачі відповідного заліку.
6. Наказ набирає чинності з 01.05.2001 р.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на начальників оперативних підрозділів.
8. Загальний контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митниці Дворака Ю.М.
Начальник митниці О.Симонов
Затверджено
наказом КРМ N 298
від 17 квітня 2001 р.
Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості Київської регіональної митниці
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблений відповідно до наказу Держмитслужби від 02.12.1999 р. N 782 "Про затвердження Примірного положення про відділ тарифів та митної вартості і Порядків його роботи", визначає порядок роботи відділу тарифів та митної вартості і узгоджує питання взаємодії між відділом тарифів та митної вартості і іншими підрозділами Київської регіональної митниці, що виникають в діяльності оперативних підрозділів за такими напрямками:
- визначення митної вартості товарів (здійснення митної оцінки);
- визначення ставок мита.
1.2. До безпосередньої компетенції відділу тарифів та митної вартості (далі - ВТМВ) належить перевірка достовірності даних, зазначених у таких графах вантажної митної декларації: 12, 20, 22, 42, 45 з метою здійснення контролю за правильним визначенням митної вартості.
1.3. Визначення митної вартості товарів здійснюється відділом тарифів та митної вартості або уповноваженим на визначення митної вартості інспектором оперативного підрозділу (далі - уповноважений інспектор ТВВ) у випадках, передбачених керівними документами Держмитслужби.
1.4. За рішенням начальника КРМ переліки товарів, наведені у додатках N 3, 4 можуть бути доповнені товарами, які є традиційними об'єктами заниження або завищення митної вартості при здійсненні імпортно-експортних операцій по зоні діяльності КРМ.
1.5. Визначення митної вартості (здійснення митної оцінки) товарів здійснюється згідно з чинним законодавством України.
1.6. Співробітники ВТМВ не мають права надавати попередні висновки на звернення учасників зовнішньоекономічної діяльності (далі - ЗЕД) з питань погодження митної вартості товарів (предметів) або контрактних цін.
1.7. З метою формування бази даних цінової інформації працівники ВТМВ проводять роботу зі збирання, аналізу та узагальнення інформації по запитам оперативних підрозділів та періодично інформують їх про визначену митну вартість.
1.8. Надані декларантом інформація та документи, заявлені як комерційна таємниця або як конфіденційна інформація, можуть використовуватися тільки в митних цілях і не можуть розголошуватися посадовими особами митних органів з особистою метою, передаватися третім особам, включаючи інші державні органи, без спеціального дозволу декларанта, за винятком випадків, передбачених законодавством України. За розголошення комерційної таємниці працівники митних органів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
II. Визначення митної вартості товарів (здійснення митної оцінки)
1. Технологічна схема розгляду питань визначення митної вартості уповноваженими інспекторами ТВВ
1.1. Перевірка заявленої митної вартості уповноваженим інспектором ТВВ є обов'язковою при митному оформленні товарів за угодами купівлі-продажу, міни (бартерні угоди), на безоплатній основі та при випуску товару у вільний обіг після тимчасового ввезення:
- що ввозяться та вивозяться (додатки N 3, 4);
- які зазначені у дорученнях КРМ щодо митної вартості.
1.2. Вантажна митна декларація зі штампом "Під митним контролем" з реєстраційним номером і повний пакет документів (оригінали та копії), що подані при митному оформленні подається представником суб'єкта ЗЕД або митним брокером уповноваженому інспектору ТВВ у випадках передбачених нормативними документами Держмитслужби.
1.3. Перевірка заявленої митної вартості уповноваженим інспектором ТВВ здійснюється в порядку, зазначеному у п.3.3.
1.4.1. Після розгляду поданих документів та визначення митної вартості товару у разі згоди із заявленою декларантом митною вартістю:
уповноважений інспектор ТВВ проставляє на довідці - розрахунку митної вартості її номер (п.1.5.3.) та штамп, що містить такі реквізити: "ТВВ - N__. Митна вартість відповідає заявленій", особисту номерну печатку, підпис та узгоджує з начальником ТВВ.
1.4.2. Довідка - розрахунок митної вартості реєструється в журналі обліку Довідок про визначення митної вартості (додаток N 5).
1.4.3. Це погодження має силу офіційного висновку щодо визначення митної вартості для здійснення митного оформлення. Довідка про визначення митної вартості в таких випадках не складається.
1.5.1. Після розгляду поданих документів та незгоди з заявленою декларантом митною вартістю уповноважений інспектор ТВВ готує запит до ВТМВ або самостійно визначає митну вартість та складає Довідку про визначення митної вартості товару за встановленою формою (додаток N 1).
Довідка про визначення митної вартості товару складається у 3-х екземплярах:
1-й передається інспектору оперативного підрозділу та залишається у справах випуску товару у вільний обіг;
2-й - контрольний, передається до ВТМВ разом зі звітом (див. п.5 розділу IV);
3-й надається суб'єкту ЗЕД для складання нової ВМД та митного оформлення.
1.5.2. На Довідці проставляється особиста номерна печатка та підпис уповноваженого інспектора ТВВ. Довідка про визначення митної вартості товару підписується начальником оперативного підрозділу або особою, яка його заміщує.
1.5.3. Довідка реєструється у журналі обліку Довідок про визначення митної вартості (додаток N 5) під номером "N МВ - N - NN", де N - номер ТВВ або скорочена назва відділу, NN - порядковий номер рішення у ТВВ.
1.6. Висновки уповноваженого інспектора ТВВ стосовно визначення митної вартості чи здійснення митної оцінки є підставою для нарахування та справляння митних платежів.
1.7. Для здійснення контролю та поповнення бази даних цінової інформації ВТМВ оперативний підрозділ щонеділі подає до ВТМВ реєстр оформлених ВМД за встановленою формою (додаток 12). Якщо у графі 31 ВМД зазначено декілька товарів (різні види, марки, артикули), то у графі "митна вартість товару" вказується загальна вартість та додається ксерокопія інвойсу. В графі "примітки" зазначається номер інвойсу.
2. Порядок звернення оперативного підрозділу до відділу тарифів та митної вартості
2.1. Звернення до ВТМВ здійснюється на II або III етапі митного оформлення товарів згідно з наказом КРМ від 19.01.01 N 26 "Про затвердження Технології митного контролю і митного оформлення товарів та інших предметів у оперативних підрозділах Київської регіональної митниці".
2.2 Якщо при митному оформленні товару визначити митну вартість на основі поданих документів та митного огляду достовірно неможливо або заявлена митна вартість не відповідає вимогам законодавства в частині її визначення, то інспектором, що здійснює митне оформлення або інспектором, який відповідає за нарахування та справляння митних платежів, готується запит щодо її визначення, який направляється до ВТМВ.
2.3. Звернення до ВТМВ оформлюється у вигляді запиту (додаток N 6).
2.4. До ВТМВ подаються документи (оригінали та копії), що містять відомості заявлені для митного оформлення:
Обов'язково:
- запит оперативного відділу щодо вирішення питань визначення митної вартості;
- оригінал та копія ВМД типу "ІМ 40", завірені штампом "Під митним контролем" з реєстраційним номером;
- електронна копія ВМД;
- контракт з додатками та доповненнями;
- рахунки-фактури (інвойси) або рахунки-проформи;
- товарно-транспортні накладні;
- довідка-розрахунок митної вартості (додаток N 2) з електронною копією - при митному оформленні товарів, що входять до переліку, зазначеного в додатку N 3;
- довідка про транспортні витрати (при митному оформленні міжнародних експрес-відправлень довідка надається кур'єрською службою);
- акт про митний огляд товару (з обов'язковим зазначенням характерних ознак товару);
- копія облікової картки суб'єкта ЗЕД взятого на облік у ТВВ КРМ;
- перелік документів, які надані суб'єктом ЗЕД до ВТМВ (додаток N 7).
При наявності та за потребою інспектора:
- взяття проб і зразків товарів зі зразками товарів;
- сертифікат про походження товарів;
- бухгалтерська документація та банківські документи щодо розрахунків за поданим контрактом (копій платіжного доручення з відміткою банку про виконання операції та виписки з особового рахунку організації, що завіряються керівником та головним бухгалтером цієї організації), які мають містити всі реквізити, потрібні для ідентифікації їх з поставкою, що оформлюється в митному відношенні;
- копії експортної ВМД країни відправлення;
- висновки експертних організацій;
- договори поставки; договори про спільну діяльність;
- контракти з третіми особами, що мають причетність до договору (угоди);
- рахунки за платежі третім особам на користь продавця;
- ліцензійні чи авторські угоди; договори доручення, комісії, агентські та брокерські угоди;
- рахунки за комісійні, брокерські послуги щодо товарів, митна вартість яких визначається;
- замовлення на поставку; договори на перевезення та страхування;
- прайс-листи виробника та продавця товару, ілюстровані каталоги;
- інші документи, що надають найбільш повну інформацію для визначення митної вартості та на підставі яких можливо прийняти рішення про визначення митної вартості товару.
- калькуляції фірми - виробника товару (при наявності).
2.5. Запит, копії ВМД та документів, що передаються на розгляд до ВТМВ з метою їх ідентифікації повинні бути скріплені та засвідчені штампом "Під митним контролем" інспектора оперативного підрозділу чи штампом відділу платежів.
Запит має бути підписаний керівником підрозділу.
3. Технологічна схема розгляду питань визначення митної вартості у відділі тарифів та митної вартості
3.1. Запит, що надійшов до ВТМВ, перевіряється стосовно повноти наданої інформації. Якщо інформації недостатньо, то інспектор ВТМВ має право вимагати додаткову інформацію (п. 2.4 Порядку).
3.2. Запит заноситься до електронної базі даних відділу.
3.3. Перевірка заявленої митної вартості інспектором ВТМВ здійснюється у наступному порядку.
3.3.1. Перевіряється правильність заповнення граф 12, 20, 22, 42, 45 ВМД:
- додержання рівня індикативних цін згідно з переліком товарів, на які діючим законодавством встановлені індикативні ціни;
- відповідність фактурної вартості товару ціні, зазначеній в рахунку-фактурі та перерахованій за курсом НБУ на день прийняття ВМД до митного оформлення;
- заповнення графи "Умови поставки" з обов'язковим зазначенням географічного пункту призначення згідно з умовами поставки, зазначеними у контракті;
- правильність визначення митної вартості в залежності від умов поставки.
3.3.2. Перевіряється правильність заповнення довідок-розрахунків митної вартості.
3.3.3. Після визначення митної вартості на основі наданих документів інспектор ВТМВ здійснює митну оцінку товарів згідно з вимогами п.3, 4 постанови КМУ від 05.10.98 р. N 1598 "Про затвердження Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України".
3.4. При неможливості визначення митної вартості на основі наданих документів інспектор ВТМВ ініціює проведення митного огляду товару й відбір проб (зразків).
Відбір зразків (проб) товарів та складання за встановленою формою Акта взяття проб і зразків проводяться інспектором оперативного підрозділу відповідно до порядку, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.98 N 1665 "Про порядок взяття проб і зразків товарів та інших предметів для проведення досліджень, необхідних для їх митного оформлення".
За результатами митного огляду складається Акт про митний огляд, форма якого затверджена наказом Держмитслужби від 28.11.2000 N 679. Виїзд інспектора ВТМВ для проведення митного огляду реєструються у журналі обліку актів митного огляду вантажів (додаток 9).
3.5. Після розгляду наданих документів та визначення митної вартості товару у разі згоди із заявленою декларантом митною вартістю:
- інспектор ВТМВ проставляє на запиті або на довідці-розрахунку митної вартості штамп, що містить такі реквізити: "Митна вартість відповідає заявленій", особистий штамп, дату та підпис.
Один екземпляр рішення про підтвердження митної вартості залишається у справах ВТМВ, другий надається суб'єкту ЗЕД для митного оформлення.
Довідка про визначення митної вартості в таких випадках не складається.
3.6. Після розгляду наданих документів та визначення митної вартості товару (здійснення митної оцінки) у разі незгоди з заявленою декларантом митною вартістю:
- інспектором ВТМВ складається Довідка про визначення митної вартості товару за встановленою формою (додаток N 1) у 3-х екземплярах:
1-й надається суб'єкту ЗЕД для митного оформлення;
2-й - контрольний, передається до оперативного підрозділу через загальний відділ;
3-й - залишається у справах ВТМВ.
3.7. Довідці про визначення митної вартості присвоюється номер N МВ - N, де "МВ" - абревіатура рішення про визначення митної вартості товару, "N" - порядковий номер рішення.
3.8. Довідка реєструється в журналі обліку Довідок про визначення митної вартості (додаток N 5) та заноситься до електронної базі даних відділу
3.9. Інспектор відділу, що визначив митну вартість, ставить на Довідці особистий штамп, дату та підпис.
3.10. Номер та дата довідки зазначається на всіх оригінальних примірниках документу контролю доставки (ПП, АД, ПД, ТР80ВН, провізна відомість).
3.11. Рішення інспектора про підтвердження митної вартості товару або Довідка про визначення митної вартості підписується керівником ВТМВ або особою, яка його заміщує.
3.12. При отриманні Довідки суб'єкт ЗЕД на екземплярі, що залишається у ВТМВ робить відмітку про її отримання: підпис, прізвище та дату.
3.13. Довідка про визначення митної вартості дійсна тільки на ту поставку товарів, по який був наданий запит.
При митному оформленні товарів, які входять до переліку, зазначеного в додатку N 3, якщо контрактна ціна є незмінною протягом строку виконання угоди, достатньо узгодження з ВТМВ контрактної ціни (без обов'язкового звернення до ВТМВ при митному оформленні кожної партії товару). Якщо митна вартість товару узгоджується на контракт або на декілька поставок, це обов'язково зазначається у довідці. Строк дії довідки визначається в кожному конкретному випадку.
3.14. Оригінали документів повертаються до оперативного підрозділу, а в справах ВТМВ залишаються: запит оперативного підрозділу, копії ВМД та документів, що подані разом із запитом і на підставі яких прийнято відповідне рішення.
3.15. Висновки ВТМВ стосовно визначення митної вартості чи здійснення митної оцінки є обов'язковими для використання при митному оформленні товару та є підставою для нарахування та справляння митних зборів та платежів.
3.16. У виняткових випадках, у разі неможливості визначення митної вартості товару у ВТМВ КРМ, матеріали з доповідною запискою та детальним викладенням обставин, що не дали можливості визначити митну вартість, направляються до Центрального апарату Держмитслужби для прийняття остаточного рішення.
III. Визначення ставок мита
1. Запит щодо визначення ставок мита направляється до ВТМВ у випадку, коли при митному оформленні товарів виникають питання, що відносяться до компетенції ВТМВ, рішення яких не може бути знайдено оперативним підрозділом.
2. Запит оперативного підрозділу до ВТМВ оформлюється згідно з розділом II пункту 2 даного Порядку.
3. При неможливості визначення ставки мита на основі наданих документів інспектор ВТМВ ініціює проведення митного огляду товару й відбір проб (зразків).
Відбір зразків (проб) товарів та складання за встановленою формою Акта взяття проб і зразків проводяться інспектором оперативного підрозділу відповідно до порядку, визначеного постановою КМУ від 21.10.98 N 1665.
За результатами митного огляду складається Акт про митний огляд встановленої форми.
4. Якщо на основі наданих документів та митного огляду товару неможливо визначити ставку мита, то необхідні документи та зразки товару (при необхідності) надсилаються до Центральної митної лабораторії для проведення необхідних досліджень товару.
5. В особливо складних випадках визначення ставки мита необхідна документація стосовно даного товару направляється відділом до Центрального апарату Держмитслужби.
6. Після визначення ставки мита відділом готується Довідка про визначення ставки мита, яка оформлюється на бланку встановленої форми (додаток N 8).
7. Довідка про визначення ставки мита складається у 3-х екземплярах:
1-й надається суб'єкту ЗЕД для митного оформлення;
2-й - контрольний, передається до оперативного підрозділу через загальний відділ;
3-й - залишається у справах ВТМВ.
8. Рішення щодо визначення ставки ввізного мита прийняте ВТМВ доводиться до оперативного підрозділу і є обов'язковим для використання при митному оформленні. При цьому графа 31 ВМД повинна містити повну інформацію щодо текстового опису, кількісних або якісних характеристик товарів у залежності від яких законодавчо встановлена ставка мита.
IV. Контроль за виконанням довідок про визначення митної вартості товарів та ставок мита
1. Довідка про визначення митної вартості (ставки мита) зазначається у новій ВМД (типу "ІМ 40") в графі 44 у п. 9 під кодом "9000" згідно з Класифікатором документів, затвердженим наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307 "Про затвердження Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації". При цьому вносяться зміни до відповідних граф ВМД.
Якщо вантаж розміщується на митний ліцензійний склад, а потім випускається у вільний обіг, то Довідка про визначення митної вартості зазначається у ВМД типу "ІМ 74" та відповідних ВМД типу "ІМ 40".
2. Для контролю за рішеннями ВТМВ про визначення митної вартості (ставок мита) товару оперативний підрозділ перевіряє виконання висновку Довідки про визначення митної вартості (ставки мита) при митному оформленні товару на підставі другого (контрольного) екземпляру.
3. З метою встановлення фактичної ефективності роботи, ВТМВ перевіряє оформлення товару у вільний обіг, стосовно якого було винесене рішення ВТМВ одним із способів:
- отримання інформації у ПІК ЦБД Держмитслужби;
- звернення до відділу інформаційно-аналітичної роботи та митної статистики;
- звернення до оперативного підрозділу, який надавав запит до ВТМВ.
4. На основі даних, заявлених у новій ВМД, фіксується виявлена економічна ефективність в журналі обліку Довідок про визначення митної вартості та в електронної базі даних ВТМВ.
5. З метою надання відділом тарифів та митної вартості звіту в Держмитслужбу оперативні підрозділи щомісячно подають до ВТМВ відомості за формою, наведеною у додатках 10, 11 та копії Довідок про визначення митної вартості на товар, стосовно якого було винесене рішення. Звіт, копії ВМД (та довідки до них) надсилаються до ВТМВ до 10 числа кожного місяця.
Додаток 1
до наказу КРМ N 298
від 17.04.2001 р.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Київська регіональна митниця
________________________________
назва оперативного підрозділу
________
Довідка
про визначення митної вартості (здійснення митної оцінки)
N МВ _____ від " "_________ 200_ р.
1. Підрозділ - замовник проведення митної оцінки: __________
Продавець: __________________________________________________
Покупець: __________________________________________________
2. Підстави для проведення митної оцінки:
Запит N ______ від " ___ " ______ 200_ р.
3. Назва товару: ___________________________________________
Вартість товару заявлена суб'єктом ЗЕД: ____________________
Умови поставки: __________________________
4. Перелік поданих до розгляду документів:
ВМД N 10000/_ /________ від _________________
5. Зразки товару:
6. Огляд товару:
7. Акт митного огляду:
8. Документи та матеріали, якими керувалися для прийняття
рішення:
_________________
_________________
_________________
_________________
9. Висновки: митну вартість товару визначити
_________________ ______________
Начальник відділу __________________
Додаток 2
до наказу КРМ N 298
від 17.04.2001 р.
Довідка-розрахунок митної вартості
Продавець ------- Країна-експортер _______
Покупець _______ Дата і номер контракту -------
Декларант _______ Умови поставки -------
Країна походження ------- Дата і номер рахунку-фактури -------
Виробник ------- Курс вал. на день подання ВМД -------
Визначення митної вартості
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Най- |Код|Кі- |Фактурна |Витрати, що додаються при |Витрати, що виключаються|Визначена|
мену-|то-|ль- |вартість |визначенні митної вартості, |з договірної фактурної |митна |
вання|ва-|кість| |якщо вони не включені до до- |вартості при визначенні |вартість |
това-|ру | | |говірної фактурної вартості |митної вартості | |
ру | | |-----------+-------------------------------------+------------------------+---------|
| | |у ва-|у ва-|на |на |вар- |вар- |комі-|інші |на |на монтаж, |у |у |
| | |люті |люті |транс-|стра-|тість|тість |сійні|вит- |транспорту-|складання, |ва- |ва- |
| | |роз- |Укра-|порту-|ху |паку-|наван-|та |рати-|вання після|налагодження|лю- |лю- |
| | |раху-|їни |вання |ван- |ван- |тажен-|бро- |(заз-|моменту пе-|устаткування|ті |ті |
| | |нку | | |ня |ня, |ня, |кер- |начи-|ретину ми- |чи подання |роз-|Ук- |
| | |(заз-| | | |кон- |пере- |ські |ти, |тного |тенічної до-|ра- |раї-|
| | |начи-| | | |тей- |ванта-| |які |кордону |помоги після|хун-|ни |
| | |ти | | | |не-р_ р.|ження | |кон- | |ввезення |ку | |
| | |код) | | | |рів | | |крет-| | | | |
| | | | | | | | | |но) | | | | |
-----+---+-----+-----+-----+------+-----+-----+------+-----+-----+-----------+------------+----+----|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
-----+---+-----+-----+-----+------+-----+-----+------+-----+-----+-----------+------------+----+----|
-----+---+-----+-----+-----+------+-----+-----+------+-----+-----+-----------+------------+----+----|
-----+---+-----+-----+-----+------+-----+-----+------+-----+-----+-----------+------------+----+----|
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
М. п. Підпис декларанта
Додаток 3
до наказу КРМ N 298
від 17.04.2001 р.
Перелік товарів, при імпорті яких подається довідка-розрахунок митної вартості
0207 М'ясо та харчові субпродукти свійської птиці товарної
позиції 0105, свіжі, охолоджені або морожені
0302 Риба свіжа або охолоджена, крім рибного філе та
іншого м'яса риб товарної позиції 0304
0303 Риба морожена, крім рибного філе та іншого м'яса риб
товарної позиції 0304
0304 Філе рибне та інше м'ясо риб (включаючи фарш), свіже,
охолоджене або морожене
0305 Риба сушена, солона або в розсолі; риба гарячого або
холодного копчення; рибні борошно, порошок та
гранули, придатні для харчування
0306 Ракоподібні з панцирами або без панцирів, живі,
свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солоні або в
розсолі; ракоподібні в панцирах, варені у воді або на
парі, охолоджені або неохолоджені, морожені, сушені,
солоні або в розсолі; борошно, порошок та гранули з
ракоподібних, придатні для харчування
0307 Молюски, відділені або не відділені від черепашок,
живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солоні або
в розсолі; інші водяні безхребетні, крім ракоподібних
та молюсків, живі, свіжі, охолоджені, морожені,
сушені, солоні або в розсолі; борошно, порошок та
гранули з інших водяних безхребетних, крім
ракоподібних, придатні для харчування
0901 Кава смажена або несмажена, з кофеїном або без
кофеїну; кавова шкаралупа та оболонки зерен кави;
замінники кави з умістом кави в будь-якій пропорції
0902 Чай, ароматизований чи неароматизований
1601 00 Сосиски, ковбаси та аналогічні вироби з м'яса,
м'ясних субпродуктів чи крові; готові харчові
продукти, виготовлені на основі цих виробів
1602 Готові чи консервовані продукти з м'яса, м'ясних
субпродуктів або крові, інші
1603 00 Екстракти та соки з м'яса, риби або ракоподібних,
молюсків чи інших водяних безхребетних
1604 Готова або консервована риба; ікра осетрових (чорна
ікра) та її замінники, виготовлені з ікри інших риб
1605 Готові або консервовані ракоподібні, молюски та інші
водяні безхребетні
1801 00 00 00 Какао-боби, цілі та розмелені, сирі або смажені
1802 00 00 Шкаралупи, шкірки (лушпайки) та інші відходи з какао
1803 Какао-паста, знежирена або незнежирена
1804 00 00 Какао-масло, какао-жир
1805 00 00 Какао-порошок, без додання цукру чи інших підсо-
лоджувальних речовин
1806 Шоколад та інші готові харчові продукти з умістом
какао
2001 Овочі, плоди та інші їстівні частини рослин,
приготовлені або консервовані з доданням оцту чи
оцтової кислоти
2002 Томати, приготовлені або консервовані без додання
оцту чи оцтової кислоти
2003 Гриби та трюфелі, приготовлені або консервовані без
додання оцту чи оцтової кислоти
2004 Інші овочі, приготовлені або консервовані без додання
оцту чи оцтової кислоти, морожені, крім продуктів
товарної позиції 2006
2005 Інші овочі, приготовлені або консервовані без додання
оцту чи оцтової кислоти, неморожені, крім продуктів
товарної позиції 2006
2006 00 Овочі, плоди, горіхи, шкірки плодів та інші частини
рослин, консервовані з доданням цукру (зацукровані
або просочені цукровим сиропом)
2007 Варення, желе, мармелади, фруктові пюре та пасти
плодово-ягідні, які пройшли теплову обробку,
з доданням або без додання цукру чи інших
підсолоджувальних речовин
2008 Плоди та інші їстівні частини рослин, приготовлені
або консервовані іншим способом, з доданням або без
додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин або
спирту, не включені до інших угруповань
2009 Соки фруктові (включаючи виноградне сусло) або соки
овочеві незброджені, без додання спирту, з доданням
або без додання цукру чи інших підсолоджувальних
речовин
2101 Екстракти, есенції та концентрати з кави, чаю або
мате (парагвайський чай) та готові продукти на їх
основі або на основі кави, чаю чи мате
(парагвайського чаю); смажений цикорій та інші
смажені замінники кави та екстракти, есенції і
концентрати з них
2201 Води, включаючи природні або штучні мінеральні,
газовані, без додання цукру чи інших
підсолоджувальних або ароматизувальних речовин; лід
та сніг
2202 Води, включаючи мінеральні та газовані, з доданням
цукру чи інших підсолоджувальних або ароматизувальних
речовин, та інші безалкогольні напої, крім фруктових
або овочевих соків товарної позиції 2009
2203 00 Пиво із солоду (солодове)
2204 Вина виноградні натуральні, включаючи вина з доданням
спирту та міцні; сусло виноградне, крім того, що
включене по товарної позиції 2009
2205 Вермути та виноградні натуральні вина, інші, з
доданням рослинних або ароматизувальних екстрактів
2206 00 Інші зброджені напої (сидр яблучний та грушевий,
грушівка (перрі), напій медовий); напої змішані, які
містять алкоголь та суміші алкогольних напоїв з
безалкогольними, не включені до інших угруповань
2207 Спирт етиловий неденатурований, з концентрацією
алкоголю не менш як 80 об.%; спирт етиловий та інші
спирти, денатуровані, будь-якої концентрації
2208 Спирт етиловий неденатурований, з концентрацією
спирту менш як 80 об.%; спиртові настоянки, лікери та
інші спиртові напої
2209 00 Оцет харчовий та його замінники, одержані з оцтової
кислоти
2401 Тютюнова сировина; тютюнові відходи:
2402 Сигари, включаючи сигари з відрізаними кінцями,
сигарили (тонкі сигари) та сигарети, цигарки, з
тютюном або його замінниками
2403 Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового
виробництва; тютюн "гомогенізований" або
"відновлений"; тютюнові екстракти та есенції
2709 00 Нафта або нафтопродукти сирі з бітумінозних мінералів
2710 00 Нафта або нафтопродукти, одержані з бітумінозних
мінералів, крім сирих; продукти, не включені до інших
угруповань, з умістом 70 мас.% або більше мастил з
нафти або нафтопродуктів, вироблених з бітумінозних
мінералів, причому ці продукти є основними складовими
частинами
2711 Газ нафтовий та інші вуглеводні в газоподібному стані
2712 Вазелін нафтовий (петролатум); парафін, віск нафтовий
мікрокристалічний, м'який віск, озокерит, віск з
бурого вугілля, віск торф'яний, інші мінеральні воски
та аналогічні продукти, одержані в результаті синтезу
або інших процесів, забарвлені або незабарвлені
3306 10 00 00 Зубні порошки та пасти Мило; поверхнево-активні
органічні речовини та мийні засоби, які застосовуються
3401 як мило, у формі брусків, брикетів або фігурних
виробів з умістом або без вмісту мила; папір, вата,
повсть, фетр та неткані матеріали, просочені або
покриті (частково або повністю) милом чи детергентом
3402 Поверхнево-активні органічні речовини (крім мила);
поверхнево-активні препарати, засоби для прання
(включаючи допоміжні мийні засоби) та засоби для
чищення з умістом або без умісту мила (крім включених
до товарної позиції 3401)
3901 10 Поліетилен з питомою густиною менш як 0,94
3901 20 Поліетилен питомою густиною 0,94 або більше";
4011 Шини пневматичні гумові нові
4012 Шини пневматичні гуміві, відновлені або ті, що вже
використовувались; литі шини або еластик-шини із
змінними протекторами та ободні стрічки, гуміві
4013 Камери гумові
4203 Одяг та речі до одягу, з натуральної або
композиційної шкіри
4204 00 Вироби з натуральної або композиційної шкіри, для
технічного застосування
4205 00 00 00 Інші вироби з натуральної або композиційної шкіри
4303 Одяг з хутра та речі до одягу з хутра й інші пушно-
хутряні вироби
4304 00 00 00 Хутро штучне та вироби з нього
4801 00 Папір газетний у рулонах або аркушах
4802 хатунки паперу та картону некрейдовані, що
використовуються для писання, друкування або інших
графічних цілей, а також |атунки паперу та картону
для виготовлення перфокарт або перфострічок, у
рулонах або аркушах, крім гатунків паперу товарної
позиції 4801 або 4803; папір та кар тон ручного
відливання
4810 Папір та картон, крейдований з одного або двох боків
каоліном або іншими неорганічними речовинами, з
використанням сполучних речовин чи без них, і без
будь-якого іншого покриття, у тому числі з
пофарбованою, декорованою поверхнею або з друкованим
зображенням, у рулонах або в аркушах
4820 20 00 00 Зошити
5701 Вузликові килими та інші текстильні покриття для
підлоги, оброблені чи необроблені:
5702 Килими та інші текстильні покриття для підлоги,
ткані, нетафтингові, нефлоковані, оброблені чи
необроблені, включаючи "килим", "сумах", "кермани" та
аналогічні килими ручної роботи
5703 Килими та інші текстильні покриття для підлоги,
тафтингові, оброблені чи необроблені
5704 Килими та інші текстильні покриття для підлоги з
повсті, нетафтингові, нефлоковані, оброблені чи
необроблені
5705 00 Інші килими та інші текстильні покриття для підлоги,
оброблені чи необроблені
6910 Раковини, умивальники, консолі раковин, ванни, біде,
унітази, зливні бачки, пісуари та аналогічні
санітарно-технічні вироби, з кераміки
6911 Посуд столовий, кухонний, господарські товари або
інші туалетні вироби, з фарфору
6912 00 Посуд столовий, кухонний, господарські товари або
інші туалетні вироби, з кераміки, крім фарфорових
6913 Статуетки та інші декоративні керамічні вироби
7101 Перли природні або культивовані, оброблені або
необроблені, підібрані або непідібрані, але
ненанизані, неоправлені і незакріплені; природні або
культивовані перли, тимчасово нанизані для зручності
транспортування
7102 Діаманти, оброблені або необроблені, але неоправлені
і незакріплені
7103 Дорогоцінне каміння (крім діамантів), оброблене або
необроблене, підібране або непідібране, але
ненанизане, неоправлене і незакріплене; дорогоцінне
каміння (крім діамантів), непідібране і тимчасово
нанизане для зручності транспортування
7104 Дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння синтетичне
чи реконструйоване, оброблене або необроблене,
підібране або непідібране, але ненанизане,
неоправлене і незакріплене; непідібране синтетичне
або реконструйоване дорогоцінне або напівдорогоцінне
каміння, тимчасово нанизане для зручності
транспортування
7105 Кришка та порошок з природного або синтетичного
дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння
7106 Срібло (включаючи позолочене срібло та срібло,
плаковане платиною) у необробленому або
напівобробленому вигляді або у вигляді порошку
7107 00 00 00 Метали недорогоцінні, плаковані сріблом,
напівоброблені
7108 Золото (включаючи золото, плаковане платиною),
необроблене, напівоброблене або у вигляді порошку:
7109 00 00 00 Метали недорогоцінні або срібло, плаковані золотом,
необроблені або напівоброблені
7110 Платина необроблена, напівоброблена або у вигляді
порошку
7111 00 00 00 Метали недорогоцінні, срібло або золото, плаковані
платиною, необроблені або напівоброблені
7112 Відходи або брухт дорогоцінних металів або металів,
плакованих дорогоцінними металами; інші відходи або
брухт з умістом дорогоцінних металів або сполук
дорогоцінних металів, використовувані, головним
чином, для вилучення дорогоцінних металів
7113 Ювелірні вироби та їх частини з дорогоцінних металів
або з металів, плакованих або дубльованих
дорогоцінними металами
7114 Вироби майстрів золотих і срібних справ та частини
цих виробів з дорогоцінних металів або металів,
плакованих чи дубльованих дорогоцінними металами
7115 Інші вироби з дорогоцінних металів або металів,
плакованих або дубльованих дорогоцінними металами
7116 Вироби з природних або культивованих перлів,
з дорогоцінних або напівдорогоцінних природних,
штучних чи реконструйованих каменів
7117 Біжутерія
7118 Монети
8215 Ложки, виделки, розливні ложки, шумівки, лопаточки
для тортів, спеціальні ножі для риби, масла, щипчики
для цукру та аналогічні кухонні і столові прибори
8407 34 Двигуни внутрішнього згорання з іскровим запаленням,
із зворотно-поступальним рухом поршня, що
використовуються для транспортних засобів групи 87 з
робочим об'ємом циліндрів більш як 1000 см3
8407 90 Двигуни внутрішнього згорання з іскровим запаленням,
із зворотно-поступальним або обертовим рухом поршня,
інші
8408 20 Двигуни внутрішнього згорання поршневі з компресійним
запаленням (дизелі або напівдизелі), використовувані
на транспортних засобах групи 87";
8516 Пристрої електричні водогрійні акумулювальні або
безінерційні та кип'ятильники занурені електричні;