• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Порядок реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі

Центральна виборча комісія | Постанова, Форма, Форма типового документа від 02.07.2021 № 245
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова, Форма, Форма типового документа
  • Дата: 02.07.2021
  • Номер: 245
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральна виборча комісія
  • Тип: Постанова, Форма, Форма типового документа
  • Дата: 02.07.2021
  • Номер: 245
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 2 липня 2021 року № 245
Про Порядок реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі
З метою забезпечення однакового застосування законодавства України під час підготовки та проведення всеукраїнського референдуму, відповідно до частини четвертої статті 80, статей 81, 85 Закону України "Про всеукраїнський референдум", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 10 статті 17, пунктом 8 статті 20 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі (додаток 1).
2. Встановити форми:
подання кандидатур, які пропонуються для акредитації офіційними спостерігачами від іноземної держави, міжнародної організації на всеукраїнському референдумі (додаток 2);
посвідчення офіційного спостерігача від іноземної держави, міжнародної організації на всеукраїнському референдумі (додаток 3).
3. Копію цієї постанови надіслати Міністерству закордонних справ України, Міністерству внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України.
4. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Заступник Голови
Центральної виборчої комісії
В.ПЛУКАР
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 2 липня 2021 року № 245
ПОРЯДОК
реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі
Цей Порядок регулює питання реєстрації (акредитації) офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі (далі - акредитація).
1. Загальні положення
1.1. Діяльність офіційних спостерігачів від іноземних держав, міжнародних організацій на всеукраїнському референдумі (далі - міжнародні спостерігачі) регулюється Законом України "Про всеукраїнський референдум" (далі - Закон), загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права у сфері організації та проведення референдумів.
1.2. Міжнародним спостерігачем є особа, запропонована для акредитації іноземною державою чи міжнародною організацією, у тому числі міжнародною неурядовою організацією, зареєстрованою за межами України, та акредитована Центральною виборчою комісією відповідно до вимог Закону та цього Порядку.
1.3. Міжнародний спостерігач не є суб’єктом процесу всеукраїнського референдуму.
1.4. Міжнародні спостерігачі, акредитовані Центральною виборчою комісією, можуть вести спостереження за збором підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, їх перевіркою та за ходом процесу всеукраїнського референдуму. Таке спостереження здійснюється ними самостійно і незалежно з урахуванням обмежень, установлених Законом.
Міжнародні спостерігачі здійснюють свої повноваження в межах загальнодержавного округу з всеукраїнського референдуму, що охоплює всю територію України та закордонний округ з всеукраїнського референдуму.
1.5. Повноваження міжнародного спостерігача починаються з дня його акредитації Центральною виборчою комісією і припиняються із припиненням ініціативи проведення відповідного всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, зупиненням збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою та агітації щодо такої ініціативи, а в разі проголошення (призначення) всеукраїнського референдуму - після офіційного оголошення Центральною виборчою комісією результатів всеукраїнського референдуму, припинення процесу всеукраїнського референдуму, крім випадків дострокового припинення повноважень міжнародного спостерігача.
1.6. Порядок в’їзду міжнародних спостерігачів в Україну встановлено Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" і відповідними актами Кабінету Міністрів України.
1.7. Фінансове і матеріальне забезпечення діяльності міжнародних спостерігачів здійснюється за рахунок коштів держав чи організацій, які скерували цих спостерігачів в Україну, або за їхні власні кошти.
1.8. На підтвердження повноважень міжнародного спостерігача Комісія видає посвідчення за встановленою нею формою (додаток 3 до постанови Центральної виборчої комісії від 2 липня 2021 року № 245). Таке посвідчення дійсне за умови пред’явлення міжнародним спостерігачем документа, що посвідчує його особу.
2. Акредитація міжнародних спостерігачів
2.1. Міжнародні спостерігачі акредитуються Центральною виборчою комісією. Пропозиції щодо їх акредитації подаються Комісії після початку процесу всеукраїнського референдуму, а в разі ініціювання проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою - після реєстрації ініціативної групи всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, але не пізніш як за сім днів до дня голосування на всеукраїнському референдумі безпосередньо або через Міністерство закордонних справ України.
2.2. Громадяни України не можуть бути акредитовані міжнародними спостерігачами.
Міжнародним спостерігачем не може бути:
особа, яка є громадянином (підданим) держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом;
особа, пропозиції стосовно акредитації якої ініційовано або внесено державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом.
2.3. Пропозиції щодо акредитації міжнародних спостерігачів викладаються у зверненні, що подається іноземною державою через акредитоване в Україні дипломатичне представництво цієї держави, міжнародною організацією до Центральної виборчої комісії безпосередньо або через Міністерство закордонних справ України.
2.4. У зверненні до Центральної виборчої комісії за підписом керівника відповідної міжнародної організації (особи, що уповноважена представляти міжнародну організацію в Україні) або акредитованого в Україні дипломатичного представництва іноземної держави зазначаються:
питання, що пропонується винести чи винесено на всеукраїнський референдум (після реєстрації ініціативної групи та/або проголошення (призначення) всеукраїнського референдуму), дата проведення всеукраїнського референдуму (після його проголошення (призначення);
контактна інформація уповноваженої особи, відповідальної за підготовку документів щодо акредитації міжнародних спостерігачів (прізвище, ім’я (усі власні імена), по батькові (за наявності), посада, номер телефону).
Разом зі зверненням вноситься подання кандидатур, які пропонуються для акредитації міжнародними спостерігачами, на паперовому носії та в електронному вигляді відповідно до встановленої Центральною виборчою комісією форми (додаток 2 до постанови Центральної виборчої комісії від 2 липня 2021 року № 245), а також ксерокопія сторінки паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, на якій указано прізвище та ім’я відповідної особи і міститься її фотографія.
2.5. Міжнародна неурядова організація до звернення також додає:
- копії установчих документів (статуту тощо), що підтверджують належність до статутної діяльності такої організації питань виборчого та/або референдумного права, дотримання і захист виборчих прав громадян та/або спостереження за виборчим процесом чи процесом референдуму, засвідчені підписом керівника та печаткою (у разі наявності) цієї організації;
- витяг з установчих документів (статуту тощо) українською мовою, у якому зазначено повну назву організації, її мету та цілі;
- копії документів на підтвердження міжнародного статусу такої організації (витяги з національних реєстрів, патенти, сертифікати, свідоцтва тощо, які підтверджують реєстрацію організації та/або її представництв/структурних одиниць більше ніж в одній державі, або інше офіційне підтвердження здійснення організацією своєї діяльності більше ніж в одній державі), засвідчені підписом керівника та печаткою (у разі наявності) цієї організації.
2.6. У разі виявлення в поданнях, зверненнях, поданих до Центральної виборчої комісії для акредитації міжнародних спостерігачів, технічних помилок чи неточностей у зазначенні прізвища, імені, по батькові, дати народження спостерігача або розбіжностей щодо інших даних у рішенні про акредитацію вказуються відповідні відомості на підставі копій паспорта або іншого документа, що посвідчує особу міжнародного спостерігача.
2.7. У разі подання до Центральної виборчої комісії для акредитації міжнародних спостерігачів звернення з неповним пакетом документів, а також якщо з поданих документів неможливо встановити дату проведення всеукраїнського референдуму чи питання, що пропонується винести чи винесено на всеукраїнський референдум, таке звернення з доданими до нього документами повертається для їх виправлення листом за підписом Голови Центральної виборчої комісії чи за його дорученням іншого члена Комісії. Виправлене звернення з доданими до нього документами може бути подано до Центральної виборчої комісії не пізніше строків, установлених частиною першою статті 85 Закону.
2.8. Центральна виборча комісія відмовляє в акредитації міжнародних спостерігачів у разі невідповідності запропонованих кандидатур та/або поданих для акредитації документів вимогам Закону та цього Порядку, крім випадків, передбачених пунктами 2.6, 2.7 цього Порядку.
У разі надходження документів для акредитації міжнародних спостерігачів пізніше встановлених Законом строків такі документи повертаються без прийняття рішення Центральної виборчої комісії Головою Комісії або за його дорученням іншим членом Комісії з відповідним супровідним листом.
2.9. Рішення про акредитацію міжнародних спостерігачів приймається Центральною виборчою комісією не пізніш як за п’ять днів до дня голосування.
3. Дострокове припинення повноважень, скасування акредитації міжнародних спостерігачів
3.1. Центральна виборча комісія може достроково припинити повноваження міжнародних спостерігачів у разі встановлення фактів грубого або систематичного порушення ними Конституції та законів України, прийнявши відповідне мотивоване рішення про припинення повноважень міжнародного спостерігача.
3.2. У разі надходження звернення за підписом керівника відповідної міжнародної організації (особи, що представляє міжнародну організацію в Україні) або акредитованого в Україні дипломатичного представництва іноземної держави про відкликання, скасування акредитації запропонованого ними міжнародного спостерігача чи його особистої заяви про складення своїх повноважень Центральна виборча комісія приймає рішення про скасування акредитації такого спостерігача.
3.3. У разі дострокового припинення повноважень (скасування акредитації) міжнародного спостерігача з підстав, зазначених у пунктах 3.1, 3.2 цього Порядку, посвідчення міжнародного спостерігача негайно повертається до Центральної виборчої комісії.
Секретар
Центральної виборчої комісії

О.ГАТАУЛЛІНА
Додаток 2
до постанови Центральної виборчої комісії
від 2 липня 2021 року № 245
ПОДАННЯ
кандидатур, які пропонуються для акредитації офіційними спостерігачами від іноземної держави на всеукраїнському референдумі
Додаток 3
до постанови Центральної виборчої комісії
від 2 липня 2021 року № 245
ФОРМА
посвідчення офіційного спостерігача від іноземної держави, міжнародної організації на всеукраїнському референдумі
Секретар
Центральної виборчої комісії

О.ГАТАУЛЛІНА